RTCG

Kako se priblizava 27. novembar, dan kada ce RTCG poceti da emituje HD signal, i radovi na digitalizaciji se privode kraju.

Rukovodilac tehnike Dejan Vujovic kaze da je zavrseno skoro sve, ostale su finese, sredivanje prostora i postavljanje kamera u studijima, gdje taj posao nije zavrsen.

U Televiziji Crne Gore svi odbrojavamo dane do pocetka novog sistema, koji ce konacno znaciti i emitovanje programa u HD signalu.

Veliki posao, posebno za one koji su od pocetka ukljuceni u taj proces, privodi se kraju.

“Izuzetno kompleksno i naporno, jer sustinski gledano, mi smo pravili Javni servis od nule. Nista od postojece opreme nece ostati u funkciji, ovo je sve od pocetka u isto vrijeme dok radimo produkciju programa na starom sistemu”, kaze Dejan Vujovic, rukovodilac Sektora tehnike u RTCG.

Kada 27. novembra krene novi HD signal, stari se gasi potpuno.

Tog dana sa gledaocima cemo se pozdraviti u novom svjetlu, ali i ispratiti staru sliku u zaborav.

“RTCG nema prvao na eksperimentalno emitovanje programa, prosto to gledaoci ocekuju od nas, tako od 27. novembra mi nastavljamo normalno produkciju naseg programa u punom kapacitetu, samo iz novog sistema i u punom HD signalu”, kaze Vujovic.

Osim postavljanja nove tehnike i stotine kilometara kablova koji su provuceni kroz zgradu Televizije, novi sistem znaci i naprednije znanje svih ljudi u kuci, koji svakodnevno uce o novom sistemu.

“Sistem je potpuno nov i ni po cemu slican onom sistemu sa kojim smo radili do sad i samim tim sve je stresno za kolege, obuke traju i vecina ljudi je prosla obuke, polako se opustaju u radu sa novom opremom. Da li ce biti stresno, hoce, narocito 27. novembra, kada je sve novo i nema vise nazad”, porucio je Vujovic.

A kako nazad ne mozemo, sa digitalizacijom Javni servis ide naprijed. Svi s nestrpljenjem iscekujemo 27. novembar, kako zbog HD signala, tako i zbog jubileja koji slavimo tog dana,75. godina Radija i 55 godina Televizije.

0 comments

You must be logged in to post a comment.