UPRAVA POLICIJE

Kako se u narednim danima u Crnoj Gori ocekuje zahladenje iz Uprave policije apeluju na vozace, da uz dodatan oprez i strpljenje, voznju prilagode uslovima i stanju na putu. Upozoravaju vozace da na put ne krecu bez propisane zimske opreme, obavezne za putnicka i teretna motorna vozila.

Shodno najavama Zavoda za hidrometeorologiju i seizmologiju da se u narednim danima na podrucju Crne Gore ocekuje zahladenje i promjena vremenskih uslova, koji mogu biti nepovoljni za odvijanje drumskog saobracaja, iz Uprave policije skrecu paznju vozacima, da najavljena meteoroloska situacija, moze dovesti do otezanog odvijanja saobracaja, smanjene vidljivosti, ali i zastoja i vanrednih prekida u saobracaju, pa i povecanog broja saobracajnih nezgoda.

“Saobracajna policija ce, kroz pojacano prisustvo i mobilnost na najfrekventnijim saobracajnicama i kriticnim dionicama puta, nastojati da preventivnim aktivnostima doprinese nesmetanom i bezbjednom odbijanju saobracaja, ali i pojacanom kontrolom ucesnika u saobracaju, posebno u dijelu posjedovanja zimske opreme, na putnim pravcima gdje je takva oprema obavezna u zimskim uslovima (snijeg, led ili poledica)”, kazali su iz policije.

0 comments

You must be logged in to post a comment.

  • Poljoprivrednici traže da im država dodijeli pet odsto budžeta
    on 26/03/2025 at 16:19

    Crnogorski poljoprivrednici zahtjevaju da se poljoprivredi dodjeli pet odsto državnog budžeta bez čega nema, kako su poručili sa drugog Nacionalnog foruma o poljoprivredi, budućnosti, bezbjednosti hrane i prosperiteta.

  • CBCG i Švajcarska: Saradnja na jačanju institucionalnih kapaciteta
    on 26/03/2025 at 14:02

    Centralna banka Crne Gore otvorena je za saradnju sa švajcarskim institucijama kako bi ojačala svoje institucionalne kapacitete u procesu pristupanja Evropskom sistemu centralnih banaka.

  • Krivokapić: Crna Gora nije na prodaju
    on 26/03/2025 at 13:35

    Bivši premijer Zdravko Krivokapić poručio je da državnom imovinom moraju da upravljaju građani - direktna demokratija, a ne pojedinci i partije.

  • Abazović: Namjera Spajića da budemo narod bez zemlje
    on 26/03/2025 at 11:56

    Namjera premijera Milojka Spajića, koji planira da potpiše sporazum sa Vladom Ujedinjenih Arapskih Emirata (UAE), je da svi koji žive u Crnoj Gori budu narod bez zemlje, saopštio je predsjednik Građanskog pokreta URA, Dritan Abazović.

  • Efekti sporazuma sa UAE biće jasniji nakon objavljivanja dokumenta
    on 26/03/2025 at 11:37

    Da bismo mogli da sagledamo efekte međudržavnog sporazuma sa Ujedinjenim Arapskim Emiratima koji je juče utvrdila Vlada, taj dokument najprije treba učiniti javnim, saglasni su analitičar Oleg Filipović i turizmolog Ivo Županović. Do tada, Filipović ističe da je umjesto međudržavnih sporazuma više pristalica konkurencije, dok Županović upozorava da bi megalomanski projekti koji bi eventualno narušili identitet destinacije, bili kontraproduktivni.

  • EBRD: Stabilan rast crnogorske ekonomije
    on 26/03/2025 at 11:31

    Crnogorska ekonomija nastavlja stabilan rast, prema Izvještaju o tranziciji, s godišnjim rastom od 3,4% u prvoj polovini 2024. godine, podstaknutim povećanom potrošnjom i investicijama.

  • Sjutra vanredna sjednica SO Ulcinj: Neće podržati projekat za Veliku plažu
    on 26/03/2025 at 08:41

    Nova vanredna sjednica Skupštine opštine Ulcinj u vezi sa milionskom investicijom arapske kompanije biznismena Mohameda Alabara  na prostoru Velike plaže zakazana je za sjutra.

  • MF: Cijena zaduživanja konkurentnija, pokazano povjerenje investitora
    on 25/03/2025 at 18:39

    Ministarstvo finansija emitovalo je danas 850 miliona eura vrijedne državne obveznice, po kamatnoj stopi od 4,87 odsto, saopšteno je iz tog Vladinog resora. Iz Ministarstva su kazali da se i danas pokazalo veliko povjerenje investitora u Crnu Goru.

  • Anđušić: Srećno novo zaduženje, vode nas u dužničko ropstvo
    on 25/03/2025 at 15:37

    Zaduženja koja se realizuju najvećim intezitetom i obimom u istoriji crnogorske ekonomije, radi finansiranja nekontrolisane javne potrošnje i populizma, vode nas u ozbiljno dužničko ropstvo, kazao je poslanik DPS-a Mihailo Anđušić komentarišući Vladino zaduženje od 850 miliona eura putem obveznica.

  • Vlada se zadužila 850 miliona eura putem obveznica
    on 25/03/2025 at 15:06

    Vlada Crne Gore i Ministarstvo finansija zadužili su Crnu Goru 850 miliona eura putem emisije obveznica, saznaje Portal RTCG nezvanično iz Vlade.