U DOMACEM PRVENSTVU

Ivan Zvicer i Dijana Vukovic najbolji su odbojkas i odbojkasica Crne Gore u domacem prvenstvu u 2019. godini, odlucio je Upravni odbor Odbojkaskog saveza.

Zvicer, koji u ovoj sezoni nastupa za Mladi radnik, sa ekipom Budve osvojio je duplu krunu i bio jedan od najboljih igraca plej-ofa i finala Kupa.

“Istakao se i nastupima za reprezentaciju Crne Gore na Igrama malih Zemalja 2019, gdje su nasi odbojkasi osvojili zlatnu medalju”, pise u saopstenju Odbojkaskog saveza.

Vukovic je sa Lukom Bar osvojila titulu prvaka Crne Gore.

“Imala je zapazen nastup sa reprezentacijom Crne Gore na Igrama malih zemalja, gdje su nase odbojkasice bile zlatne”, pise u saopstenju.

Najperspektivniji odbojkas i odbojkasica su Matija Cincur i Tijana Tvrdisic.

Cincur, koji je roden 2003. godine, karijeru je poceo u Jedinstvo Franci, a od ove sezone nastupa za prvi tim Buducnost volley Bemax.

Clan je kadetske i juniorske reprezentacije Crne Gore.

Tvrdisic, koja je 2002. godiste, karijeru je pocela u Galebu Poliklinika Hipokrat, odakle na pocetku ove sezone presla u redove gradskog rivala Luke Bar.

Ona je prethodne sezone osvojila Kup Crne Gore sa ekipom Galeba, sa kojom je osvojila i titule prvaka Crne Gore u kadetskoj i juniorskoj konkurenciji.

Tvrdisic je clan kadetske, juniorske i seniorske reprezentacije Crne Gore, sa kojom je na Igrama malih zemalja osvojila zlatnu medalju.

Svecano urucenje priznanja najboljima i najperspektivnijima u ovoj godini bice upriliceno 20. decembra (13 sati), u hotelu Podgorica.

0 comments

You must be logged in to post a comment.

  • Spajić - Nišić: Blizu smo rješenja za sedmočasnovno radno vrijeme
    on 23/05/2025 at 06:38

    Predsjednik Vlade Milojko Spajić poručio je da će ministarka Naida Nišić naredne sedmice započeti razgovore sa predstavnicima sindikata i poslodavaca gdje će se, kako je istakao, iskristalisati finalna verzija reforme uvođenja sedmočasovnog radnog vremena.

  • Javne finansije u prvom kvartalu: Prihodi budžeta preko 580 miliona
    on 23/05/2025 at 05:55

    Prema najnovijoj analizi Ministarstva finansija Crne Gore, u prvom kvartalu 2025. godine ostvaren je deficit konsolidovanih javnih finansija u iznosu od 81,1 miliona eura, odnosno 1,0% procijenjenog BDP-a. Ukupni javni prihodi iznosili su 666,2 miliona eura (8,4% BDP-a), što je 2,8% ispod plana, dok je javna potrošnja iznosila 747,3 miliona eura (9,4% BDP-a), što je 7,4% manje od planiranog, ali 13,5% više nego u istom periodu prethodne godine.

  • "Ponovna prodaja imovine Vektra Boke pravno nemoguća"
    on 22/05/2025 at 18:47

    Predsjednik NVO Radnici "Vektra Boke" Đorđe Rajak kazao je da je Osnovni sud u Herceg Novom donio rješenje da nije smjelo doći do prodaje imovine Vektra Boke, te da se čitav postupak mora ponoviti. Punomoćnik povjerilaca Vukašin Šimrak kaže da se ne može na takav način preinačiti pravosnažno rješenje o izvršenju.

  • Neto plate u Evropi: Crna Gora pretekla region i neke članice Unije
    on 22/05/2025 at 13:02

    Najnoviji podaci o prosječnim godišnjim neto zaradama u Evropi za 2024. godinu, predstavljeni kroz grafikon, još jednom otkrivaju duboke razlike u standardu građana evropskih zemalja.

  • Bivši zakupci plaža u Ulcinju pregovaraju sa Alabarovom kompanijom
    on 22/05/2025 at 12:33

    Bivši zakupci plaža u Ulcinju pregovaraju sa kompanijom „Eagle Hills“ biznismena iz Ujedinjenih Arapskih Emirata Mohameda Alabara, nakon što je on izjavio da će im ustupiti devet dobijenih kupališta. Očekuju da će to biti riješeno do kraja mjeseca, budući da već kasne sa pripremama za sezonu.

  • Drakić: Prisustvom na GITEX-u dio smo savremenih globalnih tokova
    on 22/05/2025 at 10:48

    Prisustvo crnogorskih kompanija na međunarodnom tehnološkom sajmu GITEX EUROPE 2025 u Berlinu, pokazuje namjeru i spremnost da Crna Gora bude dio savremenih globalnih tokova, saopštila je predsjednica Privredne komore (PKCG), Nina Drakić.

  • Prosječna cijena kvadrata stana u novogradnji 2,16 hiljada eura
    on 20/05/2025 at 20:05

    Prosječna cijena kvadratnog metra stana u novogradnji u Crnoj Gori u prvom kvartalu iznosila je 2,16 hiljada eura, pokazali su podaci Monstata.

  • Rajak: Sud donio rješenje da nije smjelo biti prodaje imovine Vektra Boke
    on 20/05/2025 at 18:56

    Predsjednik NVO radnici "Vektra Boke" Đorđe Rajak kazao je da je Osnovni sud u Herceg Novom donio rješenje da nije smjelo doći do prodaje imovine Vektra Boke, te da se čitav postupak mora ponoviti.

  • Rast ekonomije u ovoj godini tri odsto
    on 20/05/2025 at 17:50

    Crnogorska ekonomija bi, prema najnovijim prognozama Evropske komisije (EK), u ovoj godni trebalo da ojača tri odsto, a u narednoj 3,2 odsto.

  • Bajić: Mjerenje je osnova svakodnevnog života
    on 20/05/2025 at 16:54

    Metrologija je ključni dio svakodnevnog života, koji osigurava tačnost i pravičnost u svim segmentima društva, poručila je direktorica Zavoda za metrologiju Gordana Bajić.