SA AZERBEJDZANOM, FARSKIM OSTRVIMA I ANDOROM

Omladinci (2003. godiste) dobili si protivnike za prvo izdanje kvalifikacija po sistemu Lige nacija.

Na danas odrzanom zrijebu odredene su grupe kvalifikacija za plasman na UEFA U19 Evropsko prvenstvo po sistemu Lige nacija.

U prvom izdanju kvalifikacija za U19 Evropsko prvenstvo po sistemu Lige nacija reprezentacija Crne Gore takmicice se u grupi 3 Lige C, zajedno sa selekcijama Azerbejdzana, Farskih Ostrva i Andore.

Prvi turnir na kojem ce nastupiti nasa selekcija, sastavljena od igraca rodenih 2003. godine i kasnije, odrzace se u Andori od 22. do 28. septembra 2020. godine.

– Dobra grupa za nas, ali se moramo dobro pripremiti za turnir, posebno jer nikoga ne smijemo potcijeniti. Azerbejdzan nam je sigurno najveci konkurent u grupi, ali tu je i Andora, koja ce, kao domacin, sigurno biti maksimalno motivisana, rekao je Milorad Pekovic, selektor omladinske reprezentacije Crne Gore.

Odluku o testiranju novog sistema kvalifikacija za U19 Evropsko prvenstvo Izvrsni odbor UEFA donio je na sjednici odrzanoj 29. maja 2019. godine. Novi format takmicenja trajace dvije godine i mjesto na finalnom turniru, koji ce se 2022. godine odrzati u Slovackoj, izborice sedam najboljih selekcija.

Umjesto jednog kvalifikacionog turnira, sve reprezentacije ce u novom formatu takmicenja imati priliku da nastupe na minimum dva turnira. Takode, igraci ce takmicenje zapoceti kao mladi omladinci (U18), kako bi u vrijeme odigravanja finalnog turnira imali 19 godina.

Ukoliko se novi sistem kvalifikacija pokaze kao uspjesan, bice primijenjen i na kvalifikacije za U17 Evropsko prvenstvo od 2023. godine.

0 comments

You must be logged in to post a comment.

  • Podržavaju mala preduzeća sa međunarodnim ambicijama 15 godina
    on 25/03/2023 at 14:21

    Evropska mreža preduzetništva /Enterprise Europe Network/ (EEN), kao i MontEENegro konzorcijum koji djeluje u sklopu nje, u cilju podrške malim preduzećima, ove godine obilježavaju 15 godina postojanja.

  • Kroz Sozinu prošlo 550 hiljada vozila
    on 25/03/2023 at 14:04

    Kroz tunel Sozina je u periodu od 17. do 23. marta prošlo 52,41 hiljada vozila, većinom automobila.

  • U Herceg Novom 4,63 hiljade turista
    on 25/03/2023 at 13:53

    U Herceg Novom, prema podacima od četvrtka, boravi 4,63 hiljade turista, 1,74 hiljade više nego u istom periodu prošle godine.

  • "Zakon jednak za sve, pa i za privredna društva u većinskom državnom vlašništvu"
    on 25/03/2023 at 13:11

    Izjave Luke Kotor u vezi sa pružanjem lučke usluge pilotaže u Bokokotorskom zalivu kojima se nipodaštavaju sudske i odluke drugih nadležnih organa, ne idu u prilog očuvanju poslovnog ugleda luke od nacionalnog značaja, saopšteno je iz Ministarstva kapitalnih investicija.

  • Za podsticajne mjere u poljoprivredi 45 hiljada eura
    on 25/03/2023 at 12:00

    Opština Tivat će za podsticajne mjere u sektoru poljoprivrede ove godine opredijeliti 45 hiljada eura.

  • Klikom do trgovine, ali i prevare
    on 25/03/2023 at 06:37

    Od početka godine 11 kupovina preko interneta završilo se prijavom Tržišnoj inspekciji. Nepravilnosti su se odnosile na reklamacije sata, parfema, šminke, garderobe, česme, mašinice za brijanje i drugog, a kupci su tvrdili da dobijeni proizvod nije isti kao sa fotografije. Prijavljivalo se i kašnjenje isporuke, kao i da je cijena koju kurir traži pri dostavi veća od naznačene pri naručivanju. Glavna tržišna inspektorka, Marina Radulović, za Portal RTCG kaže da je, za tri mjeseca 2023. godine, od kurirskih službi oduzeta krivotvorena roba, vrijedna 19.437 eura.

  • Crnogorskom tržištu kapitala predstoje bolji dani
    on 25/03/2023 at 05:59

    Crnogorskom tržištu kapitala predstoje bolji dani, smatra novoimenovani predsjednik Komisije za tržište kapitala Crne Gore (KTKCG) Željko Drinčić.

  • EK podržava modernizaciju puteva i željeznice u CG
    on 24/03/2023 at 14:35

    Za Crnu Goru bila odlična vijest ukoliko se odobri investicioni grant od 75 miliona eura za rekonstrukciju željeznice, kazao je ministar kapitalnih investicija Ervin Ibrahimović na sastanku sa šefom jedinice za Crnu Goru u Direktoratu za susjedstvo i politiku proširenja Majklom Milerom. Miler je istakao težnje EK da snažnije podržava modernizaciju željezničke infrastrukture, budući da u skladu sa „Zelenom agendom“ ovaj vid saobraćaja ima poseban značaj.

  • Nakon dvije godine poslovanja sa gubitkom, u 2022. pozitivan rezultat
    on 24/03/2023 at 13:20

    Nakon dvije godine poslovanja sa gubitkom Hotelska grupa "Budvanska rivijera" AD Budva u 2022. godini ostvarila je pozitivan poslovni rezultat u iznosu od 602.563 eura. To je utvrdio Odbor direktora na danas održanoj XIX sjednici.

  • Odgovorno do poboljšanja životnog standarda
    on 24/03/2023 at 13:01

    Poboljšanje životnog standarda, cilj je svake odgovorne politike, a da toga se mora doći na odgovoran način, a ne manipulacijama i sijanjem iluzija, saopštio je predsjednički kandidat Demokratske partije socijalista Milo Đukanović.