Pasta u sosu od pecuraka
09.12.2019
09.12.2019
Francuski predsjednik Emanuel Makron izjavio je da će početkom aprila posjetiti Kinu zajedno sa predsjednicom Evropske komisije Ursule fon der Lajen.
Holandska policija privela je danas nekoliko desetina ekoloških aktivista koji su uspjeli da uđu u bezbjedno područje aerodroma u Ajndhovenu da protestuju zbog emisije gasova sa efektom staklene bašte iz aviona koji odatle polijeću.
Crna Gora je sa 635 policajaca na 100.000 stanovnika apsolutni lider u Evropi, a operativne podatke i dokaze o narkokartelima i duvanskoj mafiji prikupljaju policije Francuske, Belgije, Holandije, Italije i dostavljaju je našem SDT, rekao je lider PzPa i funkcioner DF-a Nebojša Medojević.
Sud u Indiji osudio je dvojicu muškaraca na doživotnu robiju zbog počinjenog ubistva i pljačke, u dobroj mjeri zahvaljujući papagaju koji se u trenutku zločina nalazio u kući.
Međunarodna agencija za atomsku energiju (IAEA) saopštila je državama članicama da je u Libiji pronađena većina od nestale 2,5 tone koncentrata uranijumske rude.
Američka svemirska agencija (NASA) saopštila je da je ovo bila važna prilika za astronome da unaprede vlastito znanje o asteroidima, u slučaju da se otkrije objekat koji bi mogao da udari u Zemlju.
Skupština Crne Gore pridružila se večeras globalnoj akciji “Sat za planetu” gašenjem svjetala u terminu od 20:30 do 21:30 časova, saopšteno je iz Skupštine.
Rusko Ministarstvo odbrane optužilo je Azerbejdžan da je prekršio sporazum o prekidu vatre uz posredovanje Moskve dopuštajući svojim trupama da pređu postavljenu liniju razgraničenja.
Pripadnici Uprave policije u saradnji sa međunarodnim partnerima preduzimaju intenzivne mjere i radnje na identifikaciji osobe koja je juče putem službene mejl adrese uputila ozbiljne prijetnje NVO CEMI.
Dvoje migranata ugušilo se u teretnom vozu kojim su ilegalno prešli iz Meksika u SAD, a još desetoro je prebačeno u bolnicu.
Reakcije trenera nakon podgoričkog derbija, koji je završen pobjedom Budućnost Volija (86:69)
"Zmajevi" stigli do remija u sudijskoj nadoknadi
Dok je imao snage, SC Derbi mučio gradskog rivala, imao i dvocifrenu prednost, ali je Budućnost Voli slavila 86:69
Američka svemirska agencija (NASA) saopštila je da je ovo bila važna prilika za astronome da unaprijede vlastito znanje o asteroidima, u slučaju da se otkrije objekat koji bi mogao da udari u Zemlju
Iako je vozač carinicima rekao da nema ništa da prijavi, oni su se odlučili za detaljan pregled, pa su otvorivši haubu ostali zatečeni - u prostoru između hladnjaka i motora nalazila se skrivena žena
"Pripadnici policije zaduženi za borbu protiv visokotehnološkog kriminala su došli do podatka koji ukazuje da je prijetnja upućena iz jedne zemlje regiona i u saradnji sa službama te države su u toku aktivnosti na idetifikaciji osobe koja je poslala prijeteći mejl", navodi se u saopštenju
Vodeća na Evropskom prvnstvu u šahu, Poljakinja Olivija Kiolbasa remizirala sa aktuelnom prvakinjom i sunarodnicom Monikom Soćko
"Na ovaj način, najviši zakonodavni dom daje doprinos zaštiti prirode i ukazuje na potrebu ujedinjenja ljudi u borbi protiv klimatskih promjena koje iz temelja mijenjaju našu svakodnevicu", navodi se u saopštenju
Supruga trenutnog predsjednika Crne Gore Mila Đukanovica pojavila se na predizbornom skupu u Nikšiću noseći skupocjenu Cartier ogrlicu sa krstom
"Odlukom Sportskog direktora ABA lige Milije Vojinovića utakmica 23. kola AdmiralBet ABA lige između KK Mornar-Barsko zlato i KK Crvena zvezda Meridianbet zakazana za nedjelju, 26. mart se odlaže", objavio je barski klub
Papa Franja prihvatio je danas ostavku njemačkog biskupa Franc-Jozefa Bodea zbog slučajeva seksualnog zlostavljanja.
Pravo glasa u Crnoj Gori ima 543.599 građana, što je za 1.445 više u odnosu na broj birača u biračkom spisku po kome su održani prethodni izbori 19. marta, saopštilo je Ministarstvo unutrašnjih poslova (MUP).
Tri su ključna državna problema Crne Gore, obrazovanje, obrazovanje, obrazovanje, poručio je predsjednik Crne Gore i predsjednički kandidat Demokratske partije socijalista (DPS) Milo Đukanović tokom susreta sa mladim ljudima u Podgorici.
Predsjednik skupštinskog Odbora za međunarodne odnose, Miodrag Lekić, saopštio je da je Evropa, pored ukrajnskog naroda, vjerovatno najveći, po više osnova, gubitnik rata u Ukrajini.
Ukaz predsjednika Crne Gore o raspuštanju Skupštine Crne Gore objavljen je u Službenom listu Crne Gore, potvrđeno je Portalu RTCG.
Ogromna većina stanovnika Crne Gore ne bi imala ništa protiv da tokom mandata kao predsjednik Jakov Milatović izgovori istorijsko: "Zbogom Milo. Zdravo Evropo", saopšteno je danas iz Mladih Evrope, omladinske organizacije Pokreta Evropa sad (PES).
Predsjednik Vlade Crne Gore, Dritan Abazović, poručio je da smo svi u obavezi da pronađemo najmanji zajednički imenitelj za saradnju jer je to jedini način da imamo mir. On je govorio je sinoć na Harvardu pred brojnim profesorima, studentima i gostima u Prirodnjačkom muzeju tog Univerziteta, koji je jedan od najpoznatijih u svijetu, osnovan daleke 1636. godine.
Državna izborna komisija objavila je da je 4.338 potpisa birača, najmanji broj potpisa za podršku izbornoj listi za izbor poslanika u Skupštinu Crne Gore na izborima koji će se održati 11. juna 2023. godine.
U čast dolaska predsjednika Vlade Crne Gore Dritana Abazovića na Harvardu je danas istaknuta crnogorska zastava, što se dešava po prvi put od sticanja nezavisnosti 2006. godine na jednoj od najpoznatijih svjetskih visokoškolskih institucija, saopšteno je iz Vlade Crne Gore.
Advokat Vladan Bojić kazao je da Skupština, na predlog Vlade ili poslanika, treba da konstatuje odlukom ili zaključkom da je ukaz o raspuštanju Skupštine apsolutno ništavan i bez pravnog dejstva. Dekan Fakulteta za državne i evropske studije Đorđije Blažić kazao je da ne vidi pravni osnov da Skupština odlučuje o ukazu, te da ukoliko Ustavni sud nije nadležan za odlučivanje o ukazu, onda niko nije. Pravnica Snežana Jonica istakla je da Skupština nema ovlašćenja to da uradi.
Evropska mreža preduzetništva /Enterprise Europe Network/ (EEN), kao i MontEENegro konzorcijum koji djeluje u sklopu nje, u cilju podrške malim preduzećima, ove godine obilježavaju 15 godina postojanja.
Kroz tunel Sozina je u periodu od 17. do 23. marta prošlo 52,41 hiljada vozila, većinom automobila.
U Herceg Novom, prema podacima od četvrtka, boravi 4,63 hiljade turista, 1,74 hiljade više nego u istom periodu prošle godine.
Izjave Luke Kotor u vezi sa pružanjem lučke usluge pilotaže u Bokokotorskom zalivu kojima se nipodaštavaju sudske i odluke drugih nadležnih organa, ne idu u prilog očuvanju poslovnog ugleda luke od nacionalnog značaja, saopšteno je iz Ministarstva kapitalnih investicija.
Opština Tivat će za podsticajne mjere u sektoru poljoprivrede ove godine opredijeliti 45 hiljada eura.
Od početka godine 11 kupovina preko interneta završilo se prijavom Tržišnoj inspekciji. Nepravilnosti su se odnosile na reklamacije sata, parfema, šminke, garderobe, česme, mašinice za brijanje i drugog, a kupci su tvrdili da dobijeni proizvod nije isti kao sa fotografije. Prijavljivalo se i kašnjenje isporuke, kao i da je cijena koju kurir traži pri dostavi veća od naznačene pri naručivanju. Glavna tržišna inspektorka, Marina Radulović, za Portal RTCG kaže da je, za tri mjeseca 2023. godine, od kurirskih službi oduzeta krivotvorena roba, vrijedna 19.437 eura.
Crnogorskom tržištu kapitala predstoje bolji dani, smatra novoimenovani predsjednik Komisije za tržište kapitala Crne Gore (KTKCG) Željko Drinčić.
Za Crnu Goru bila odlična vijest ukoliko se odobri investicioni grant od 75 miliona eura za rekonstrukciju željeznice, kazao je ministar kapitalnih investicija Ervin Ibrahimović na sastanku sa šefom jedinice za Crnu Goru u Direktoratu za susjedstvo i politiku proširenja Majklom Milerom. Miler je istakao težnje EK da snažnije podržava modernizaciju željezničke infrastrukture, budući da u skladu sa „Zelenom agendom“ ovaj vid saobraćaja ima poseban značaj.
Nakon dvije godine poslovanja sa gubitkom Hotelska grupa "Budvanska rivijera" AD Budva u 2022. godini ostvarila je pozitivan poslovni rezultat u iznosu od 602.563 eura. To je utvrdio Odbor direktora na danas održanoj XIX sjednici.
Poboljšanje životnog standarda, cilj je svake odgovorne politike, a da toga se mora doći na odgovoran način, a ne manipulacijama i sijanjem iluzija, saopštio je predsjednički kandidat Demokratske partije socijalista Milo Đukanović.
0 comments