SP U TOKIJU

Zenska rukometna reprezentacija Crne Gore porazena je danas u Kumamotu od Rusije 35:28 (17:16), u utakmici drugog kola Glavne runde Svjetskog prvenstva.

Crnogorske rukometasice su tim porazom, drugim na sampionatu, sanse za polufinale svele u domen teorije.

Za plasman medu cetiri najbolja tima crnogorskim rukometasicama neophodan je poraz Spanije od Japana i pobjeda nad Svedskom, u posljednjem kolu.

Pobjednik duela odlucen je sredinom drugog poluvremena, kada je Rusija nakon serije od cetiri gola, dosla do tada najubjedljivijeg vodstva – 23:19. u 40, koje osam minuta kasnije povecala na sest golova (29:23).

Crna Gora je, poslije serije od 4:0, povela 10:6, a prednost od cetiri gola imala je i dva minuta kasnije (11:7).

Ruska selekcija je sa cetiri uzastopna pogotka izjednacila na 11:11, a u 24. minutu prvi put i dosla do prednosti (14:13).

U drugom poluvremenu Rusija je, nakon serije od cetiri gola, povela 23:19. u 40, u 48. minutu razliku povecala na sest golova (29:23) i prakticno vec tada rijesila sve dileme.

Prednost je do kraja povecala na sedam pogodaka.

Najefikasnija u selekciji Rusije, koja je zadrzala maksimalan ucinak i poslije sedmog meca na sampionatu, bila je Julija Managarova sa 12, dok je Jaroslava Frolova dodala deset pogodaka.

U crnogorskoj reprezentaciji najbolja je bila Majda Mehmedovic sa osam pogodaka.

U ostalim mecevima druge grupe rivali ce biti Spanija i Japan (10) i Svedska i Rumunija (12.30).

Crna Gora ce u posljednjem kolu, sjutra u 12 sati i 30 minuta, igrati sa Svedskom.

Tok meca:

Kraj meca!

59′ Managarova 28:35

59′ Despotovic 28:34

59′ Mihaljiscenko 27:34

59′ Mugosa 27:33

58′ Managarova 26:33

56′ Kuznjecova 26:32

55′ Nase smanjuju sa penala 26:31

53′ Frolova bez greske, sedmi sedmerac 25:31

52′ Frolova sa penal linije 25:30

51′ Despotovic pod precku 25:29

50′ Raicevic smanjuje na pet razlike 24:29

49′ Rusija povecava prednost 23:29

48′ Najveca razlika za Ruskinje 23:28

45′ Ruskinje dolaze do cetiri gola prednosti 23:27

44′ Vjahirjeva vrace tri gola prednosti 23:26

43′ Bulatovic ponovo smanjuje 23:25

42′ Managarova za tri razlike 22:25

42′ Nase uspijevaju brzo da odgovore 22:24

41′ Ruskinje precizne 21:24

41′ Jaukovic smanjuje 21:23

40′ Brnovic krade loptu i postize gol 20:22

39′ Kuznjecova 19:22

39′ Radicevic vraca pogodak 19:21

39′ Ponovo Vjahirjeva 18:22

36′ Vjahirjeva kroz sredinu za dva razlike 18:21

35′ Managarova posrtize 8. pogodak 18:20

34′ Frolova sigurna sa penala 18:19

34′ Jaukovic postize pogodak 18:18

33′ Mnagarova postize novi pogodak 17:18

31′ Bulatovic uspijeva pod prekrsajem da postigne pogodak 17:17

Ruskinje krecu sa centra.

Kraj prvog poluvremena.

29′ Managarova uspijeva da dode do gola 16:17

29′ Radicevic koristi kontru 16:16

27′ Radicevic lobuje i sa penala 15:16

26′ Frolova ponovo sa penala 14:16

25′ Radicevic lobuje sa krila 14:15

24′ Bobronjikova duplira prednost 13:15

24′ Managarova za prvo vodstvo Ruskinja 13:14

23′ Frolova ponovo za izjednacenje 13:13

23′ Bulatovic ponovo za gol prenosti 13:12

22′ Frolova sigurna sa penala 12:12

21′ Ramusovic vraca prednost 12:11

21′ Managarova koristi gresku nasih rukometasica 11:11

20′ Managarova smanjuje na jedan razlike 11:10

19′ Ponovo Frolova 11:9

17′ Frolova sigurna sa penala 11:8

16′ Sjajna Mehmedovic vraca pogodak 11:7

16′ Bobronikova smjajuje 10:7

Tajm aut Rusije

16′ Radicevic sa desnpg krila 10:6

15′ Mehmedovic nastavlja 9:6

14′ Mehmedovic vraca prednost iz kontre 8:6

13′ Bulatovic sa distance 7:6

Tajm aut Crne Gore

13′ Ruskinje dolaze do prvog izjednacenja 6:6

10′ Vjakirjeva smanjuje na 6:5

9′ Raicevic duplira prednost 6:4

9′ Managanova samanjuje na jedan razlike 5:4

8′ Raicevic vrace na dva razlike 5:3

8′ Frolova smanjuje 4:3

7′ Radicevic sa penal linije 4:2

4′ Frolova smanjuje sa penal linije 3:2

3′ Brnovic sa centralne pozicije lobuje golmanku Rusije 3:1

2′ Managarova samjuje 2:1

2′ Radicevic lobuje sa desnog krila 2:0

1′ Jaukovic otvara prvi napad pogotkom 1:0

1′ “Lavice” krenule sa centra.