DF TVRDI

Crnogorski režim naručio je rezultate istraživanja CEDEM-a da bi lažnim porastom podrške pravdao svoja nepočinstva, tvrdi portparol Nove srpske demokratije (NSD) i funkcioner DF-a, Marko Kovačević.

Podsjećamo, najnovije istraživanje CEDEM-a pokazalo je da Demokratsku partiju socijalista (DPS) podržava 37 odsto građana, na drugom mjestu su Demokrate sa podrškom od 15 odsto, dok je DF treći sa rejtingom od 13,2 odsto.

“Kao specijalci režima za prikazivanje trenutnog stanja, ma kakvo ono zaista bilo, normalnim i redovnim, Cedem se i ovoga puta javio sa istraživanjem koje treba da pokaže kako brojne afere u kojima su glavni akteri funkcioneri i finansijeri DPS-a djeluju blagotvorno na rejting te partije, njenog lidera i predsjednika Vlade”, kazao je Kovačević.

On je kazao da “i sami napad koji žele da sprovedu na pravoslavlje u Crnoj Gori, treba da se prikaže kao nešto što nije od uticaja na rejting ovih činilaca”.

Zato, dodaje, nije ni čudo što je promovisan navodni pad rejtinga DF-a i njegovih političara koji su otkrili veliki broj afera režima u prethodnih pola godine i koji su glavni politički protivnici donošenja Zakona o otimanju imovine SPC u Crnoj Gori.

“Primjetan jei pad povjerenja u SPC u odnosu na julsko istraživanje, što bi trebalo da navede na zaključak da spremnost Crkve da odbrani sebe i svoja prava od napasnika iz redova režima uzrokuje pad povjerenja u istu”, kazao je Kovačević.

On ističe da je lako zaključiti da je ovo samo jedno od naručenih režimskih istraživanja, koje, kako je ocijenio, treba da “neutrališe loše efekte brojnih afera, progona lidera DF-a i bestijalnih napada na Crkvu i njene velikodostojnike”.

“Ovim lažnim vijestima i rezultatima pokušava se otupiti oštrica otpora građana prema režimu i smanjiti broj ljudi koji treba da dođe na veliki Crkveno – narodni sabor u Nikšiću 21. decembra”, kazao je portparol Nove srpske demokratije (NSD) i funkcioner DF-a.

0 comments

You must be logged in to post a comment.

  • Značajni benefiti za građane i privredu od zatvaranja Poglavlja 2
    on 17/06/2026 at 12:28

    Pregovaračko poglavlje 2 - Sloboda kretanja radnika uređuje pravo građana država članica Evropske unije (EU) da rade, traže zaposlenje i ostvaruju socijalna prava u bilo kojoj državi članici pod jednakim uslovima kao domaći državljani.

  • Urošević: DPS nestaje iz sale kada se pominju Telekom i Đukanović
    on 17/06/2026 at 12:26

    Poslanik Pokreta Evropa sad i predsjednik Komisije za praćenje i kontrolu postupaka privatizacije Uglješa Urošević zatražio je danas od potpredsjednika Vlade za politički sistem, pravosuđe i antikorupciju Moma Koprivice detaljne informacije o svim aktivnostima koje su Vlada Crne Gore i drugi nadležni državni organi preduzeli u vezi sa aferom „Telekom“, kao i o planiranim mjerama za zaštitu javnog interesa.

  • Vuković: Vršnjačko nasilje postaje sistemski problem
    on 17/06/2026 at 12:15

    Potpredsjednica Građanskog pokreta URA i poslanica Milena Vuković ocijenila je da brutalno prebijanje četrnaestogodišnjeg dječaka u Podgorici, koje je rezultiralo teškim tjelesnim povredama i hospitalizacijom, predstavlja još jedan ozbiljan pokazatelj da vršnjačko nasilje u Crnoj Gori prerasta u sistemski društveni problem.

  • Mugoša: Ponovo ću tražiti saslušanje nadležnih o vršnjačkom nasilju, stanje i dalje alarmantno
    on 17/06/2026 at 08:40

    Predsjednik Kluba poslanika Evropskog saveza, Boris Mugoša, najavio je da će ponovo inicirati skupštinsko saslušanje nadležnih institucija na temu vršnjačkog nasilja, ocjenjujući da nalazi najnovijeg izvještaja Državne revizorske institucije potvrđuju da u toj oblasti nema suštinskog napretka.

  • Lopta između vlasti i opozicije - ustavne promjene i dalje na čekanju
    on 17/06/2026 at 06:13

    Dogovor o ustavnim promjenama i dalje je na čekanju, a konkretni pregovori između vlasti i opozicije stagniraju. Iako obje strane deklarativno tvrde da su spremne za dijalog, proces je zakočen. I pored serije sastanaka, inicijativa i razgovora, još uvijek ništa od dogovora, samo prebacivanje loptice sa vlasti na opoziciju i obrnuto.

  • Vuković Kuč: Vlast da odluči između dijaloga i odgovornosti za propuštenu istorijsku šansu države
    on 16/06/2026 at 21:46

    Vlast mora odlučiti između dijaloga i Ustava i odgovornosti za propuštenu istorijsku šansu Crne Gore, kazala je poslanica Demokratske partije socijalista Aleksandra Vuković Kuč.  

  • "Podrška evropskih socijaldemokrata podstiče Crnu Goru da ubrza put ka EU"
    on 16/06/2026 at 20:47

    Čelnik Kluba poslanika Demokratske partije socijalista (DPS) Andrija Nikolić predstavio je na sastanku sa poslaničkom grupom S&D u Evropskom parlamentu u Strazburu aktuelnu političku situaciju u Crnoj Gori, sa posebnim osvrtom na evropske integracije, odnosno na Platformu opozicije o prevazilaženju parlamentarne krize u ključnoj fazi pridruživanja EU.

  • Britanska ambasada priredila svečani prijem: Crna Gora se sve više približava mjestu kojem pripada, srcu evropske porodice
    on 16/06/2026 at 19:59

    Britanska ambasada u Podgorici priredila je svečani prijem povodom zvaničnog rođendana Njegovog Veličanstva Kralja Čarlsa III, jedan od najvažnijih događaja koje organizuje Ujedinjeno Kraljevstvo širom svijeta. Ovogodišnji prijem održan je u godini u kojoj Crna Gora obilježava 20 godina od obnove nezavisnosti, dok se Ujedinjeno Kraljevstvo i Crna Gora približavaju obilježavanju gotovo 150 godina prvih diplomatskih odnosa, od britanskog priznanja crnogorske nezavisnosti 1878. godine do današnjeg bliskog partnerstva u okviru NATO-a, saopšteno je iz ambasade. 

  • Vojinović: Kredibilitet izbora počiva na tačnim i ažuriranim biračkim spiskovima
    on 16/06/2026 at 19:44

    Poslanica Demokrata Anđela Vojinović kazala je da je uređenje biračkog spiska i pitanja prebivališta jedan od ključnih koraka za jačanje povjerenja u izborni proces, navodeći da kredibilitet izbora zavisi od pouzdanih evidencija i institucija koje funkcionišu. Ona je poručila da izmjene zakonskog okvira moraju omogućiti da službene evidencije odražavaju stvarno stanje, uz zaštitu prava građana.

  • VIDEO Šta ako ne uspije ni peti poziv za izbor članova CIK-a
    on 16/06/2026 at 19:14

    Važno je kako će Crna Gora ući u izborni proces jer nadležni planiraju brojne novine, među kojima i formiranje Centralne izborne komisije.