SDP izabrala novi Opštinski odbor u Podgorici
51 ČLAN
Socijaldemokratska partija je na Konvenciji Odbora Glavnog grada izabrala 51 člana novog Opštinskog odbora u Podgorici.
Predsjedavajući Konvencije i predsjednik Opštinskog odbora Miloš Vukčević, zadovoljan je jer se u novom opštinskom odboru nalazi značajan broj novih ljudi prepoznatljivih u svojim profesijama, uglednih u društvenoj zajednici koji će svakako dati ozbiljan pečat radu novog Odbora i partije kao cjeline.
„Novi sastav opštinskog odbora kvalitetom ljudi, obrazovnom strukturom i novim mladim ljudima koji su izabrani garancija su dobrih rezultata Partije u Glavnom gradu“, naglasio je Vukčević.
On je istakao da je ponosan što su u sastavu Odbora ugledni građani kao što su bivši ministar poljoprivrede Budimir Mugoša, ljekar Dejan Dragašević, univerzitetski profesor Vladimir Komnenić, advokati Čedo Dobrović i Denis Glogić i mnogi drugi.
„Sa nama su profesori Univerziteta, ugledni ljekari, advokati, pravnici, ekonomisti, inženjeri, ali i časni penzioneri, studenti, svi oni koji pošteno žive od svog rada i svi su oni bogatstvo ovog Odbora i naše Partije“, naglasio je Vukčević.
Počasni predsjednik SDP Ranko Krivokapić, koji je prisustvovao Konvenciji, je naveo da je SDP prepoznat u javnosti kao nesporna državotvorna i međunarodno legitimisana partija, koja je uspostavila temelje građanske, multietničke i evropske Crne Gore i kao takva je nezaobilazan faktor u daljim političkim procesima koji stoje pred državom.
„Danas je borba za državu borba za svakog njenog građanina, za pravdu, za jednake šanse za sve, za bolji standard i za život dostojan čovjeka. Danas je borba za državu i da očuvamo resurse i društvena dobra koja služe svima, a ne da ona služe nekolicini bliskim vlasti. Država bez pravde je osuđena na slabljenje, a njeni građani, posebno mladi, okrenuti napuštanju svoje domovine“, rekao je Krivokapić.
„SDP je zato temelj borba za drugačiju Crnu Goru, državu koja će dalje jačati svoju državotvornost ali i državu koja će širiti ekonomsko-socijalnu koheziju, osjećaj pravde kod svakog njenog građanina, državu koja će jačati osjećaj zajedništva a koja neće zavađati da bi se vladalo“, dodao je Krivokapić.
0 comments