OO DPS TUZI

Povodom pritiska i manipulacije koje dolaze sa raznih adresa, želimo da se obratimo građanima opštine Tuzi i da im sugerišemo da ne nasijedaju na obmane od strane političkih organizacija i ekstremnih sveštenika, a sve navodno u vezi sa Zakonom o slobodi vjeroispovijesti, naglasili su iz OO DPS Tuzi.

“Naime, posljednja dešavanja u Crnoj Gori otkrila su razne političke manipulante i “lovce u mutnom” a posebno one koji sebe nazivaju Demokratama. Iako su se do sada, predstavljali kao stranka građanske orijentacije, danas su u istom kolu sa DF i SNP, koji Crnu Goru smatraju rezervnom državom. Dakle, Demokrate su danas u istom društvu sa DF, i takmiče se ko će biti veći nacionalista, ko će jače i više, protiv Crne Gore i njenog multietničkog sklada”, navode oni.

Naime, u Malesiji se, kako naglašavaju, oskudijevalo o mnogo čemu ali nikada o čojstvu i poštenju.

“Živjelo se pod teretom nemaštine i siromaštva, ali uvijek dostojanstveno i ponosito. Nama je dobro poznato da pojedinim centrima ne odgovara ovakva Crna Gora, i oni čine sve da je razbijaju, ili kako reče poslanik DF sa skupštinske govornice – da zapale Skupštinu Crne Gore. Zato pozivamo građane opštine Tuzi, da ne nasijedaju na svakakve provokacije DF i Demokratske Crne Gore, jer se oni ni dan danas ne mire sa činjenicom da je Crna Gora suverena i samostalna država, članica NATO saveza i iskreni prijatelj sa svojim susjedima. Njima ne odgovara ni činjenica da su njeni manjinski narodi lojalni i privrženi Crnoj Gori i smatraju je njihovom zajedničkom kućom”, naglašavaju iz OO DPS Tuzi.

Mojkovčani ne podržavaju aktivnosti sveštenika SPC

Povodom nekih aktivnosti koje preduzimaju određene političke grupacije i sveštenici SPC, a koje nijesu zaobišle ni Mojkovac, želimo da saopštimo da građani Mojkovca, većinskog Mojkovca, apsolutno ne podržavaju, odnosno osuđuju ove i ovakve aktivnosti, saopštili su iz OO DPS Mojkovac.

“Smatramo da se ovakvim činjenjem direktno podriva suverenitet Crne Gore, njena nezavisnost i njen ukupni identitet. Razumije se, nikome ne sporimo pravo da iznosi svoje stavove, ali to se mora činiti na primjeren način, ne ugrožavajući svakodnevne aktivnosti, intime i slobode svojih sugrađana. Crna Gora je multietnička država i svi mi, šta god da preduzimamo, moramo, prije svega, imati u vidu ovu činjenicu”, navode oni.

Takođe, kako dodaju, u ovim danima kad se obilježava godišnjica od slavne Mojkovačke bitke, smatraju da moraju uticati na sve sugrađane da se manu ćorava posla, da se okrenu svojoj Državi, svojoj Crnoj Gori i da ne pokušavaju raspaliti vatru mržnje tamo gdje joj nema mjesta.

Pokušavaju srušiti vlast i destabilizovati Crnu Goru

Politički zadatak koji je dao poslanički vojvoda Andrija Mandić da se, navodnom brigom o crkvi i vjerskim svetinjama, zapravo pokušava srušiti aktuelna vlast i destabilizovati Crna Gora, zbrda-zdola je organizovan i u Kolašinu u kojem do subote veče nije bilo ni molebana, ni litija, niti šetnji, kazali su iz Opštinskog odbora DPS-a Kolašin.

“Crkvenu opštinu Kolašin su postavili kao neuspjelu masku da se navodnom brigom za svetinje prikriju pokušaji političke destabilizacije Crne Gore, a bio je prisutan neveliki broj aktivista DF-a i Demokrata. Nakon što nijesu uspjeli da privuku građane Kolašina, aktivisti DF-a su imali jedino poraženo zadovoljstvo da ih je bilo više od aktivista Demokrata. Ogoljenom i štetnom politikanstvu građani Kolašina nijesu pružili ruku, niti dali podršku. Crkvene svetinje niti ko napada, niti ugrožava, političke manipulacije su pročitane bez obzira na orkestriranu kampanju koja se vodi „nemiješanjem“ u unutrašnje stvari Crne Gore”, navodi se u saopštenju kolašinskog DPS-a.

0 comments

You must be logged in to post a comment.

  • Bošnjačka stranka traži izvinjenje poslanice Jevrosime Pejović
    on 13/05/2025 at 13:12

    Bošnjačka stranka traži javno izvinjenje nezavisne poslanice Jevrosime Pejović zbog stavova iznijetih tokom gostovanja u Jutarnjem programu RTCG. Poslanica Pejović je, kako navode u saopštenju, komentarišući aktuelne političke teme u više navrata iznijela neprihvatljive stavove na račun Bošnjačke stranke.

  • Đaković: Još bez potvrde zaraze brucelozom, narednih dana testiranje kontaktnih gazdinstava
    on 13/05/2025 at 13:06

    U Upravi za bezbjednost hrane, veterinu i fitosanitarne poslove čekaju zvaničnu potvrdu pojave bruceloze na farmi ovaca kod Podgorice i od broja oboljelih životinja zavisiće način neškodljivog uklanjanja. Direktor Uprave Vladimir Đaković, kaže da će stručnjaci kontrolisati i farme koje su mogle da kontaktiraju sa gazdinstvom na kome je otkrivena bruceloza.

  • Aleksić: U Hrvatskoj isplaćeno 300 miliona odštete zbog kredita u švajcarskim francima, očekujem pravi cunami presuda i u Crnoj Gori
    on 13/05/2025 at 12:43

    Predstavnik Udruženja Franak i član Nacionalnog vijeća za zaštitu potrošača Hrvatske Goran Aleksić pozdravio je donošenje prve pravosnažne presude u Crnoj Gori u korist klijenata koji su uzeli kredite u švajcarskim francima. Za Gradsku TV ističe kako se nada da će krenuti i pravi cunami pravosnažnih presuda u njihovu korist.

  • Festival vjetra: U petak konferencija „Boka Kotorska kao održiva nautička destinacija“
    on 13/05/2025 at 12:34

    Jedriličarski klub Delfin u okviru Festivala vjetra 2025, koji objedinjuje sport, kulturu i edukaciju, u saradnji sa Pomorskim fakultetom Kotor Univerziteta Crne Gore, u petak organizuje treće izdanje međunarodne naučno-stručne konferencije pod nazivom „Boka Kotorska kao održiva nautička destinacija“.

  • Kordić: Jačati saradnju sa Češkom posebno u oblasti turizma
    on 13/05/2025 at 12:02

    Crna Gora i Češka imaju dobre odnose, ali neophodno je jačati saradnju posebno u oblasti turizma, poručeno je sa sastanka ministarke turizma Simonide Kordić sa ministrom regionalnog razvoja Češke, Petrom Kulhanekom. Kulhanek je naglasio da Crna Gora ima izuzetne turističke mogućnosti i da, pored atraktivne obale, ima izuzetan potencijal za razvoj planinskog i ruralnog turizma.

  • Nisan: Godišnji neto gubitak 4,1 milijarde eura, planirano ukidanje 20.000 radnih mjesta
    on 13/05/2025 at 11:51

    Japanski proizvođač automobila Nisan (Nissan), koji se bori sa problemima, pretrpio je ogroman godišnji neto gubitak u periodu 2024-2025, opterećen bolnim restrukturiranjem u okviru kojeg će do 2027. godine zatvoriti sedam fabrika i ukinuti 20.000 radnih mjesta, odnosno 15 odsto svoje globalne radne snage.

  • Podrška promociji i plasmanu organskih proizvoda
    on 13/05/2025 at 11:48

    Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede, objavilo je prošle sedmice javni poziv za dodjelu podrške promociji i plasmanu organskih proizvoda za ovu godinu.

  • Konstitutivna sjednica nikšićkog parlamenta 27. maja
    on 13/05/2025 at 11:44

    Nosioci izbornih listi sa nedavno održanih izbora u Nikšiću dogovorili su da konstitutivna sjednica lokalnog parlamenta bude održana 27. maja u 10 časova. Na sjednici će biti potvrđeni mandati odbornicima i izabran novi predsjednik Skupštine Opštine Nikšić.

  • Indeksi katapultirani nakon američko-kineskog dogovora
    on 13/05/2025 at 11:32

    Američke dionice su se u ponedjeljak naglo oporavile nakon što su se Sjedinjene Američke Države (SAD) i Kina dogovorili o privremenom smanjenju carina nakon pregovora tokom vikenda u Švajcarskoj, što je podstaklo nadu da trgovinski rat neće gurnuti privredu u recesiju.

  • Mašković: Hitno obustaviti radove u Beogradskoj ulici
    on 13/05/2025 at 11:23

    Predsjednik Kluba odbornika Evropskog saveza u Skupštini Glavnog grada Miloš Mašković, zatražio je da nadležni hitno reaguju i zabrane radove u Beogradskoj ulici, gdje su se, kako je kazao, danas pojavile mašine sa namjerom da nastave pripremu gradilišta iako je investitoru zahtjev za gradnju odbijen.