Britanski prinčevi demantovali da se ne slažu
“LAŽNA VIJEST”
Britanski prinčevi Hari i Vilijam demantovali su danas u zajedničkom saopštenju “lažnu vijest” u domaćim medijima da se njihovo odnos pogoršao.
U zajedničkom saopštenju braće opisuju se kao “zapaljiv” jezik tih izvještaja i kao “uvredljiv”, prenosi danas BBC.
“Za braću koja pridaju veliku pažnju pitanjima mentalnog zdravlja, upotreba tako zapaljivog govora je uvredljiva i potencijalno opasna”, navodi se u saopštenju dvojice sinova princa Čarlsa i princeze Dijane.
Kraljevska porodica upravo pokušava da riješi krizu izazvanu objavljivanjem želje princa Harija i njegove supruge Megan za većom nezavisnošću.
Vilijam i Hari trebalo bi da danas sa svojim ocem, princom Čarlsom i bakom kraljicom Elizabetom Drugom razgovaraju o budućnosti Harija i Megan. Megan, koja je otputovala u rodnu Kanadu, učestvovaće u tom razgovoru preko konferencijske veze.
List “Tajms”, pozivajući se na neimenovan izvor, objavio je da Hari i Megan smatraju da su udaljeni iz porodice zbog, po njihovim tvrdnjama tvrdog stava Harijevog starijeg brata princa Vilijama.
Hari i Megan, vojvoda i vojvotkinja od Saseksa najavili su prošle nedjelje u iznenadnoj objavi da žele da se povuku kao viši članovi kraljevske porodice i da budu i finansijski nezavisni, a da vrijeme provode između Velike Britanije i Sjeverne Amerike.
Današnji sastanak na kraljičinom imanju u Sandrigemu, gdje se okupio veliki broj novinara, trebalo bi da dovede do zaključaka o tome kako će se realizovati te njihove želje, odnosno šta će biti “sljedeći koraci” za definisanje novog odnosa para s kraljevskom porodicom. Kraljica želi da se rješenje nađe brzo.
0 comments