NAKON SASLUŠANJA

Nakon saslušanja u Osnovnom državnom tužilaštvu, glavni i odgovorni urednici portala IN4S i Borba Gojko Raičević i Dražen Živković pušteni su da se brane sa slobode. Oni su uhapšeni zbog sumnje da su objavljivanjem lažne informacije o eksploziji u “Vili Gorica”, izvršili krivično djelo izazivanje panike i nereda. Podršku ispred tužilaštva su im dali funkcioneri DF-a.

“Nije postojao ni jedan materijalni dokaz da je kod ikoga izazvao paniku zato što je neko rekao da je u Vili Gorica eksplozija i to pod znakom pitanja. Znači upitano je da li je bilo ili nije bilo toga, kad se došlo do prave informacije ta je informacija objavljena. Time je zadovoljen interes javnosti i javnost je dobila istinitu i potpunu informaciju”, kazao je Vladan Bojić, a dvokat Gojka Raičevića i Dražena Živković.

“Ovo se radi o jednoj zavjeri između policije, tužilaštva i sudstva, koordinisanu, s punim pravom mogu da kažem, iz američke ambasade”, poručio je Raičević.

Kaže i da su mu pojedini mediji, već juče nacrtali metu.

Urednik portala In4s je kazao da je potvrdu da je u Vili Gorica bila eksplozija dobio od dva izvora, te da je zbog dodatnog opreza i na tu vijest, stavljen znak pitanja.

“Dakle, nakon što sam dobio informaciju da je bila eksplozija dobio sam drugu informaciju potpuno nevezanu sa ovom prvom, od čovjeka koji je prolazio pored policijskog službenika i kome je proradila motorola i čuo je gdje kaže eksplozija u Vili Gorica”, naveo je Raičević.

Raičević je saopštio da je nakon hapšenja bivše urednice FOS media Anđele Đikanović, bilo jasno da je on sljedeći koji će biti uhapšen.

Urednik Borbe Dražen Živković nije želio da daje izjavu nakon saslušanja u Tužilaštvu. Kazao je da će o svemu govoriti narednih dana.

“Borba je tek počela”, poručio je Živković.

Hapšenje Raičevića i Živkovića, oštro su osudile pojedine opozicione partije, Društvo profesionalnih novinara, Centar za istraživačko novinarstvo i Komisija za istrage napada na novinare, Media centar, Akcija za ljudska prava, Sindikat medija,MANS, CGO, Medijske asocijacije Jugoistočne Evrope.

Lišeni slobode zbog lažne vijesti o ekploziji u “Vili Gorica”

Policija je sinoć, kako su saopštili, lišila slobode Živkovića (39) i Raičevića zbog postojanja sumnje da su izvršili krivična djela izazivanje panike i nereda.

“D.Ž. je kao glavni i odgovorni urednik portala “Borba”, počinio ovo krivično djelo na način što je, kako se sumnja, izazvao paniku u javnosti objavljivanjem lažnih vijesti u vezi sa događajem u Vila Gorica u Podgorici a bez prethodne provjere informacije”, kazali su iz Uprave policije.

Dodaju i da sumnja da je G.R. kao glavni i odgovorni urednik portala “IN4S”, izvršio ovo krivično djelo na isti način, objavljivanjem iste lažne vijesti na portalu “IN4S”.

“Sa navedenim je upoznat državni tužilac u Osnovnom državnom tužilaštvu u Podgorici koji se izjasnio da se u radnjama ova dva lica stiču elementi krivičnog djela izazivanje panike i nereda te da se oni liše slobode i uz krivičnu prijavu privedu ovom tužiocu u zakonom propisanom roku”, zaključuje se u saopštenju.

Podsjećamo, juče tokom dana objavljena je informacija da je u Vili Gorica odjeknula eksplozija.

Iz policije su tu vijest demantovali i kazali da eksplozije nije bilo već da je riječ o manjem elektro kvaru koji je ubrzo saniran.

“Riječ je o manjem elektro kvaru koji je ubrzo saniran. Eksplozije nije bilo kako prenose pojedini mediji sa ciljem širenja panike. Nije bilo ni eksplozije ni požara pa samim tim nije nastala materijalna šteta”, kazali su iz Uprave policije Crne Gore.

Iz policije dodaju da je apsolutno netačno da bezbjednosne službe sumnjaju da je to bio pokušaj diverzije.

0 comments

You must be logged in to post a comment.

  • Zelenski predložio Sibigu za šefa diplomatije, Hmaru za ministra odbrane
    on 18/08/2026 at 20:27

    Ukrajinski predsjednik Vladimir Zelenski podnio je Vrhovnoj radi predlog da Andrij Sibiga bude izabran za ministra spoljnih poslova Ukrajine, a Jevgenij Hmara za ministra odbrane, saopštio je poslanik ukrajinskog parlamenta Jaroslav Železnjak.

  • Vanredna sjednica Hrvatskog sabora zbog opasnog otpada na području Gospića
    on 18/08/2026 at 20:11

    Predsjednik Hrvatske Zoran Milanović je zbog nezakonitog odlaganja opasnog otpada kod Gospića podnio zahtjev za vanrednu sjednicu Hrvatskog sabora koja će biti u četvrtak i petak, 20. i 21. avgusta.

  • MUP: Stabilna situacija na požarištima, kiša pomogla u lokalizaciji vatre u Herceg Novom i Kotoru
    on 18/08/2026 at 19:58

    Večerašnji presjek Operativno-komunikacionog centra 112 Direktorata za zaštitu i spašavanje pokazuje stabilnu situaciju na požarištima u Crnoj Gori, dok nadležne službe ostaju u stalnoj koordinaciji. Dodatno, kiša koja je pala na području Herceg Novog i Kotora pomogla je u smirivanju i lokalizaciji požara, navode u MUP-u.

  • Sjutra sunčano, temperatura do 35 stepeni
    on 18/08/2026 at 19:35

    U sjevernim predjelima sjutra sunčano i znatno toplije, uz povremeno malu do umjerenu oblačnost. Još samo poslijepodne u planinama uslovi za kišu kratkotrajno. Vjetar u cijeloj zemlji slab do umjeren i promjenljiv. Temperatura opet raste, do 33 stepena. Na jugu i centralnom dijelu zemlje sunčano uz slab do umjeren razvoj oblačnost, s malim izgledima za kišu poslijepodne i to u planinskim predjelima. Od sjutra toplije, do 35 stepeni.

  • Opačica ključna za vodosnabdijevanje Herceg Novog, izvorište ugrožavaju gradnja i zagađivači
    on 18/08/2026 at 19:20

    Herceg Novi je jedini grad na primorju koji ne koristi vodu iz Regionalnog vodovoda. Snabdijeva se vodom sa Plata, koja stiže cjevovodom kroz Konavle i sa lokalnog izvorišta Opačica, koje je nedavno bilo na minimumu, pa su uvedene noćne restrikcije. To je podsjetilo nadležne na važnost lokalnog izvorišta koje je ugroženo zbog enormne gradnje i neadekvatnih privrednih aktivnosti u prvoj zoni zaštite.

  • Djevojčica neprimjetno izašla iz vrtića, zaposlene suspendovane, roditelji traže odgovornost
    on 18/08/2026 at 19:03

    Djevojčica od godinu i osam mjeseci juče je neprimjetno napustila vrtić "Dragan Radulović" na Starom Aerodromu, a majka je zatekla u dvorištu u društvu nepoznate žene. Roditelji su u šoku i traže da se utvrdi odgovornost, kako se slična situacija ne bi ponovila. Iz Javne predškolske ustanove "Đina Vrbica" u okviru koje radi ovaj vrtić kažu da su pokrenuli postupak za utvrđivanje svih činjenica i odgovornosti u ovom slučaju, dok su zaposlene do okončanja postupka, suspendovane.

  • „Antimafija“ zakon pred poslanicima: Rakočević vidi pomak, Đukanović očekuje ustavnu provjeru
    on 18/08/2026 at 18:40

    Poslanici će u ponedjeljak raspravljati o Zakonu o oduzimanju imovine stečene kriminalnom djelatnošću. Profesor Velimir Rakočević kaže da je jasno da je cilj da se imovina vrati društvu, ali i da će biti potrebna adekvatna primjena. Advokat Dragoljub Đukanović ocjenjuje da se zakon razlikuje od onog predstavljenog ranije, te da bi dobar dio članova tog zakona mogao da bude osporen na Ustavnom sudu.

  • 'Uradio sam to zbog izazova': Kako policija pokušava da reformiše hakere
    on 18/08/2026 at 18:19

    Sajber prevencija je pretežno usmerena na dečake i mlade muškarce koji su u riziku da budu privučeni sajber kriminalu.

  • Tramp: Sjeverna Koreja "neprijeteća i puna poštovanja", Kim odgovorio na moje pokušaje približavanja
    on 18/08/2026 at 18:11

    Dan nakon što je naredio Sjedinjenim Državama da smanje obim vojnih vježbi sa Južnom Korejom i nazvao Sjevernu Koreju „neprijetećom i punom poštovanja“, predsjednik SAD Donald Tramp rekao je u ponedjeljak da je sjevernokorejski lider Kim Džong Un odgovorio na njegove pokušaje da uspostavi kontakt.

  • Živković: Neslaganja u vlasti pokazuju potpuni raspad sistema
    on 18/08/2026 at 17:50

    Predsjednik Demokratske partije socijalista Danijel Živković ocijenio je da neslaganja unutar izvršne vlasti o nizu važnih pitanja pokazuju, kako tvrdi, potpuni raspad sistema i da Crna Gora danas nema funkcionalnu Vladu ni premijera.