ČETIRI UZASTOPNA PORAZA

Hrvatski košarkaši trener Slaven Rimac i Cedevita Olimpija sporazumno su raskinuli ugovor, saopštio je danas ljubljanski klub. Odluka je donijeta dan poslije poraza Cedevita Olimpije na svom terenu od Kopera, 69:72.

“Nakon četiri uzastopna poraza na početku nove kalendarske godine uvidjeli smo da nam je potrebno osvježenje na mjestu glavnog trenera, pa smo se odlučili za sporazumni raskid ugovora. Slavenu želimo sve najbolje u nastavku karijere, koja će sigurno biti uspješna, jer se radi o velikom stručnjaku. Zahvalni smo na svemu što je od početka priče o novom klubu uradio za Cedevita Olimpiju”, rekao je sportski direktor ljubljanskog kluba Sani Bečirović, prenijela je Hina.

Rimac je trenersku karijeru počeo u Ciboni sa kojom je u sezoni 2013/2014 osvojio titulu prvaka ABA lige. Od 2017. godine bio je u Cedeviti, prvo kao pomoćnik Juri Zdovcu, a zatim kao trener B ekipe i pomoćnik Špancu Situ Alonsu u prvom timu.

Po odlasku Alonsa, Rimac je preuzeo vođenje prvog tima sa kojim je igrao u polufinalu ABA lige, osvojio Kup Krešimira Ćosića i izgubio od Cibone finalnu seriju u prvenstvu Hrvatske.

Kada se Cedevita spojila sa ljubljanskom Olimpijom Rimac je postao trener te ekipe. Cedevita Olimpija je prvi dio takmičenja u Evrokupu završila sa četiri pobjede i šest poraza, a poslije dobrog starta u ABA ligi (4/0), Cedevita Olimpija je u ovoj kalendarskoj godini pretrpjela četiri uzastopna poraza i ugrozila sigurnu poziciju među četiri ekipe koje će se plasirati u plej-of.

Cedevita Olimpija je treća na tabeli sa 10/7, koliko imaju četvrtoplasirani Mornar i peta Primorska.

Kao jedan od glavnih kandidata za novog trenera pominje se Jurica Golemac, bivši trener Kopra.

0 comments

You must be logged in to post a comment.

  • Monstat: Spoljnotrgovinska razmjena 1,94 milijarde eura
    on 29/06/2026 at 13:59

    Ukupna spoljnotrgovinska robna razmjena Crne Gore za prvih pet mjeseci, prema preliminarnim podacima Monstata, iznosila je 1,94 milijarde eura, što je 0,5 odsto više u odnosu na isti period prošle godine.

  • Spajić: Socijalni dijalog bitan, želimo da uskladimo prioritete sindikata i poslodavaca
    on 29/06/2026 at 13:28

    Predsjednik Vlade Milojko Spajić kazao je medijima da nema informaciju da li je Ministarstvo rada, zapošljavanja i socijalnog dijaloga blizu dogovora sa sindikatima o potpisivanju Opšteg kolektivnog ugovora i povećanju koeficijenata čime bi plate porasle za oko deset odsto. On je novinarima u Vili Gorica rekao da resorna ministarka Naida Nišić razgovara i sa poslodavcima i sindikatima, te da u potpunosti podržava njen rad.

  • Potpisan ugovor za izgradnju zaobilaznice oko Budve, radovi kreću u oktobru
    on 29/06/2026 at 12:11

    Predstavnici kompanija Monteput i BRIV Construction potpisali su danas ugovor o projektovanju i izgradnji dionice Markovići – Lastva Grbaljska, odnosno prve faze obilaznice oko Budve.

  • Uprava carina: EU mijenja pravila za pošiljke do 150 eura, u Crnoj Gori se ne primjenjuju nove mjere
    on 29/06/2026 at 09:59

    Evropska unija je u okviru buduće carinske reforme odlučila da ukine dosadašnje izuzeće od carine za pakete vrijednosti do 150 eura, uz uvođenje privremenog rješenja od tri eura po naručenom artiklu od 1. jula 2026. godine, dok iz Uprave carina poručuju da se ove izmjene ne primjenjuju u Crnoj Gori.

  • Benzin skuplji za cent, dizel jeftiniji
    on 29/06/2026 at 09:51

    Večeras od ponoći će litar benzina biti skuplji jedan cent, a litar dizela će pojeftiniti za jedan cent, saopštilo je Ministarstvo energetike i rudarstva.

  • Uprava carina spremna za bespapirno poslovanje, privreda se još prilagođava
    on 28/06/2026 at 18:51

    Prvi naredni veliki korak koji bi Crna Gora trebalo da ostvari jeste članstvo u Evropskoj uniji. Iz Uprave carina saopštavaju da se nalazimo na samom pragu ispunjavanja svih završnih mjerila u okviru pregovaračkog poglavlja 29 – Carinska unija. Spremni su, kažu, i administrativno i tehnički za potpuni prelazak na bezpapirno poslovanje.

  • BS: Novim zakonom partnerke preduzetnika dobijaće materijalnu naknadu
    on 28/06/2026 at 16:56

    Poslanici Bošnjačke stranke i drugih partija iz vlasti predali su u skupštinsku proceduru Predlog izmjena i dopuna Zakona o socijalnoj i dječjoj zaštiti kojim se uvodi novo materijalno davanje – naknada za materinstvo za suprugu, odnosno životnu partnerku lica koja se bave preduzetničkom djelatnošću.

  • Monstat: Rast jediničnih vrijednosti izvoza robe
    on 28/06/2026 at 14:48

    Jedinične vrijednosti izvoza robe u periodu od januara do decembra prošle godine bilježe rast od 4,8 odsto u odnosu na 2024, pokazuju podaci Monstata.

  • Sjutra potpisivanje ugovora za prvu fazu obilaznice oko Budve
    on 28/06/2026 at 07:37

    Predstavnici kompanija Monteput i BRIV Construction potpisaće sjutra ugovor o projektovanju i izgradnji dionice Markovići – Lastva Grbaljska, odnosno prve faze obilaznice oko Budve.

  • Notari pod lupom: Milionski ugovori, a kontrolisan tek svaki stoti zapis
    on 28/06/2026 at 06:12

    Iako notari zaključuju ugovore vrijedne stotine hiljada, pa i milione eura, kontrola njihovog rada je, kako pokazuju podaci, ograničena i nedovoljno transparentna. U Agenciji za sprječavanje korupcije ističu za RTCG da bi uključivanje notara u provjere bilo od posebnog značaja kako bi se obezbijedio visok nivo odgovornosti i transparentnosti. Iako notari sami kažu da podliježu trostrukoj kontroli, i u civilnom sektoru smatraju da bi pažnja državnih organa, kada je riječ o notarima, trebalo da bude značajno veća.