“UNOSILI RADOST U NAŠE DOMOVE”

Predsjednik Fudbalskog saveza Crne Gore Dejan Savićević uputio je Vaterpolo savezu čestitke povodom osvojene bronzane medalje na Evropskom prvenstvu u Budimpešti.

“U ime Fudbalskog saveza i svoje lično ime želim da Vama, rukovodstvu Saveza, igračima i stručnom štabu vaterpolo reprezentacije Crne Gore čestitam osvajanje bronzane medalje na Evropskom prvenstvu!

Sjajnim igrama tokom cijelog prvenstva i pobjedom u posljednjem meču, protiv izuzetnog rivala kakav je selekcija Hrvatske, vratili ste naš vateprolo na mjesto koje mu pripada – među sam evropski i svjetski vrh, na pobjedničko postolje Evropskog prvenstva.

Mečevi naših fantastičnih vaterpolista praćeni su sa velikom pažnjom, svaki pogodak Ivovića, Brguljana i drugova ili odbrana Lazovića punili su srca naših navijača, dok je svaka pobjeda i preskočeni stepenik na putu ka medalji unosila radost u naše domove.

Uslovi u kojima se igra vaterpolo u našoj zemlji, kao i izuzetno mala baza igrača u poređenju sa protivnicima koje su izabranici Vladimira Gojkovića savladali na šampionatu, čine ovaj uspjeh još većim i značajnijim. Vrijedan i odgovoran rad, posvećenost, požrtvovanje i ljubav prema domovini, uz neosporan talenat koji posjeduju naši igrači, donijeli su ovaj veliki uspjeh našim „ajkulama“.

Siguran sam da će u olimpijskoj godini naši vaterpolisti imati znanja i snage da još jednom medaljom, sa najvećeg planetarnog takmičenja, obraduju sve nas koji ih pratimo i istinski podržavamo!”, navodi se u čestitki.

0 comments

You must be logged in to post a comment.

  • Fico: Crna Gora ima istorijsku priliku, Slovačka podržava članstvo u EU do 2028.
    on 26/08/2026 at 10:00

    Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović sastao se u Bratislavi sa slovačkim premijerom Robertom Ficom, koji je potvrdio punu podršku Slovačke ambiciji Crne Gore da do 2028. godine postane naredna članica Evropske unije. Sagovornici su razgovarali i o jačanju ekonomskih odnosa, investicijama i konkretnim projektima između dvije zemlje.

  • Milanov otpor ili tvrd je orah voćka čudnovata
    on 26/08/2026 at 09:48

    Da glas istinskog borca za pravdu uvijek zvuči i kao glas vapijućeg u pustinji, dokaz su javni nastupi Milana Kneževića, koji se bori za pravdu i istinu u Crnoj Gori, a to dvoje se kod nas nikad ne oprašta.

  • Radovanić: Vlada reaguje na rast cijena od slučaja do slučaja
    on 26/08/2026 at 08:54

    Poslanik GP URA Mileta Radovanić optužio je Vladu da reaguje na rast cijena od slučaja do slučaja, dok izostaje sistemski odgovori. Poručio je da se ne može govoriti o stabilnosti finansija dok građani osjećaju pritisak na budžet.

  • NSD Danilovgrad pokreće inicijativu za promjenu naziva pojedinih ulica
    on 26/08/2026 at 07:55

    Nova srpska demokratija (NSD) Danilovgrad najavila je da će u narednim danima pokrenuti inicijativu za promjenu naziva pojedinih ulica u tom gradu, kao i za imenovanje onih koje do sada nemaju naziv. Kako je saopštio predsjednik Skupštine opštine Danilovgrad Predrag Pajović, namjera je da se na taj način oda počast ljudima koji su svojim životom i radom ostavili trag u istoriji grada.

  • Milatovićev Kabinet demantovao Kneževića: Pokušaj da se predsjednik uvuče u obračune drugih aktera
    on 26/08/2026 at 07:20

    Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović nije znao za navodnu prijavu premijera Milojka Spajića za regrutaciju u redove Vojske Srbije, saopšteno je iz njegovog Kabineta. Poručili su da ta tvrdnja poslanika Milana Kneževića predstavlja neosnovanu konstrukciju i pokušaj da se predsjednik države uvuče u političke obračune drugih aktera.

  • Koprivica i Vukčević o novim pravilima: Integritet pod lupom, moguće i zloupotrebe
    on 25/08/2026 at 19:10

    Provjera integriteta prije stupanja na funkciju i ukidanje imuniteta za premijera i članove Vlade u slučajevima korupcije dio su predloženih izmjena najvišeg pravnog akta o kojima će poslanici raspravljati u septembru. Dok potpredsjednik Vlade Momo Koprivica tvrdi da je glavni cilj eliminisanje konflikta interesa i korupcije u izvršnoj vlasti, pravnici ne isključuju mogućnost zloupotrebe tih rješenja, pa predlažu da se Zakonom o Vladi detaljno preciziraju.

  • DPS: Raketić za v.d. sekretara SO Andrijevica imenovao rođenog brata
    on 25/08/2026 at 17:20

    Iz Opštinskog odbora Demokratske partije socijalista u Andrijevici saopštili su da je predsjednik Skupštine opštine, Vesko Raketić, prekršio Zakon o lokalnoj samoupravi, time što je za v.d. sekretara lokalnog parlamenta samoinicijativno imenovao rođenog brata. Iz DPS-a su kazali da je na djelu nezapamćeni primjer bahatosti i javašluka aktuelne vlasti, a pozvali su i nadležne institucije da reaguju.

  • Evropski savez: Svi konstituenti tivatske vlasti su trenutno u pravu
    on 25/08/2026 at 16:29

    Evropski savez Tivat saopštio je da su, kako navode, svi konstituenti aktuelne tivatske vlasti „u pravu“ kada jedni druge optužuju za političke poteze, borbu za funkcije i zanemarivanje interesa grada.

  • Kos predstavila reformu proširenja EU: Crna Gora među vodećim kandidatima
    on 25/08/2026 at 13:52

    Evropska komesarka za proširenje Marta Kos predstavila je danas prijedlog Evropske komisije za reformu procesa proširenja, javlja briselski portal Juronjuz.

  • Pelegrini: Samit EU i Zapadnog Balkana u Tivtu bio prekretnica za Crnu Goru
    on 25/08/2026 at 13:46

    Predsjednik Slovačke Peter Pelegrini poručio je da njegova zemlja snažno podržava ambiciju Crne Gore da do 2028. godine postane 28. članica Evropske unije, ocjenjujući da je Samit EU i Zapadnog Balkana, održan u junu u Tivtu, predstavljao prekretnicu za Crnu Goru. Predsjednik Jakov Milatović kazao je danas u Bratislavi da Crna Gora ulazi u odlučujuću fazu evropskog puta i da želi da posljednji dio pregovaračkog procesa završi spremna za prvi dan članstva.