Tijesna pobjeda Fenera nad Zvezdom
EVROLIGA
Košarkaši Fenerbahčea pobijedili su Crvenu zvezdu u Istanbulu 66:63., u utakmici 27. kola Evrolige.
U ekipi Zvezde Lorenco Braun postigao je 14 poena, a 14 poena postigao je i Kevin Panter.
Svi košarkaši Fenerbahčea koji su igrali upisali su se među strijelce, a najefikasniji je bio srpski igrač Nikola Kalinić sa 10 poena. Nando De Kolo i Derik Vilijams postigli su po devet poena, Ali Muhamed osam, a Jan Veseli sedam poena.
Fenerbahče je vodio tokom prvog poluvremena, uz prednost do sedam razlike, a Zvezda je u trećoj četvrini uspjela da povede i sa četiri razlike. Ekipe su se zatim smjenjivale u vođstvu, ali nijedna nije uspjela da napravi osjetniju prednost i prelomi utakmicu.
Meč je ušao u neizvjesnu završnicu, a 40 sekundi prije kraja poentirao je Nikola Kalinić za vođstvo turske ekipe od 66:63. Zvezda je poslije toga izgubila loptu, ali je sa druge strane “trojku” promašio Nando De Kolo. U posljednjem napadu, šest sekundi prije kraja, “trojku” je promašio Stratos Perperoglu, a zatim je neuspješan bio i Džejms Gist, pa je Zvezda izgubila.
Zvezda sada ima 10 pobjeda i 17 poraza na 15. mjestu na tabeli, a ekipa koju predvodi srpski trener Željko Obradović zauzima sedmo mjesto sa 13 pobjeda i 14 poraza.
0 comments