POKUŠAJ UBISTVA VUKOTIĆA

Vještačenjem DNK tragova koji su nađeni na natrijum-cijanidu, za koji se sumnja da je bio namijenjen za likvidaciju navodnog vođe škaljarskog klana Jovice Vukotića, ne odgovaraju nijednom od četvorice osumnjičenih za pripremu likvidacije, pišu mediji iz Srbije.

Predistraga zbog organizovanja ubistva Vukotića pokrenuta je u decembru prošle godine protiv Marka Drakule, Marjana Dimitrijevskog, Nikole Jovanovića i Nemanje Milutinovića, koji su uhapšeni nekoliko dana nakon što je Vukotićeva nevjenčana supruga, sa kojom je stupio u vezu dok je bio u zatvoru u Beogradu, prijavila policiji sumnjivo zaustavljanje i pretres taksija u kojem je bila kada je Vukotiću nosila ručak u ekstradicioni pritvor.

Ona je nedavno, na saslušanju u tužilaštvu, koje je obavljeno pred Višim javnim tužilaštvom u Beogradu, navela da je tog dana krenula taksijem iz jednog restorana na Vračaru da Vukotiću odnese ručak.

Taksi, kojim je putovala do pritvorske jedinice gdje se nalazio Vukotić je, kako je navela, zaustavila su četiri policajaca sa oznakama UKP, koji su, prema njenim riječima, pretresli vozilo i otišli. Njoj se učinilo sumnjivim, pa je sve ispričala Vukotiću, koji ju je posavjetovao da prijavi sve Unutrašnjoj kontroli policije, jer su joj navodno i ranije pretresali stan naveo je izvor upoznat sa istragom.

Kako prenose srpski mediji, izabranica Jovana Vukotića na saslušanju nije prepoznala ni jednog od uhapšenih, kao mogućeg člana grupe “policajaca” koji su tog dana zaustavili taksi u kojem je bila.

U Više javno tužilaštvo stigli su rezultati vještačenja cijanida, pronađenog u vozilu uhapšene četvorke. Prema saznanjima Blica utvrđeno je da natrijum-cijanid pronađen u vozilu rentakara koji su prethodno ovi muškarci iznajmili ne pripada nijednom od njih.

“Na cijanidu nema DNK tragova nijednog od osumnjičenih. Iz tog razloga, tužilaštvo je naložilo DNK vještačenja garderobe koju su uhapšeni nosili u vrijeme hapšenja, ali i tragova na stvarima u kolima”, naveo je sagovornik Blica.

0 comments

You must be logged in to post a comment.

  • Novaković Đurović: Izborna reforma nije završena, otvorene liste ključni cilj
    on 11/09/2025 at 09:39

    Reforma izbornog zakonodavstva usvojena u julu, kojom je utvrđen datum lokalnih izbora u jednom danu, profesionalizacija DIK-a i kvota od 40% za manje zastupljeni pol, za Građanski pokret URA je samo dio kompletne izborne reforme, saopštila je potpredsjednica URE Ana Novaković Đurović.

  • Od Marovića do Medenice, crna lista SAD-a sve duža
    on 11/09/2025 at 05:38

    Bivša predsjednica Vrhovnog suda Crne Gore Vesna Medenica i nekadašnji poslanik i čelnik Opštine Budva Milo Božović stavljeni su pod američke sankcije, zbog značajne korupcije koja je omogućila krijumčarenje narkotika, saopšteno je iz američkog Stejt departmenta. Sankcije podrazumijevaju zabranu ulaska u Sjedinjene Američke Države (SAD).

  • Janović: Osuđujem govor mržnje bez izuzetka, huligane oštro kazniti
    on 10/09/2025 at 20:28

    Nakon pisanja medija da je sa bratom, šefom ANB-a Ivicom Janovićem prisustvovao utakmici na Maksimiru u Zagrebu gdje su navijači uzvikivali "Ubij Srbina", poslanik Pokreta Evropa sad Tonći Janović kazao je da govor mržnje osuđuje i da će se uvijek među 20.000 ljudi naći huligani koje treba oštro kazniti.

  • Pižurica: Janovići nijesu nacionalisti, skandiranje u Zagrebu sramotno, a ćuti se o Beogradu
    on 10/09/2025 at 20:19

    Poslanik Pokreta Evropa sad (PES) Miloš Pižurica saopštio je da šef Agencije za nacionalnu bezbjednost Crne Gore Ivica Janović, kao i poslanik PES-a Tonći Janović nijesu nacionalisti, te da je skandiranje u Zagrebu za osudu, ali nije pošteno da se ćuti o napadima u Beogradu na Srbe koji misle drugačije.

  • Leković: Odluka SAD je presuda trulom savezu politike, pravosuđa i kriminala koji je nekada vladao u Crnoj Gori
    on 10/09/2025 at 18:59

    Momčilo Leković, poslanik Demokrata u Skupštini Crne Gore pozdravio je odluku Sjedinjenih Američkih Država (SAD) da Vesni Medenici i Milu Božoviću zabrane ulazak u njihovu zemlju. Ovo je za našu zemlju više od mjere, ovo je novi javni šamar svim političkim i kriminalnim strukturama koje su Crnu Goru decenijama držale zarobljenu, držeći je na koljenima pred korupcijom i organizovanim kriminalom, poručio je Leković.

  • Martin Ivanoviću: Irska podržava politiku proširenja i evropski put CG
    on 10/09/2025 at 18:09

    Proces proširenja biti među važnim prioritetima tokom irskog predsjedavanja Savjetu Evropske unije u drugoj polovini 2026, kazao je premijer te zemlje Mihal Martin tokom sastanka sa potpredsjednikom Vlade za vanjske i evropske poslove Filipom Ivanovićem u Dablinu. Dodao je da Irska snažno podržava politiku proširenja i evropski put Crne Gore, te da je spremna da pruži svu potrebnu pomoć.

  • Adžović: Crna Gora ostaje posvećena jačanju saradnje sa UAE
    on 10/09/2025 at 17:21

    Saradnja između Crne Gore i Ujedinjenih Arapskih Emirata (UAE) predstavlja primjer snažnog partnerstva koje se intezivno razvija u više oblasti od zajedničkog interesa, poručila je ministarka javnih radova Maida Adžović na sa sastanku sa otpravnikom poslova a.i. ambasade Ujedinjenih Arapskih Emirata u Crnoj Gori, Jusufom Almazroueijem.

  • Može li veting u pravosuđu bez ustavnih promjena?
    on 10/09/2025 at 05:54

    Sprovođenje vetinga u pravosuđu bez izmjena ustava donošenjem zakona nije izvodljivo jer je prema najvišem pravnom aktu sudijska funkcija stalna i može se prekinuti samo u posebnim slučajevima, kazao je Radiju Crne Gore profesor Blagota Mitrić. Pojašnjava da je i do sada bilo mogućnosti da se nadgleda rad nosilaca sudsko-tužilačke vlasti. Ines Mrdović iz Akcije za socijalnu pravdu smatra da je veting neophodan, ali da se sa njime kasni jer je stanje u pravosuđu, kako ocijenjuje, zabrinjavajuće.

  • Odžić: Knežević “ne izađe s utakmice” nikad kad su napadani drugi.
    on 09/09/2025 at 19:13

    Zamjenik predsjednika SDP-a i predstavnik evropskog saveza Petar Odžić kazao je da predsjednik DNP-a Milan Knežević nikad nije izašao sa utakmice kada su napadani drugi. Poručio je vlasti da neće uspjeti da nametnu nacionalističke teme, da bi sakrili krah rezultata ove vlade.

  • Miličić: Predsjedniče, zašto poniženo ćutite dok viču ‘ubij Srbina’?
    on 09/09/2025 at 14:12

    Portparol Nove srpske demokratije (NSD) Mirko Miličić upitao je predsjednika Crne Gore Jakova Milatovića zašto poniženo ćuti dok viču “ubij Srbina”?

  • Predsjednica PKCG Nina Drakić izabrana u Upravni odbor Eurochambresa
    on 11/09/2025 at 10:55

    Predsjednica Privredne komore Crne Gore Nina Drakić izabrana je u Upravni odbor Asocijacije privrednih komora Evrope – Eurochambres, na sastanku pridruženih članica u Podgorici.

  • EUROSTAT: Cijene struje u Crnoj Gori stabilne i među najjeftinijm u Evropi
    on 11/09/2025 at 09:26

    Prema podacima Eurostata, Crna Gora se izdvaja kao zemlja sa stabilnim i jednim od najjeftinijih cijena električne energije za domaćinstva u periodu od 2020. do 2025. godine, prenosi MneStat Analytics & Statistics.

  • Dug crnogorskih firmi premašio 1,5 milijardi eura, vikendom olakšan platni promet
    on 11/09/2025 at 05:48

    Dug kompanija na kraju augusta po osnovu neizmirenih obaveza dostigao je milijardu i po eura. To pokazuje statistika Centralne banke u kojoj navode da je ta institucija unaprijedila obradu podataka, pa sada zainteresovani lakše mogu donijeti odluku sa kojom firmom će da posluju ili ne.

  • Đuranović: Podaci porazni, na 100 eura uvezene hrane izvezemo 7,7 eura
    on 10/09/2025 at 09:18

    U Crnoj Gori je došlo do pada prodaje domaćih proizvoda, dok je količina uvezenih prehrambenih proizvoda u Crnu Goru porasla u odnosu na prošlu godinu, kazao je za TVCG Milutin Đuranović, predsjednik Odbora udruženja poljoprivredne i prehrambene industrije privredne komore... Kaže da je u prvoj polovini godine na uvoz potrošeno 493 miliona, odnosno 51 miliona više nego prošle godine...

  • Sindikati Aerodroma: Vlada da podrži uspješno državno preduzeće, a ne da traži koncesionara
    on 10/09/2025 at 08:28

    Predstavnici sindikalne organizacije Aerodroma Crne Gore ističu da aerodromima ne treba koncesionar koji će se bogatiti u Crnoj Gori, već Vlada koja će podržati već uspješnu državnu kompaniju.

  • Komisija: SDT i Privredni sud da ispitaju prodaju Rudnika boksita
    on 10/09/2025 at 05:46

    Skupštinska Komisija za kontrolu i praćenje privatizacije zatražila je od Specijalnog državnog tužilaštva informaciju o mogućim zloupotrebama u privatizaciji i stečaju Privrednog društva Rudnici Boksita A.D. Nikšić. Od Privrednog suda komisija očekuje da ubrza postupak i namiri potraživanja povjerilaca sa što većom vrijednošću imovine i umanji troškove.

  • "Energetska povezanost i novi infrastrukturni projekti temelj stabilnog snabdijevanja"
    on 09/09/2025 at 14:04

    Ministar energetike i rudarstva Admir Šahmanović i ministar energetike Italije Gilbert Pichetto Fratin zaključili su da su energetska povezanost i novi infrastrukturni projekti temelj stabilnog snabdijevanja, razvoja obnovljivih izvora i jačanja ekonomskih veza između Crne Gore i Italije.

  • Ministarstvo javne uprave pokreće javnu raspravu o Nacrtu nacionalnog akcionog plana
    on 09/09/2025 at 13:38

    Ministarstvo javne uprave poziva sve građane, naučnu i stručnu javnost, državne organe, strukovna udruženja, političke subjekte, nevladine i međunarodne organizacije, medije i sve zainteresovane da učestvuju u javnoj raspravi o Nacrtu nacionalnog akcionog plana za sprovođenje inicijative Partnerstvo za otvorenu upravu u Crnoj Gori 2026–2029.

  • Kordić: Posjeta delegacije Vlade Bugarske prvi konkretan korak ka uspostavljanju direktne avio-linije sa Crnom Gorom
    on 09/09/2025 at 11:43

    Prilikom zvanične posjete delegacije Vlade Bugarske na čelu sa premijerom Rosenom Željazkovim, ministarka turizma Crne Gore Simonida Kordić održala je sastanak sa bugarskim ministrom turizma Miroslavom Boršošem. To predstavlja, kako je istakla Kordić, nastavak dijaloga o unapređenju bilateralne saradnje i uspostavljanju direktne avio-linije između Crne Gore i Bugarske, koji je Kordić započela tokom zvanične posjete Sofiji u februaru ove godine.

  • Rajčić: Privrednici u Crnoj Gori još uvijek ne prepoznaju punu vrijednost mentorske podrške
    on 09/09/2025 at 11:16

    Vlasnici mikro, malih i srednjih preduzeća često nisu u mogućnosti da objektivno sagledaju probleme u svom poslovanju, ali se tokom procesa mentoringa, koji kao nefinansijski vid podrške omogućava Ministarstvo ekonomskog razvoja u saradnji sa Japanskom agencijom za međunarodnu saradnju (JICA), vrlo brzo identifikuju ključna područja koja zahtijevaju unapređenje i na kojima je potrebno raditi. To je, u intervjuu za PR Centar, istakao sertifikovani mentor Vladimir Rajčić.