Ekipa njemačkog drugoligaša u kućnoj izolaciji
DRUGI KRUG TESTIRANJA
Drugoligaški njemački fudbalski klub Ercgebirge stavio je cijelu ekipu u kućnu izolaciju, pošto je jedan član kluba pozitivan na korona virus.
To je prvi potvrđeni slučaj korona virusa u njemačkoj fudbalskoj ligi u drugom krugu testiranja.
Klub nije objavio ko je zaražen, već samo da su svi igrači, treneri i oni koji rade sa njima, u kućnoj izolaciji uoči novog testiranja u četvrtak.
U Njemačkoj očekuju da će ovog meseca moći da se nastave fudbalska takmičenja. Pojedini mediji preneli su da će kancelarka Angela Merkel u sredu objaviti niz mera kojima se ublažavaju propisi u vezi sa korona virusom, među kojima i to da Bundesliga može da se nastavi, ali samo uz striktne mjere i bez prisustva publike.
Fudbaleri od sredine jula treniraju u manjim grupama, uz redovna testiranja na korona virus i poštovanje pravila o distanciranju.
Kao mogući datum nastavka takmičenja pominje se 15. maj.
0 comments