NIKŠIĆ

Završen je vodovod u Prijespi u Nikšiću. Kako je kazao potpredsjednik Vlade i ministar poljoprivrede Milutin simović otvarajući vodovod poso je zavšen za dva i po mjeseca. Kroz projekat vodovoda Stubički kraj – Prijespa, vrijednosti radova u iznosu od oko 200 hiljada eura, biće obezbijeđeno vodosnabdijvanje za 41 domaćinstavo.

Otvarajući novoizgrađeni vodovod Stubički kraj – Prijespa u Nikšiću, prilikom današnje radne posjete ovoj opštini, potpredsjednik Vlade i ministar poljoprivrede i ruralnog razvoja Milutin Simović kazao je da je ovo jedan od projekata koji potvrđuje da je zajedništvo garant uspjeha.

„Pokazali smo zajedništvo u odgovoru na izazove, zajedništvo u stvaranju i zajedništvo u napretku. Ovaj vodovod samo je jedan od brojnih rezultata takvog zajedništva širom Crne Gore”, poručio je potpredsjednik Vlade.

Iz Ministartsva poljoprivrede podsjećaju da je upravo u Prijespi, početkom februara, Simović predstavio Program podsticaja projekata u vodoprivredi za 2020. godinu, kada je najavio da je Vlada opredijelila i za ovu godinu više od milion eura za izgradnju 33 seoska vodovoda širom Crne Gore i time rješavanje pitanja vodosnabdijevanja za oko 3.000 domaćinstava.

“Kroz projekat vodovoda Stubički kraj – Prijespa, vrijednosti radova u iznosu od oko 200 hiljada eura, biće obezbijeđeno vodosnabdijvanje za 41 domaćinstavo. Vodovod je zvanično pušten u rad u prisustvu predsjednika Opštine Veselina Grbovića i mještana”, navodi se u saopštenju.

Mještani Prijespe, kako dodaju, posebno su istakli zadovoljstvo činjenicom da su dočekali rješavanje višedecenijskog problema sa vodosnabdijevanjem, da je vodovod, završen u kratkom roku, i to u zahtjevnom trenutku – u vrijeme epidemije COVID 19.

“Danas smo ovdje zajedno da bi iskazali zadovoljstvo zbog zajedničkog rezultata, prije svega mještana, odgovorne lokalne upave, i podrške koja dolazi nezaobilazno od Vlade Crne Gore, u ovom slučaju Ministarstva poljoprivrede. Kada se hoće može se, može se i u ovako teškim uslovima kakvi su bili iza nas, u uslovima kada su se i Nikšić i Crna Gora i svijet suočavali sa velikim izazovom kakav je korona virus. Pokazali smo da se i u takvim izazovnim vremenima moglo vrijedno raditi i završavati projekti od značaja za građane”, poručio je Simović.

On je istakao da završetak ovog projekta i današnje otvaranje nosi i simboliku 20. maja – Svjetskog dana pčela i to slanjem poruke koju donosi upravo pčelinje društvo i pčelinja zajednica – a to je da je ključ usjeha u zajedništvu.

“Zajedništvo u odgovorima na izazove, zajedništvo u stvaranju i napretku. Bili smo zajedno kada smo stvarali i ovdje u NK i na mnogim drugim adresama širom Crne Gore i bićemo zajedno i u narednom periodu u kojem će i Nikšić i cijela Crna Gora ići putevima napretka” poručio je Simović.

Predsjednik Opštine Nikšić Veselin Grbović zahvalio se Vladi napodršci i u ovom, jednom od brjnih infrastrukturnih projekata na području opštine, posebno ruralnom dijelu.

“On je pohvalio angažovanost mještana i saradnju na ovom zahtjevnom projektu, koji je podrazumijevao izgradnju 13 kilometara cjevovoda, primarnog i sekundarnog, rezervoara, pumpne stanice, čime su mjetani, nakon 100 godina, dobili vodu sa Vidrovana. Pohvalio je nikšićki Vodovod za brzo i kvalitetno odrađen posao”, zaključuje se u saopštenju.

0 comments

You must be logged in to post a comment.

  • Vlada i CBCG potpisali sporazum: Očuvanje stabilnih izvora prihoda i finansijske održivosti
    on 20/04/2026 at 14:05

    Osigurana je finansijska nezavisnost, održivost i puna funkcionalnost Centralne banke, saopštio je premijer Milojko Spajić.

  • Konatar: Moramo imati antikrizni paket mjera za zaštitu građana i privrede
    on 20/04/2026 at 13:52

    Vlada Crne Gore mora što prije predstaviti antikrizni paket mjera kako bi zaštitila građane i privredu, umjesto što se bavi rasprodajom najvrednije državne imovine, saopštio je poslanik Građanskog pokreta URA Miloš Konatar.

  • Mazlić: Adria Future Summit dodatno pozicionira Crnu Goru kao atraktivnu investicionu destinaciju
    on 20/04/2026 at 12:51

    Adria Future Summit 2026, koji će biti održan od 22. do 24. aprila u Tivtu, dodatno pozicionira Crnu Goru kao atraktivnu investicionu destinaciju, jer pokazuje njenu sposobnost da privuče kapital, znanje i strateške partnere na jednom mjestu, istovremeno potvrđujući sve značajniju ulogu države kao regionalnog centra za inovacije, održivi razvoj i međunarodnu poslovnu saradnju. To je, u intervjuu za PR Centar, ocijenila direktorica komunikacija Sustineri Partnersa, organizatora Adria Future Summita, Lejla Mazlić.

  • CBCG: Odlilo se 28,68 miliona eura
    on 20/04/2026 at 11:41

    Ukupan priliv stranih direktnih investicija (SDI) u januaru iznosio je 48,21 milion eura, dok se istovremeno iz zemlje odlilo 28,68 miliona eura, pokazuju preliminarni podaci Centralne banke (CBCG).

  • Medojević: Elektroenergetske kompanije kao da su posebna grana vlasti
    on 20/04/2026 at 11:00

    Elektroenergetske kompanije ponašaju se kao da su posebna grana vlasti, kada ne poštuju ni sudsku ni zakonodavnu, a očigledno ni elementarne zakone fizike na kojima počiva njihovo tehničko funkcionisanje, ocijenio je vlasnik nekadašnje podgoričke kompanije Kvadrat komerc, Željko Medojević.

  • Radnici ŽICG traže hitnu reakciju Vlade
    on 20/04/2026 at 08:11

    Strukovni sindikat otpravnika vozova Željezničke infrastrukture (ŽICG) apelovao je na Vladu i Ministarstvo saobraćaja da se hitno uključe u rješavanje krize izazvane nepotpisivanjem finansijskog ugovora, upozoravajući na ozbiljne bezbjednosne rizike i kašnjenje zarada za više od 800 zaposlenih.

  • Vlada danas o produženju odluke o umanjenju akciza na gorivo
    on 20/04/2026 at 07:24

    Vlada bi trebalo danas da odluči da li će produžiti odluku o privremenom umanjenju akciza na gorivo, koja važi do ponoći.

  • MMF pohvalio rezultate: Crna Gora na stabilnom putu ka EU 2028.
    on 19/04/2026 at 09:14

    Iz Ministarstva finansija ističu da Crna Gora bilježi značajan napredak u ekonomskoj stabilnosti i evropskim integracijama, što potvrđuju i pohvale Međunarodnog monetarnog fonda, a tokom sastanka u Vašingtonu istaknuti su snažni fiskalni rezultati, kontinuiran rast BDP-a, smanjenje javnog duga i nezaposlenosti, kao i napredak u pregovaračkom procesu s Evropskom unijom. Uz podršku međunarodnih partnera, naglašavaju, država se pozicionira kao kredibilan i pouzdan akter, spreman da preuzme obaveze koje vode ka punopravnom članstvu u EU do 2028. godine.

  • Svjetska banka snažno podržava Crnu Goru u izgradnji održivog i inkluzivnog ekonomskog rasta
    on 18/04/2026 at 14:17

    Svjetska banka snažno podržava reformske procese u Crnoj Gori, posebno one usmjerene na promovisanje održivog i inkluzivnog ekonomskog rasta, saopštila je potpredsjednica SB za Evropu i Centralnu Aziju, Antonela Basani.

  • ToMontenegro uspješno obnovio prestižni IOSA sertifikat
    on 18/04/2026 at 10:50

    Nacionalna avio-kompanija ToMontenegro uspješno je registrovana kao IOSA operater u okviru programa Međunarodne asocijacije za vazdušni prevoz (IATA) za provjeru operativne sigurnosti. Ovo prestižno priznanje, kako ističu u kompaniji, potvrđuje beskompromisnu i kontinuiranu posvećenost najvišim globalnim standardima sigurnosti u vazduhoplovstvu.