MIJENJA GA ZEČEVIĆ

Predsjednik Nove srpske demokratije i nosilac liste DF-a na parlamentarnim izborima 2016. Andrija Mandić saopštio je da podnosi ostavku na mjesto poslanika u Skupštini Crne Gore, sa namjerom da omogući da na njegovo mjesto što prije dođe sledeći poslanik sa liste Nove. Mandić je rekao da će na njegovo mjesto doći predsjednik Opštinskog odbora Nove srpske Demokratije u Podgorici, diplomirani pravnik Radoš Zečević, kako bi klub DF-a radio u punom kapacitetu kada se u Skupštini bude raspravljalo o izboru VDT-a i drugim veoma važnim temama.

“Prije svega, želim da se od srca zahvalim svima koji su iskreno izrazili zabrinutost, interesovali se za moje zadravlje i poželjeli brz oporavak. U ovih nekoliko dana, uvjerio sam se u plemenitost i solidarnost brojnih ljudi. Bilo je, očekivano, i onih drugih – manje dobronamjernih, ali se na njih ne ljutim, jer je sve to naša Crna Gora, ljudska, čojska, viteška, ali i surova, isključiva i nemilosrdna”, naveo je Mandić.

Zato, ističe, neće biti u mogućnosti da učestvuje na sjednicama kada se ovih dana u Skupštini bude raspravljalo o izboru VDT-a i o još nekim veoma važnim temama, koje iziskuju da klub poslanika DF bude kompletan.

“Ne moram ni pominjati koliko je izbor VDT-a važna tema za DF, koji se godinama neprestano nalazi na meti korumpiranog sudstva i tužilaštva. Zato ću podnijeti ostavku na mjesto poslanika u Skupštini Crne Gore”, istakao je Mandić.

Na njegovo mjesto će doći predsjednik Opštinskog odbora Nove srpske Demokratije u Podgorici, diplomirani pravnik Radoš Zečević.

“Svakako, ono što sam za skupštinskom govornicom, na teme koje su donosile sjednice, imao da kažem, kazao sam u proteklom vremenu jasno i nepokolebljivo, ne potčinjavajući se onima koji su stvarali nedemokratski ambijent i iznuđivali poslušnost. Saopštavao sam i stvari za koje sam znao da nisu popularne, koje ne idu niz dlaku dijelu javnog mnjenja i koje drugi šapuću na uvo. Zato što, u susretu sa izazovima i ozbiljnim temama, nisam želio da ustuknem, proseći nove glasove a izdajući one koji su me glasali i dali mi mandat da u njihovo ime pokažem stav. Nisam se dodvoravao ni masovnim medijima i njihovim narativima. Vinston Čerčil je kazao: “Stav je mala stvar koja čini veliku razliku”. Mi smo tu razliku napravili. Bilo je žestokih rasprava, teških sjednica, gužve, meteža, ali ničega što u takvom obliku, pa i još radikalnijem, nemaju britanski, japanski, italijanski, turski, ukrajinski i drugi parlamenti u svijetu. Jedino čega u ostalim parlamentima civilizovanih zemalja nema, to je intervencija policije. Zato u narednom sazivu Skupština mora dobiti potpuni integritet”, naveo je Mandić.

Kaže da će vrijeme oporavka iskoristiti da se posveti obavezama i velikim izazovima koji su pred ovim političkim savezom, a prije svega koncipiranju strategije za period koji dolazi.

“Nakon povratka u Crnu Goru u potpunosti se posvećujem radu na terenu. Pred nama je teška kampanja, teška borba, koja se mora završiti trijumfom naroda i njegove volje, ako želimo da izvučemo Crnu Goru iz kandži kriminalnog, antisrpskog i antipravoslavnog režima. Prostora za kalkulacije nema. Svi u opoziciji moramo da pružimo maksimum. Prioritet mora imati ono što smo spremni da pružimo, a ne da uzmemo”, navodi Mandić.

Cilj je, ističe poslanik DF-a, pobjeda.

“Dugujemo je generacijama onih koje ovaj režim obespravljuje, svima onima koji su se borili protiv tiranije, koji nisu odustali. Pobjedu dugujemo i onima koji više nisu sa nama, a koji su do kraja ostali uspravni u svojoj borbi za slobodu. Pobjeda je zadatak svih generacija koje u ovoj borbi učestvuju”, kazao je Mandić.

0 comments

You must be logged in to post a comment.

  • Skupština usvojila izmjene i dopune Zakona o platnom prometu
    on 10/07/2026 at 19:51

    Skupština Crne Gore usvojila je danas izmjene i dopune Zakona o platnom prometu koje, prema riječima ministra finansija Novice Vukovića, imaju za cilj dalju modernizaciju crnogorskog platnog sistema u skladu sa najboljim evropskim praksama i zakonodavstvom.

  • USSCG obustavlja učešće u radu Socijalnog savjeta: Vlada mjesecima odgađa dogovor o većim zaradama
    on 10/07/2026 at 13:05

    Unija slobodnih sindikata Crne Gore (USSCG) saopštila je da ni na današnjoj sjednici Predsjedništva Socijalnog savjeta nije postignut dogovor o povećanju zarada zaposlenih, ocjenjujući da Vlada već mjesecima ne nudi konkretan prijedlog za rješavanje tog pitanja.

  • Uprava carina za šest mjeseci naplatila gotovo 676 miliona eura, prihodi veći za 25,7 miliona
    on 10/07/2026 at 12:17

    Uprava carina je u prvoj polovini 2026. godine naplatila oko 675,9 miliona eura carinskih prihoda, što je za 25,7 miliona eura ili četiri odsto više nego u istom periodu prošle godine, naveli su u saopštenju. Istovremeno, plan prihoda za period od januara do juna premašen je za pet miliona eura, dok su pojačane kontrole rezultirale otkrivanjem stotina nepravilnosti, zapljenom krijumčarene robe i podnošenjem krivičnih prijava.

  • PU: Zatvoreno 14 objekata, izrečeno 910.800 eura novčanih kazni, najviše nepravilnosti u Budvi
    on 10/07/2026 at 08:35

    Od 1. maja do 8. jula 2026. godine, poreski inspektori izvršili su 1.129 inspekcijskih kontrola širom Crne Gore. Kontrolama je utvrđeno da 177 poreskih obveznika nije u potpunosti postupalo u skladu sa poreskim propisima. Po tom osnovu izdato je ukupno 267 prekršajnih naloga, u ukupnom iznosu od 910.800 eura, saopšteno je iz Poreske uprave. Najviše nepravilnosti utvrđeno je u Budvi, slijede Ulcinj, Bar, Herceg Novi. Zbog nepravilnosti u radu zatvoreno je 14 objekata.

  • Crna Gora i EBRD otvaraju novu eru investicija: U fokusu infrastruktura, energetika i digitalizacija
    on 10/07/2026 at 07:10

    Crna Gora i EBRD ulaze u novu fazu partnerstva, obilježenu rekordnim investicijama, snažnim reformama i realizacijom najvećih infrastrukturnih projekata u susret članstvu u Evropskoj uniji – ključna je poruka sa sastanka ministra finansija, Novice Vukovića i njegovog tima sa rukovodstvom Evropske banke za obnovu i razvoj (EBRD).

  • Konstituisana Grupacija za kongresnu industriju
    on 09/07/2026 at 14:50

    U Privrednoj komori (PKCG) je danas, pri Odboru Udruženja turizma i ugostiteljstva, konstituisana Grupacija za kongresnu (MICE) industriju.

  • Novi zakon o PDV-u u skladu sa evropskim standardima
    on 09/07/2026 at 14:37

    Predlog zakona o porezu na dodatu vrijednost (PDV) ima za cilj cijelovitije uređenje svih osnovnih instituta sistema PDV-a, u skladu sa evropskim standardima, saopštio je ministar finansija Novica Vuković. On je u Skupštini, obrazlažući predloženi akt, kazao da je postojeći Zakon o PDV-u , koji je donijet 2002, tokom godina postepeno usklađivan s evropskim propisima, ali da i dalje sadrži rješenja koja ne odgovaraju Direktivi Savjeta 2006/112 i njenim kasnijim izmjenama.  

  • Crna Gora tokom jula očekuje privremeno zatvaranje Poglavlja 8
    on 09/07/2026 at 10:08

    Crna Gora bi tokom jula, na Međuvladinoj konferenciji, trebalo privremeno da zatvori Poglavlje 8 – Konkurencija, čime bi napravila još jedan korak u pristupnim pregovorima sa Evropskom unijom, saopšteno je iz Ministarstva evropskih poslova . Riječ je o poglavlju koje uređuje politiku konkurencije i kontrolu državne pomoći, s ciljem da svi učesnici na tržištu posluju pod jednakim uslovima.

  • Bivši radnici Autoprevoznog blokirali ulaz u Tehnobazu: Traže povezivanje staža i isplatu potraživanja
    on 09/07/2026 at 08:38

    Bivši radnici nikšićkog Autoprevoznog blokirali su danas ulaz u Tehnobazu i carinski terminal u Nikšiću, zahtijevajući povezivanje radnog staža, isplatu potraživanja i rješavanje pitanja njihovih akcija. U ime okupljenih obratio se Milosav Đikanović, koji je poručio da radnici već dvije decenije bezuspješno pokušavaju da ostvare svoja prava.

  • Treća trasa imaće 49 kilometara, deset tunela i 25 mostova
    on 09/07/2026 at 05:30

    Nakon što je ozvaničen početak pripremnih radova za drugu dionicu autoputa od Mateševa do Andrijevice, iz kompanije Monteput su saopštili da su dobili saglasnost Agencije za zaštitu životne sredine i za dionicu od Andrijevice do Boljara čija je vrijednost procijenjena na 880 miliona eura.