RTCG nastavlja doprinositi razvoju CG kinematografije
VOJVODIĆ
Radio-televizija Crne Gore raspisala je javni konkurs za ulaganje u kooprodukciju i otkup nezavisne produkcije za tekuću godinu. Javni servis time nastavlja da doprinosi razvoju crnogorske kinematografije.
Javni servis petu godinu za redom, raspisuje javne konkurs za otkup nezavisne produkcije. U tom petogodišnjem kontinuitetu, ističemo trend rasta oprijedeljenih finasijskih sredstava, čime potvrđujemo brigu i podršku, za umjetnost i kreativno stvralaštvo, smatra Aleksandra Vojvodić.
Konkurs će trajati 60 dana. Predmet javnog konkursa za kooprodukciju je igrani serijski program sa crnogorskom tematikom, za koji je opredijeljeno 150.000 eura. Dok je za nezavisnu produkciju, igrani serijski program na temu vršnjačko nasilje iznos 50.000 eura.
Crnogorski glumac Mišo Obradović, učestvovao je na konkursu u sitkomu “Dojč kafe”, koji je naša kuća podržala. Svjedoci smo kaže ekspanzije serija u svijetu i regionu, pa bi smatra, trebalo tako biti i kod nas.
Ivan Đurović iz ugla nezavisnih producenata, koji apliciraju za razne fondove i konkurse za audio vizuelno stvralaštvo, imao je iskustva na našem prvom javnom konkursu, za film Andra Martinovića “Vrijeme između dana i noći”.
Komisija je sastavljena od urednika, reditelja i producenata RTCG. Više informacija o kriterijumima, uslovima i potrebnoj dokumentaciji, može se vidjeti u rubrici RTCG/Konkursi na našem portalu.
Prilog: Ana Ašanin, TVCG
0 comments