IVANOVIĆ

Predsjednica Crnogorske Anđela Ivanović kazala je da u toj partiji žele da opština normalno funkcioniše. Ona je istakla da ukoliko Upravni sud utvrdi da njihovi predlozi za razrješenja nijesu u redu iz suštinskih razloga, da će poštovati tu odluku. Poručila je da prvi posao novog predsjednika Opštine mora da bude deblokada opštinskog računa.

“Vršilac dužnosti predsjednika Opštine Budva nakon izbora organizovao je dijalog sa predstavnicima političkih partija u Budvi. Svi smo se odazvali i prihvatili legitimnog predsjednka čiji je izbor potvrđen objavom u Službenom listu Crne Gore, u sekciji Opštinski propisi”, kazala je Ivanović.

Ivanović je ponosna što je Bulatović, vršilac dužnosti predsjednika Opštine, iz njene partije. Ona je istakla da će poštovati svaku zakonitu odluku, kako skupštinsku, tako i sudsku.

“Ukoliko Upravni sud utvrdi da naši prijedlozi za razrješenja nijesu u redu iz suštinskih razloga, mi ćemo se povući, poštujući odluku nadležni državnih institucija”, istakla je Ivanović.

Ona je poručila da prvi posao novog predsjednika Opštine mora da bude deblokada opštinskog računa hitnim dopisom predsjedniku Vlade i ministru finansija, sa namjerom razrješenja pitanja koje opterećuje sve zaposlene u opštini Budva i sve građane Budve.

“Uvijek smo za dijalog, ali onaj koji se vodi na uzajamnom poštovanju i uvažavanju, uzimijaći u obzir objektivne okolnosti, da su neki smijenjeni, a neki novi izabrani”, kazala je Ivanović.

Ona je dodala da Crnogorska više neće učestvovati u dijalogu koji se, kako je kazala, vodio kao danas.

“Mi smo novo rukovodstvo koje želi da opština normalno funkcioniše i sva odgovornost je na onima koji to ne žele da prihvate. Mi smo u Budvi održali obećanje i u buduće ćemo, i to znaju svi građani Crne Gore. Sada nam predstoje izbori, pa će građani odlučiti ko je kako radio i ko je imao dobru namjeru da se iz Budve nikad ne pošalju one slike koje se šalju od postavljanja šatora na ovamo”, zaključila je Ivanović.

0 comments

You must be logged in to post a comment.

  • Mićunović novi predsjednik OO NSD Herceg Novi
    on 08/06/2025 at 08:09

    Opštinski odbor NSD-a ubuduće brojaće 39 članova, a na njegovom čelu biće član IO NSD i odbornik u SO Herceg Novi Jovan Mićunović.

  • Vujović: Još jedna međunarodna blamaža crnogorske vlasti
    on 07/06/2025 at 16:35

    Kad "muljaju" pred strancima što li rade kad su sami? Još jedna međunarodna blamaža crnogorske vlasti, naveo je na mreži X predsjednik SDP i jedan od lidera Evropskog saveza Ivan Vujović. 

  • Osnovana Crnogorska stranka
    on 07/06/2025 at 14:06

    U Baru je danas osnovana Crnogorska stranka koja, kako je saopšteno, okuplja pojedince i inicijative posvećene obnovi političke odgovornosti, zaštiti nacionalnih interesa i vraćanju Crne Gore svom izvornom i suverenom identitetu.

  • Vuksanović: Vladajućoj većini nedostaje politička zrelost
    on 07/06/2025 at 12:49

    Vladajućoj većini nedostaju politička zrelost i koordinisane političke odluke, koje su neophodne za efikasno i stabilno funkcionisanje, ocijenila je direktorica Centra za demokratiju i ljudska prava (CEDEM) Nevenka Vuksanović.

  • Kućni zatvor i uslovne kazne zbog „izbornog turizma” u Šavniku
    on 07/06/2025 at 10:11

    Viši sud u Bijelom Polju potvrdio je 20. maja dvije prvostepene presude nižih sudova, kojima su tri osobe osuđene na uslovne i kazne kućnog zatvora zbog “izbornog turizma” u Šavniku, opštini u kojoj nisu završeni izbori koji su počeli u oktobru 2022. godine.

  • MANS: Nakon pada bivšeg režima kriminalne mreže su samo promijenile taktiku
    on 07/06/2025 at 09:52

    Kada je stari režim formalno otišao, većina prljavih poslova je opstala, a neke su preuzeli novi. Ne kao grešku, nego kao metodu. To su, između ostalog, napisali iz NVO Mreža za afirmaciju nevladinog sektora (MANS) na mreži X.

  • Zogović: Klupko počinje da se odmotava, bitno da sva nepočinstva budu kažnjena
    on 07/06/2025 at 09:00

    Potpredsjednik Vlade Crne Gore Milun Zogović saopštio je u emisiji "Fakti" na TV Adria da ono što je pred Anketnim odborom iznio dugogodišnji visoki funkcioner MUP-a Milan Paunović je nešto o čemu se decenijama priča u Crnoj Gori i što svi dobronamjerni znaju da je istina. Zogović je poručio da "klupko počinje da se odmotava", te da je bitno da sva nepočinstva iz tog perioda ne prođu nekažnjeno, dodavši da je interes Crne Gore da dobiju sudski epilog.

  • ES: Kako Vlada upravalja procesima nakon IBAR-a jasno piše u Non pejperu
    on 06/06/2025 at 20:36

    Kako je Vlada formalno Milojka Spajića, a suštinski Andrije Mandića upravalja procesima nakon IBAR jasno piše u Non pejperu Evropske komisije, koji do sada najupečatljivije pokazuje da ova Vlada neće ispuniti zadatak i zatvoriti sva poglavlja, saopštili su iz Evropskog saveza (ES).

  • Crna Gora i Estonija partneri koji dijele zajedničke vrijednosti
    on 06/06/2025 at 18:55

    Na sastanku delegacije crnogorskog parlamenta sa predsjednikom Estonije Alarom Klarisom zaključeno je da su Crna Gora i Estonija partneri koji dijele zajedničke vrijednosti evropske budućnosti i multilateralne saradnje, te da će obje strane nastaviti da njeguju prijateljske odnose i produbljuju konkretne oblike saradnje na svim nivoima.

  • Knežević: Radonjićeva tvrdnja neodrživa, nema zastare u slučaju crnih trojki
    on 06/06/2025 at 18:16

    Lider Demokratske narodne partije (DNP) Milan Knežević reagovao je na izjavu specijalnog državnog tužioca Vukasa Radonjića da je slučaj "crnih trojki" zastario poručujući da je ta tvrdnja neodrživa.