CAREVIĆ

Smjenjeni predsjednik opštine Budva (za koga je odluku o razrješenju objavio Službeni list) Marko Carević rekao za Dan je da žele da nastave dijalog o rješavanju političke krize u Budvi u skladu sa preporukama iz EU, ali da je nedopustivo da se krše dogovori i da se pribjegava zakulisnim radnjama.

Carević je za Dan rekao da će protiv aktera nezakonitog objavljivanja materijala o razrješenju opštinskih čelnika u Službenom listu biti podnijete krivične prijave, te da se nada daće tužilaštvo ispitati te zloupotrebe do kraja.

“Vjerujemo da u pravosuđu ipak postoje i časni pojedinci, koji neće dozvoliti ovakvo bezakonje i gaženje propisa i koji će procesuirati odgovorne. Sada, međutim, čujemo najnovije izjave pojedinih političkih aktera u Budvi da je sve završeno i da više nema o čemu da se pregovara. To je potpuno pogrešno i zato ja i nijesam htio da pregovaram lično, jer sumnjam da tu ima iskrene želje da se postigne dogovor. Opravdano strahujem daće prekršiti obećanja. Ipak, EU je ukazala da treba da težimo dijalogu u Budvi i mi smo za njega spremni”, istakao je Carević.

On je ponovio da će DF i drugi antirežimski subjekti odbraniti volju građana Budve.

“Spremni smo da damo šansu pregovorima, a onda ćemo da se vratimo na svoja radna mjesta u Opštini, kao što smo i najavili”, kazao je Carević.

On smatra da je proteklih godina struktura na vlasti u Budvi pokazala da se gradom može vladati časno i pošteno i da se može steći povjerenje građana.

“Zato i smetamo DPS-u, jer smo pokazali da možemo da upravljamo efikasno Budvom i da nećemo dozvoliti da grad bude vraćen u ruke onih koji su decenijama sprovodili lopovluk. DF je spreman za izbore, to smo jedini i tražili, i to je jasno. To je pošteno rješenje, a ja sam nudio ostavku ako sam ja problem, da se povučem i da imamo jasnu situaciju. Svi smo vidjeli šta se desilo. Vjerujem da građani veoma dobro prepoznaju ko je principijelan i iskren i ko misli dobro Budvi”, rekao je Carević.

Dijalog o razrješenju političke krize u Budvi trebalo bi, prema ranijim najavama, da bude nastavljen već sjutra.

Predsjednica Crnogorske Anđela Ivanović saopštila je da ta stranka više neće učestvovati u dijalogu koji će se voditi na način kako je to urađeno minulog petka.

“Mi smo novo rukovodstvo i želimo da opština normalno funkcioniše i sva odgovornost je na onima koji to ne žele da prihvate. Vršilac dužnosti predsjednika opštine Budva Vladimir Bulatović nakon izbora je organizovao dijalog sa predstavnicima parti ja u Budvi. Svi smo se odazvali i prihvatili legitimnog predsjednika, čiji je izbor potvrđen objavomu Službenom listu. Ponosna sam što je Bulatović, vršilac dužnosti predsjednika, iz moje partije. Mi ćemo svaku zakonitu odluku poštovati, kako skupštinsku, tako i sudsku. Ukoliko Upravni sud utvrdi da naši predlozi za razrješenja nijesu u redu iz suštinskih razloga, mi ćemo se povući, poštujući odluku nadležnih državnih institucija”, navela je Ivanović.

Ističe da prvi posao novog predsjednika opštine mora da bude deblokada opštinskog računa hitnim dopisom predsjedniku

Vlade i ministru finansija, sa namjerom razrješenja pitanja koje opterećuje sve zaposlene u Opštini Budva i sve građane.

“Uvijek smo za dijalog, ali onaj koji se vodi na uzajamnom poštovanju i uvažavanju, uzimajući u obzir objektivne okolnosti da su neki smijenjeni, a neki novi izabrani. Spremni smo za dijalog samo &ko domaćin bude predsjednica SO Snežana Kuč, koja je najavila da će organizovati sastanak”, poručila je Ivanović.

0 comments

You must be logged in to post a comment.

  • Kalas: EU proširuje sankcije Iranu
    on 21/04/2026 at 21:37

    Države Evropske unije (EU) saglasile su se da prošire sankcije Iranu tako da obuhvate i one koji su odgovorni za blokadu Ormuskog moreuza, kazala je visoka predstavnica EU za spoljne poslove i bezbjednosnu politiku Kaja Kalas.

  • Efikasna javna uprava ključ stabilnog i funkcionalnog državnog sistema
    on 21/04/2026 at 20:22

    Efikasna, transparentna i građanima orijentisana javna uprava predstavlja ključ stabilnog i funkcionalnog državnog sistema, saopšteno je na sastanku crnogorskog ministra javne uprave Maraša Dukaja i kosovskog ministra javne uprave i digitalizacije Lulezona Jagxhiuja.

  • Spajić: Ambasadori članica EU jednoglasni da Crna Gora postane 28. članica
    on 21/04/2026 at 19:48

    Ambasadori država članica Evropske unije (EU) jednoglasni su u podršci da Crna Gora kao najnapredniji kandidat u planiranim rokovima postane 28. članica EU, saopštio je premiijer Milojko Spajić.

  • Fejzić: Vrata Brisela se otvaraju u Zagrebu
    on 21/04/2026 at 18:52

    Reis Islamske zajednice u Crnoj Gori Rifat Fejzić saopštio je da vještački sukobi sa Hrvatskom samo udaljavaju Crnu Goru od cilja, a to je mir i Evropska unija.

  • Stanić na sastanku PES-a u Barseloni: Fokus na demokratiju, EU integracije i regionalnu saradnju
    on 21/04/2026 at 18:32

    Predstavnik Evropskog saveza Mirko Stanić učestvovao je na sjednici Predsjedništva Partije evropskih socijalista i demokrata u Barseloni, gdje je istaknuta podrška jačanju demokratije, socijalne pravde i evropskih integracija, uz poruke o potrebi jače regionalne saradnje i zajedničkog odgovora na političke izazove u Evropi.

  • Crna Gora cilja članstvo u EU do 2028. godine kao ravnopravna i reformisana država
    on 21/04/2026 at 14:37

    Crna Gora ostaje snažno posvećena evropskim integracijama s ambicijom da do 2028. godine postane 28. članica Evropske unije, poručila je ministarka evropskih poslova Maida Gorčević tokom susreta s novinarima iz sedam država članica EU. Ona je istakla da zemlja ulazi u završnu i najzahtjevniju fazu pregovora, u kojoj su ključni fokus sveobuhvatne reforme, jačanje institucija i usklađivanje sa evropskom pravnom tekovinom, uz poruku da Crna Gora u EU želi ući kao spremna i funkcionalna država koja već danas doprinosi stabilnosti regiona.

  • Mujović-Child: Zelena agenda u fokusu razvoja Podgorice
    on 21/04/2026 at 13:58

    Gradonačelnik Podgorice Saša Mujović razgovarao je sa predstavnikom Evropske komisije Patrickom Childom o unapređenju zelene agende grada, s fokusom na energetsku efikasnost i održivi saobraćaj, u okviru učešća Podgorice u EU Misiji klimatski neutralnih i pametnih gradova do 2030. godine, uz očekivanja jače podrške i pristupa evropskim fondovima.

  • Milatović u Tokiju: Svečan doček u Carskoj palati i jačanje odnosa Crne Gore i Japana
    on 21/04/2026 at 11:55

    Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović sa suprugom Milenom dočekan je u Carskoj palati u Tokiju, gdje su ga primili car Naruhito i carica Masako, u okviru zvanične posjete Japanu tokom koje se obilježava 20 godina diplomatskih odnosa dvije zemlje.

  • MJU: Crna Gora potvrdila ulogu najozbiljnijeg kandidata za sljedeću članicu EU
    on 21/04/2026 at 11:45

    Crna Gora je, zvaničnim otvaranjem predsjedavanja Berlinskim procesom za ovu godinu, potvrdila ulogu predvodnika regionalne saradnje i najozbiljnijeg kandidata za prvu sljedeću članicu Evropske unije (EU), kazali su iz Ministarstva javne uprave (MJU).

  • DPS: Opština Berane rekorder po broju rukovodećih mjesta, cvjeta partijsko zapošljavanje
    on 21/04/2026 at 11:22

    Klub odbornika Demokratske partije socijalista (DPS) u SO Berane poručuje da političko kadriranje u Opštini Berane, ni godinu dana nakon završetka lokalnih izbora, ne samo da nije završeno već i poprima razmjere zloupotrebe institucija. Umjesto da se mandat koristi za unapređenje života građana, svjedočimo sistematskom trošenju vremena i resursa na raspodjelu funkcija, dupliranje pozicija i prekrajanje institucija – isključivo kako bi isti ljudi ostali na funkcijama koje godinama ne ispuštaju, ističu iz tog kluba odbornika.

  • TBM Business Talks: Vrijeme je za efikasniji sistem i snažniju ekonomiju
    on 21/04/2026 at 16:49

    Crna Gora ima znanje, potencijal i resurse za snažniji ekonomski razvoj, ali su za naredni iskorak neophodni predvidiv sistem, efikasna administracija, jače partnerstvo javnog i privatnog sektora i odlučna digitalna transformacija društva, poručeno je na događaju pod nazivom TBM Business Talks održanom u Hotelu Hilton u Podgorici.

  • Više od 1,6 milijardi eura transakcija i 3,8 miliona eura ušteda
    on 21/04/2026 at 13:41

    U prvih šest mjeseci realizovano je 82,21 hiljada transakcija u okviru Jedinstvenog područja plaćanja u eurima (SEPA), čija je vrijednost preko 1,6 milijardi eura, dok ušteda za građane i privredu iznosi 3,8 miliona eura, saopšteno je iz Centralne banke.

  • Predstavljena studija o pomorskoj sigurnosti: Fokus na EU standardima i investicijama
    on 21/04/2026 at 08:06

    Ministar pomorstva Filip Radulović poručio je da napredak u procesu pristupanja Evropskoj uniji (EU) ostaje strateški cilj što u pomorskom sektoru znači harmonizaciju zakonodavstva, jačanje institucija i dosljednu i mjerljivu primjenu standarda EU. On je to poručio na prezentaciji Studije o mjerama pomorske sigurnosti za unapređenje plovidbe u Bokokotorskom zalivu u Evropskoj kući.

  • Od danas jeftinije sve vrste goriva
    on 21/04/2026 at 06:48

    Sve vrste goriva od danas su pojeftinile dva do osam centi, saopšteno je iz Ministarstva energetike i rudarstva.

  • Ponuda veća, potražnja manja: Moguće pojeftinjenje stanarina?
    on 21/04/2026 at 05:38

    Ponuda nekretnina za zakup je dobra, ali izostaje potražnja. Kirija je na nivou prošlogodišnjih, prognoza za naredni period nezahvalna, moguće je i pojeftinjenje stanarina, rečeno je našem radiju u jednoj agenciji za nekretnine u Podgorici. Ekonomista Jovo Rabrenović ocjenjuje da je stagnacija cijena trenutna, da nas u narednom periodu očekuje rast u tom sektoru od 6 do 12%. Posljedica je to, ističe, našeg mediteranskog položaja, ali i skorog članstva u EU.

  • Od sjutra niže cijene goriva
    on 20/04/2026 at 20:45

    Iz Ministartsva energetike i rudarstva obavještavaju da će od sjutra 21.04.2026. godine cijene biti niže za dva do osam centi, u zavisnosti od vrste goriva.

  • Vlada i CBCG potpisali sporazum: Očuvanje stabilnih izvora prihoda i finansijske održivosti
    on 20/04/2026 at 14:05

    Osigurana je finansijska nezavisnost, održivost i puna funkcionalnost Centralne banke, saopštio je premijer Milojko Spajić.

  • Konatar: Moramo imati antikrizni paket mjera za zaštitu građana i privrede
    on 20/04/2026 at 13:52

    Vlada Crne Gore mora što prije predstaviti antikrizni paket mjera kako bi zaštitila građane i privredu, umjesto što se bavi rasprodajom najvrednije državne imovine, saopštio je poslanik Građanskog pokreta URA Miloš Konatar.

  • Mazlić: Adria Future Summit dodatno pozicionira Crnu Goru kao atraktivnu investicionu destinaciju
    on 20/04/2026 at 12:51

    Adria Future Summit 2026, koji će biti održan od 22. do 24. aprila u Tivtu, dodatno pozicionira Crnu Goru kao atraktivnu investicionu destinaciju, jer pokazuje njenu sposobnost da privuče kapital, znanje i strateške partnere na jednom mjestu, istovremeno potvrđujući sve značajniju ulogu države kao regionalnog centra za inovacije, održivi razvoj i međunarodnu poslovnu saradnju. To je, u intervjuu za PR Centar, ocijenila direktorica komunikacija Sustineri Partnersa, organizatora Adria Future Summita, Lejla Mazlić.

  • CBCG: Odlilo se 28,68 miliona eura
    on 20/04/2026 at 11:41

    Ukupan priliv stranih direktnih investicija (SDI) u januaru iznosio je 48,21 milion eura, dok se istovremeno iz zemlje odlilo 28,68 miliona eura, pokazuju preliminarni podaci Centralne banke (CBCG).