Sprovodice istrazivanje “LGBTIQ zajednica i parlamentarni izbori”
Error fetching full content with error: 500 ([unable to retrieve full-text content])
Error fetching full content with error: 500 ([unable to retrieve full-text content])
Zahtjevi pred savremenim oružanim snagama danas su veći nego u posljednjim decenijama, a savremeno ratište postaje sve kompleksnije, uz kraće cikluse donošenja odluka i potrebu za brzim prilagođavanjem, saopštio je načelnik Štaba Generalštaba Vojske Crne Gore, pukovnik Mitar Klikovac. On je otvorio sastanak u okviru FINABEL povelje, čiji je domaćin bila Vojska Crne Gore (VCG), a koji je okupio komandante kopnenih snaga evropskih zemalja, predstavnike partnerskih institucija i eksperte iz oblasti odbrane.
Predsjednik Opštinskog odbora DPS Nikšić Boris Muratović ističe da se predsjednik Opštine Marko Kovačević očigledno prati liniju rada Andrije Mandića “da se do istog cilja može doći i različitim putevima”, pa poziva na zajedničko osmišljavanje proslave 21. maja, iako je svojim dosadašnjim postupcima pokazao drugačiji emotivni odnos prema tom datumu i državi Crnoj Gori. Kako je poručio, pomoć od čovjeka koji ne priznaje državu u kojoj je predsjednik opštine nije potrebna.
Ministarski sastanak u Budvi, održan u okviru crnogorskog predsjedavanja Berlinskim procesom, okupio je predstavnike regiona i Evropske unije i potvrdio da jačanje institucija, razvoj liderstva i ulaganje u znanje predstavljaju ključne uslove za ubrzanje evropskih integracija Zapadnog Balkana.
Ministarstvo vanjskih poslova i iseljenika Palestine osuđuje sistematske izraelske zločine u selu Al-Mughajer i poziva sve države da preduzmu hitne mjere kako bi zaustavile terorizam doseljenika i zaštitile palestinski narod, navodi se u saopštenju ambasade Palestine.
U Nikšiću je održana svečanost povodom formiranja Opštinskog odbora Foruma žena Demokrata, a kako navode u ovoj partiji osnivanje odbora predstavlja važan korak ka snažnijem učešću žena u društvenim i političkim procesima, kao i nastavak borbe za ravnopravnost, pravednije društvo i punu afirmaciju ženskog liderstva. Za predsjednicu Odbora izabrana je Milena Danilović, za potpredsjednicu Nina Kasalica, a za sekretarku Milijana Bulajić.
Rat u Ukrajini je ušao u 1.519 dan. Ukrajinski predsjednik Volodimir Zelenski kaže da je naftovod "Družba" popravljen i da može da nastavi sa radom. Iz Kremlja poručuju da se spremaju da nastave isporuku nafte, ali da to zavisi od Kijeva. Tokom jučerašnjeg dana i noći ruske snage su napale Ukrajinu sa 215 bespilotnih letjelica.
„General Ratko Mladić – srpski heroj“, objavljeno je prije par dana na Fejsbuk-profilu gradonačelnika Beograda Aleksandra Šapića. Objava s istim tekstom, uz Mladićevu fotografiju i emotikon zastave Srbije, pojavila se i na zvaničnom Instagram-nalogu gradonačelnika Beograda, ali je ubrzo potom izbrisana.
Iranski ratni brod danas je otvorio vatru u Ormuskom moreuzu na teretni brod sa kontejnerima i teško ga oštetio.
Drugi put u samo nekoliko nedelja, Donald Tramp je odustao od pretnji eskalacijom rata, kupujući dodatno vreme.
Ukoliko idete na put, važno je da pogledate da li ima gužve i kakvo je stanje na graničnim prelazima, tunelu Sozina i auto-putu Princeza Ksenija. Pripremili smo za vas linkove na kojima možete uživo pratiti video snimke sa svih najprometnijih tačaka u zemlji.
"S Kovačevićem, koji 21. maj ne doživljava kao jedan od najsvetijih datuma u novijoj istoriji Crne Gore i koji nije demonstrirao iskreno opredjeljenje za vrijednosti nezavisne i građanske Crne Gore, ne možemo razgovarati o proslavi 20 godina nezavisnosti Crne Gore..."
Obezbijedite svom djetetu obrazovanje koje prati savremene standarde i razvija njegove pune potencijale.
Samo od četvrtka, 23. aprila, do subote, 9. maja, u Okovu važi ekskluzivna ponuda za ugostitelje – ostvarite najmanje 20% popusta na HoReCa posuđe, posteljinu i peškire poznatih svjetskih brendova: Bonna, Onis, Tramontina, Pintinox i drugih.
U polufinalu se igra do dvije pobjede
U svojoj srži naslov spaja klasične mehanike izgradnje gradova sa jedinstvenim fokusom na upravljanje vodom i umirivanje bogova
Lokacija masovne grobnice još nije precizno utvrđena, a igra brojevima mrtvih je vidljiva već kod prve komparacije različitih izvora
Prijavljeno je da je bomba postavljena kod putnika na letu za Ujedinjeno Kraljevstvo, odnosno London
Gildžes-Aleksander je u ovoj kategoriji nagrada pobijedio Entonija Edvardsa iz Minesote i košarkaša Denvera Džamala Mareja
OKU istekao u decembru, pa privremeno produžavan dva puta. Sada ističe 30. aprila, dok je više sastanaka odlagano na zahtjev Vlade Unija slobodnih sindikata danas će saopštiti svoj stav, a jedan od mogućih odgovora je organizovanje protesta ili štrajka upozorenja
Inkluzivna scena CNP-a: predstava prema tekstu Branislava Nušića, u režiji Egona Savina, biće izvedena večeras na Velikoj sceni Crnogorskog narodnog pozorišta u 20 časova
Predsjednik Opštinskog odbora DPS Nikšić Boris Muratović ističe da se predsjednik Opštine Marko Kovačević očigledno prati liniju rada Andrije Mandića “da se do istog cilja može doći i različitim putevima”, pa poziva na zajedničko osmišljavanje proslave 21. maja, iako je svojim dosadašnjim postupcima pokazao drugačiji emotivni odnos prema tom datumu i državi Crnoj Gori. Kako je poručio, pomoć od čovjeka koji ne priznaje državu u kojoj je predsjednik opštine nije potrebna.
Ministarski sastanak u Budvi, održan u okviru crnogorskog predsjedavanja Berlinskim procesom, okupio je predstavnike regiona i Evropske unije i potvrdio da jačanje institucija, razvoj liderstva i ulaganje u znanje predstavljaju ključne uslove za ubrzanje evropskih integracija Zapadnog Balkana.
U Nikšiću je održana svečanost povodom formiranja Opštinskog odbora Foruma žena Demokrata, a kako navode u ovoj partiji osnivanje odbora predstavlja važan korak ka snažnijem učešću žena u društvenim i političkim procesima, kao i nastavak borbe za ravnopravnost, pravednije društvo i punu afirmaciju ženskog liderstva. Za predsjednicu Odbora izabrana je Milena Danilović, za potpredsjednicu Nina Kasalica, a za sekretarku Milijana Bulajić.
Partijske donacije trećim stranama nijesu zakonom zabranjene, ali otvaraju prostor za zloupotrebe, smatraju sagovornici RTCG. Da su propisi zreli za izmjene, ocjenjuje advokat Saša Vujović. Iz dijela vlasti tvrde da se novac dodjeljuje onima kojima je zaista potreban, dok iz opozicionih redova ne isključuju mogućnost političke korupcije, odnosno kupovine uticaja u nekim slučajevima.
Države Evropske unije (EU) saglasile su se da prošire sankcije Iranu tako da obuhvate i one koji su odgovorni za blokadu Ormuskog moreuza, kazala je visoka predstavnica EU za spoljne poslove i bezbjednosnu politiku Kaja Kalas.
Efikasna, transparentna i građanima orijentisana javna uprava predstavlja ključ stabilnog i funkcionalnog državnog sistema, saopšteno je na sastanku crnogorskog ministra javne uprave Maraša Dukaja i kosovskog ministra javne uprave i digitalizacije Lulezona Jagxhiuja.
Ambasadori država članica Evropske unije (EU) jednoglasni su u podršci da Crna Gora kao najnapredniji kandidat u planiranim rokovima postane 28. članica EU, saopštio je premiijer Milojko Spajić.
Reis Islamske zajednice u Crnoj Gori Rifat Fejzić saopštio je da vještački sukobi sa Hrvatskom samo udaljavaju Crnu Goru od cilja, a to je mir i Evropska unija.
Predstavnik Evropskog saveza Mirko Stanić učestvovao je na sjednici Predsjedništva Partije evropskih socijalista i demokrata u Barseloni, gdje je istaknuta podrška jačanju demokratije, socijalne pravde i evropskih integracija, uz poruke o potrebi jače regionalne saradnje i zajedničkog odgovora na političke izazove u Evropi.
Crna Gora ostaje snažno posvećena evropskim integracijama s ambicijom da do 2028. godine postane 28. članica Evropske unije, poručila je ministarka evropskih poslova Maida Gorčević tokom susreta s novinarima iz sedam država članica EU. Ona je istakla da zemlja ulazi u završnu i najzahtjevniju fazu pregovora, u kojoj su ključni fokus sveobuhvatne reforme, jačanje institucija i usklađivanje sa evropskom pravnom tekovinom, uz poruku da Crna Gora u EU želi ući kao spremna i funkcionalna država koja već danas doprinosi stabilnosti regiona.
Ponovno otvaranje Svetog Stefana i najava uvođenja Amanovog koncepta Janu donosi novu generaciju luksuza i otvaraju prostor da se Crna Gora ponovo pozicionira na mapi elitnog turizma i privuče najzahtjevnije goste sa svjetske scene, ocijenili su predstavnici Privredne komore (PKCG).
Sve vrste goriva do 27. aprila biće jeftinije dva do osam centi. Akcize su umanjene za 35%, što se neće odraziti na poslovanje naftnih kompanija. Značiće potrošačima jer je strah od nestašica manji. Nije bilo potrebe da se državne rezerve troše, kazali su nam iz Ministarstva energetike i rudarstva (MEIR). Ipak, dešavanja na Bliskom Istoku nose neizvjesnost u daljem snabdijevanju energentima, ukazuju iz Udruženja naftnih kompanija.
Crna Gora ima znanje, potencijal i resurse za snažniji ekonomski razvoj, ali su za naredni iskorak neophodni predvidiv sistem, efikasna administracija, jače partnerstvo javnog i privatnog sektora i odlučna digitalna transformacija društva, poručeno je na događaju pod nazivom TBM Business Talks održanom u Hotelu Hilton u Podgorici.
U prvih šest mjeseci realizovano je 82,21 hiljada transakcija u okviru Jedinstvenog područja plaćanja u eurima (SEPA), čija je vrijednost preko 1,6 milijardi eura, dok ušteda za građane i privredu iznosi 3,8 miliona eura, saopšteno je iz Centralne banke.
Ministar pomorstva Filip Radulović poručio je da napredak u procesu pristupanja Evropskoj uniji (EU) ostaje strateški cilj što u pomorskom sektoru znači harmonizaciju zakonodavstva, jačanje institucija i dosljednu i mjerljivu primjenu standarda EU. On je to poručio na prezentaciji Studije o mjerama pomorske sigurnosti za unapređenje plovidbe u Bokokotorskom zalivu u Evropskoj kući.
Sve vrste goriva od danas su pojeftinile dva do osam centi, saopšteno je iz Ministarstva energetike i rudarstva.
Ponuda nekretnina za zakup je dobra, ali izostaje potražnja. Kirija je na nivou prošlogodišnjih, prognoza za naredni period nezahvalna, moguće je i pojeftinjenje stanarina, rečeno je našem radiju u jednoj agenciji za nekretnine u Podgorici. Ekonomista Jovo Rabrenović ocjenjuje da je stagnacija cijena trenutna, da nas u narednom periodu očekuje rast u tom sektoru od 6 do 12%. Posljedica je to, ističe, našeg mediteranskog položaja, ali i skorog članstva u EU.
Iz Ministartsva energetike i rudarstva obavještavaju da će od sjutra 21.04.2026. godine cijene biti niže za dva do osam centi, u zavisnosti od vrste goriva.
Osigurana je finansijska nezavisnost, održivost i puna funkcionalnost Centralne banke, saopštio je premijer Milojko Spajić.
Vlada Crne Gore mora što prije predstaviti antikrizni paket mjera kako bi zaštitila građane i privredu, umjesto što se bavi rasprodajom najvrednije državne imovine, saopštio je poslanik Građanskog pokreta URA Miloš Konatar.
0 comments