Insinje želi da se vrati u Seriju A
[#item_full_content]
[#item_full_content]
Kod obale Katara jedan brod se zapalio pošto je pogođen nepoznatim projektilom, saopštila je jutros britanska vojska.
Španija je danas započela proces evakuacije putnika sa kruzera pogođenog hantavirusom, usidrenog u blizini Tenerifa, ukrcavanjem zdravstvenih stručnjaka na brod kako bi obavili završnu zdravstvenu provjeru putnika prije iskrcavanja.
Ruski predsednik Vladimir Putin ne odbija eventualni susret sa Zelenskim, ali samo ako ukrajinski lider dođe u Moskvu.
U Budvi je sinoć upriličena Ceremonija otvaranja ljetnje turističke sezone uz nastupe svjetski poznatog DJ dua ARTBAT i istaknutih DJ-eva Space Motion, Nexie i John K. Kvalitetan lineup izvođača je okupio veliki broj posjetilaca, a glavni gradski trg se pretvorio u veliku plesnu pozornicu ispunjenu dobrom atmosferom, ocjenjuju u TO Budva.
Emirates Group ostvarila je rekordnu dobit od 24,4 milijarde dirhama, odnosno 6,6 milijardi dolara u finansijskoj godini 2025/26.
Parada na Crvenom trgu protekla je bez naoružanja, koje Kremlj obično pokazuje kako bi predstavio moć na međunarodnom nivou.
Totalni herbicid je neselektivno sredstvo za suzbijanje korova, koje uništava skoro sve zelene biljke sa kojima dođe u kontakt. Mnogi ga koriste kako bi uništili korov, ali je izuzetno opasan ako uđe u organizam.
Ane (30) se ne boji, ali je oprezna. Aktivno se bori protiv desničarskog i rasističkog nasilja u Berlinu – zbog čega je i sama na meti ekstremista. Zbog bezbjednosti koristi pseudonim.
Povodom obilježavanja praznika „Dani Svetog Vasilija Ostroškog“ i očekivanog povećanog prisustva posjetilaca, biće izmijenjen režim saobraćaja na lokalnom putu Manastir Ostrog – Manastir Ždrebaonik, obavještavaju u Upravi policije.
Javni dug Crne Gore povećan je od 2020. do kraja prošle godine 770 miliona eura, pokazala analiza Parlamentarne budžetske kancelarije (PBK).
Košarkaši Budućnost Volija u petak poraženi od Kluža (94:90) u drugom meču četvrtfinala AdmiralBet ABA lige. Majstorica je na programu u utorak (20) u Podgorici
Direktor TO Budva, Milan Tičić kazao je da sudeći kako je počela ceremonija otvaranja sezone, očekuje da ovogodišnja sezona nadmaši sva očekivanja
Silovao je i ubio, a imao je samo 14 godina. Sada ga je sud u Kini osudio na doživotnu robiju – što je prva takva kazna za jedno dijete. Porodica žrtve traži smrtnu kaznu
Zaustavljen u mjestu Vranjina
Drama se desila na njegovom nastupu u Madridu
"Ponovno otvaranje ruta nije isto što i normalizacija tržišta kojem je uskraćeno oko milijardu barela nafte", rekao je Naser, dodajući da su godine nedovoljnih ulaganja dodatno pojačale pritisak na ionako niske globalne zalihe.
Dani Svetog Vasilija Ostroškog
Bio je to prvi međunarodni turnir održan u Njemačkoj, ali i posljednji veliki turnir na kojem je pobijedio Andersen
Glumac Alan Kaming otkriva da je scenario bio pisani sa kodnim imenima kako bi se spriječilo otkrivanje detalja i sačuvala tajnost projekta
Ove male crvene čestice svjetla, u zavisnosti od talasne dužine i intenziteta, mogu da ubrzaju proizvodnju energije u ćelijama, pomognu kod oporavka ostarelih ili oštećenih ćelija i kod njihovog razmnožavanja
"DPS fabrika laži i manipulacija ne prestaje sa radom ni kada joj pred očima cijele Crne Gore popucaju svi šrafovi kriminlano-propagandne mašinerije", saopštili su iz Demokratske Crne Gore.
Najnovije istraživanje Eurobarometra otkriva veliki zaokret u raspoloženju javnosti u Crnoj Gori jer povjerenje u institucije raste, a slika o Evropskoj uniji je značajno bolja nego ranije. Čak 75 procenata građana vjeruje da će država imati direktnu korist od članstva u Evropskoj uniji.
Iz kolašinskog odbora Demokratske partije socijalista tvrde kako su transparent "Da je vječna Crna Gora" u tom gradu pokušali da skinu član Demokrata i jedno operativno interesantno lice.
Zgrada Vlade Crne Gore večeras je u bojama zastave Evropske unije povodom Dana Evrope.
Odnosi između Crne Gore i Azerbejdžana izuzetno su dobri i kontinuirano se osnažuju bilateralnim posjetama i saradnjom u brojnim međunarodnim organizacijama, ocijenjeno je na sastanku predsjednika Skupštine Andrije Mandića sa predsjednicom azerbejdžanskog parlamenta Sahibom Gafarovom.
Deveti maj u znaku je Dana Evrope, a Crna Gora nikad bliže članstvu. To su poruke koje dobijamo iz Brisela. Isto misle i glavni pregovarač Crne Gore s Evropskom unijom, ali i nekadašnja ministarka evropskih poslova, koja naš put ka Evropi prati od početka.
Crna Gora može do kraja godine uspješno okončati pregovore sa Evropskom unijom (EU), ocijenio je poslanik Bošnjačke stranke (BS) Adel Omeragić, navodeći da je dinamika zatvaranja pregovaračkih poglavlja dobra.
Potpredsjednik Vlade Crne Gore za vanjske i evropske poslove dr Filip Ivanović ocijenio je da nalazi Eurobarometra potvrđuju da evropski put Crne Gore uživa snažnu i stabilnu podršku građana, ističući da evropska integracija za građane sve više predstavlja vrijednosno i civilizacijsko opredjeljenje.
Podaci iz najnovijeg Eurobarometra, objavljenog na Dan Evrope, predstavljaju snažan društveni mandat da institucije, a posebno Skupština, nastave da isporučuju rezultate na evropskom putu, kazao je potpredsjednik parlamenta i član Predsjedništva Pokreta Evropa sad (PES), Boris Pejović.
Skupština Crne Gore bila je domaćin 20. plenarnog zasijedanja Parlamentarne skupštine Mediterana (PAM), na kojem je učestvovalo više od 250 delegata iz država članica, partnerskih zemalja i međunarodnih organizacija. Tokom zasijedanja održani su i Prvi samit predsjednika parlamenata PAM-a i sastanak generalnih sekretara, a razmatrane su teme iz oblasti ljudskih prava, ekonomije, ekologije i bezbjednosti, uz usvajanje više rezolucija.
Emirates Group ostvarila je rekordnu dobit od 24,4 milijarde dirhama, odnosno 6,6 milijardi dolara u finansijskoj godini 2025/26.
Javni dug Crne Gore povećan je od 2020. do kraja prošle godine 770 miliona eura, pokazala analiza Parlamentarne budžetske kancelarije (PBK).
U rad je pušten najvažniji energetski projekat u savremenoj istoriji Crne Gore - vjetroelektrana Gvozd. Kako su istakli iz EPCG, Gvozd je ključni projekat zelene tranzicije i postaće najveća vjetroelektrana u Crnoj Gori. Vrijednost projekta je 82 miliona eura, a kapacitet vjetroparka 150 gigavasati električne energije, što je dovoljno za snabdijevanje strujom 25 hiljada domaćinstava.
Beogradski energetski forum, na kojem će učestvovati ministri energetike regiona, predstavnici međunarodnih organizacija, investitori i vodeće kompanije iz tog sektora, počeće u ponedjeljak u hotelu Hyatt Regency u Beogradu.
U Crnoj Gori je, prema podacima Centralne banke (CBCG), na kraju aprila u blokadi bilo 21,14 hiljada preduzeća i preduzetnika, 0,14 odsto više nego na kraju marta.
Tunel Sozina je od početka godine opslužio 1,11 miliona vozila.
Dizel gorivo, koje se dominantno koristi u Crnoj Gori, od utorka bi moglo biti jeftinije devet centi, ocijenio je ekonomski analitičar, Davor Dokić, imajući u vidu stanje na berzama.
Poreska uprava naplatila je 632 miliona eura bruto budžetskih prihoda od početka godine do 30. aprila, što je 32 miliona eura više u odnosu na isti prošlogodišnji period.
Zaštitnik imovinsko pravnih interesa nije bio uključen u praćenje arbitražnog postupka „Sveti Stefan“. To je zaštitnica imovinsko pravnih interesa Bojana Ćirović navela u odgovoru na zahtjev kabineta predsjednika Crne Gore Jakova Milatovića za pravnu analizu i ocjenu povodom zaključenja poravnanja u arbitražnom postupku “Sveti Stefan”.
Šest crnogorskih kompanija duguje državi ukupno 27 miliona dolara po osnovu kredita iz Abu Dabi fonda za razvoj, zbog čega su ugovori s njima raskinuti, dok Vlada hitno formira međuresorsku radnu grupu, uključujući i Specijalno državno tužilaštvo, kako bi se pronašao model za naplatu potraživanja i izmirenje obaveza prema inostranom partneru. I dok ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Vladimir Joković sumnja da će novac biti vraćen, te da Vlada mora naći mehanizam, slično poručuju iz Akcije za socijalnu pravdu, pozdravljajući odluku o formiranju međuresorske grupe.