Španija ubjedljiva protiv Hrvatske, Mađari nakon peteraca srušili Italijane
[#item_full_content]
[#item_full_content]
Fakultet za crnogorski jezik i književnost (FCJK) raspisaće sjutra konkurs za upis studenata u prvu godinu osnovnih studija, a prijave se mogu podnositi sjutra, u petak i u ponedjeljak.
Zbog aktivnosti kojima se ugrožavaju mir, stabilnost i demokratsko upravljanje u regionu Zapadnog Balkana, što i dalje predstavlja prijetnju po nacionalnu bezbjednost i spoljnu politiku SAD, Izvršnom uredbom predsjednika SAD produžena je nacionalna vanredna situacija u vezi sa Zapadnim Balkanom, proglašena prvi put 2001. godine, za još godinu dana.
Elektroprivreda (EPCG) realizuje najdinamičniji investicioni ciklus u svojoj istoriji, usmjeren na razvoj obnovljivih izvora energije, modernizaciju elektroenergetskog sistema i jačanje energetske sigurnosti zemlje, saopštio je izvršni direktor te kompanije, Zdravko Dragaš.
Ceremonija povodom početka pripremnih radova na izgradnji druge dionice auto-puta Bar–Boljare, od Mateševa do Andrijevice, biće održana u petak u Mateševu, sa početkom u 18 sati.
Na poziv Regularne Velike lože Srbije (RVLS), kao domaćina, organizovan je skup gostiju sa pet kontinenata povodom 100. godišnjice mirovnog skupa 1926, kada su se ovde prvi put posle Velikog rata zagrlili nemački i francuski mason.
Predsjednica Administrativnog odbora Skupštine Crne Gore Jelena Nedović saopštila je da će Skupština poštovati pravosnažne odluke nadležnih sudova koje se odnose na članove Savjeta RTCG, ističući da je uvažavanje sudskih presuda jedan od temelja vladavine prava.
Posle samo dva kola Mundijala, trku predvode Lionel Mesi, Erling Haland i Kilijan Mbape, ali probudio se i Kristijano Ronaldo, a tu je i Hari Kejn.
Ministar socijalnog staranja, brige o porodici i demografije Damir Gutić potpisao je Sporazum o saradnji u oblasti prevencije, ranog prepoznavanja indikatora, upućivanja i zaštite žrtava trgovine ljudima na lokalnom nivou, s ciljem jačanja institucionalne saradnje i unapređenja zaštite osoba u riziku.
Parking servis Podgorica nastavio je edukativni serijal „Pravilno parkiranje čuva i tebe i nas“ kroz drugi javni čas posvećen odgovornom ponašanju u saobraćaju. Ovoga puta najmlađi su ukazali na problem zloupotrebe parking mjesta rezervisanih za osobe sa invaliditetom, šaljući jasnu poruku o važnosti empatije, solidarnosti i poštovanja prava svih učesnika u saobraćaju.
Unija slobodnih sindikata (USSCG) organizovaće sjutra protest ispred zgrade Vlade, u cilju radikalizacije borbe za preko 100 hiljada radnika koji su ostali bez osnovnih prava koja je garantovao Opšti kolektivni ugovor (OKU), saopštili su predstavnici te sindikalne organizacije.
Ona je na konferenciji za novinare u Skupštini Srbije rekla da je riječ o materijalu „koji ukazuje na propagandne aktivnosti i pripreme“ za subotnji skup Srpske napredne stranke u Beogradu, kao i na „koordinisano usmjeravanje medijskih sadržaja iz jednog centra“
Nacionalna vanredna situacija proglašena prvi put Izvršnom uredbom 13219 iz 2001. produžava se za još godinu dana, dodaje se u dokumentu objavljenom u Federalnom registru američke vlade
Vaterpolisti Crne Gore stigli u Los Anđeles gdje se pripremaju za finale Svjetskog kupa i gdje će sa domaćinom odgrati tri test meča
Generalni sekretar Alijanse, poznat kao „šaptač Trampu“, pokušava da ublaži tenzije uoči sastanka lidera u Turskoj u julu
Kako je saopšteno, sporazum je izrađen uz podršku Međunarodne organizacije za migracije (IOM), sa ciljem uspostavljanja multidisciplinarnih lokalnih timova i unapređenja koordinacije institucija u pružanju pravovremene zaštite i podrške žrtvama trgovine ljudima
Predsjednica Administrativnog odbora je istakla da će taj odbor, u okviru svojih nadležnosti i u skladu sa zakonom, postupati odgovorno, nepristrasno i isključivo vođen principom zakonitosti
Aktuelne krize u Podgorici i Tivtu, a bilo ih je ili ih još ima u Budvi, Pljevljima, Andrijevici, Beranama, Zeti, Kotoru... Veliki broj konstituenata znači i veliki broj različitih prioriteta, ali i još veće apetite za raspodjelom funkcija, kaže Nikola Mirković Sukobi gotovo neizbježni jer partije ne povezuju zajedničke politike i vrijednosti, već privremeni interesi, ocijenila Milena Bešić
Lionel Mesi vodi sa pet golova iz dvije utakmice
„Došlo je do razilaženja između mene i Universala kada je riječ o budžetu, jer mi je bio potreban veliki budžet. Imala sam izuzetan život. Moj život je bio ogroman, pa mi je zato bio potreban i veliki budžet", istakla je Madona
"Od lica koje vrši visoku javnu funkciju opravdano se očekuje viši standard postupanja u odnosu na prosječne građane, naročito u pogledu ispunjavanja zakonskih obaveza koje se odnose na transparentnost imovinskog stanja, zbog čega ovaj organ neprijavljivanje 11 komada vatrenog oružja ne može tretirati kao običan previd", navodi se u odluci Agencije za sprečavanje korupcije (ASK)
Predsjednica Administrativnog odbora Skupštine Crne Gore Jelena Nedović saopštila je da će Skupština poštovati pravosnažne odluke nadležnih sudova koje se odnose na članove Savjeta RTCG, ističući da je uvažavanje sudskih presuda jedan od temelja vladavine prava.
Premijer Milojko Spajić saopštio je da se globalni izazovi, poput inflacije, energetske krize i klimatskih promjena, ne mogu rješavati pojedinačno, već isključivo kroz međunarodnu saradnju.
Lideru GP URA Dritanu Abazoviću, prošle noći u Njujorku, odlukom Gradskog vijeća, dodijeljeno je specijalno priznanje - počasni građanin.
Nemaju mnogo vremena poslanici da reaguju i dogovore se o ustavnim izmjenama i tako osiguraju više od četiri i po miliona eura iz Plana rasta. Neophodna je, da podsjetimo, dvotrećinska većina.
Generalna direktorica Direktorata za lokalnu samoupravu u Ministarstvu javne uprave Nina Blažić učestvovala je na regionalnom događaju „Povjerenje, integritet i rezultati: temelji moderne i evropske javne uprave“, koji je povodom Međunarodnog dana javne uprave organizovalo Ministarstvo javne uprave Sjeverne Makedonije.
Savjetnica predsjednika Vlade Crne Gore Jovana Bojović saopštila je da je tokom posjete Kini održan bilateralni susret na nivou premijera dvije države, koji je, kako je navela, protekao na kineskom jeziku.
Predsjednik Kluba odbornika Demokratske partije socijalista u Beranama, Branislav Jokić, kazao je da činjenica da Ljetnja škola za mlade diplomate „Gavro Vuković“ ove godine neće biti održana u tom gradu predstavlja poraz zdravog razuma i da lokalna uprava na čelu sa Đolem Lutovcem unižava beransku tradiciju.
Tokom boravka u Dalijanu u okviru učešća na Ljetnjem Davosu, sastao sam se sa premijerom Kine Li Ćijangom koji me je obavijestio da je upravo odobrio 13 miliona eura novih donacija Crnoj Gori, rekao je premijer Milojko Spajić.
Crnu Goru i Izrael povezuje snažno, iskreno i trajno prijateljstvo, zasnovano na međusobnom poštovanju, povjerenju i uvjerenju da dvije države mogu još snažnije razvijati saradnju u interesu građana, poručio je predsjednik crnogorskog parlamenta Andrija Mandić.
Potpredsjednica Građanskog pokreta URA Ana Novaković Đurović pozvala je partije parlamentarne većine da jasno saopšte stav o predlogu za uvođenje otvorenih lista, koji je ta partija predala u skupštinsku proceduru. Ocijenila je da građani imaju pravo da znaju ko podržava veći uticaj birača u izbornom procesu, a ko izbjegava izjašnjenje.
Elektroprivreda (EPCG) realizuje najdinamičniji investicioni ciklus u svojoj istoriji, usmjeren na razvoj obnovljivih izvora energije, modernizaciju elektroenergetskog sistema i jačanje energetske sigurnosti zemlje, saopštio je izvršni direktor te kompanije, Zdravko Dragaš.
Ceremonija povodom početka pripremnih radova na izgradnji druge dionice auto-puta Bar–Boljare, od Mateševa do Andrijevice, biće održana u petak u Mateševu, sa početkom u 18 sati.
Unija slobodnih sindikata (USSCG) organizovaće sjutra protest ispred zgrade Vlade, u cilju radikalizacije borbe za preko 100 hiljada radnika koji su ostali bez osnovnih prava koja je garantovao Opšti kolektivni ugovor (OKU), saopštili su predstavnici te sindikalne organizacije.
Kroz LIFE program Evropske unije za životnu sredinu i klimatske akcije obezbijeđeno je gotovo milion eura za sedam projekata u kojima učestvuju crnogorske organizacije. Ministarstvo ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera saopštilo je da rezultati potvrđuju sve veće kapacitete domaćih institucija i organizacija za učešće u konkurentnim evropskim programima.
Javno preduzeće za upravljanje morskim dobrom Crne Gore završilo je radove na izgradnji sportskog terena i dječijeg igrališta na Miholjskoj prevlaci (Ostrvu cvijeća), vrijedne oko 80.000 eura, čime su građani Tivta dobili nove sadržaje za rekreaciju, igru i druženje.
Udruženje prevoznika Crne Gore upozorilo je da dugotrajni problemi u radu Uprave carina, uključujući kvarove informacionih sistema, spore procedure i nedostatak službenika, ozbiljno ugrožavaju poslovanje domaćih prevoznika. Posebno ukazuju na zastoje na graničnom prelazu Debeli Brijeg i traže hitne mjere, uz najavu mogućnosti obustave rada ukoliko ne dođe do rješavanja problema.
Ministar finansija Novica Vuković sa saradnicima održao je završni sastanak sa predstavnicima Međunarodnog monetarnog fonda (MMF), čime je okončana jednonedjeljna ekspertska misija posvećena analizi fiskalnih pravila i pripremi preporuka za dalje jačanje fiskalnog okvira Crne Gore.
Vanredna sjednica Socijalnog savjeta, koja je trebalo da se održi u ponedjeljak, odložena je zbog službenog odsustva ministarke rada, zapošljavanja i socijalnog dijaloga Naide Nišić i članova Vlade, saopštio je predsjednik Socijalnog savjeta, Željko Burić.
Predlog dopuna Zakona o radu, koje podrazumijevaju da posljednji petak u mjesecu bude neradan, imao bi benefite i za zaposlene i za poslodavce, poručuje ispred predlagača poslanik Demokratske Crne Gore Duško Stjepović. I dok se sindikati i poslodavci ne oglašavaju, ekonomski analitičar Davor Dokić za RTCG kaže da bi takvo rješenje bilo udar, naročito na privatni sektor.
Generalni sekretar Udruženja naftnih kompanija Draško Striković kaže da se može očekivati postepeno snižavanje cijena goriva do nivoa koji je prethodio ratu SAD-a, Izraela i Irana, ukoliko primirje potraje najmanje dva mjeseca.