Vojska sjutra prezentuje naoružanje i opremu na trgu u Bijelom Polju
[#item_full_content]
[#item_full_content]
Sistem zaštite i spašavanja mora da bude jedan od prioriteta države. Od značaja stalno jačanje kapaciteta, saradnja na svim nivoima vlasti i saradnja sa međunarodnim partnerima, uz jasno planiranje za dugoročnu zaštitu građana Crne Gore.
U Kliničkom centru Crne Gore po prvi put je ekipa kardioanesteziologa Centra za kardiohirurgiju samostalno izvela postupak perkutane traheotomije, saopšteno je iz Kliničkog Centra Crne Gore.
LGBTIQ+ osobe u Crnoj Gori i dalje žive pod pritiskom straha, tišine i sistemske nepravde, kazali su iz Centra za građansko obrazovanje (CGO).
U nedeljnom finalu nadmeću se Đorđe Simion i Nikušor Dan, dva posve različita kandidata - takozvani rumunski Tramp i liberalni gradonačelnik Bukurešta.
Portal RTCG svakodnevno objavljuje najnovije podatke o kvalitetu vazduha u Crnoj Gori, kako biste bili informisani o stanju u vašem gradu.
Vrhovni sud Crne Gore utvrdio je da je Ljekarska komore 2021. godine nezakonito razriješila kardiohirurga Aleksandra Mugošu u Savjetu za građansku kontrolu rada policije. To je Gradskom portalu potvrđeno iz Ljekarske komore, a Mugoša je za taj portal kazao da će zbog više nezakonitih odluka Komora imati i ogromnu finansijsku štetu.
Kenijski predsednik Vilijam Ruto pravi je magnet za ljude da mu smiščljaju nadimke, ali nisu svi prijatni.
Radniku "Vektra Boke“ Vojinu Miljaniću koji je prije tri dana na konferenciji za novinare govorio o problemima u toj kompaniji, juče je uručeno rješenje o suspenziji koje potpisuje izvršni direktor Milan Popović. U rješenju se navodi da je Miljanić odbio da potpiše odluku o zabrani iznošenja podataka iz firme, te da nije poštovao radno vrijeme, što je ozbiljna povreda radne obaveze. Miljanić je danas kazao novinarima da je isključivi razlog suspenzije objavljivanje visine nadoknada za članove Odbora direktora, koje iznose po nekoliko hiljada eura, u kompaniji čiji je račun sedam godina blokiran.
Stanovnike Žabljaka jutros je iznenadio snijeg u maju, dok je u ostalim predjelima Crne Gore, uz osjetno niže temperature, padala kiša. Obijeljelo je i u Mojkovcu.
Veliko igralište..
U Bijelom Polju, u okviru manifestacije Dani kulture Bošnjaka
U finalu Meridianbet Studentske lige Crne Gore u košarci, Prirodno-matematički fakultet zahvaljujući boljoj igri u samom finišu savladao Univerzitet Donja Gorica
Osumnjičeni se tereti da je počinio krivično djelo - sprječavanje službenog lica u vršenju službene radnje
Raičević, Canović i Bakić predstavili razvojne potencijale njihovih sredina
Promocija knjige Karla Dragutina Deklića "Budva i Paštrovići u vrijeme Mletačke Republike"
Barselona nakon 12. kola imala šest bodova prednosti, nakon 20. runde La LIge zaostajala sedam bodova za Real Madridom
Ključno pitanje je oštro: hoće li Ulcinj pronaći put da revitalizuje Veliku plažu na način koji je istinski održiv, poštujući njenu ekološku i društvenu strukturu? Ili će njena vrijednost biti žrtvovana nametnutoj viziji, odvojenoj od lokalnih potreba i dugoročne dobrobiti?
Optužnicom su se članovi Komisije za rješavanje stambenih pitanja Vlade Crne Gore od 2016-2020. teretili za zloupotrebu službenog položaja
Ovog vikenda donosimo vam priče koje podstiču sportsku maštu i najavljuju velike izazove
Rijetki su stočari koji su već stigli do katuna; većina za “izdig” čeka stabilizaciju vremena. No, i oni koji su se zatekli na planini objašnjavaju da su navikli na ćudljivosti kolašinskog proljeća i da “maj zna da prevari”
Skupštinski Odbor za bezbjednost i odbranu razmatraće danas informacije o postupanju policije u slučajevima dvije tragedije na Cetinju.
Evropska unija uplatila je Crnoj Gori gotovo 27 miliona eura iz Plana rasta. Tim povodom gošća Dnevnika je ministarka evropskih poslova Maida Gorčević, koja je objasnila u koje svrhe će se novac koristiti, i kad se očekuju novi prilivi.
Ministarstvo vanjskih poslova (MVP) saopštilo je da je netačna informacija da je juče bilo glasanja u Savjetu Evrope o članstvu Republike Kosovo u toj organizaciji.
Bivši premijer i raniji direktor ANB-a Duško Marković rekao je za Portal RTCG da nema komentar povodom današnje odluke Anketnog odbora za "crne trojke" da ga pozove na saslušanje o neriješenim napadima na javne funkcionere, novinare i druge ličnosti.
Osnivač i izvršni direktor kompanija Emaar Properties i Eagle Hills, Mohamed Alabar izrazio je zahvalnost na srdačnom gostoprimstvu koje su mu, kako je saopšteno iz njegove kompanije, ukazali građani Crne Gore tokom njegovog boravka u Podgorici.
Ministarka javnih radova, Majda Adžović, sastala se danas sa Don Meken, britanskom ambasadorkom u Crnoj Gori. Sastanak je održan u cilju jačanja bilateralnih odnosa i unapređenja saradnje između Crne Gore i Ujedinjenog Kraljevstva, s posebnim fokusom na ekonomski i infrastrukturni razvoj.
Reakcije predsjednika Skupštine Andrije Mandića i lidera DNP Milana Kneževića u odnosu na ono što je stav Crne Gore povodom prijema Kosova u Savjet Evrope, kojim je po ko zna koji put potvrđena ideološka koherentnost ove parlamentarne većine, potvrda je da ovu vlast interesuju samo fotelje i lične funkcionerske privilegije njenih činioca, saopštili su iz Demokratske partije socijalista (DPS).
Potpredsjednik Vlade i ministar vanjskih poslova Crne Gore Ervin Ibrahimović učestvovao je na neformalnom sastanku ministara vanjskih poslova NATO-a u Antaliji. Sastanak je bio prilika za diskusiju o ključnim temama koje će biti razmatrane tokom junskog Samit NATO-a u Hagu.
Predsjednik države Jakov Milatović učestvovaće u petak, 16. maja, na šestom Samitu Evropske političke zajednice koji će biti održan u Tirani, saopšeno je iz njegovog kabineta.
Vlada Crne Gore je, na danas održanoj sjednici kojom je predsjedavao premijer Milojko Spajić, razmotrila više kadrovskih pitanja.
Budućnost crnogorskog turizma i ekonomije u velikoj mjeri uslovljena je aviodostupnošću. Ulaganja u aerodrome, reforme u vazdušnom saobraćaju, stabilna politika i volja da se slijede uspješni primjeri iz regiona – predstavljaju ključne uslove za razvoj. Crnoj Gori predstoje hitne odluke: da li će infrastruktura ostati u državnim rukama ili će biti prepuštena privatnom sektoru, i kada će to pitanje konačno biti riješeno, ocijenjeno je na panel diskusiji “Planovi razvoja avio-saobraćaja ka glavnim destinacijama Crne Gore” u okviru prve RE:D konferencije u Crnoj Gori.
Na Zapadnom Balkanu, gdje se tradicionalni migracioni tokovi prepliću sa savremenim globalnim trendovima, zajedničko i strateško djelovanje neophodno je da bi se zadržala radna snaga i osigurala održiva budućnost za sve građane, smatra ministarka rada, zapošljavanja i socijalnog dijaloga, Naida Nišić.
Vlada je danas usvojila Plan restrukturiranja Instituta za fizikalnu medicinu, rehabilitaciju i reumatologiju „Dr Simo Milošević“ Igalo. Plan predstavlja detaljan strateški dokument koji definiše konkretne mjere potrebne za dugoročnu održivost Instituta Igalo i njegovo dalje poslovanje u skladu sa savremenim ekonomskim i zdravstvenim standardima.
U okviru prve crnogorske RE:D (Real Estate Development) konferencije, održan je panel pod nazivom „Razvoj infrastrukture u službi razvoja projekata“, koji je okupio predstavnike institucija, poslovne zajednice i međunarodnih investitora kako bi otvoreno razgovarali o ulozi infrastrukture u ekonomskom razvoju Crne Gore.
Evropska komisija (EK) je danas procesuirala kreditni dio predfinansiranja za Crnu Goru u okviru Plana rasta. Iznos od 12,5 miliona eura isplaćen je Trezoru Crne Gore, potvrđeno je TVCG u Briselu.
EU je Crnoj Gori upravo uplatila gotovo 27 miliona eura iz Plana rasta, saopštio je na društvenoj mreži "X" premijer Milojko Spajić.
Ministarka evropskih poslova Maida Gorčević saopštila je na mreži X da je Evropska unija (EU) Crnoj Gori upravo uplatila gotovo 27 miliona eura iz Plana rasta. Time je, kako je navela, prepoznata vrijednost reformske agende koju je Vlada kandidovala prošle godine.
Prioriteti Crne Gore kao države podudaraju se sa prioritetima EBRD-a, a to su unapređenje ekonomskog upravljanja, razvoj zelene ekonomije i ulaganje u ljudske resurse, uključujući rodnu ravnopravnost i jednake mogućnosti, poručio je ministar Novica Vuković na Godišnjem sastanku Odbora guvernera Evropske banke za obnovu i razvoj (EBRD) koji se održava u Londonu.
Neuređenost plaža u Tivtu i činjenica da postupci zakupa još nisu okončani što buduće zakupce onemogućava da pristupe uređenju plaža – najveći je izazov na pragu ljetnje sezone u Tivtu, saopšteno je iz te opštine.
Osnivač i izvršni direktor kompanija Emaar Properties i Eagle Hills, Mohamed Alabar istakao je da djeluje u skladu sa pravilima i da je posvećen održivim i transparentnim investicijama. Glavni je govornik na RE:D konferenciji (Real Estate Developmenta) danas i sjutra u hotelu Hilton u Podgorici. Kako je naglasio, ne preuzima plaže jer su one javno dobro i pripadaju svima.