Novi opasan trend među mladima: Snifit, prah koji se udiše kroz nos
[#item_full_content]
[#item_full_content]
Poslanik DPS-a Mihailo Anđušić komentarisao je današnji protest farmera ispred Ministarstva poljoprivrede, ističići da situacija ukazuje na raspad sistema.
Ministar ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera Damjan Ćulafić razgovarao je sa njemačkim ministrom za ekologiju i zaštitu klime Karsten Šnajder o napretku Crne Gore u okviru Poglavlja 27 i evropskim integracijama. Tom prilikom istaknuta je snažna podrška Njemačke, kao i važnost nastavka reformi u oblasti zaštite životne sredine, uz realizaciju projekata u upravljanju otpadnim vodama i prirodnim resursima.
Sastanak Parlamentarnog odbora za stabilizaciju i pridruživanje (POSP) u Strazburu završen je, i usvojena je zajednička Deklaracija, u kojoj se, između ostalog, podsjeća na važnost obezbjeđivanja punog pristupa arhivi bivše jugoslovenske Službe državne bezbjednosti (UDBA) i Kontraobavještajne službe (KOS) Jugoslovenske narodne armije, uključujući one koje se nalaze u Podgorici.
Iz Ministarstva ekonomskog razvoja obavještavaju da će neradni dani povodom 1. maja - Praznika rada, biti petak, 1. maj i subota, 2. maj.
Ukoliko idete na put, važno je da pogledate da li ima gužve i kakvo je stanje na graničnim prelazima, tunelu Sozina i auto-putu Princeza Ksenija. Pripremili smo za vas linkove na kojima možete uživo pratiti video snimke sa svih najprometnijih tačaka u zemlji.
Fond za zdravstveno osiguranje, uz saglasnost Ministarstva zdravlja, a na prijedlog Konzilijuma doktora KCCG, uputio je prvog osiguranika u Naučno-praktični centar za hirurgiju, transplantologiju i hematologiju iz Bjelorusije na pretransplantacionu obradu i stavljanje na listu čekanja za kadaveričnu transplantaciju jetre.
Delegacija Evropske unije u Crnoj Gori i Ministarstvo evropskih poslova, u saradnji sa crnogorskim opštinama i uz podršku EU projekata Evropska kuća, EU4ME i Opštine za EU, obilježavaju Dan Evrope širom zemlje kroz bogat i raznovrstan program tokom cijelog maja. Kako navode u Evropskoj kući, kroz kulturu, umjetnost i raznovrsne aktivnosti, evropske vrijednosti postaće bliže građanima širom Crne Gore.
U postolju statue muškarca koji maršira, dok mu zastava zaklanja vid, ispisano je 'Benksi'.
Iran je zaprijetio Americi „nezapamćenom“ vojnom akcijom ukoliko nastavi pomorsku blokadu. Predsjednik SAD Donald Tramp poručio je da blokada neće biti ukinuta dok se ne postigne sporazum o nuklearnom naoružanju. Cijena nafte tipa „brent“ na azijskom tržištu ovog jutra dostigla je 124 dolara za barel.
U Ministarstvu poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede povodom današnjeg ponovnog protesta farmera objašnjavaju da dogovor o otkupu mlijeka nije mogao biti ispoštovan, jer se na javni poziv niko nije javio, niti zatražio dozvolu za izvoz.
“Starosna granica za dobijanje dozvole za oružje biće povećana sa 18 na 21 godinu, dok će rok važenja isprava biti skraćen sa deset na pet godina”, saopštio je potpredsjednik Vlade Aleksa Bečić
Milorad Žižić boksovaće 9. maja u SC Nikšić protiv Delalija Miledzije iz Gane za prestižni Interkontinentalni pojas WBO verzije i put za najveću scenu u Egiptu
Prolaskom teških kamiona, šlepera i mehanizacije, došlo je do velikih oštećenja na toj dionici puta
Nastavak se nagađao još od izlaska filma, a sada je i zvanično potvrđeno da je u pripremi
BMW F 800 GS je motocikl koji savršeno spaja avanturu, snagu i svakodnevnu upotrebljivost. Dizajniran za vozače koji žele slobodu kretanja bez ograničenja, ovaj model nudi izvanredne performanse kako na asfaltu, tako i na zahtjevnim terenskim dionicama.
Nuđeno finansiranje od 30 centi po litru
Položio vijenac na spomenik u Murinu
"inicijativa predstavlja izuzetno značajnu vijest za crnogorske osiguranike, imajući u vidu da postoji određeni broj pacijenata kojima nije moguće obezbijediti adekvatno liječenje ni u Crnoj Gori, niti u ustanovama sa kojima Fond već ima zaključene ugovore", kazali su iz Fonda za zdravstveno osiguranje
"Nadam se da ću biti veliki dio toga sljedeće sezone. To je cilj, želim da osvojim Premijer ligu", dodao je on
Svaki početak je važan, ali rijetko kada donosi ovoliko mogućnosti kao na platformi Meridianbet.
Poslanik DPS-a Mihailo Anđušić komentarisao je današnji protest farmera ispred Ministarstva poljoprivrede, ističići da situacija ukazuje na raspad sistema.
Sastanak Parlamentarnog odbora za stabilizaciju i pridruživanje (POSP) u Strazburu završen je, i usvojena je zajednička Deklaracija, u kojoj se, između ostalog, podsjeća na važnost obezbjeđivanja punog pristupa arhivi bivše jugoslovenske Službe državne bezbjednosti (UDBA) i Kontraobavještajne službe (KOS) Jugoslovenske narodne armije, uključujući one koje se nalaze u Podgorici.
Predsjednik Kluba odbornika Demokratske narodne partije u Skupštini Glavnog grada, Vladimir Bulatović, demantovao je za RTV Podgorica da su imali bilo kakve konsultacije sa Strankom evropskog progresa o inicijativi za smjenu predsjednice Skupštine Glavnog grada Jelene Borovinić Bojović.
Poslanik Evropskog saveza Nikola Zirojević je istakao da se na današnju sjednicu Odbora za bezbjednost nije odazvao niko od poslanika većine, što je, kako je istakao, skandalozno. Na sjednici Odbora je trebao da bude razmatran izvještaj o radu ANB-a za prošlu godinu.
Odbornik Stranke evropskog progresa Ilija Mugoša kazao je na pres konferenciji povodom inicijative za smjenu predsjednice Skupštine Glavnog grada Jelene Borovinić Bojović da danas ili u ponedjeljak očekuju da bude kompletiran dovoljan broj broj potpisa da se raspravlja o tom predlogu. Saopštio je da su razgovarali sa predstavnicima Demokratske narodne partije i da su dobili pozitivan signal za inicijativu.
Šef poslaničkog kluba Demokrata Boris Bogdanović kazao je da u porodici Đukanović treba tražiti krivca ukoliko se bilo šta desi njemu ili bilo kom članu te političke partije.
Poslanik Evropskog saveza Branislav Nenezić ocijenio je da predloženo zakonsko rješenje dovodi u pitanje opstanak slobodne zone i lučke djelatnosti u Baru, upozoravajući da bi moglo ugroziti oko 1.000 radnih mjesta i otvoriti prostor za konkurenciju iz regiona.
Naš strateški cilj ostaje čvrst i nedvosmislen — da postanemo 28. država članica Evropske unije do 2028. godine. U tom smislu, nastavljamo da se marljivo i dosljedno pridržavamo utvrđenog okvira i obaveza, sa jasnim ciljem ispunjenja završnih mjerila i zatvaranja svih pregovaračkih poglavlja do kraja 2026. godine, poručio je glavni pregovarač Crne Gore s EU Predrag Zenović.
Premijer Milojko Spajić odgovaraće danas na pitanja poslanika, na posebnoj sjednici Skuštine posvećenoj premijerskom satu. Sjednica je zakazana u 14 časova.
Drugi dan Foruma Inicijative Tri mora u Dubrovniku obilježili su bilateralni susreti i razgovori o novim investicionim mogućnostima za Crnu Goru, uz poseban fokus na jačanje energetskog sektora, regionalne povezanosti i potencijalne projekte sa Sjedinjenim Američkim Državama.
Iz Ministarstva ekonomskog razvoja obavještavaju da će neradni dani povodom 1. maja - Praznika rada, biti petak, 1. maj i subota, 2. maj.
Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović sastao se danas sa predstavnicima Japanske organizacije za spoljnu trgovinu (JETRO), jedne od vodećih japanskih institucija za unapređenje međunarodne trgovine, investicija i poslovnog povezivanja. Tokom sastanka ocijenjeno je da ekonomski odnosi Crne Gore i Japana imaju pozitivan trend, uz obostranu spremnost da se postojeća saradnja dodatno unaprijedi i proširi u oblastima od strateškog značaja.
U ime ALK GROUP u okviru koje posluje privredno društvo ALK Montenegro d.o.o. Podgorica i Sofir d.o.o. Tivat reagovali su povodom teksta pod naslovom "Vlada traži hitnu reakciju zbog kašnjenja milionskog hotelskog kompleksa u Tivtu", ističući da je obezbijeđena neophodna bankarska garancija, te da je ranije kašnjenje u njenoj obnovi, nastalo zbog različitih tumačenja ugovornih strana, što je međuvremenu prevaziđeno na obostrano zadovoljstvo.
Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede organizovalo je Dane otvorenih vrata IPARD programa. U okviru IPARD III programa Mjera I (jedan) 134 poljoprivrednika potpisalo je ugovore o realizaciji investicija vrijednih 14 miliona eura.
Opšti kolektivni ugovor, od kojeg zavise radnička prava za oko sto hiljada zaposlenih koji nemaju granske ugovore, ističe sjutra, a socijalni partneri Vlada, Sindikat i poslodavci nijesu dogovorili povećanje obračunske vrijednosti zarada sa 90 na 100 eura. I dok iz Vlade kažu da su otvoreni za nastavak pregovora ali pod uslovom da se dogovori povećanje zarada za radnike u javnom i privatnom sektoru, poslodavci predlažu produženje postojećeg opšteg kolektivnog na duži period. Zbog nepostizanja dogovora Unija slobodnih sindikata organizovala je protest ispred vlade s kojeg su zatražili da se najkasnije za 15 dana potpiše novi Opšti kolektivni ugovor sa uvećanim koeficijentima za sve zaposlene u suprotnom najavljuju radikalizaciju protesta.
Državni sekretar u Ministarstvu finansija Tarik Turković ukazao je na niske cijene goriva u regionu, ističući da je Crna Gora druga po cijeni dizela, koji trenutno iznosi 1,68 eura po litru.
Generalni sekretar Unije slobodnih sindikata (USS) Srđa Keković na protestu koji su organizovali, tražio je od Vlade Crne Gore da najkasnije za 15 dana potpišu novi Opšti kolektivni ugovor (OKU) sa uvećanim koeficijentima. Ukoliko do toga ne dođe, poručuje da će biti prinuđeni na radikalne mjere.
Poslanik Demokratske partije socijalista (DPS) Nikola Milović poručio je da je Vlada još jednom zavukla ruku u džepove građana, dodajući da se umjesto stvarne podrške i najavljenog smanjenja akciza, dobilo novo “korigovanje” koje u praksi znači "skuplje gorivo i dodatni udar na kućni budžet".
Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović kritikovao je odluku Vlade o poravnanju za kompleks Sveti Stefan, ocjenjujući da je donijeta bez jasnih pravnih i finansijskih analiza, uz nedostatak transparentnosti i obrazloženja prema građanima.
Vlada je na osnovu pribavljene saglasnosti većine članova Vlade, usvojila Informaciju o realizaciji aktivnosti na projektu Izgradnje Hotelsko-apartmanskog kompleksa „Tivat“, u Tivtu po kondo modelu poslovanja. Investitor, dodaje se, nije dostavio banakrsku garanciju u vremenu kada je to od njega traženo, i potrebna je hitna reakcija zbog kašnjenja.