Sparsi pobijedili Minesotu za istorijskih minus 38, Njujork bolji od Filadelfije
[#item_full_content]
[#item_full_content]
Na Aerodrom Podgorica danas je sletio prvi ovosezonski čarter let na relaciji Kairo–Podgorica, realizovan u saradnji turističke agencije Montenegro Tourist Service DMC i najvećeg egipatskog tur-operatora Tishoury Tours. Let je u potpunosti rasprodat, a svi putnici doputovali su u okviru sedmodnevnog aranžmana za odmor u Crnoj Gori.
Kao što su mnogi i očekivali odmah nakon šokantnog ispadanja Nemačke od Paragvaja na Svetskom prvenstvu, Julijan Nagelsman više nije selektor reprezentacije. To je prenelo više medija, uključujući TV-kanale Skaj i RTL, kao i tabloid Bild.
Spasioci su nakon osam dana iz ruševina zgrade, srušene u dva razorna zemljotresa u Venecueli, izvukli muškarca koji je sve vrijeme bio zarobljen ispod njih.
Zvuk zveckanja kovanica u Švedskoj danas se maltene i ne čuje, jer se gotovo sve plaća karticom – čak i sladoled na kiosku iza ugla. Mnogi plaćaju digitalno, a većina direktno mobilnim telefonom. Drugačije često nije ni moguće, jer u mnogim prodavnicama stoje natpisi: „Ne primamo gotovinu“.
Hrvatska vodila protiv Portugala, ali su Ronaldo i saigrači okrenuli. Do pobede u 90+4. minutu. Španija deklasirala Austriju, Švajcarska savladala Alžir.
Iako mnogi od nas redovno uzimaju suplemente, postoje određeni rizici kojih ljudi možda nisu svesni.
Predsjednik Jakov Milatović poručio je da Kotorski festival pozorišta za djecu, koji traje više od tri decenije, predstavlja jednu od najznačajnijih kulturnih tradicija Crne Gore i prostor u kojem „djetinjstvo dobija pažnju, radost i svoju najljepšu pozornicu“.
Alternativa za Nemačku (AfD), delom ekstremno desničarska stranka, čak i pre početka kongresa puni naslovne strane medija. Raspon tema je širok: najavljeni masovni protesti protiv AfD-a, rasprave o mogućoj zabrani stranke i borba za moć unutar stranačkog rukovodstva.
Poslanici crnogorskog parlamenta nastavili su danas raspravu o promjenama Ustava koje je predložila Vlada, a za čije usvajanje je neophodna dvotrećinska većina.
Ustavni sud Crne Gore pokrenuo je postupak za ocjenu ustavnosti odredaba Sudskog poslovnika kojima se u pravosnažnim sudskim odlukama anonimizuju podaci o službenim licima, ocjenjujući da se postavlja pitanje da li njihovi identiteti, s obzirom na to da obavljaju javne i stručne funkcije, treba da ostanu dostupni javnosti. Postupak je pokrenut po inicijativi nevladine organizacije MANS.
"Recimo da će ih vjerovatno biti više nego prošle godine, ali to možemo tačno da utvrdimo tek nakon mjerenja na terenu. Ova sezona se u Evropi već opisuje kao povoljnija za komarce“, istakao je
Memorandumom je, pored ostvarivanja pogodnosti i olakšica za članove SMCG-a prilikom posjete nacionalnim parkovima, predviđeno i organizovanje tematskih tura za članove tog sindikata
"Moskva i Minsk produktivno rade zajedno u svim oblastima, koordinirajući svoje napore u suprotstavljanju spoljnim pretnjama i izazovima", naveo je Putin u čestitki upućenoj bjeloruskom lideru Aleksandru Lukašenku
Ponovo je jedan od heroja Portugala bio Kristijano Ronaldo
Oduzeti kokain, psilocibin, ekstazi i marihuana
"Vikend donosi pretežno sunčano vrijeme, uz povremeno pojačan sjeverni vjetar“, kazao je u "Bojama jutra" na programu TV Vijesti Dušan Pavićević, šef Meteo centra TV Vijesti
Dakle, postupak je u toku pred sudom i nejasno je zašto se insistira na hitnom rušenju prije okončanja tog procesa“, kazao je u "Bojama jutra" na programu TV Vijesti Željko Abramović, nekadašnji zakupac i ulcinjski ribar
"U julu i avgustu očekuje se veća potrošnja, ali su obezbijeđene dovoljne količine električne energije i nema bojazni od deficita“, kaže predstavnik EPCG-a
Utisci mladog crnogorskog košarkaša nakon trijumfa u Matosinjošu
Na terenu se privode kraju završne pripreme i postavlja finalna scenografija
Poslanici crnogorskog parlamenta nastavili su danas raspravu o promjenama Ustava koje je predložila Vlada, a za čije usvajanje je neophodna dvotrećinska većina.
Ministar odbrane Dragan Krapović nastavio je polemiku sa poslanicima opozicije ističući da su dezorjentisani i u problemu.
Poslanik Demokratske Crne Gore i član skupštinskog Odbora za zdravstvo, rad i socijalno staranje inicirao je zakazivanje tematske sjednice tog odbora povodom odluke Ustavnog suda kojom su odredbe zakona na osnovu kojih su javnim funkcionerima i službenicima dodjeljivani stanovi proglašene neustavnim.
Demokratska narodna partija je predala inicijativu za zakazivanje posebne sjednice Skupštine opštine Pljevlja na kojoj bi se i u Pljevljima poništila odluka o priznanju takozvane države Kosovo.
Lider Građanskog pokreta URA, Dritan Abazović, kazao je da Sjedinjene Američke Države, uz Evropsku uniju, predstavljaju najvažnijeg spoljnopolitičkog partnera Crne Gore.
Ministarka kulture i medija, Tamara Vujović, poručila je da uključivanje Crne Gore u naredni sedmogodišnji budžet Evropske unije za period 2028–2034. predstavlja jednu od najsnažnijih potvrda da je evropska budućnost naše države realna, opipljiva i sve bliža, dok će sektor kulture ovu istorijsku šansu pretvoriti u konkretan razvoj.
Poslanici crnogorskog parlamenta počeli su danas raspravu o promjenama Ustava koje je predložila Vlada, a za čije usvajanje je neophodna dvotrećinska većina. Vlada je predložila promjenu Ustava kojom se mijenja sastav i način izbora članova Sudskog i Tužilačkog savjeta, dok se drugi predlog odnosi na Centralnu banku (CBCG).
Ministarka evropskih poslova, Maida Gorčević, kazala je da je Crna Gora od 2016. godine iz Evropskih fondova povukla oko 930 miliona eura, a da je naša zemlja više od polovine tog iznosa dobila u posljednje tri godine.
Premijer Milojko Spajić odgovorio je novinaru i autoru emisije "Načisto" TV Vijesti Petru Komneniću, pojasnivši da nije rekao da "cijeni" njegov novinarski pristup, nego da nije isti kao pristup urednika "Informera" Dragana J. Vučićevića.
Novinar i autor emisije "Načisto" na Televiziji Vijesti Petar Komnenić kazao je da bi, budući da premijer Milojko Spajić kaže da cijeni njegov novinarski pristup, bio red da se predsjednik Vlade konačno odazove njegovom pozivu i da se poslije toliko godina pojavi u njegovom studiju i odgovori na brojna pitanja.
Odbornica DPS-a u Skupštini Glavnog grada Ksenija Aranitović kritikovala je novi sistem Poreske uprave koji već duže ne funkcioniše onako kako je planirano, pa građani imaju problema da registruju preduzeća.
Vlada Crne Gore je napravila značajan korak u procesu povraćaja i obeštećenja bivših vlasnika oduzetih imovinskih prava, obezbijedivši za 2026. godinu rekordnu isplatu obeštećenja – najveću od početka primjene Zakona o povraćaju oduzetih imovinskih prava i obeštećenju. To je saopšteno iz Ministarstva prostornog planiranja, urbanizma i državne imovine.
Svi predlozi koji se odnose na penzioni sistem moraju da budu realno utemeljeni, sa jasno predviđenim fiskalnim okvirom i procjenama, saopštio je ministar finansija Novica Vuković.
Povećanje nameta i složene administrativne procedure usporavaju rast privrede na sjeveru Crne Gore, pokazalo je istraživanje Centra za ekonomske i evropske studije (CEES).
Član Izvršnog odbora Unije poslodavaca Crne Gore Dragutin Mitrović ocijenio je da je članstvo u Evropskoj uniji razvojna prilika koju Crna Gora ne smije propustiti, poručujući da je vrijeme za zajedništvo i da država mora iskoristiti jasnu evropsku perspektivu za jačanje privrede i društva.
Ukupna vrijednost investicija koje su turski investitori realizovali u Crnoj Gori u periodu od 2006. do ove godine dostigla je približno 635 miliona eura, saopštili su iz Turske privredne komore u Crnoj Gori (TurkCham Montenegro).
Ministarstvo finansija saopštilo je da su javne finansije Crne Gore u prvih pet mjeseci 2026. godine zabilježile snažne rezultate – budžetski prihodi premašili su plan za 24,4 miliona eura, dok su kapitalna ulaganja porasla za 26,9 odsto u odnosu na isti period prethodne godine, potvrđujući nastavak fiskalne stabilnosti i ubrzane realizacije razvojnih projekata.
Crnoj Gori su neophodni mehanizmi koji će doprinijeti poboljšanju položaja i zaštite standarda penzionera, smatraju članovi skupštinskog Odbora za ekonomiju, finansije i budžet, dok su predstavnici penzionerskih udruženja tražili da se preispita odluka o odbijanju vanrednog povećanja penzija.
Prosječna zarada bez poreza i doprinosa u maju je, prema podacima Monstata, iznosila 1,03 hiljade EUR i bila je 0,4 odsto veća nego u aprilu.
Rok za izradu glavnog projekta i izvođenje radova na dionici autoputa Mateševo–Andrijevica je pet godina, a završetkom tog projekta put od Podgorice do Andrijevice trajaće oko 38 minuta, poručio je ministar pomorstva i koordinator Ministarstva saobraćaja Filip Radulović u Jutarnjem programu TVCG. Najavio je i da bi do kraja ljeta trebalo da bude raspisan tender za izvođača radova na obilaznici Smokovac–Tološi, koja će, kako je istakao, značajno rasteretiti saobraćaj kroz Podgoricu.