Barselona ubjedljiva na startu Primere – trijumf nad Majorkom
[#item_full_content]
[#item_full_content]
Snažan zemljotres pogodio je jutros područje Tihog okeana uz obalu Gvatemale i El Salvadora, saopštila je američka Geološka služba.
Predsjednik Ukrajine Volodimir Zelenski izjavio je, povodom Dana državne zastave, da ta zemlja neće prepustiti nijedan dio svoje teritorije.
Na tivatskoj rivijeri, u svim vidovima smještaja, prema posljednjim podacima, boravi 9,08 hiljada gostiju, od čega 79 domaćih i 8,99 hiljada stranih.
Prva dama Turske Emina Erdogan pozvala je danas Melaniju Tramp da piše izraelskom premijeru Benjaminu Netanjahuu i založi se za palestinsku djecu u Pojasu Gaze, kao što je to učinila za ukrajinsku djecu.
Gislejn Maksvel, bivša saradnica Džefrija Epstina, izjavila je da nikada nije vidjela Donalda Trampa da se ponaša neprikladno. Ova izjava dolazi nakon objavljivanja novih dokumenata Ministarstva pravde koji otkrivaju detalje o njenim vezama sa Epstinom i drugim poznatim ličnostima.
Prostorno-urbanistički plan Podgorice predviđa širenje mreže domova zdravlja, gradnju nove opšte bolnice i reorganizaciju Kliničkog centra.
Put od Kolašina do dva skijališta, ali i tunela Klisura koji vodi do Berana, u veoma je lošem stanju. Zbog neriješenih imovinskih odnosa na rekonstrukciju se čeka decenijama. Iz Opštine Kolašin kažu da su konačno pronašli rješenje i da bi radovi mogli da počnu već naredne godine.
Suša u planinskim predjelima otežava život stočarima, vode nema kao ni trave. Branislav Čurović sa Sinjajevine kaže da podzemni izvori postoje, ali da je neophodna ozbiljnija strategija države. Mladi stočar Saša Žugić već dva mjeseca nema vode na imanju.
Na sjeveru sjutra promjenljivo oblačno sa sunčanim intervalima i uglavnom suvo. Vjetar slab do umjeren, najčešće sjevernih smjerova. Najviša temperatura u blagom porastu, kretaće se u intervalu od 17 do 25 stepeni. U južnim i centralnim predjelima promjenljivo oblačno sa dužim sunčanim intervalima, uglavnom u popodnevnim satima uslovi za ponegdje kišu ili kratkotrajan pljusak i grmljavinu. Vjetar slab do umjeren, ponegdje kratkotrajno i pojačan, uglavnom sjevernih smjerova. Najviša temperatura od 25 do 30 stepeni.
Pokretanje proizvodnje u Željezarinim pogonima Čeličani i Kovačnici još je na čekanju. Nakon što je krajem jula, a godinu od potpisivanja Elektroprivreda raskinula ugovora s švajcarskom kompanijom investirora Igora Šamiza, sada traže održiv model za revitalizaciju proizvodnje u tim pogonima. Tome se nadaju i radnici, ali su sada manje zabrinuti, jer su uposleni na izradi podkonstrukcija i konstrukcija za solarne panele.
Milan - Kremoneze 1:2, Roma - Bolonja 1:0, Sasuolo - Napoli 0:2 uz gol Kevina de Brujnea na startu nove sezone u Seriji A
"Kako se osjećam ponovo u Budućnosti? Najjednostavnije rečeno fenomenalno. Vratio sam se u svoj klub i mogu slobodno da kažem da sam uzbuđen samim dolaskom. Sa nestrpljenjem očekujem početak ove sezone"
Jug Irana je često poprište sporadičnih sukoba između bezbjednosnih snaga i naoružanih grupa, uključujući sunitske militante i separatiste koji tvrde da se bore za veća prava i autonomiju
Kolera, koja se prenosi kontaminiranom vodom i hranom, može da bude smrtonosna u roku od nekoliko sati bez liječenja. Može se liječiti jednostavnom oralnom rehidratacijom, ali rat, koji je od aprila 2023. godine sukobio vojsku sa paravojnim Snagama za brzu podršku, oslabio je zdravstveni sistem, čineći te tretmane često nedostupnim
Doručak, ručak, večera, užine, a tamo svega što ti padne napamet. Prejedanje i bacanje hrane. Sada se u Turskoj ozbiljno razmišlja o ograničenju švedskih stolova u hotelima i restoranima
Ministarstvo odbrane Rusije saopštilo je da su njene jedinice PVO presrele i uništile 32 drona u periodu od tri sata iznad više područja u centralnom dijelu zemlje
Momci Boška Radovića vodili na poluvremenu, u finišu bili i na minus 20, ali su na kraju upisali podnošljiv poraz od Turske (96:85)
Odigrani mečevi 2. kola Druge crnogorske fudbalske lige
Maksvel trenutno izdržava kaznu od 20 godina zbog trgovine ljudima radi seksualnog iskorišćavanja, a podnijela je i zahtjev Vrhovnom sudu SAD da joj poništi presudu
Paraćin, Bela Palanaka, Stara Pazova, Žitište, Novi Kneževac, Sombor, Sečanj, Ub, Bor, Bosilegrad, Ruma, Bačka Palanka, Leskovac, Kikinda, Petrovac na Mlavi, Kruševac, Inđija, Doljevac, Vranjačka Banja... neka su od mjesta gdje se skupovi održavaju
Uoči kongresa SNP-a, održana je sjednica Glavnog odbora, a kandidaturu za predsjednika partije prihvatili su Vladimir Joković i Dragoslav Šćekić. Joković je uvjeren da će nastaviti da bude lider stranke jer, kako navodi, ima podršku većine opštinskih odbora. Šćekić nije prisustvovao sjednici glavnog odbora, a kako je kazao, naredne sedmice održaće konferenciju na kojoj će govoriti o očekivanjima od kongresa.
Povodom dešavanja oko organizacije X Kongresa SNP-a Crne Gore, bivša potpredsjednica OO SNP-a Pljevlja i višegodišnja članica Glavnog odbora SNP-a Gorica Knežević - Jelovac javno je saopštila da napušta partiju.
Član OO SNP Pljevlja, kandidat za odbornika u lokalnom parlamentu, i bivši predsjednik Odbora direktora Rudnika uglja Pljevlja Miloš Ostojić, uputio je podršku potpredsjedniku SNP-a i ministru sporta i mladih Dragoslavu Šćekiću.
Portparol Nove srpske demokratije Mirko Miličić poručio je da je vrijeme da Crna Gora jasno osudi sve totalitarne ideologije i oda počast nevinim žrtvama, naglašavajući da su istina i pomirenje jedini temelj budućnosti.
Predsjednik OO SNP Igor Svilanović i svi članovi OO Herceg Novi ukupno 33 ( trideset tri) pružili su apsolutnu podršku Dragoslavu Šćekiću na budućem pilitičkom putu, saopšteno je iz SNP-a.
Ministarstvo dijaspore Crne Gore sklopilo je ugovor sa Crnogorskim centrom za kulturu iz Srbije, kojim je riješeno pitanje prostora za četrnaest udruženja koja djeluju u okviru ovog centra. Udruženja će na korišćenje dobiti objekat u Vrbasu, površine 430 metara kvadratnih, saopšteno je iz tog resora.
Odbornik SNP u SO Berane, i bivši predsjednik Opstine Berane i predsjednik OO SNP Berane Tiho Bogavac, uputio je podršku potpredsjedniku SNP-a i ministru sporta i mladih Dragoslavu Šćekiću i njegovom budućem političkom djelovanju, i dodao da je učinio sve da se partija sačuva od nestanka.
Proces izborne reforme će biti završen kada svi politički subjekti prestanu da razmišljaju o političkim agendama i svu energiju usmjere ka boljitku života građana Crne Gore. Fotelje su prolazne, ali ostaje narod koji je zapravo država, kazao je za Adria televiziju poslanik Posebnog kluba poslanika u Skupštini Crne Gore Vladimir Dobričanin.
Premijer Milojko Spajić sastao se sa potpredsjednikom Vlade Ujedinjenih Arapskih Emirata i ministrom vanjskih poslova, Njegovim Visočanstvom šeikom Abdulahom bin Zajedom Al Nahjanom i zahvalio za svesrdnu pomoć prijatelja iz UAE, koji su ustupili vatrogasni avion tokom trajanja sezone požara. Kako je saopštio, time su konkretno doprinjeli jačanju crnogorskih vatrogasnih kapaciteta u zaštiti života, imovine i prirodnih resursa.
Postrojenje za prečišćavanje otpadnih voda jedno je od ključnih komunalnih i ekoloških izazova Glavnog grada, ali i Crne Gore. Podgorica već decenijama funkcioniše sa postrojenjem koje ne zadovoljava potrebe, a odbornici vladajuće većine saglasni su da se mora pronaći trajno rješenje koje će štititi životnu sredinu i interese građana i Podgorice i Zete.
Pokretanje proizvodnje u Željezarinim pogonima Čeličani i Kovačnici još je na čekanju. Nakon što je krajem jula, a godinu od potpisivanja Elektroprivreda raskinula ugovora s švajcarskom kompanijom investirora Igora Šamiza, sada traže održiv model za revitalizaciju proizvodnje u tim pogonima. Tome se nadaju i radnici, ali su sada manje zabrinuti, jer su uposleni na izradi podkonstrukcija i konstrukcija za solarne panele.
Vrijednost realizovanog platnog prometa za 21 radni dan u julu iznosila je 2,26 milijardi eura, pokazuju podaci Centralne banke (CBCG).
Nezavisni sindikat Aerodroma Crne Gore uputio je Specijalnom državnom tužilaštvu zahtjev da pribavi cjelokupan izvještaj Agencije za civilno vazduhoplovstvo (ACV) o vanrednom inspekcijskom pregledu na Aerodromu Tivat, kao i sve prateće akte, dopise i preporuke ACV.
Građanima je dostupan novi servis na portalu ePodgorica. Riječ je o elektronskom zahtjevu za izdavanje izvoda/informacije iz planskog dokumenta u nadležnosti Sekretarijata za planiranje prostora i održivi razvoj, saopšteno je iz Glavnog grada.
U Luku Bar stigla je nova dizalica, koju je ta kompanija kupila nakon havarije izazvane elementarnom nepogodom kada su srušena sva tri pretovarna mosta a šteta, po nalazu vještaka, procijenjena na 13,5 miliona eura.
Grupa od 85 zaposlenih u Željezničkoj infrastrukturi Crne Gore – otpravnika vozova, TK dispečera i saobraćajnih dispečera – danas je javno demantovala tvrdnje menadžmenta o navodnoj političkoj opstrukciji.
Projekat Velje brdo može biti istorijska šansa za rješavanje stambene krize u Crnoj Gori, ali samo ako je vođen u interesu građana koji stvarno nemaju krov nad glavom, smatraju u Udruženju podstanara Crne Gore.
Manjinski akcionari Željezničke infrastrukture (ŽICG) ozbiljno su zabrinuti zbog obustave saobraćaja od otpravnika i dispečera vozova, čime je ugrožen nesmetan rad kompanije i nanesena ogromna šteta privredi i društvu u cjelini.
Neophodno je da država nastavi sa dosljednim sprovođenjem strategije upravljanja javnim dugom, mjerama poreske politike, ali i da sprovede optimizaciju javne uprave, ocjenjuje ekonomski analitičar Davor Dokić komentarišući podatke o dugu Crne Gore. Prema Dokiću, veći razlog za brigu su visoka javna potrošnja i nedostatak investicija.
Aerodromi Crne Gore su od početka godine do 20. avgusta opslužili preko dva miliona putnika – što je najnoviji rekord. Poređenja radi, dvomilionitog putnika su, do sada, najbrže opslužili 28. avgusta 2024. godine – koja je bila rekordna, dok je dvomilioniti putnik tokom predpandemijske 2019. godine opslužen 8. septembra, saopšteno je iz te ustanove.