Sudija poništio odluku Trampove administracije o sasječenju finansiranja Harvarda
[#item_full_content]
[#item_full_content]
Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović predsjedavao je danas konstitutivnoj sjednici Savjeta omladinskih inicijativa. Poručio je da je riječ o jednoj od inicijativa na koju je najponosniji otkako je postao predsjednik.
Opština Zeta reagovala je na današnju objavu građanskog aktiviste Aleksandra Dragićevića, pozivajući policiju da ga sasluša zbog govora mržnje prema Zećanima.
„U Beogradu imamo problem", poručila je otvoreno Marta Kos, komesarka Evropske unije (EU) za proširenje, posle 10 meseci političke krize i protesta u Srbiji.
Sjedinjene Američke Države saopštile su da su neograničeno suspendovale planirani Strateški dijalog s Kosovom, zbog zabrinutosti u vezi s potezima privremene vlade koji su, kako je navedeno, povećali tenzije i nestabilnost i time ograničili mogućnost produktivne saradnje.
Prema najnovijim podacima MONSTAT-a za avgust inflacija u Crnoj Gori je više nego dvostruko veća nego inflacija u zemljama eurozone. Godišnji rast cijena kad je voće u pitanju je čak 22,7%, farmaceuskih proizvoda 15%, ulja i masti 14%, snadbijevanja vodom 24,1% i drugih, saopštio je predsjednik Kluba poslanika SD-a i predstavnik Evropskog saveza Boris Mugoša.
Dva izvora CNN-a navela su da je muškarac koji je u pritvoru, priznao svom ocu da je on pucao na američkog konzervativnog aktivistu Čarlija Kirka. Izvor iz istrage je rekao CBS-u da se radi o 22-godišnjem Tajleru Robinsonu, koji živi u Južnoj Juti.
Broj stogodišnjaka porastao je na 99.763 u septembru, a žene čine 88 odsto ukupnog broja.
Albanija će na šestoj konferenciji o pristupanju EU 16. septembra otvoriti Poglavlje 4, saopštio je Savjet EU.
Predstavnici Ministarstva turizma, na čelu sa ministrkom Simonidom Kordić, razgovarali su sa predstavnicima berlinskog mrežnog udruženja Freitagsrunde, koje okuplja ličnosti iz politike, biznisa, diplomatije, nauke i kulture o planovima za dalji razvoj sjevernog regiona.
U susret novoj školskoj godini, a sa ciljem intenziviranja sprovođenja preventivnih aktivnosti u vezi sa vršnjačkim nasiljem, vandalizmom i zloupotrebom psihoaktivnih supstanci, Sekretarijat za društvene djelatnosti Opštine Tivat održao je više sastanaka sa predstavnicima škola sa područja opštine Tivat (OŠ “Drago Milović”, OŠ “Branko Brinić”, SMŠ Mladost), Doma zdravlja Tivat, Odjeljenja bezbjednosti Tivat i opštinskog Sekretarijata za inspekcijski i komunalni nadzor.
"Svakome je jasno da Kneževićeve prijetnje nemaju nikakve veze sa principima, već isključivo sa foteljama"
"Savjet neće biti još jedno tijelo na papiru, već stvarna snaga mladih, njihov glas i njihov uticaj. Ovo je vaša šansa da budete generacija koja ostaje, gradi i mijenja Crnu Goru“, poručio je predsjednik države
Njemačka u finalu Eurobasketa, Finsku čeka okršaj sa bronzu
Apelacioni sud potvrdio da država zbog raskida ugovora za put Meljine-Petijevići firmi "Univerzal Monte” plati više od četiri miliona eura Potpis na raskid ugovora stavili aktuelni premijer Milojko Spajić dok je bio ministar finansija i gradonačelnik Herceg Novog Stevan Katić
Nesreća u kojoj je stradan Ulcinjanin E.K. (20)dogodila 24. maja oko 14 časova i da je E.K. bio angažovan kao pomoćni radnik na tom gradilištu.
Radović je najavila rad platnog prometa vikendom i praznicima od 20. oktobra, što će značiti dodatnih 118 obrađivačkih dana godišnje, uz prosječno skraćenje trajanja transakcije za više od deset sati
Ukrajinski predsjednik pozvao je Zapad da izvrši pritisak na Kinu, blisku Kremlju, da ona utiče na Rusiju da bi okončala invaziju pokrenutu u februaru 2022. godine
Pripadnici Posebne jedinice kontrolišu na kružnom toku na zaobilaznici, a imaju i podršku psa tragača. Zaustavljaju se automobili i detaljno pretresaju
Lider DNP-a Milan Knežević obara vlast u Podgorici ako krene gradnja kolektora. Kako na prijavu protiv njega, reaguje direktor Agencije za zaštitu životne sredine Milan Gazdić
Kineske tehnološke kompanije i proizvođači automobila su posljednjih godina uložili milijarde dolara u tehnologiju autonomne vožnje, a "inteligentna vožnja" je novost na veoma konkurentnom tržištu u Kini.
Ambasador Crne Gore u Kraljevini Nizozemskoj Milisav Raspopović predao je akreditivna pisma kralju Vilhemu Aleksandru, čime je zvanično stupio na dužnost izvanrednog i opunomoćenog ambasadora u toj državi, saopšteno je iz Ministarstva vanjskih poslova.
Klub poslanika Demokratske Crne Gore neće podržati predlog predsjednika Crne Gore Jakova Milatovića da Mirjana Vučinić bude izabrana za sutkinju Ustavnog suda, kazao je "Vijestima" šef tog kluba Boris Bogdanović.
Produbljivanje saradnje između Vlade Crne Gore i sistema UN predstavlja važan korak u ostvarivanju ključnih strateških ciljeva države, kao i u daljem unapređenju kvaliteta života svih građana Crne Gore.
Republikanski i demokratski kongresmeni podnijeli su rezoluciju kojom od američkog predsjednika Donalda Trampa i državnog sekretara Marka Rubija traže da se uz evropske saveznike zalažu za pristupanje Crne Gore Evropskoj uniji bez daljih bilateralnih uslova.
Partitokratija, korupcija i nestručnost zaokruženi brutalnom inflacijom – put u izvjesnu propast, poručio je politički direktor DPS-a i poslanik Mihailo Anđušić.
Republikanski i demokratski kongresmeni podnijeli su rezoluciju kojom od američkog predsjednika Donalda Trampa i državnog sekretara Marka Rubija traže zalaganje za pristupanje Crne Gore Evropskoj uniji.
Poslanica Pokreta Evropa sad Jelena Nedović je kazala da je u njenoj političkoj filozofiji bitnije da svako unutar većine iznese svoje mišljenje, da se glasno govori o temama, a nikad se nije dešavalo od formiranja ove većine da na političkoj sceni postoje određene promjene.
Dosadašnji potpredsjednik Socijalističke narodne partije i ministar sporta i mladih Dragoslav Šćekić najavio je formiranje nove političke stranke. Kako nezvanično saznajemo, zvaće se Pokret narodnog povjerenja.
Potpredsjednica Skupštine Zdenka Popović kazala je da se još uvijek ne zna kakav će biti stav političkih partija na predlog predsjednika države Jakova Milatovića da Mirjana Vučinić bude izabrana za sutkinju Ustavnog suda. Istakla je da će se Demokrate izjasniti u ponedjeljak na vanrednoj sjednici Skupštine. Poslanik DPS Elvir Zvrko kazao je da ta partija obavlja unutarstranačke konsultacije, te da imaju zakazan klub poslanika.
Potpredsjednik Vlade za vanjske i evropske poslove Filip Ivanović tokom posjete Dablinu održao je više sastanaka sa predstavnicima institucija Irske, u fokusu kojih je bila evropska perspektiva Crne Gore i jačanje bilateralne saradnje.
Prema najnovijim podacima MONSTAT-a za avgust inflacija u Crnoj Gori je više nego dvostruko veća nego inflacija u zemljama eurozone. Godišnji rast cijena kad je voće u pitanju je čak 22,7%, farmaceuskih proizvoda 15%, ulja i masti 14%, snadbijevanja vodom 24,1% i drugih, saopštio je predsjednik Kluba poslanika SD-a i predstavnik Evropskog saveza Boris Mugoša.
Predstavnici Ministarstva turizma, na čelu sa ministrkom Simonidom Kordić, razgovarali su sa predstavnicima berlinskog mrežnog udruženja Freitagsrunde, koje okuplja ličnosti iz politike, biznisa, diplomatije, nauke i kulture o planovima za dalji razvoj sjevernog regiona.
Od početka maja do kraja avgusta poreski inspektori izvršili su 3.123 provjere regularnosti poslovanja poreskih obveznika i utvrdili nepravilnosti kod 567 poreskih obveznika. Po tom osnovu izdato je 752 prekršajna naloga sa izrečenim novčanim kaznama u iznosu od 2.3 miliona eura. Zaduženje po osnovu izrečenih novčanih kazni iznosilo je 1.9 miliona, od čega je naplaćeno 881.2 hiljade eura ili 47.4 odsto, saopšteno je ii Poreske uprave.
Vlada Crne Gore usvojila je Predlog za preusmjeravanje 200.000 eura sa Tekuće budžetske rezerve Ministarstva finansija na Ministarstvo sporta i mladih.
Ministarstvo finansija, u saradnji sa Organizacijom za ekonomsku saradnju i razvoj (OECD), zvanično je otpočelo implementaciju projekta uvođenja novog alata za analizu potrošnje (Spending reviews), čiji je cilj unaprjeđenje fiskalne discipline, transparentnosti i efikasnosti javnih finansija.
Generalni sekretar Građanskog pokreta URA Mileta Radovanić istakao je da Vlada nema senzibilitet niti rješenje za rast cijena namirnica koji anuliraju rast zarada.
Predsjednica Privredne komore Crne Gore Nina Drakić izabrana je u Upravni odbor Asocijacije privrednih komora Evrope – Eurochambres, na sastanku pridruženih članica u Podgorici.
Prema podacima Eurostata, Crna Gora se izdvaja kao zemlja sa stabilnim i jednim od najjeftinijih cijena električne energije za domaćinstva u periodu od 2020. do 2025. godine, prenosi MneStat Analytics & Statistics.
Dug kompanija na kraju augusta po osnovu neizmirenih obaveza dostigao je milijardu i po eura. To pokazuje statistika Centralne banke u kojoj navode da je ta institucija unaprijedila obradu podataka, pa sada zainteresovani lakše mogu donijeti odluku sa kojom firmom će da posluju ili ne.
U Crnoj Gori je došlo do pada prodaje domaćih proizvoda, dok je količina uvezenih prehrambenih proizvoda u Crnu Goru porasla u odnosu na prošlu godinu, kazao je za TVCG Milutin Đuranović, predsjednik Odbora udruženja poljoprivredne i prehrambene industrije privredne komore... Kaže da je u prvoj polovini godine na uvoz potrošeno 493 miliona, odnosno 51 miliona više nego prošle godine...