SJUTRA POČINJU PRIPREME

Košarkaški klub Crvena zvezda objavio je danas da su svi igrači, članovi stručnog štaba i dio menadžmenta testirani i negativni na korona virus.

Kao klub koji je i na ovaj način pokazao da je izuzetno odgovoran, koji brine o zdravlju svojih igrača, svih zaposlenih, ali i društvu u kome živi i radi, očekujemo isto od ostalih klubova u narednom periodu i to u skladu sa propisanim procedurama. Bez odgovornosti svih, smatramo da nema nikakve svrhe da se ponovo vraćamo na teren i rizikujemo zdravlje svih aktera jedne košarkaške utakmice”, navodi se u saopštenju Zvezde.

Kako se dodaje, testiranje je objavljeno po svim procedurama i klub ga smatra prvim i najneophodnijim korakom kako bi moglo da se razmišlja o početku priprema.

Igrači crveno-bijelih su obavili testiranja opterećenja kako bi se provjerila fizička sprema poslije dvomjesečnog karantina.

“Bez obzira na dobre vijesti koje smo dobili u ponedjeljak, Crvena zvezda takođe mora da konstatuje da su ostali osnovni parametri rezultata igrača dobijeni analizom krvi i urina zabrinjavajući, i zahtijevaju posebnu pažnju u daljem trenažnom procesu igrača. Naime, opšti imunitet igrača nije na zadovoljavajućem nivou, takođe došlo je i do pada mišićne mase i aerobnih sposobnosti. Očigledno je da je dvomjesečna pauza ostavila veliki trag na našim igračima, koji su kao i svi građani Srbije, bili u kućnoj izolaciji tokom vanrednog stanja”, dodaju iz Zvezde.

Crvena zvezda će, dodaje se, u narednom periodu vrlo oprezno i, u skladu sa svim preporukama, pristupiti povratku na teren.

Pripreme će se od utorka održavati na otvorenim terenima na Malom Kalemegdanu, a javnost će o narednim koracima kluba biti svakodnevno obaveštavana.

GOJKOVIĆ PORUČIO

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore nakon dva mjeseca pauze zbog pandemije koronavirusa od danas je ponovo na okupu. Seniori su se okupili na bazenu Instituta Igalo gdje su počeli sa treninzima u uslovima koje je propisalo Nacionalno koordinaciono tijelo. Izabranici Vladimira Gojkovića zbog trenutne situacije u svijetu, i velikog broja otkazanih takmičenja, će ljeto provesti radeći u Crnoj Gori, a glavni cilj je da se što prije vrate u formu koja ih je krasila do početka duge pauze.

Radilo se u dvije grupe. U prvoj su bili Aleksandar Ivović, Stefan Vidović, Vlado Popadić, Stefan Pješivac, Vladan Spaić, Dimitrije Obradović, Nikola Moskov, Aleksa Ukropina i Đuro Radović, i sa njima su radili Vladimir Gojković i pomoćni trener Miodrag Matković.

U drugoj grupi sa kojom su radili pomoćni treneri Zoran Ivanovski i Milan Ćirović bili su Draško Brguljan, Dejan Lazović, Dragan Drašković, Slaven Kandić, Petar Tešanović, Dušan Banićević, Uroš Vučurović, Dušan Matković, Aljoša Mačić i Miroslav Perković.

Ekipi će se u narednim danima pridružiti Uroš Čučković i Bogdan Đurđić.

“Drago nam je što je stanje u Crnoj Gori dosta dobro. Oni koji su vodili ovu borbu su uspjeli na pravi način da se izbore sa situacijom, i da nas vrate normalnim aktivnostima. Radimo po upustvima koje smo dobili, devet do deset ljudi u bazenu, rad bez kontakta, što nam sada i ne treba. Igrači su imali dugu pauzu, i moramo biti oprezni zbog povreda. Nadam se da ćemo u naredne dvije sedmice momke uspjeti da spremimo za veći napor i vjerujem da ćemo imati dosta prostora za rad. Planiramo da napravimo širu bazu i radimo tokom ljeta. Ali, da sačekamo prvo na odluku Stručnog savjeta oko prvenstva i na aktivnosti klubova tokom ljeta, pa ćemo prema tome definisati plan”, poručio je Gojković.

Povratak u bazen sa nestrpljenjem je čekao i kapiten Draško Brguljan.

“Radili smo kod kuće u protekla dva mjeseca, ali samo suve treninge, a poznato je da nam je voda potrebna. Zato smo se uželjeli ovakvog rada. Danas smo krenuli, treniraćemo po grupama, bolje išta, nego ništa. Važno je da se plivački spremimo i radimo na fizičkim stvarima. Trebaće nam nekoliko sedmica da uđemo u ritam, nakon pauze koju, siguran sam, niko nikad nije imao, osim ako je u pitanju bila povreda. Imamo ljeto ispred sebe, polako ćemo da ulazimo u treninge, a onda za neku sedmicu možemo početi sa ozbiljnijom pričom. Mislim da je ok jedno ljeto da provedemo samo u radu i da će sve ovo posebno koristiti mlađim igračima. Nadam se da će se granice uskoro otvoriti i da ćemo, možda, imati priliku da odigramo neku prijateljsku utakmicu. Bilo bi baš dobro da u oktobru odigramo meč sa Hrvatskom, pokušamo da pobijedimo i plasiramo se na završni turnir Svjetske lige”, zaključio je Brguljan.

GOJKOVIĆ PORUČIO

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore nakon dva mjeseca pauze zbog pandemije koronavirusa od danas je ponovo na okupu. Seniori su se okupili na bazenu Instituta Igalo gdje su počeli sa treninzima u uslovima koje je propisalo Nacionalno koordinaciono tijelo. Izabranici Vladimira Gojkovića zbog trenutne situacije u svijetu, i velikog broja otkazanih takmičenja, će ljeto provesti radeći u Crnoj Gori, a glavni cilj je da se što prije vrate u formu koja ih je krasila do početka duge pauze.

Radilo se u dvije grupe. U prvoj su bili Aleksandar Ivović, Stefan Vidović, Vlado Popadić, Stefan Pješivac, Vladan Spaić, Dimitrije Obradović, Nikola Moskov, Aleksa Ukropina i Đuro Radović, i sa njima su radili Vladimir Gojković i pomoćni trener Miodrag Matković.

U drugoj grupi sa kojom su radili pomoćni treneri Zoran Ivanovski i Milan Ćirović bili su Draško Brguljan, Dejan Lazović, Dragan Drašković, Slaven Kandić, Petar Tešanović, Dušan Banićević, Uroš Vučurović, Dušan Matković, Aljoša Mačić i Miroslav Perković.

Ekipi će se u narednim danima pridružiti Uroš Čučković i Bogdan Đurđić.

“Drago nam je što je stanje u Crnoj Gori dosta dobro. Oni koji su vodili ovu borbu su uspjeli na pravi način da se izbore sa situacijom, i da nas vrate normalnim aktivnostima. Radimo po upustvima koje smo dobili, devet do deset ljudi u bazenu, rad bez kontakta, što nam sada i ne treba. Igrači su imali dugu pauzu, i moramo biti oprezni zbog povreda. Nadam se da ćemo u naredne dvije sedmice momke uspjeti da spremimo za veći napor i vjerujem da ćemo imati dosta prostora za rad. Planiramo da napravimo širu bazu i radimo tokom ljeta. Ali, da sačekamo prvo na odluku Stručnog savjeta oko prvenstva i na aktivnosti klubova tokom ljeta, pa ćemo prema tome definisati plan”, poručio je Gojković.

Povratak u bazen sa nestrpljenjem je čekao i kapiten Draško Brguljan.

“Radili smo kod kuće u protekla dva mjeseca, ali samo suve treninge, a poznato je da nam je voda potrebna. Zato smo se uželjeli ovakvog rada. Danas smo krenuli, treniraćemo po grupama, bolje išta, nego ništa. Važno je da se plivački spremimo i radimo na fizičkim stvarima. Trebaće nam nekoliko sedmica da uđemo u ritam, nakon pauze koju, siguran sam, niko nikad nije imao, osim ako je u pitanju bila povreda. Imamo ljeto ispred sebe, polako ćemo da ulazimo u treninge, a onda za neku sedmicu možemo početi sa ozbiljnijom pričom. Mislim da je ok jedno ljeto da provedemo samo u radu i da će sve ovo posebno koristiti mlađim igračima. Nadam se da će se granice uskoro otvoriti i da ćemo, možda, imati priliku da odigramo neku prijateljsku utakmicu. Bilo bi baš dobro da u oktobru odigramo meč sa Hrvatskom, pokušamo da pobijedimo i plasiramo se na završni turnir Svjetske lige”, zaključio je Brguljan.

DEVETI KLUB U PORTFOLIJU

Vlasnici Mančester sitija od danas su i zvanično vlasnici belgijskog fudbalskog kluba Lomel.

Siti Fudbal Grupa iz Abu Dabija saopštila je da je kupila tog belgijskog drugoligaša, dodavši tako svom vlasničkom portfelju i deveti klub.

Finansijski detalji nijesu saopšteni, a mediji prenose da je Siti Fudbal Grupa preuzela odgovornost da “očisti” dugove kluba u iznosu od oko dva miliona eura.

Lomel je bio šesti na tabeli kada je sezona u belgijskom fudbalu suspendovana zbog pandemije korona virusa.

Tim igra na stadionu kapaciteta 8.000 mjesta, a njegov najveći uspjeh bio je plasman u finale Kupa Belgije 2001. godine.

“Belgija je jedna od najboljih fudbalskih zemalja Evrope što pokazuje uspjeh nacionalnog tima i razvoj igrača svjetske klase od kojih neke dobro poznajemo poput Kevina de Brujnea i Vensana Kompanija”, rekao je izvršni direktor te Grupe Feran Sorijano.

U vlasništvu Siti Fudbal Grupe su Mančester siti, Njujork siti, Đirona, Melburn siti, urugvajski Montevideo, Mumbaj siti, Jokohama, Sičuan i sada Lomel.

DEVETI KLUB U PORTFOLIJU

Vlasnici Mančester sitija od danas su i zvanično vlasnici belgijskog fudbalskog kluba Lomel.

Siti Fudbal Grupa iz Abu Dabija saopštila je da je kupila tog belgijskog drugoligaša, dodavši tako svom vlasničkom portfelju i deveti klub.

Finansijski detalji nijesu saopšteni, a mediji prenose da je Siti Fudbal Grupa preuzela odgovornost da “očisti” dugove kluba u iznosu od oko dva miliona eura.

Lomel je bio šesti na tabeli kada je sezona u belgijskom fudbalu suspendovana zbog pandemije korona virusa.

Tim igra na stadionu kapaciteta 8.000 mjesta, a njegov najveći uspjeh bio je plasman u finale Kupa Belgije 2001. godine.

“Belgija je jedna od najboljih fudbalskih zemalja Evrope što pokazuje uspjeh nacionalnog tima i razvoj igrača svjetske klase od kojih neke dobro poznajemo poput Kevina de Brujnea i Vensana Kompanija”, rekao je izvršni direktor te Grupe Feran Sorijano.

U vlasništvu Siti Fudbal Grupe su Mančester siti, Njujork siti, Đirona, Melburn siti, urugvajski Montevideo, Mumbaj siti, Jokohama, Sičuan i sada Lomel.

CILJ OPORAVAK SPORTSKOG SEKTORA

Sportskim savezima, udruženjima i klubovima, koji su uredno izmirivali poreze i doprinose, a kojima je zbog koronavirusa bio onemogućen rad i obustavljene sve aktivnosti, treba obezbijediti isti tretman kao i privrednim društvima kojima je zabranjen rad. To piše u predlogu mjera Crnogorskog olimpijskog komiteta (COK) za suzbijanje negativnog uticaja COVID-19 krize na sport u Crnoj Gori.

Navodi se da treba osigurati da sportski sektor dobije podršku za zaštitu radnih mjesta, zaposlenih i samozaposlenih od rizika od gubitka posla i prihoda.

“Rebalansom budžeta, koji se predviđa, preispitati kriterijume i visinu iznosa koji se dodjeljuju za sport. Treba raditi na novim vidovima finansiranja sporta i formiranju privatno-javnog fonda za finansiranje sporta“, piše u predlogu mjera, koji je usvojio Upravni odbor COK.

Predloženo je da treba kreirati smjernice i preporuke za sve sportske subjekte u Crnoj Gori, u cilju sagledavanja realnog obima aktivnosti i izvršavanja potrebnih prilagođavanja
novonastaloj situaciji.

“Treba stvarati posebne fondove solidarnosti kod sportskih subjekata. Organizovati sportske kampove, koji bi solidarno finansirali Ministarstvo sporta i
mladih, COK i nacionalni sportski savezi, u cilju što bolje organizacije i finasijske optimizacije kvlitetnih treninga i edukacije najboljih
crnogorskih sportista. Uz odobrenje lokalnih samouprava i Ministarstva prosvjete da se gradski i školski sportski objekti koriste besplatno ili po sniženoj cijeni za treniranje, na određen vremenski rok“, piše u saopštenju.

Navodi se da od odobrenih sredstava Evropske unije dio treba preusmjeriti na sport.

„Treba nastaviti sa nastavom fizičkog vaspitanja putem digitalnih medija i jačati zdrave stilove života u radnoj populaciji, bilo da rade od kuće ili u kancelariji“, piše u saopštenju.

Saopšteno je da je cilj predloženih mjera podrška i pomoć u oporavku sportskog sektora, ali i ukupne crnogorske privrede i društva.

“Značaj pomoći za sportski sektor je u ovom trenutku pogotovu važan, kad se uzme u obzir da je pred nama najveći sportski događaj – Olimpijske igre, koje će se 2021. godine održati u Japanu”, piše u saopštenju COK.

Saopšteno je da je COK u saradnji sa Međunarodnim olimpijskim komitetom usvojio određene strategije i planove.

Kao neposredne mjere, već su odobrena bespovratna sredstva za naše sportiste, kroz olimpijske stipendije i grantove.

“Stoga je neophodno, napraviti program finansiranja programskih aktivnosti sportista i timova u cilju obezbjeđivanja optimalnih uslova za kvalifikovanje i pripremu za Olimpijske igre, kao i
za sam nastup na glavnom takmičenju u olimpijskom ciklusu Tokio 2020″, saopšteno je iz COK“.

Navodi se da je pri realizaciji tih i sličnih mjera, neophodna najtješnja moguća saradnja Ministarstva sporta i mladih, Crnogorskog olimpijskog komiteta i nacionalnih sportskih saveza i da je COK je spreman da da svoj maksimalan doprinos.

CILJ OPORAVAK SPORTSKOG SEKTORA

Sportskim savezima, udruženjima i klubovima, koji su uredno izmirivali poreze i doprinose, a kojima je zbog koronavirusa bio onemogućen rad i obustavljene sve aktivnosti, treba obezbijediti isti tretman kao i privrednim društvima kojima je zabranjen rad. To piše u predlogu mjera Crnogorskog olimpijskog komiteta (COK) za suzbijanje negativnog uticaja COVID-19 krize na sport u Crnoj Gori.

Navodi se da treba osigurati da sportski sektor dobije podršku za zaštitu radnih mjesta, zaposlenih i samozaposlenih od rizika od gubitka posla i prihoda.

“Rebalansom budžeta, koji se predviđa, preispitati kriterijume i visinu iznosa koji se dodjeljuju za sport. Treba raditi na novim vidovima finansiranja sporta i formiranju privatno-javnog fonda za finansiranje sporta“, piše u predlogu mjera, koji je usvojio Upravni odbor COK.

Predloženo je da treba kreirati smjernice i preporuke za sve sportske subjekte u Crnoj Gori, u cilju sagledavanja realnog obima aktivnosti i izvršavanja potrebnih prilagođavanja
novonastaloj situaciji.

“Treba stvarati posebne fondove solidarnosti kod sportskih subjekata. Organizovati sportske kampove, koji bi solidarno finansirali Ministarstvo sporta i
mladih, COK i nacionalni sportski savezi, u cilju što bolje organizacije i finasijske optimizacije kvlitetnih treninga i edukacije najboljih
crnogorskih sportista. Uz odobrenje lokalnih samouprava i Ministarstva prosvjete da se gradski i školski sportski objekti koriste besplatno ili po sniženoj cijeni za treniranje, na određen vremenski rok“, piše u saopštenju.

Navodi se da od odobrenih sredstava Evropske unije dio treba preusmjeriti na sport.

„Treba nastaviti sa nastavom fizičkog vaspitanja putem digitalnih medija i jačati zdrave stilove života u radnoj populaciji, bilo da rade od kuće ili u kancelariji“, piše u saopštenju.

Saopšteno je da je cilj predloženih mjera podrška i pomoć u oporavku sportskog sektora, ali i ukupne crnogorske privrede i društva.

“Značaj pomoći za sportski sektor je u ovom trenutku pogotovu važan, kad se uzme u obzir da je pred nama najveći sportski događaj – Olimpijske igre, koje će se 2021. godine održati u Japanu”, piše u saopštenju COK.

Saopšteno je da je COK u saradnji sa Međunarodnim olimpijskim komitetom usvojio određene strategije i planove.

Kao neposredne mjere, već su odobrena bespovratna sredstva za naše sportiste, kroz olimpijske stipendije i grantove.

“Stoga je neophodno, napraviti program finansiranja programskih aktivnosti sportista i timova u cilju obezbjeđivanja optimalnih uslova za kvalifikovanje i pripremu za Olimpijske igre, kao i
za sam nastup na glavnom takmičenju u olimpijskom ciklusu Tokio 2020″, saopšteno je iz COK“.

Navodi se da je pri realizaciji tih i sličnih mjera, neophodna najtješnja moguća saradnja Ministarstva sporta i mladih, Crnogorskog olimpijskog komiteta i nacionalnih sportskih saveza i da je COK je spreman da da svoj maksimalan doprinos.

VLADA VELIKE BRITANIJE

Vrhunskog sporta u Engleskoj, čak ni iza zatvorenih vrata, neće biti prije 1. juna, saopštila je danas vlada.

Vlada Velike Britanije objavila je danas dokument na 50 stranica u kojem je detaljno opisano kako će se ublažavati mjere uvedene zbog pandemije koronavirusa.

Drugi korak tog plana, koji neće početi prije 1. juna, uključuje i dozvolu za kulturne i sportske događaje iza zatvorenih vrata sa mogućnošću emitovanja direktnih prenosa i uz vođenje računa o izbjegavanju socijalnih kontakata velikih razmjera.

U dokumentu se navodi da će otvaranje mjesta koja privlače veliki broj ljudi, poput sportskih terena, biti mogući tek u kasnijoj fazi, u zavisnosti od smanjenja broja infekcija.

Klubovi Premijer lige trebalo bi da se sastanu danas kako bi razgovarali o nastavku sezone.

Premijer liga je zbog pandemije koronavirusa suspendovana 13. marta, a cilj tog takmičenja je da se sezona nastavi u junu. Do kraja sezone su preostala još 92 meča.

VLADA VELIKE BRITANIJE

Vrhunskog sporta u Engleskoj, čak ni iza zatvorenih vrata, neće biti prije 1. juna, saopštila je danas vlada.

Vlada Velike Britanije objavila je danas dokument na 50 stranica u kojem je detaljno opisano kako će se ublažavati mjere uvedene zbog pandemije koronavirusa.

Drugi korak tog plana, koji neće početi prije 1. juna, uključuje i dozvolu za kulturne i sportske događaje iza zatvorenih vrata sa mogućnošću emitovanja direktnih prenosa i uz vođenje računa o izbjegavanju socijalnih kontakata velikih razmjera.

U dokumentu se navodi da će otvaranje mjesta koja privlače veliki broj ljudi, poput sportskih terena, biti mogući tek u kasnijoj fazi, u zavisnosti od smanjenja broja infekcija.

Klubovi Premijer lige trebalo bi da se sastanu danas kako bi razgovarali o nastavku sezone.

Premijer liga je zbog pandemije koronavirusa suspendovana 13. marta, a cilj tog takmičenja je da se sezona nastavi u junu. Do kraja sezone su preostala još 92 meča.

INDIVIDUALNI TRENINZI

Fudbaleri Real Madrida nastavili su danas s individualnim treninzima, dva mjeseca nakon što je Primera suspendovana zbog pandemije koronavirusa.

Svi igrači su testirani na COVID-19 prije nego što im je dozvoljeno da se vrate treninzima.

Većina klubova je već nastavila s treninzima, Barselona je počela u petak, a Atletiko Madrid dan kasnije.

Španska fudbalska liga juče je saopštila da su petorica fudbalera iz klubova prve i druge lige zaraženi koronavirusom.

Predsjednik Primere Havijer Tebas potvrdio je da su i tri člana osoblja takođe pozitivni na novi virus.

On je istakao da se nada da će fudbalska sezona u Španiji biti nastavljena 12. juna.

  • Mekalister: Šest mjesta u Evropskom parlamentu već čeka Crnu Goru
    on 27/06/2026 at 18:57

    U Evropskom parlamentu već su rezervisana mjesta za nove članice Evropske unije (EU). Crnu Goru čeka šest fotelja. To je TVCG-u potvrđeno u Briselu, iz kojeg kažu da naša zemlja definitivno ulazi u završnu fazu. EU, kako poručuju, biće uz nas u prevazilaženju i posljednjih prepreka procesa proširenja, ali pozivaju na oprez.

  • Perić: Skupština će biti otvorenija prema građanima i medijma, pred odbornicima uskoro obiman dnevni red
    on 27/06/2026 at 18:55

    Nešto više od sedam dana nakon što je izabran za predsjednika Skupštine Glavnog grada, Srđan Perić najavljuje da bi naredne sedmice trebalo da pristignu materijali za zakazivanje prve sjednice lokalnog parlamenta u novom sazivu. Ističe da će dnevni red biti obiman, kao i da će Skupština Glavnog grada u narednom periodu biti dopstupnija svima.

  • Čapuni: Kosovo nije djelovalo protiv Crne Gore
    on 27/06/2026 at 18:05

    Poslanik Albanske alijanse Ilir Čapuni reagovao je na jučerašnje stavove predsjednika Skupštine Crne Gore Andrije Mandića, ocjenjujući da nije stekao utisak da je Kosovo imala namjeru da naruši odnose sa Crnom Gorom.

  • Vučić: Knežević mi poklonio sliku Cetinjskog manastira u ime grupe Srba sa Cetinja
    on 27/06/2026 at 17:22

    Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić objavio je na Instagramu da mu je lider Demokratske narodne partije (DNP) Milan Knežević poklonio sliku na kojoj je Cetinjski manastir, kako navodi, u ime grupe Srba sa Cetinja.

  • Skupštinska delegacija učestvovala na Ljetnjem zasjedanju PSSE
    on 27/06/2026 at 14:20

    Otpornost evropskih institucija počiva na jedinstvu, odgovornosti i dosljednoj zaštiti temeljnih vrijednosti Savjeta Evrope (SE), poručeno je sa Ljetnjeg zasjedanja Parlamentarne skupštine SE (PSSE), na kojem je učestvovala delegacija crnogorskog parlamenta. 

  • Vujović: Odbranom Informera Mandić pokazao kome je lojalan
    on 27/06/2026 at 13:23

    Jedan od lidera Evropskog saveza Ivan Vujović ocijenio je da je predsjednik Skupštine Andrija Mandić, braneći list Informer, pokazao da i dalje slijedi politiku predsjednika Srbije Aleksandra Vučića.

  • Mandić: Sloboda se brani otvorenošću, zabrana ulaska nije put kojim treba da idemo
    on 27/06/2026 at 06:36

    Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić poručio je da Crna Gora treba da ostane zemlja sloboda i da u potpunosti raskine sa praksama bivše vlasti koje su, kako je naveo, narušavale ljudska prava i slobode. On je naveo da je Nova srpska demokratija saznala da se, mimo znanja njihovih funkcionera u izvršnoj vlasti, navodno prave spiskovi osoba kojima bi trebalo zabraniti ulazak u Crnu Goru, a takve inicijative, ocjenjuje Mandić, mogu narušiti ambijent koji je Crna Gora gradila kao država koja poštuje slobode i ljudska prava, ali i otežati odnose u regionu.

  • Milatović: Nastavak izgradnje autoputa jedan je od najvažnijih razvojnih prioriteta Crne Gore
    on 26/06/2026 at 20:44

    Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović poručio je da je nastavak izgradnje autoputa među ključnim razvojnim prioritetima države, ističući da će bolje povezivanje Crne Gore sa regionom i zemljama Centralne Evrope doprinijeti ravnomjernijem regionalnom razvoju, jačanju ekonomije i otvaranju novih prilika za građane i privredu.

  • Živković: Permanentni haos u državi zbog djelovanja parlamentarne većine
    on 26/06/2026 at 19:36

    DPS nije opozicija državi, kaže za RTV Nikšić predsjednik partije Danijel Živković. Napominje da nije suština samo kritikovati nekoga, ali da zbog djelovanja opozicije danas imamo permanentni haos u Crnoj Gori.

  • Mandić: Kurtijeve odluke neće pokvariti odnose Srba i Albanaca u Crnoj Gori
    on 26/06/2026 at 18:33

    Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić ocijenio je da zabrana ulaska na Kosovo i Metohiju za predsjednika Opštine Nikšić Marka Kovačevića i predsjednicu Skupštine opštine Berane Vidu Ivanović neće narušiti odnose srpskih i albanskih političkih predstavnika u Crnoj Gori. Poručio je da odgovor ne treba da budu recipročne mjere, već dijalog i očuvanje regionalne stabilnosti.

  • Sjutra potpisivanje ugovora za prvu fazu obilaznice oko Budve
    on 28/06/2026 at 07:37

    Predstavnici kompanija Monteput i BRIV Construction potpisaće sjutra ugovor o projektovanju i izgradnji dionice Markovići – Lastva Grbaljska, odnosno prve faze obilaznice oko Budve.

  • Notari pod lupom: Milionski ugovori, a kontrolisan tek svaki stoti zapis
    on 28/06/2026 at 06:12

    Iako notari zaključuju ugovore vrijedne stotine hiljada, pa i milione eura, kontrola njihovog rada je, kako pokazuju podaci, ograničena i nedovoljno transparentna. U Agenciji za sprječavanje korupcije ističu za RTCG da bi uključivanje notara u provjere bilo od posebnog značaja kako bi se obezbijedio visok nivo odgovornosti i transparentnosti. Iako notari sami kažu da podliježu trostrukoj kontroli, i u civilnom sektoru smatraju da bi pažnja državnih organa, kada je riječ o notarima, trebalo da bude značajno veća.

  • Domaće je i dalje na cijeni: Familija Božović iz Mojkovca širi proizvodnju
    on 27/06/2026 at 16:41

    Familija Božović iz Mojkovca proizvodi uvijek tražene domaće proizvode. Kažu da prodaja povrća ide dobro jer potrošači više cijene domaće nego industrijske proizvode. A uz podršku lokalne uprave i resornog ministarstva šire i kapacitete.

  • Đeljošaj: Mikro, mala i srednja preduzeća temelj održivog ekonomskog rasta
    on 27/06/2026 at 12:09

    Snažna mikro, mala i srednja preduzeća predstavljaju temelj održivog ekonomskog rasta i prosperiteta Crne Gore, saopštio je ministar ekonomskog razvoja, Nik Đeljošaj i najavio nastavak gradnje partnerstva sa privredom.

  • Pekari najavili poskupljenje hljeba, od jula rastu i cijene cigareta
    on 27/06/2026 at 06:12

    Iz Udruženja pekara najavljuju poskupljenje osnovne vrste hljeba za pet centi počev od 11. jula, a to je minimalno povećanje imajući u vidu rashode, kazao je član Udruženja Hasan Ramović. Poskupiće u julu i cigarete, a u skladu s akciznim kalendarom. Pogodiće poskupljenje i siromašnije pušače, a pretpostavka nadležnih je da će mladi osloboditi se zavisnosti od duvanskog dima. Ipak, iskustvo je pokazalo da naglo povećanje akciza stvara prostor i za sivo tržište.

  • Stižu nova poreska pravila: Jača kontrola akciza, PDV-a i poreskih prevara
    on 26/06/2026 at 18:40

    Vlada je na današnjoj sjednici u cilju usklađivanja nacionalnog zakonodavstva sa pravnom tekovinom Evropske unije, utvrdila predloge seta poreskih zakona.

  • Đeljošaj: Predložen Zakon o robnim rezervama, Uprava će se formirati do kraja godine
    on 26/06/2026 at 14:11

    Ministar ekonomskog razvoja Nik Đeljošaj je istakao da je Vlada danas utvrdila Predlog zakona o robnim rezervama čime će država moći da brzo reaguje u slučaju nepredviđenih velikih poremećaja i nestabilnosti na tržištu.

  • Dukaj: Javna uprava mora biti servis građana, a ne administrativna prepreka
    on 26/06/2026 at 13:03

    Ministar javne uprave Maraš Dukaj poručio je da Crna Gora mora graditi javnu upravu koja će biti bliža građanima, efikasnija i otvorenija za njihove inicijative, ističući da su reforma lokalne samouprave, digitalizacija i profesionalizacija administracije ključni prioriteti resora kojim rukovodi.

  • Vukićević: Ponosna sam što sam učestvovala u pokretanju izgradnje druge dionice auto-puta
    on 26/06/2026 at 12:30

    Crna Gora danas započinje izgradnju druge dionice auto-puta, najvažnijeg infrastrukturnog projekta u oblasti saobraćajne infrastrukture, napisala je na svom Fejsbuk profilu potpredsjednica DNP-a Maja Vukićević, bivša ministarka saobraćaja.

  • EU projekti za održivu plavu ekonomiju Crne Gore
    on 26/06/2026 at 11:56

    U Crnoj Gori se trenutno realizuje veliki broj projekata koji doprinose razvoju plave ekonomije, pri čemu je potrebno otvoriti prostor za nove inicijative koje će doprinijeti održivom razvoju Jadrana i konkurentnosti crnogorske privrede, ocijenjeno je iz Privredne komore (PKCG).