KK MORNAR

Crnogorski reprezentativac Sead Šehović produžio je ugovor sa Mornarom, saopšteno je iz barskog košarkaškog kluba.

Navodi se da je saradnja produžena za još dvije godine.

Šehović je prošlog ljeta iz Budućnosti došao u Mornar, a u još nezavršenoj sezoni u ABA ligi prosječno je bilježio 4,4 poena, 3,3 skoka i 1,4 asistenciju.

On je četvrti košarkaš Mornara, nakon Ajzee Vajtheda, Džejkoba Pulena i Derika Nidama, koji je produžio ugovor.

Mornar će u narednoj sezoni biti jači za Aleksandra Lazića, koji u barski tim stiže iz Primorske.

ČEKAJU NOVE INFORMACIJE

Fudbalski klub Real Madrid planira da se igrači 11. maja vrate treninzima u klupskom trening centru.

Real će sačekati nove informacije zdravstvenih vlasti, ali su u klubu sigurni da će se do kraja maja vratiti punim treninzima.

Kako je prenijela Marka, klupski zvaničnici su u stalnom kontaktu sa predstavnicima Primere, Fudbalskim savezom i nadležnim zdravstvenim službama oko mogućeg povratka.

Iako će se za vikend u Španiji ublažiti pojedine mjere karantina, nije poznato kada će se nastaviti fudbalsko prenstvo.

Predsjednik Primere Havijer Tebas rekao je da sezona mora da se završi.

Evropska fudbalska unija (Uefa) obavijestila je lige koje namjeravaju da završe ovu sezonu, da joj do 25. maja dostave svoje planove.

ČEKAJU NOVE INFORMACIJE

Fudbalski klub Real Madrid planira da se igrači 11. maja vrate treninzima u klupskom trening centru.

Real će sačekati nove informacije zdravstvenih vlasti, ali su u klubu sigurni da će se do kraja maja vratiti punim treninzima.

Kako je prenijela Marka, klupski zvaničnici su u stalnom kontaktu sa predstavnicima Primere, Fudbalskim savezom i nadležnim zdravstvenim službama oko mogućeg povratka.

Iako će se za vikend u Španiji ublažiti pojedine mjere karantina, nije poznato kada će se nastaviti fudbalsko prenstvo.

Predsjednik Primere Havijer Tebas rekao je da sezona mora da se završi.

Evropska fudbalska unija (Uefa) obavijestila je lige koje namjeravaju da završe ovu sezonu, da joj do 25. maja dostave svoje planove.

BUNDESLIGA

Fudbaleri Kelna nastavili su danas sa treninzima uprkos tome što su tri osobe iz kluba zaražene koronavirusom.

Keln je sinoć saopštio da je troje testirano pozitivno na novi virus, ali nije navedeno da li među njima ima i fudbalera. To je poremetilo planove Bundeslige da se sredinom mjeseca nastavi takmičenje.

“Stručnjaci ga ocjenjuju kao takav da, zahvaljujući mjerama higijene i prevenciji infekcije na grupnim treninzima, možemo da nastavimo treninge sa onima koji su testirani negativno na virus”, rekao je klupski ljekar Pol Klajn za sajt Kelna.

Igrači treniraju u malim grupama.

On je dodao da niko od zaraženih ne spada u prvu kategoriju, odnosno da se radi o onima koji ili žive sa inficiranom osobom ili su imali blizak kontakt sa inficiranima.

Poslanik Socijaldemokratske parije Njemačke Karl Loterbah kritikovao je Keln.

“Vjerovatno se radi o dvojici fudbalera i jednom od trenera. Iznenađen sam što su fudbaleri dozvolili da im se ovo uradi. Fudbal bi trebalo da bude uzor”, rekao je on vezano za odluku o povratku treninzima.

On je profesor zdravstvene ekonomije i radio je na Univerzitetu u Kelnu prije nego što je ušao u politiku.

Klubovi Bundeslige su od četvrtka počeli sa testiranjem fudbalera, trenera i drugih zaposlenih, uoči planiranog povratka treninzima, a zatim i nastavka takmičenja planiranog za kraj mjeseca.

Fudbalski klub Verder saopštio je da su svi testovi bili negativni i da će u nedjelju biti obavljen drugi krug testiranja. Ostali klubovi nijesu komentarisali rezultate.

Jedan fudbaler Paderborna bio je pozitivan u martu na koronavirus.

Odluku o nastavku takmičenja donijeće nadležni.

BUNDESLIGA

Fudbaleri Kelna nastavili su danas sa treninzima uprkos tome što su tri osobe iz kluba zaražene koronavirusom.

Keln je sinoć saopštio da je troje testirano pozitivno na novi virus, ali nije navedeno da li među njima ima i fudbalera. To je poremetilo planove Bundeslige da se sredinom mjeseca nastavi takmičenje.

“Stručnjaci ga ocjenjuju kao takav da, zahvaljujući mjerama higijene i prevenciji infekcije na grupnim treninzima, možemo da nastavimo treninge sa onima koji su testirani negativno na virus”, rekao je klupski ljekar Pol Klajn za sajt Kelna.

Igrači treniraju u malim grupama.

On je dodao da niko od zaraženih ne spada u prvu kategoriju, odnosno da se radi o onima koji ili žive sa inficiranom osobom ili su imali blizak kontakt sa inficiranima.

Poslanik Socijaldemokratske parije Njemačke Karl Loterbah kritikovao je Keln.

“Vjerovatno se radi o dvojici fudbalera i jednom od trenera. Iznenađen sam što su fudbaleri dozvolili da im se ovo uradi. Fudbal bi trebalo da bude uzor”, rekao je on vezano za odluku o povratku treninzima.

On je profesor zdravstvene ekonomije i radio je na Univerzitetu u Kelnu prije nego što je ušao u politiku.

Klubovi Bundeslige su od četvrtka počeli sa testiranjem fudbalera, trenera i drugih zaposlenih, uoči planiranog povratka treninzima, a zatim i nastavka takmičenja planiranog za kraj mjeseca.

Fudbalski klub Verder saopštio je da su svi testovi bili negativni i da će u nedjelju biti obavljen drugi krug testiranja. Ostali klubovi nijesu komentarisali rezultate.

Jedan fudbaler Paderborna bio je pozitivan u martu na koronavirus.

Odluku o nastavku takmičenja donijeće nadležni.

LAPORT O PREMIJER LIGI

Fudbaler Mančester sitija Emerik Laport rekao je da odluku o nastavku fudbalske sezone treba da donesu medicinski stručnjaci.

Klubovi Premijer lige žele da završe ovu sezonu, koja je gotovo prije dva mjeseca prekinuta zbog pandemije koronavirusa. Iako se pominje 8. jun, za sada nije poznato kada će se fudbal nastaviti. Tokom jučerašnjeg sastanka klubova i uprave lige razgovaralo se o tome gdje bi se igrale utakmice, vjerovatno na neutralnom terenu, na osam do 10 stadiona.

“Za nas nije isto da li počinjemo sezonu za nedjelju dana ili za mjesec dana. Vijesti mogu da budu dobre, ali najvažnije je zdravlje igrača. Čekamo šta će eksperti reći o tome, a to je najvažnije. Oni su najbolji u svom poslu i pokušaće da donesu najbolju odluku za sve”, rekao je Laport, prenio je Skaj.

On je dodao da mu mnogo nedostaje fudbal.

“Želim ponovo da igram i treniram, mislim da prvi put u životu nijesam ovoliko dugo igrao. Nadam se da ćemo se uskoro vratiti na teren i u Ligu šampiona”, naveo je francuski fudbaler.

Mnogi fudbaleri su morali da se izoluju od svojih porodica kako bi spriječili širenje zaraze, a rekli su da im je to jedna od najtežih stvari u karantinu.

“Teško je što ne mogu da vidim moju porodicu, ali uživam u karantinu pošto sam u Mančesteru sa djevojkom i mačkom. Samostalno živim od 12. godine i za mene je uobičajeno da budem odvojen od porodice. Najteže je to što ne znam kada ću moći ponovo da ih vidim”, rekao je on.

Laport se lakše povrijedio tokom utakmice sa Real Madridom, u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona, ali se od tada oporavio.

“Bilo je potrebno nedjelju ili dvije nedjelje odmora, pa bih bio spreman za revanš. Nije loše kako je moglo da bude. Sve je sada dobro, tetiva, koljeno, sve je dobro. Kada se vratimo biću u dobroj kondiciju. Naravno, ovo što radimo, nije isti sport. Treba nam više od trčanja… treba nam lopta, osjećaj na travi i kontakt. To nemamo kod kuće i nadam se da ćemo ponovo na travu”, rekao je.

Tokom karantina Laport prikuplja novac za francusko zdravstvo u borbi protiv pndemije.

“Važno je da pomognemo onima koji rade za nas i spasavaju živote. Srećan sam što mogu da pomognem”, rekao je on.

LAPORT O PREMIJER LIGI

Fudbaler Mančester sitija Emerik Laport rekao je da odluku o nastavku fudbalske sezone treba da donesu medicinski stručnjaci.

Klubovi Premijer lige žele da završe ovu sezonu, koja je gotovo prije dva mjeseca prekinuta zbog pandemije koronavirusa. Iako se pominje 8. jun, za sada nije poznato kada će se fudbal nastaviti. Tokom jučerašnjeg sastanka klubova i uprave lige razgovaralo se o tome gdje bi se igrale utakmice, vjerovatno na neutralnom terenu, na osam do 10 stadiona.

“Za nas nije isto da li počinjemo sezonu za nedjelju dana ili za mjesec dana. Vijesti mogu da budu dobre, ali najvažnije je zdravlje igrača. Čekamo šta će eksperti reći o tome, a to je najvažnije. Oni su najbolji u svom poslu i pokušaće da donesu najbolju odluku za sve”, rekao je Laport, prenio je Skaj.

On je dodao da mu mnogo nedostaje fudbal.

“Želim ponovo da igram i treniram, mislim da prvi put u životu nijesam ovoliko dugo igrao. Nadam se da ćemo se uskoro vratiti na teren i u Ligu šampiona”, naveo je francuski fudbaler.

Mnogi fudbaleri su morali da se izoluju od svojih porodica kako bi spriječili širenje zaraze, a rekli su da im je to jedna od najtežih stvari u karantinu.

“Teško je što ne mogu da vidim moju porodicu, ali uživam u karantinu pošto sam u Mančesteru sa djevojkom i mačkom. Samostalno živim od 12. godine i za mene je uobičajeno da budem odvojen od porodice. Najteže je to što ne znam kada ću moći ponovo da ih vidim”, rekao je on.

Laport se lakše povrijedio tokom utakmice sa Real Madridom, u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona, ali se od tada oporavio.

“Bilo je potrebno nedjelju ili dvije nedjelje odmora, pa bih bio spreman za revanš. Nije loše kako je moglo da bude. Sve je sada dobro, tetiva, koljeno, sve je dobro. Kada se vratimo biću u dobroj kondiciju. Naravno, ovo što radimo, nije isti sport. Treba nam više od trčanja… treba nam lopta, osjećaj na travi i kontakt. To nemamo kod kuće i nadam se da ćemo ponovo na travu”, rekao je.

Tokom karantina Laport prikuplja novac za francusko zdravstvo u borbi protiv pndemije.

“Važno je da pomognemo onima koji rade za nas i spasavaju živote. Srećan sam što mogu da pomognem”, rekao je on.

DVIJE TRKE

Čelnici Formule 1 nadaju se da bi sezona mogla da počne organizacijom dvije trke u Austriji, u izolovanom okruženju oko mjesta održavanja.

Sezona je trebalo da počne 15. marta u Australiji, ali je zbog pandemije koronavirusa odloženo ili otkazano prvih 10 trka.

U Formuli 1 namjeravaju da organizuju 15 do 18 trka, od 22 koliko ih je bilo u kalendaru.

Jedan od načina da se nadoknadi izgubljeno vrijeme je da se trke održavaju tokom uzastopnih vikenda, kao u Austriji, 5. i 12. jula.

Sportski direktor Formule 1 Ros Bron rekao je da se to zaista razmatra, sve dok se poštuju čvrsti bezbjednosni propisi.

“Jedan od logističkih izazova je da se svi testiraju i da im se dozvoli ulaz u trkačko okruženje. Možemo zadržati svakoga u tom okruženju i kad smo već tu, mogla bi već sljedećeg vikenda da se održi druga trka”, rekao je Bron, navodi se na sajtu Formule 1.

Staza Red Bul Ring se nalazi u Alpima i prirodno je izolovana.

“Izazov je pronaći trke u kojima dovoljno dobro možemo da kontrolišemo okolinu i osiguramo bezbjednost svih učesnika. Austrija se u to dobro uklapa. Ima lokalni aerodrom tik do staze, gdje ljudi mogu da ulaze u čartere. Nije blizu grada”, naveo je Bron.

Za sada nije poznato gdje će se nastaviti takmičenje poslije Austrije, u slučaju da tamo počne.

Sljedeća u kalendaru je trka za Veliku nagradu Velike Britanije 19. jula, a organizatori razgovaraju sa nadležnima da se trka održi bez publike. Na Silverstonu bi takođe mogle da se održe trke u dva uzastopna vikenda.

Poslije toga sezona bi mogla da se nastavi u Mađarskoj krajem ljeta, pošto je Hungaroring smješten izvan Budimpešte, a zatim i u Belgiji, čija je staza Spa Frankoršan u šumi u Ardenima.

Plan je da se poslije toga takmičenje nastavi u Evroaziji, Aziji i Americi, prije nego što se završi trkama u Bahreinu i Abu Dabiju.

“Važno je da pokušamo da počnemo sezonu. Jedan razlog su navijači, ali je to takođe vrlo važno i za život hiljada ljudi”, rekao je Bron.

DVIJE TRKE

Čelnici Formule 1 nadaju se da bi sezona mogla da počne organizacijom dvije trke u Austriji, u izolovanom okruženju oko mjesta održavanja.

Sezona je trebalo da počne 15. marta u Australiji, ali je zbog pandemije koronavirusa odloženo ili otkazano prvih 10 trka.

U Formuli 1 namjeravaju da organizuju 15 do 18 trka, od 22 koliko ih je bilo u kalendaru.

Jedan od načina da se nadoknadi izgubljeno vrijeme je da se trke održavaju tokom uzastopnih vikenda, kao u Austriji, 5. i 12. jula.

Sportski direktor Formule 1 Ros Bron rekao je da se to zaista razmatra, sve dok se poštuju čvrsti bezbjednosni propisi.

“Jedan od logističkih izazova je da se svi testiraju i da im se dozvoli ulaz u trkačko okruženje. Možemo zadržati svakoga u tom okruženju i kad smo već tu, mogla bi već sljedećeg vikenda da se održi druga trka”, rekao je Bron, navodi se na sajtu Formule 1.

Staza Red Bul Ring se nalazi u Alpima i prirodno je izolovana.

“Izazov je pronaći trke u kojima dovoljno dobro možemo da kontrolišemo okolinu i osiguramo bezbjednost svih učesnika. Austrija se u to dobro uklapa. Ima lokalni aerodrom tik do staze, gdje ljudi mogu da ulaze u čartere. Nije blizu grada”, naveo je Bron.

Za sada nije poznato gdje će se nastaviti takmičenje poslije Austrije, u slučaju da tamo počne.

Sljedeća u kalendaru je trka za Veliku nagradu Velike Britanije 19. jula, a organizatori razgovaraju sa nadležnima da se trka održi bez publike. Na Silverstonu bi takođe mogle da se održe trke u dva uzastopna vikenda.

Poslije toga sezona bi mogla da se nastavi u Mađarskoj krajem ljeta, pošto je Hungaroring smješten izvan Budimpešte, a zatim i u Belgiji, čija je staza Spa Frankoršan u šumi u Ardenima.

Plan je da se poslije toga takmičenje nastavi u Evroaziji, Aziji i Americi, prije nego što se završi trkama u Bahreinu i Abu Dabiju.

“Važno je da pokušamo da počnemo sezonu. Jedan razlog su navijači, ali je to takođe vrlo važno i za život hiljada ljudi”, rekao je Bron.

PREDSJEDNIK LEČEA

Predsjednik fudbalskog kluba Leče Saverio Stiči Damijani rekao je danas da su u ovom trenutku šanse da se nastavi takmičenje u Seriji A 51 odsto.

Italija je jedna od najpogođenijih zemalja tokom pandemije koronavirusa, zbog koje su prekinuta sportska takmičenja širom svijeta.

Pojedini italijanski regioni dozvolili su treninge od 4. maja, a ostali će to učiniti od 18. maja, ali je neizvjesno da li će se fudbalska sezona nastaviti.

“Za sada nećemo početi sa treninzima. Jedino je u redu razgovarati o tome, ali u ovom trenutku postoji nepravedna razlika između regiona koji rade različite stvari. Početkom marta svi klubovi su se dogovorili da prekinu, a ne samo oni iz regiona gdje su ljudi svakodnevno umirali u stotinama, pošto je to bilo sportski i za opšte zdravlje”, rekao je Stiči Damijani za radio Punto Novo Sport.

“Bilo bi najbolje da u slučaju vraćanja treninzima, nema favorizovanja i nejednakosti. Kako sada stvari stoje, rekao bih da postoji dobra mogućnost da se nastavi sezona, iako to zavisi od onoga što će se dogoditi nakon što počnu treninzi. Ali, rekao bih 51 odsto da će se sezona nastaviti”, dodao je on.

Svih 20 klubova Serije A juče su se dogovorili da se sezona nastavi, ako se postigne dogovor sa nadležnima o medicinskom protokolu.

“Svi klubovi su shvatili da je jedino rješenje da se sistem nastavi tako što će se ponovo igrati fudbal. Ima suviše ekonomskih i pravnih pitanja da bi se moglo drugačije raditi”, naveo je predsjednik Lečea.

  • Mekalister: Šest mjesta u Evropskom parlamentu već čeka Crnu Goru
    on 27/06/2026 at 18:57

    U Evropskom parlamentu već su rezervisana mjesta za nove članice Evropske unije (EU). Crnu Goru čeka šest fotelja. To je TVCG-u potvrđeno u Briselu, iz kojeg kažu da naša zemlja definitivno ulazi u završnu fazu. EU, kako poručuju, biće uz nas u prevazilaženju i posljednjih prepreka procesa proširenja, ali pozivaju na oprez.

  • Perić: Skupština će biti otvorenija prema građanima i medijma, pred odbornicima uskoro obiman dnevni red
    on 27/06/2026 at 18:55

    Nešto više od sedam dana nakon što je izabran za predsjednika Skupštine Glavnog grada, Srđan Perić najavljuje da bi naredne sedmice trebalo da pristignu materijali za zakazivanje prve sjednice lokalnog parlamenta u novom sazivu. Ističe da će dnevni red biti obiman, kao i da će Skupština Glavnog grada u narednom periodu biti dopstupnija svima.

  • Čapuni: Kosovo nije djelovalo protiv Crne Gore
    on 27/06/2026 at 18:05

    Poslanik Albanske alijanse Ilir Čapuni reagovao je na jučerašnje stavove predsjednika Skupštine Crne Gore Andrije Mandića, ocjenjujući da nije stekao utisak da je Kosovo imala namjeru da naruši odnose sa Crnom Gorom.

  • Vučić: Knežević mi poklonio sliku Cetinjskog manastira u ime grupe Srba sa Cetinja
    on 27/06/2026 at 17:22

    Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić objavio je na Instagramu da mu je lider Demokratske narodne partije (DNP) Milan Knežević poklonio sliku na kojoj je Cetinjski manastir, kako navodi, u ime grupe Srba sa Cetinja.

  • Skupštinska delegacija učestvovala na Ljetnjem zasjedanju PSSE
    on 27/06/2026 at 14:20

    Otpornost evropskih institucija počiva na jedinstvu, odgovornosti i dosljednoj zaštiti temeljnih vrijednosti Savjeta Evrope (SE), poručeno je sa Ljetnjeg zasjedanja Parlamentarne skupštine SE (PSSE), na kojem je učestvovala delegacija crnogorskog parlamenta. 

  • Vujović: Odbranom Informera Mandić pokazao kome je lojalan
    on 27/06/2026 at 13:23

    Jedan od lidera Evropskog saveza Ivan Vujović ocijenio je da je predsjednik Skupštine Andrija Mandić, braneći list Informer, pokazao da i dalje slijedi politiku predsjednika Srbije Aleksandra Vučića.

  • Mandić: Sloboda se brani otvorenošću, zabrana ulaska nije put kojim treba da idemo
    on 27/06/2026 at 06:36

    Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić poručio je da Crna Gora treba da ostane zemlja sloboda i da u potpunosti raskine sa praksama bivše vlasti koje su, kako je naveo, narušavale ljudska prava i slobode. On je naveo da je Nova srpska demokratija saznala da se, mimo znanja njihovih funkcionera u izvršnoj vlasti, navodno prave spiskovi osoba kojima bi trebalo zabraniti ulazak u Crnu Goru, a takve inicijative, ocjenjuje Mandić, mogu narušiti ambijent koji je Crna Gora gradila kao država koja poštuje slobode i ljudska prava, ali i otežati odnose u regionu.

  • Milatović: Nastavak izgradnje autoputa jedan je od najvažnijih razvojnih prioriteta Crne Gore
    on 26/06/2026 at 20:44

    Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović poručio je da je nastavak izgradnje autoputa među ključnim razvojnim prioritetima države, ističući da će bolje povezivanje Crne Gore sa regionom i zemljama Centralne Evrope doprinijeti ravnomjernijem regionalnom razvoju, jačanju ekonomije i otvaranju novih prilika za građane i privredu.

  • Živković: Permanentni haos u državi zbog djelovanja parlamentarne većine
    on 26/06/2026 at 19:36

    DPS nije opozicija državi, kaže za RTV Nikšić predsjednik partije Danijel Živković. Napominje da nije suština samo kritikovati nekoga, ali da zbog djelovanja opozicije danas imamo permanentni haos u Crnoj Gori.

  • Mandić: Kurtijeve odluke neće pokvariti odnose Srba i Albanaca u Crnoj Gori
    on 26/06/2026 at 18:33

    Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić ocijenio je da zabrana ulaska na Kosovo i Metohiju za predsjednika Opštine Nikšić Marka Kovačevića i predsjednicu Skupštine opštine Berane Vidu Ivanović neće narušiti odnose srpskih i albanskih političkih predstavnika u Crnoj Gori. Poručio je da odgovor ne treba da budu recipročne mjere, već dijalog i očuvanje regionalne stabilnosti.

  • Domaće je i dalje na cijeni: Familija Božović iz Mojkovca širi proizvodnju
    on 27/06/2026 at 16:41

    Familija Božović iz Mojkovca proizvodi uvijek tražene domaće proizvode. Kažu da prodaja povrća ide dobro jer potrošači više cijene domaće nego industrijske proizvode. A uz podršku lokalne uprave i resornog ministarstva šire i kapacitete.

  • Đeljošaj: Mikro, mala i srednja preduzeća temelj održivog ekonomskog rasta
    on 27/06/2026 at 12:09

    Snažna mikro, mala i srednja preduzeća predstavljaju temelj održivog ekonomskog rasta i prosperiteta Crne Gore, saopštio je ministar ekonomskog razvoja, Nik Đeljošaj i najavio nastavak gradnje partnerstva sa privredom.

  • Pekari najavili poskupljenje hljeba, od jula rastu i cijene cigareta
    on 27/06/2026 at 06:12

    Iz Udruženja pekara najavljuju poskupljenje osnovne vrste hljeba za pet centi počev od 11. jula, a to je minimalno povećanje imajući u vidu rashode, kazao je član Udruženja Hasan Ramović. Poskupiće u julu i cigarete, a u skladu s akciznim kalendarom. Pogodiće poskupljenje i siromašnije pušače, a pretpostavka nadležnih je da će mladi osloboditi se zavisnosti od duvanskog dima. Ipak, iskustvo je pokazalo da naglo povećanje akciza stvara prostor i za sivo tržište.

  • Stižu nova poreska pravila: Jača kontrola akciza, PDV-a i poreskih prevara
    on 26/06/2026 at 18:40

    Vlada je na današnjoj sjednici u cilju usklađivanja nacionalnog zakonodavstva sa pravnom tekovinom Evropske unije, utvrdila predloge seta poreskih zakona.

  • Đeljošaj: Predložen Zakon o robnim rezervama, Uprava će se formirati do kraja godine
    on 26/06/2026 at 14:11

    Ministar ekonomskog razvoja Nik Đeljošaj je istakao da je Vlada danas utvrdila Predlog zakona o robnim rezervama čime će država moći da brzo reaguje u slučaju nepredviđenih velikih poremećaja i nestabilnosti na tržištu.

  • Dukaj: Javna uprava mora biti servis građana, a ne administrativna prepreka
    on 26/06/2026 at 13:03

    Ministar javne uprave Maraš Dukaj poručio je da Crna Gora mora graditi javnu upravu koja će biti bliža građanima, efikasnija i otvorenija za njihove inicijative, ističući da su reforma lokalne samouprave, digitalizacija i profesionalizacija administracije ključni prioriteti resora kojim rukovodi.

  • Vukićević: Ponosna sam što sam učestvovala u pokretanju izgradnje druge dionice auto-puta
    on 26/06/2026 at 12:30

    Crna Gora danas započinje izgradnju druge dionice auto-puta, najvažnijeg infrastrukturnog projekta u oblasti saobraćajne infrastrukture, napisala je na svom Fejsbuk profilu potpredsjednica DNP-a Maja Vukićević, bivša ministarka saobraćaja.

  • EU projekti za održivu plavu ekonomiju Crne Gore
    on 26/06/2026 at 11:56

    U Crnoj Gori se trenutno realizuje veliki broj projekata koji doprinose razvoju plave ekonomije, pri čemu je potrebno otvoriti prostor za nove inicijative koje će doprinijeti održivom razvoju Jadrana i konkurentnosti crnogorske privrede, ocijenjeno je iz Privredne komore (PKCG).

  • Ljiljanić: Kineski konzorcijum ispunio uslove, počinju pripremni radovi
    on 26/06/2026 at 11:26

    Glavni radovi na trasi auto-puta Mateševo-Andrijevica očekuju se sredinom 2027. godine, kazao je gostujući u Jutarnjem programu TVCG Milan Lliljanić, izvršni direktor Monteputa.

  • Vlada usvojila Predlog zakona o socijalnoj ekonomiji
    on 26/06/2026 at 11:04

    Vlada Crne Gore je na sjednici 25. juna usvojila Predlog zakona o socijalnoj ekonomiji, koji predstavlja prvi sistemski pravni okvir za razvoj socijalne ekonomije u Crnoj Gori. kako je saopšteno iz Vlade Predlog zakona predviđa uspostavljanje Registra subjekata socijalne ekonomije, formiranje Savjeta za socijalnu ekonomiju, kao i mehanizme koji će doprinijeti većoj transparentnosti, odgovornosti i efikasnijoj koordinaciji javnih politika u ovoj oblasti.