ARGENTINAC O POVRATKU NA TEREN

Argentinski napadač Serhio Aguero izjavio je da se većina igrača Premiershipa plaši povratka na teren i nastavka prvenstva koji bi mogao da se dogoditi 8. juna, ukoliko to situacija s pandemijom korona virusa u Engleskoj bude dopuštala.

“Preplašena je većina igrača jer imaju djecu i porodice. Nadam se da će vakcina uskoro biti pronađena, pa da sve ovo završi. Ja sam preplašen, ali u kući sam zatvoren sa svojom djevojkom i ne dolazim u kontakt s drugim ljudima. Jedina osoba koju mogu da zarazim je moja djevojka. Kažu da ljudi mogu biti zaraženi, ali bez simptoma, i da mogu zaraziti druge. Zato sam kod kuće. Možda sam bolestan, a da to i ne znam”, rekao je Aguero iz svog doma u Mančesteru gostujući u programu argentinske TV stanice “El Chiringuito”, prenosi Klix.

Podsjetimo, čelnici Premijer lige danas će raspravljati o mogućem nastavku takmičenja koje je prekinuto 13. marta.

Liga bi otkazivanjem sezone izgubila oko milijardu funti, a to je odgovornost koju niko ne želi da preuzme. Nakon što je izbila pandemija, Englezi su objavili da se nadaju da će sredinom maja nastaviti s prvenstvom, ali to je trenutno nemoguće.

Engleski klubovi trebali bi da počnu s treninzima tek 9. maja, a prema nekim informacijama, nastavak prvenstva očekuje se 8. juna. Još se ne zna u kojim uslovima bi se prvenstvo završilo, iako je sigurno da će tribine biti prazne ako se uopšte bude igralo u Engleskoj.

Prema jednom predlogu, igralo bi se u nekoj drugoj zemlji u koju bi otputovali igrači i stručni štabovi, te bi se u kontrolisanim uslovima odigralo preostalih 90-ak utakmica.

DEMANTOVAO MEDIJE

Košarkaš Los Anđeles Lakersa Lebron Džejms demantovao je navode pojedinih američkih medija da se određeni broj čelnika i agenata zalaže za službeni prekid NBA lige.

Navodno, oni vjeruju da klubovi i igrači moraju što prije da krenu s pripremama za sljedeću sezonu i da je zbog toga bolje da se sadašnja ne nastavi.

“Vidio sam što se piše i mogu reći da to apsolutno nije istina. Niko koga ja poznajem nije rekao nešto takvo. Čim postane bezbjedno, želimo da završimo ovu sezonu. Ja sam spreman, spreman je i naš klub. Ništa ne treba prekidati”, napisao je Džejms na Tviteru.

Podsjetimo, NBA liga prekinuta je 11. marta zbog pandemije korona virusa i zasad nije potpuno jasno što će se dogoditi u nastavku sezone i hoće li ga uopšte biti.

DEMANTOVAO MEDIJE

Košarkaš Los Anđeles Lakersa Lebron Džejms demantovao je navode pojedinih američkih medija da se određeni broj čelnika i agenata zalaže za službeni prekid NBA lige.

Navodno, oni vjeruju da klubovi i igrači moraju što prije da krenu s pripremama za sljedeću sezonu i da je zbog toga bolje da se sadašnja ne nastavi.

“Vidio sam što se piše i mogu reći da to apsolutno nije istina. Niko koga ja poznajem nije rekao nešto takvo. Čim postane bezbjedno, želimo da završimo ovu sezonu. Ja sam spreman, spreman je i naš klub. Ništa ne treba prekidati”, napisao je Džejms na Tviteru.

Podsjetimo, NBA liga prekinuta je 11. marta zbog pandemije korona virusa i zasad nije potpuno jasno što će se dogoditi u nastavku sezone i hoće li ga uopšte biti.

ROK DO NEDJELJE

Fudbalski klub Čelsi navodno je zatražio od igrača prvog tima koji su u inostranstvu da se do nedjelje vrate u Englesku, prenijeli su danas mediji.

Klub želi da igrači budu u pripravnosti ako se Premijer liga, prekinuta zbog korona virusa, “vrati u akciju”.

Igrači kojima je data dozvola za odlazak iz Velike Britanije sada su opozvani i trebalo bi da se vrate do 3. maja, navodi se u izvještaju ESPN.

U izvještaju se dodaje da je klub “fleksibilan u određenoj mjeri u vezi sa ovim rokom” prepoznajući poteškoće u putovanjima, posebno za Vilijana kojeg čeka dug put iz Brazila.

Dejli Telegraf, koji takođe prenosi ovu informaciju, piše da je nekoliko igrača, uključujući Vilijana, Emersona i Markosa Alonsa, dobilo dozvolu da otputuju nakon što je kriza izazvana novim virusom prekinula takmičenja.

Navodi se da će klub od igrača ili tražiti da 14 dana budu u karantinu po povratku, u skladu sa smjernicama britanske vlade, ili će potražiti drugi savjet, vodeći se najnovijim protokolima.

Ova informacija objavljena je istog dana kada je Dejli Telegraf izvijestio da Premijer liga planira nastavak sezone od 8. juna.

ROK DO NEDJELJE

Fudbalski klub Čelsi navodno je zatražio od igrača prvog tima koji su u inostranstvu da se do nedjelje vrate u Englesku, prenijeli su danas mediji.

Klub želi da igrači budu u pripravnosti ako se Premijer liga, prekinuta zbog korona virusa, “vrati u akciju”.

Igrači kojima je data dozvola za odlazak iz Velike Britanije sada su opozvani i trebalo bi da se vrate do 3. maja, navodi se u izvještaju ESPN.

U izvještaju se dodaje da je klub “fleksibilan u određenoj mjeri u vezi sa ovim rokom” prepoznajući poteškoće u putovanjima, posebno za Vilijana kojeg čeka dug put iz Brazila.

Dejli Telegraf, koji takođe prenosi ovu informaciju, piše da je nekoliko igrača, uključujući Vilijana, Emersona i Markosa Alonsa, dobilo dozvolu da otputuju nakon što je kriza izazvana novim virusom prekinula takmičenja.

Navodi se da će klub od igrača ili tražiti da 14 dana budu u karantinu po povratku, u skladu sa smjernicama britanske vlade, ili će potražiti drugi savjet, vodeći se najnovijim protokolima.

Ova informacija objavljena je istog dana kada je Dejli Telegraf izvijestio da Premijer liga planira nastavak sezone od 8. juna.

90 MILIONA

Milanski Inter odredio je cijenu za Lautara Martineza.

Barselona je zainteresovana za argentinskog napadača i Inter im je jasno stavio do znanja kako mogu da ga dobiju.

Inter traži 90.000.000 eura, Artura Vidala i Antoana Grizmana na pozajmicu.

Lautaro Martinez ima izlaznu klauzulu od 111.000.000 eura, što Barselona ne može da plati u ovom trenutku.

Inter je riješio da im izađe u susret i spusti cijenu, ali uz novac traže i Artura Vidala, kao i Antoana Grizmana na jednogodišnju pozajmicu.

Barselona najvjerovatnije neće prihvatiti ovu ponudu, već će se okrenuti Timu Verneru.

90 MILIONA

Milanski Inter odredio je cijenu za Lautara Martineza.

Barselona je zainteresovana za argentinskog napadača i Inter im je jasno stavio do znanja kako mogu da ga dobiju.

Inter traži 90.000.000 eura, Artura Vidala i Antoana Grizmana na pozajmicu.

Lautaro Martinez ima izlaznu klauzulu od 111.000.000 eura, što Barselona ne može da plati u ovom trenutku.

Inter je riješio da im izađe u susret i spusti cijenu, ali uz novac traže i Artura Vidala, kao i Antoana Grizmana na jednogodišnju pozajmicu.

Barselona najvjerovatnije neće prihvatiti ovu ponudu, već će se okrenuti Timu Verneru.

PLASIRALI SE NA eEURO

Predsjednik Fudbalskog saveza Crne Gore, Dejan Savićević, ugostio je danas u prostorijama FSCG gejming reprezentativce Crne Gore, koji su izborili plasman na UEFA eEURO 2020.

Savićević je, kako navode iz Fudbalskog saveza, čestitao Demiru Ramoviću i Vučeti Šćepanoviću na izuzetnom uspjehu koji su ostvarili plasmanom na prvo evropsko prvenstvo gejming prvenstvo u fudbalu.

“Izuzetno mi je drago što će Crna Gora imati predstavnike na prvom gejming evropskom prvenstvu koje organizuje UEFA. Biti u društvu najboljih u Evropi je velika stvar i vas dvojica ste plasmanom na završni turnir postavili sebe i Crnu Gori na gejming mapu Evrope kada je elektronski fudbal u pitanju”, rekao je Savićević.

Iskazao je žaljenje što zbog situacije izazvane novim Korona virusom i promjene termina održavanja Evropskog prvenstva neće putovati u London na završni turnir, kako je prvobitno planirano…

“Ipak, iako ćete igrati finalne mečeve u drugom ambijentu, znamo da ćete dati sve od sebe da našu zemlju predstavite na najbolji mogući način i navijaćemo od sveg srca za vas”, poručio je Savićević.

Finalni turnir eEURO 2020 održaće se 23. i 24. maja.

PLASIRALI SE NA eEURO

Predsjednik Fudbalskog saveza Crne Gore, Dejan Savićević, ugostio je danas u prostorijama FSCG gejming reprezentativce Crne Gore, koji su izborili plasman na UEFA eEURO 2020.

Savićević je, kako navode iz Fudbalskog saveza, čestitao Demiru Ramoviću i Vučeti Šćepanoviću na izuzetnom uspjehu koji su ostvarili plasmanom na prvo evropsko prvenstvo gejming prvenstvo u fudbalu.

“Izuzetno mi je drago što će Crna Gora imati predstavnike na prvom gejming evropskom prvenstvu koje organizuje UEFA. Biti u društvu najboljih u Evropi je velika stvar i vas dvojica ste plasmanom na završni turnir postavili sebe i Crnu Gori na gejming mapu Evrope kada je elektronski fudbal u pitanju”, rekao je Savićević.

Iskazao je žaljenje što zbog situacije izazvane novim Korona virusom i promjene termina održavanja Evropskog prvenstva neće putovati u London na završni turnir, kako je prvobitno planirano…

“Ipak, iako ćete igrati finalne mečeve u drugom ambijentu, znamo da ćete dati sve od sebe da našu zemlju predstavite na najbolji mogući način i navijaćemo od sveg srca za vas”, poručio je Savićević.

Finalni turnir eEURO 2020 održaće se 23. i 24. maja.

VELIKANI PRATE SITUACIJU

Fudbalski klub Milan ponudiće svom golmanu Đanluiđiju Donarumi jednogodišnji ugovor uz smanjenje plate, prenijeli su italijanski mediji.

Donarumin ugovor ističe sljedećeg juna, pa bi mogao da napusti klub kao slobodan igrač. Kako su prenijeli Gazeta delo Sport i Tutosport, uprava kluba pokušava da riješi situaciju ili barem da odloži njeno rješavanje dok ne bude više izvjesnosti u vezi sa krizom izazvanom pandemijom korona virusa.

Milan zato namjerava da ponudi golmanu jednogodišnji ugovor, do juna 2022. godine, uz smanjenje plate sa šest na pet miliona eura po sezoni.

Ta razlika bi bila pokrivena bonusom koji bi Milan isplatio u slučaju da se plasira u Ligu šampiona.

Donaruma je nedavno rekao da bi potpisao novi ugovor uz uslov da mu se ne smanji plata.

Mnogo će zavisiti i od ponuda koje budu stigle ovog ljeta. Za 21-godišnjeg golmana zainteresovani su Juventus, Pari Sen Žermen, Čelsi i Real Madrid.

  • Mekalister: Šest mjesta u Evropskom parlamentu već čeka Crnu Goru
    on 27/06/2026 at 18:57

    U Evropskom parlamentu već su rezervisana mjesta za nove članice Evropske unije (EU). Crnu Goru čeka šest fotelja. To je TVCG-u potvrđeno u Briselu, iz kojeg kažu da naša zemlja definitivno ulazi u završnu fazu. EU, kako poručuju, biće uz nas u prevazilaženju i posljednjih prepreka procesa proširenja, ali pozivaju na oprez.

  • Perić: Skupština će biti otvorenija prema građanima i medijma, pred odbornicima uskoro obiman dnevni red
    on 27/06/2026 at 18:55

    Nešto više od sedam dana nakon što je izabran za predsjednika Skupštine Glavnog grada, Srđan Perić najavljuje da bi naredne sedmice trebalo da pristignu materijali za zakazivanje prve sjednice lokalnog parlamenta u novom sazivu. Ističe da će dnevni red biti obiman, kao i da će Skupština Glavnog grada u narednom periodu biti dopstupnija svima.

  • Čapuni: Kosovo nije djelovalo protiv Crne Gore
    on 27/06/2026 at 18:05

    Poslanik Albanske alijanse Ilir Čapuni reagovao je na jučerašnje stavove predsjednika Skupštine Crne Gore Andrije Mandića, ocjenjujući da nije stekao utisak da je Kosovo imala namjeru da naruši odnose sa Crnom Gorom.

  • Vučić: Knežević mi poklonio sliku Cetinjskog manastira u ime grupe Srba sa Cetinja
    on 27/06/2026 at 17:22

    Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić objavio je na Instagramu da mu je lider Demokratske narodne partije (DNP) Milan Knežević poklonio sliku na kojoj je Cetinjski manastir, kako navodi, u ime grupe Srba sa Cetinja.

  • Skupštinska delegacija učestvovala na Ljetnjem zasjedanju PSSE
    on 27/06/2026 at 14:20

    Otpornost evropskih institucija počiva na jedinstvu, odgovornosti i dosljednoj zaštiti temeljnih vrijednosti Savjeta Evrope (SE), poručeno je sa Ljetnjeg zasjedanja Parlamentarne skupštine SE (PSSE), na kojem je učestvovala delegacija crnogorskog parlamenta. 

  • Vujović: Odbranom Informera Mandić pokazao kome je lojalan
    on 27/06/2026 at 13:23

    Jedan od lidera Evropskog saveza Ivan Vujović ocijenio je da je predsjednik Skupštine Andrija Mandić, braneći list Informer, pokazao da i dalje slijedi politiku predsjednika Srbije Aleksandra Vučića.

  • Mandić: Sloboda se brani otvorenošću, zabrana ulaska nije put kojim treba da idemo
    on 27/06/2026 at 06:36

    Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić poručio je da Crna Gora treba da ostane zemlja sloboda i da u potpunosti raskine sa praksama bivše vlasti koje su, kako je naveo, narušavale ljudska prava i slobode. On je naveo da je Nova srpska demokratija saznala da se, mimo znanja njihovih funkcionera u izvršnoj vlasti, navodno prave spiskovi osoba kojima bi trebalo zabraniti ulazak u Crnu Goru, a takve inicijative, ocjenjuje Mandić, mogu narušiti ambijent koji je Crna Gora gradila kao država koja poštuje slobode i ljudska prava, ali i otežati odnose u regionu.

  • Milatović: Nastavak izgradnje autoputa jedan je od najvažnijih razvojnih prioriteta Crne Gore
    on 26/06/2026 at 20:44

    Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović poručio je da je nastavak izgradnje autoputa među ključnim razvojnim prioritetima države, ističući da će bolje povezivanje Crne Gore sa regionom i zemljama Centralne Evrope doprinijeti ravnomjernijem regionalnom razvoju, jačanju ekonomije i otvaranju novih prilika za građane i privredu.

  • Živković: Permanentni haos u državi zbog djelovanja parlamentarne većine
    on 26/06/2026 at 19:36

    DPS nije opozicija državi, kaže za RTV Nikšić predsjednik partije Danijel Živković. Napominje da nije suština samo kritikovati nekoga, ali da zbog djelovanja opozicije danas imamo permanentni haos u Crnoj Gori.

  • Mandić: Kurtijeve odluke neće pokvariti odnose Srba i Albanaca u Crnoj Gori
    on 26/06/2026 at 18:33

    Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić ocijenio je da zabrana ulaska na Kosovo i Metohiju za predsjednika Opštine Nikšić Marka Kovačevića i predsjednicu Skupštine opštine Berane Vidu Ivanović neće narušiti odnose srpskih i albanskih političkih predstavnika u Crnoj Gori. Poručio je da odgovor ne treba da budu recipročne mjere, već dijalog i očuvanje regionalne stabilnosti.

  • Domaće je i dalje na cijeni: Familija Božović iz Mojkovca širi proizvodnju
    on 27/06/2026 at 16:41

    Familija Božović iz Mojkovca proizvodi uvijek tražene domaće proizvode. Kažu da prodaja povrća ide dobro jer potrošači više cijene domaće nego industrijske proizvode. A uz podršku lokalne uprave i resornog ministarstva šire i kapacitete.

  • Đeljošaj: Mikro, mala i srednja preduzeća temelj održivog ekonomskog rasta
    on 27/06/2026 at 12:09

    Snažna mikro, mala i srednja preduzeća predstavljaju temelj održivog ekonomskog rasta i prosperiteta Crne Gore, saopštio je ministar ekonomskog razvoja, Nik Đeljošaj i najavio nastavak gradnje partnerstva sa privredom.

  • Pekari najavili poskupljenje hljeba, od jula rastu i cijene cigareta
    on 27/06/2026 at 06:12

    Iz Udruženja pekara najavljuju poskupljenje osnovne vrste hljeba za pet centi počev od 11. jula, a to je minimalno povećanje imajući u vidu rashode, kazao je član Udruženja Hasan Ramović. Poskupiće u julu i cigarete, a u skladu s akciznim kalendarom. Pogodiće poskupljenje i siromašnije pušače, a pretpostavka nadležnih je da će mladi osloboditi se zavisnosti od duvanskog dima. Ipak, iskustvo je pokazalo da naglo povećanje akciza stvara prostor i za sivo tržište.

  • Stižu nova poreska pravila: Jača kontrola akciza, PDV-a i poreskih prevara
    on 26/06/2026 at 18:40

    Vlada je na današnjoj sjednici u cilju usklađivanja nacionalnog zakonodavstva sa pravnom tekovinom Evropske unije, utvrdila predloge seta poreskih zakona.

  • Đeljošaj: Predložen Zakon o robnim rezervama, Uprava će se formirati do kraja godine
    on 26/06/2026 at 14:11

    Ministar ekonomskog razvoja Nik Đeljošaj je istakao da je Vlada danas utvrdila Predlog zakona o robnim rezervama čime će država moći da brzo reaguje u slučaju nepredviđenih velikih poremećaja i nestabilnosti na tržištu.

  • Dukaj: Javna uprava mora biti servis građana, a ne administrativna prepreka
    on 26/06/2026 at 13:03

    Ministar javne uprave Maraš Dukaj poručio je da Crna Gora mora graditi javnu upravu koja će biti bliža građanima, efikasnija i otvorenija za njihove inicijative, ističući da su reforma lokalne samouprave, digitalizacija i profesionalizacija administracije ključni prioriteti resora kojim rukovodi.

  • Vukićević: Ponosna sam što sam učestvovala u pokretanju izgradnje druge dionice auto-puta
    on 26/06/2026 at 12:30

    Crna Gora danas započinje izgradnju druge dionice auto-puta, najvažnijeg infrastrukturnog projekta u oblasti saobraćajne infrastrukture, napisala je na svom Fejsbuk profilu potpredsjednica DNP-a Maja Vukićević, bivša ministarka saobraćaja.

  • EU projekti za održivu plavu ekonomiju Crne Gore
    on 26/06/2026 at 11:56

    U Crnoj Gori se trenutno realizuje veliki broj projekata koji doprinose razvoju plave ekonomije, pri čemu je potrebno otvoriti prostor za nove inicijative koje će doprinijeti održivom razvoju Jadrana i konkurentnosti crnogorske privrede, ocijenjeno je iz Privredne komore (PKCG).

  • Ljiljanić: Kineski konzorcijum ispunio uslove, počinju pripremni radovi
    on 26/06/2026 at 11:26

    Glavni radovi na trasi auto-puta Mateševo-Andrijevica očekuju se sredinom 2027. godine, kazao je gostujući u Jutarnjem programu TVCG Milan Lliljanić, izvršni direktor Monteputa.

  • Vlada usvojila Predlog zakona o socijalnoj ekonomiji
    on 26/06/2026 at 11:04

    Vlada Crne Gore je na sjednici 25. juna usvojila Predlog zakona o socijalnoj ekonomiji, koji predstavlja prvi sistemski pravni okvir za razvoj socijalne ekonomije u Crnoj Gori. kako je saopšteno iz Vlade Predlog zakona predviđa uspostavljanje Registra subjekata socijalne ekonomije, formiranje Savjeta za socijalnu ekonomiju, kao i mehanizme koji će doprinijeti većoj transparentnosti, odgovornosti i efikasnijoj koordinaciji javnih politika u ovoj oblasti.