BOKAN PORUČIO

Predsjednik Budućnost Volija Dragan Bokan kazao je na nedavno video-sastanku klubova ABA lige da nema ništa protiv da Crvena zvezda i naredne sezone predstavlja region u Evroligi, ukoliko ne dođe do nastavka sezone.

Na jutjubu se pojavio snimak razgovora sa sastanka.

“Razumijem Partizanov stav da želi da prolongira situaciju da bi na kraju možda dobio šansu da za “zelenim stolom” postane šampion zbog nemogućnosti odigravanja. To je njegov cilj, da se domogne Evrolige, ali moram da kažem da je u ovom trenutku pozicija sasvim druga. Mislim da se to ne može desiti i mislim da će nas sljedeće godine u Evroligi ponovo predstavljati Crvena zvezda. Smatram da ako nema uslova da se odigraju utakmice u Srbiji daj da tražimo alternativno rješenje. Mi smo da se odigra, uslova nema, i da se prođe na taj način do kraja, jer na kraju bi se poništila ova liga i Crvena zvezda bi igrala Evroligu. Nemam ništa protiv toga, jer ipak Budućnost je samo jedan glas među jednakih 12 i ako nemamo većinu to moramo poštovati. Nemam ništa protiv da Crvena zvezda igra Evroligu ako mi ne uspijemo da se dogovorimo prvo zbog interesa ABA lige”, rekao je Bokan.

On je istakao da se slaže sa tim da se fajnal-for odigra u Beogradu-

“Ja mislim da Đoko (Pavićević, predsjednik Mornara) nema ništa protiv da dođemo da odigramo fajnl-for pred praznim tribinama u Beogradu, nikakav problem nemamo. Neka nam Srbija kao država organizuje brz protok do hotela, da uvaži preglede koje ćemo mi redovno raditi zadnjih 28 dana, od okupljanja”, rekao je Bokan.

Na drugoj strani, predsjednik Partizana Ostoja Mijailović je demantovao da je ikada tražio titulu za zelenim stolom.

“Ja nijednog momenta na ovom sastanku nijesam predložio da Partizanu treba da dođe titula za nekakvim “zelenim stolovima”. Ja samo želim da podsjetim da je Igokea prije sedam godina ušla u Evroligu sasvim zasluženo, a da su tih dana promijenjena pravila i da je u Evroligu otišla neka druga ekipa. Želim takođe da kažem da je 1999. godine, takođe nije igran plej-of i fajnl-for i otišli su Zvezda i Budućnost u Evroligu. Ja ne tražim ispred Partizana bilo kakve povlastice u ovom trenutku. Ja sam imao konkretan predlog da mi danas odredimo datum do kada ćemo da nastavimo takmičenje u predviđenom formatu. Ja zastupam interese svoga kluba, interese svojih navijača”, kazao je Mijailović.

SVE MANJE ŠANSE ZA F4

Utakmice četvrtfinala Lige šampiona za rukometašice, koje su trebalo da budu odigrane u junu, ponovo su odgođene, odlučio je Izvršni odbor Evropske rukometne federacije (EHF).

Navodi se da EHF razmatra mogućnost da četvrtfinalna runda bude odigrana zajedno sa finalnim turnirom koji je zakazan za 5. i 6. septembar u Budimpešti.

Na video konferenciji odlučeno je da ne bude mečeva planiranih za jun, dok su preostala takmičenja biti odgođena ili otkazana.

Ukoliko bude odlučeno da se dueli četvrtfinala igraju zajedno sa finalnim turnirom ti dueli igrali bi se 3. septembra.

Polufinala su predviđena za dva dana kasnije, dok će se o trofeju odlučivalo 6. septembra.

U slučaju nemogućnosti održavanja finalnog turnira u septembru, alternativni datum u komunikaciji sa Rukometnim savezom Mađarske kao organizatorom, biće određen za oktobar.

To bi značilo i da se dueli četvrtfinala neće igrati, imajući u vidu da je već počela nova sezona, kao i novi ugovori vezani za medije i marketing.

Ukoliko ne bude četvrtfinala, učesnici finalnog turnira će biti dva prvoplasirana tima iz glavne runde Mec, Esbjerg, Đer i Brest.

Protivnik Budućnosti u četvrtfinalu je danski Esbjerg, drugoplasirani tim iz glavne runde.

EHF ODLUČIO

Ženska seniorska reprezentacija izborila je plasman na Evropsko prvenstvo koje će u decembru biti održano u Danskoj i Norveškoj, dok muška selekcija neće biti u prilici da se bori za plasman na Svjetsko prvenstvo u Egiptu, koje je na programu u januaru naredne godine.

To je odluka Izvršnog odbora Evropske rukometne federacije (EHF) koji je na video konferenciji donio niz odluka, uz zaključak da neće biti mečeva planiranih za jun, dok su preostala takmičenja odgođena ili otkazana.

EHF je odlučio da se neće igrati preostala četiri kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, a učesnici šampionata u Danskoj i Norveškoj, određeni su na osnovu plasmana sa posljednje smotre najboljih selekcija Starog kontinenta u Francuskoj 2018. godine. Pored Crne Gore, plasman na prvenstvo Evrope izborili su Francuska, Rusija, Holandija, Rumunija, Švedska, Mađarska, Njemačka, Srbija, Španija, Slovenija, Poljska, Češka i Hrvatska.

Norveška i Danska su kao domaćini učesnici šampionata Evrope. Žrijeb za grupnu fazu biće obavljen 18. juna u Beču.
Crna Gora je nakon dva odigrana kola kvalifikacija bila na diobi prvog mjesta u grupi 2 sa Mađarskom, koja je imala bolju gol razliku.
Otkazan je i baraž za Svjetsko prvenstvo rukometaša koji je trebalo da bude odigran u junu i u kojem je protivnik naše selekcije trebalo da bude Češka.

Učesnici planetarne smotre određeni su na osnovu plasmana sa posljednjeg Evropskog prvenstva, koje je održano u januaru ove godine, a na kojem je Crna Gora zauzela 18. mjesto.

Putnici u Egipat su dakle, Slovenija, Njemačka, Portugal, Švedska, Austrija, Mađarska, Bjelorusija, Island, Češka i Francuska. Španija, Hrvatska i Norveška su ranije osigurale plasman na Svjetsko prvenstvo kao tri prvoplasirane sa Evropskog prvenstva, kao i Danska kao aktuelni šampion svijeta.

U koordinaciji sa Svjetskom rukometnom federacijom (IHF) i njihovim pristupom u organizaciji prvenstava svijeta za igračice do 18 i 20 godina, donešena je i odluka o odgađanju svih takmičenja u mlađim kategorijama.

Tako će Evropsko prvenstvo B divizije za juniore čiji domaćin je naša država biti održano u januaru naredne godine, umjesto u avgustu kako je prvobitno bilo planirano. Konačna odluka o terminu biće donešena u junu od strane Izvršnog odbora EHF-a.
U saopštenju EHF-a navodi se da su odluke donešene u svjetlu pandemije virusa COVID-19 i nakon detaljnog monitoringa trenutne situacije, koja uključuje analizu vladinih mjera kao što su ograničenje putovanja i zabrana velikih takmičenja

DE KOLO PORUČIO

Jedan od najboljih košarkaša Evrope Nando de Kolo smatra da sezonu u Evroligi treba poništiti.

“Mislim da je najpravednije da se sezona Evrolige prekine i poništi. Poslije mjesec i po pauze, zaista ne vidim kako možemo da se vratimo na teren. Kraj sezone označio bi i više vremena za pripremu za narednu”, rekao je plejmejker Fenerbačea.

Evroliga će 24. maja odlučiti šta će biti sa sezonom 2019/20.

STRAHUJU ZA RADNIKE

Italijanska ekipa Ferari saopštila je da će ostati u Formuli 1 uprkos navodima da bi taj slavni tim mogao da se povuče iz sporta ako predložena granica budžeta za 2021. godinu bude postavljena prenisko.

List Gardijan je u naslovu teksta nagovijestio da je Ferari spreman da se povuče, ali je zatim taj naslov intervjua sa direktorom ekipe Matijom Binotom zamijenjen. Međutim, Ferari je saopštio da Binoto nije pomenuo da će ekipa napustiti Formulu 1.

“Naprotiv, rekao je da ne bismo željeli da budemo u poziciji da moramo da razmotrimo dalje mogućnosti, osim nastavka trkanja u Formuli 1, za razvijanje našeg trkačkog DNK”, navela je portparolka Ferarija, prenio je Skaj.

Binoto je za Gardijan rekao da bi drastično smanjenje budžeta, koje su tražile pojedine ekipe koje se suočavaju sa teškoćama tokom pandemije korona virusa, dovodi u opasnost stotine radnih mjesta u fabrici u Maranelu.

Ekipe su se prošlog juna dogovorile da budžet za 2021. godinu bude 175 miliona dolara, ali su prošle nedjelje na sastanku sa čelnicima Formule 1 o ograničenju potrošnje neke od njih tražile maksimum od 145 miliona, a za 2022. godinu od 130 miliona, ali dogovor nije postignut.

“Nivo od 145 miliona dolara je već nov i zahtjevan u poređenju sa onim što je iznijeto prošlog juna. To se ne može postići bez daljih značajnijih žrtava, posebno u pogledu naših ljudskih resursa”, naveo je Binoto.

Nova sezona u Formuli 1 trebalo je da počne 15. marta u Australiji, ali još nije počela zbog pandemije korona virusa. Za sada je odloženo ili otkazano devet trka, a čelni ljudi Formule 1 nadaju se da bi takmičenje moglo da počne tokom ljeta. Postoji mogućnost da se sezona produži na januar.

“GUŽVA” U KALENDARU

Evropsko prvenstvo u atletici, koje je trebalo da bude održano od 25. do 30. avgusta u Parizu, otkazano je zbog pandemije korona virusa.

Kako su saopštili organizatori, poslije sastanka lokalnog organizacionog odbora i francuskih vlasti procijenjeno je da ne postoje uslovi za održavanjem takvog velikog događaja.

Javno zdravlje i bezbjednost su, kako se navodi, bili prioritet i prvenstvo je moralo da bude otkazano.

Kako su Olimpijske igre prebačene na 2021. godinu, a 2022. je Evropsko prvenstvo u Minhenu, zbog “gužve” u kalendaru neće biti novog termina ovog takmičenja.

NOVI TERMIN

Teniski gren slem Rolan Garos ponovo je promijenio termin održavanja zbog pandemije koronavirusa, pa će turnir u Parizu početi 27. septembra, prenosi francuski list Parizijen.

Otvoreno prvenstvo Francuske u tenisu sa standarnog termina (18. maj – 7.jun) prvobitno je pomjereno za period od 20. septembra do 4. oktobra.

Prema novim informacijama, turnir će startovati nedjelju kasnije i završiće se 11. oktobra.

BEZ JAVNIH OKUPLJANJA DO SREDINE JULA

Ministarka sporta Francuske Roksana Maračineanu rekla je da nastavak takmičenja u toj zemlji nije među vladinim prioritetima.

“Ono što je sigurno jeste to da sport neće imati prioritet u našem društvu”, izjavila je Maračineanu.

Francuska je u karantinu bar do 11. maja zbog pandemije korona virusa.

Postoje navodi da bi fudbalsko prvenstvo te države moglo da se nastavi krajem juna, ali je to upitno.

Biciklistička Trka kroz Francusku je odgođena za 29. avgust, kada je zakazan početak, a trajaće do 20. septembra, kada bi trebalo da startuje teniski grend slem turnir Rolan Garos.

“Ne bi bio smak svijeta da se otkaže Tur d’Frans”, rekla je Maračineanu, bivša olimpijska plivačica.

Po riječima Maračineanu, javna okupljanja u Francuskoj su zabranjena do sredine jula, ali bi to moglo da se produži “bar do septembra”.

ZVANIČNO

Završena je sezona 2019/20 u evropskim klupskim takmičenjima – Ligi šampiona, CEV i Čelendž kupu. Evropska odbojkaška Konfederacija (CEV) danas je stavila tačku na evrokupove, koji su stigli do četvrtfinalne faze. Neće biti dodijeljen nijedan trofej u sezoni 2019/20.

Preostali nagradni fond podijeliće se klubovima, koji su ostali u konkurenciji, a novac od kupljenih ulaznica za finale Lige šampiona, koje je trebalo da se odigra 16. maja u Berlinu, biće vraćeno kupcima.

Rok za prijave klubova za narednu sezonu (2020/21), pomjeren je za 1. avgust. Nedavno je CEV objavio kvote za učešće u evrokupovima, kako bi olakšao posao Nacionalnim federacijama.

Čak će i cijena za televizijska prava za prenose evropskih kupova u narednoj sezoni biti znatno umanjena.

Otkazane su i Zlatna i Srebrna liga u reprezentativnoj konkurenciji, dok je 2.runda kvalifikacija mlađih selekcija za Evropske šampionate u konkurencijama do 17, 18, 19 i 20 godina odložena za avgust, a treća runda otkazana, već će se za plasman na završnicu prvenstva gledati ranking selekcija koje su trebale da igraju 3.rundu.

Evropska prvenstva za mlađe kategorije će biti odložena za avgust/septembar, a u slučaju otkazivanja ovih prvenstava, na FIVB Svjetsko prvenstvo bi se plasirale selekcije sa najboljim rankingom.

Odbojkaški savez Crne Gore je domaćin Evropskog prvenstva za kadetkinje (do 17 godina), koje je po prvobitnom planu trebalo da se održi 01-09.avgusta u Podgorici.

Kada su u pitanju kvalifikacije za Euro Volej 2021 za seniore i seniorke, CEV je dao rok do 01.jula za odlaganje ovih mečeva u slučaju potrebe, a alternativni datumi za odigravanje odloženih utakmica je 01-17.januar 2021.godine. Potencijalno odlaganje Evropskih prvenstava 2021 zavisiće od novog FIVB kalendara, koji tek treba da se objavi.

Nešto slično očekuje se i u bič-voleju, s tim što otkazivanje evropskih turnira Svjetskog Pro-tura čeka potvrdu FIVB.

DAN D

Krajnji rok za odluku o tome da li će se nastaviti ili prekinuti takmičenja u košarkaškoj Evroligi i Evrokupu je 24. maj, odlučeno je danas na sastanku čelnika takmičenja i Udruženja evroligaških igrača. Kako se navodi na sajtu Evrolige, utvrđene su brojne minimalne obaveze i garancije za ovu sezonu, za igrače i klubove.

Ukoliko do tog datuma ne bude uslova da se košarka nastavi, čelnici elitnog takmičenja će se okrenuti narednoj sezoni.

Evroliga je odlučila da se sve preostale utakmice, ukoliko bude mogućnosti, odigraju u jednom gradu, u formatu fajnal-ejta.

Nada postoji da bi Evroliga mogla da se završi do 26. jula, a Evrokup do sredine tog mjeseca.

Ukoliko se sezona nastavi, ugovori igrača produžavaju se do 31. jula, a 85 odsto osnovne plate isplatiće klubovi, najkasnije 15. avgusta.

Ako se sezona ne završi, ugovori igrača smatraće se završenim, dok će se u slučaju višegodišnjih ugovora, obaveze klubova i igrača nastaviti 1. jula. Klubovi će platiti 80 odsto osnovne plate, najkasnije 15. avgusta.

Evroliga i njene komisije će pratiti sve strane kako bi se osiguralo da ispunjavaju sve obaveze.

Kako se navodi, razgovori sa Odborom glavnih trenera Evrolige su u toku, sa ciljem da se postigne dogovor o nagodbi na nivou cijele lige.

“Ovo je važan dogovor za ligu. Želim da izrazim zahvalnost svim igračima pošto razumiju da su oni važan dio rješenja za krizu sa kojom se svi suočavamo. Njihova odluka kao članova ELPA i današnji sporazum je još jedan korak ka osiguravanju da liga i njeni klubovi ostanu u poziciji da rastu kada prođe kriza sa korona virusom. Svi trpe zajedno kao tim i ponosan sam što cijela evroligaška košarkaška porodica ostaje ujedinjena u ovim teškim vremenima kako u finansijskom smislu tako i za javno zdravlje”, rekao je prvi čovjek Evrolige Đordi Bertomeu.

  • Vučić: Knežević mi poklonio sliku Cetinjskog manastira u ime grupe Srba sa Cetinja
    on 27/06/2026 at 17:22

    Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić objavio je na Instagramu da mu je lider Demokratske narodne partije (DNP) Milan Knežević poklonio sliku na kojoj je Cetinjski manastir, kako navodi, u ime grupe Srba sa Cetinja.

  • Skupštinska delegacija učestvovala na Ljetnjem zasjedanju PSSE
    on 27/06/2026 at 14:20

    Otpornost evropskih institucija počiva na jedinstvu, odgovornosti i dosljednoj zaštiti temeljnih vrijednosti Savjeta Evrope (SE), poručeno je sa Ljetnjeg zasjedanja Parlamentarne skupštine SE (PSSE), na kojem je učestvovala delegacija crnogorskog parlamenta. 

  • Vujović: Odbranom Informera Mandić pokazao kome je lojalan
    on 27/06/2026 at 13:23

    Jedan od lidera Evropskog saveza Ivan Vujović ocijenio je da je predsjednik Skupštine Andrija Mandić, braneći list Informer, pokazao da i dalje slijedi politiku predsjednika Srbije Aleksandra Vučića.

  • Mandić: Sloboda se brani otvorenošću, zabrana ulaska nije put kojim treba da idemo
    on 27/06/2026 at 06:36

    Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić poručio je da Crna Gora treba da ostane zemlja sloboda i da u potpunosti raskine sa praksama bivše vlasti koje su, kako je naveo, narušavale ljudska prava i slobode. On je naveo da je Nova srpska demokratija saznala da se, mimo znanja njihovih funkcionera u izvršnoj vlasti, navodno prave spiskovi osoba kojima bi trebalo zabraniti ulazak u Crnu Goru, a takve inicijative, ocjenjuje Mandić, mogu narušiti ambijent koji je Crna Gora gradila kao država koja poštuje slobode i ljudska prava, ali i otežati odnose u regionu.

  • Milatović: Nastavak izgradnje autoputa jedan je od najvažnijih razvojnih prioriteta Crne Gore
    on 26/06/2026 at 20:44

    Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović poručio je da je nastavak izgradnje autoputa među ključnim razvojnim prioritetima države, ističući da će bolje povezivanje Crne Gore sa regionom i zemljama Centralne Evrope doprinijeti ravnomjernijem regionalnom razvoju, jačanju ekonomije i otvaranju novih prilika za građane i privredu.

  • Živković: Permanentni haos u državi zbog djelovanja parlamentarne većine
    on 26/06/2026 at 19:36

    DPS nije opozicija državi, kaže za RTV Nikšić predsjednik partije Danijel Živković. Napominje da nije suština samo kritikovati nekoga, ali da zbog djelovanja opozicije danas imamo permanentni haos u Crnoj Gori.

  • Mandić: Kurtijeve odluke neće pokvariti odnose Srba i Albanaca u Crnoj Gori
    on 26/06/2026 at 18:33

    Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić ocijenio je da zabrana ulaska na Kosovo i Metohiju za predsjednika Opštine Nikšić Marka Kovačevića i predsjednicu Skupštine opštine Berane Vidu Ivanović neće narušiti odnose srpskih i albanskih političkih predstavnika u Crnoj Gori. Poručio je da odgovor ne treba da budu recipročne mjere, već dijalog i očuvanje regionalne stabilnosti.

  • Usvojeni novi antikorupcijski propisi: Zaštita zviždača i jači mehanizmi kontrole
    on 26/06/2026 at 18:13

    Vlada Crne Gore utvrdila je predloge zakona o zaštiti zviždača i izmjenama Zakona o sprečavanju korupcije, kojima se, kako je saopšteno, unapređuju mehanizmi prijavljivanja nepravilnosti, jača institucionalni okvir za borbu protiv korupcije i usklađuje domaće zakonodavstvo sa standardima Evropske unije. Novi propisi dio su obaveza iz pregovaračkog Poglavlja 23.

  • Ibrahimović učestvuje na Dubrovnik forumu 2026
    on 26/06/2026 at 17:40

    Potpredsjednik Vlade i ministar vanjskih poslova Ervin Ibrahimović učestvovaće danas i sjutra na Dubrovnik forumu na poziv hrvatskog ministra za vanjske i evropske poslove Gordana Grlića Radmana.

  • Vlada izvršila 20 kadrovskih promjena
    on 26/06/2026 at 15:40

    Na 132. sjednici Vlade Crne Gore, kojom je predsjedavao premijer Milojko Spajić, usvojeno je 20 odluka koje se odnose na kadrovska pitanja. Promjene obuhvataju razrješenja, imenovanja i određivanja vršilaca dužnosti u državnoj upravi, zdravstvenim ustanovama, obrazovanju, sajber bezbjednosti i drugim institucijama.

  • Domaće je i dalje na cijeni: Familija Božović iz Mojkovca širi proizvodnju
    on 27/06/2026 at 16:41

    Familija Božović iz Mojkovca proizvodi uvijek tražene domaće proizvode. Kažu da prodaja povrća ide dobro jer potrošači više cijene domaće nego industrijske proizvode. A uz podršku lokalne uprave i resornog ministarstva šire i kapacitete.

  • Đeljošaj: Mikro, mala i srednja preduzeća temelj održivog ekonomskog rasta
    on 27/06/2026 at 12:09

    Snažna mikro, mala i srednja preduzeća predstavljaju temelj održivog ekonomskog rasta i prosperiteta Crne Gore, saopštio je ministar ekonomskog razvoja, Nik Đeljošaj i najavio nastavak gradnje partnerstva sa privredom.

  • Pekari najavili poskupljenje hljeba, od jula rastu i cijene cigareta
    on 27/06/2026 at 06:12

    Iz Udruženja pekara najavljuju poskupljenje osnovne vrste hljeba za pet centi počev od 11. jula, a to je minimalno povećanje imajući u vidu rashode, kazao je član Udruženja Hasan Ramović. Poskupiće u julu i cigarete, a u skladu s akciznim kalendarom. Pogodiće poskupljenje i siromašnije pušače, a pretpostavka nadležnih je da će mladi osloboditi se zavisnosti od duvanskog dima. Ipak, iskustvo je pokazalo da naglo povećanje akciza stvara prostor i za sivo tržište.

  • Stižu nova poreska pravila: Jača kontrola akciza, PDV-a i poreskih prevara
    on 26/06/2026 at 18:40

    Vlada je na današnjoj sjednici u cilju usklađivanja nacionalnog zakonodavstva sa pravnom tekovinom Evropske unije, utvrdila predloge seta poreskih zakona.

  • Đeljošaj: Predložen Zakon o robnim rezervama, Uprava će se formirati do kraja godine
    on 26/06/2026 at 14:11

    Ministar ekonomskog razvoja Nik Đeljošaj je istakao da je Vlada danas utvrdila Predlog zakona o robnim rezervama čime će država moći da brzo reaguje u slučaju nepredviđenih velikih poremećaja i nestabilnosti na tržištu.

  • Dukaj: Javna uprava mora biti servis građana, a ne administrativna prepreka
    on 26/06/2026 at 13:03

    Ministar javne uprave Maraš Dukaj poručio je da Crna Gora mora graditi javnu upravu koja će biti bliža građanima, efikasnija i otvorenija za njihove inicijative, ističući da su reforma lokalne samouprave, digitalizacija i profesionalizacija administracije ključni prioriteti resora kojim rukovodi.

  • Vukićević: Ponosna sam što sam učestvovala u pokretanju izgradnje druge dionice auto-puta
    on 26/06/2026 at 12:30

    Crna Gora danas započinje izgradnju druge dionice auto-puta, najvažnijeg infrastrukturnog projekta u oblasti saobraćajne infrastrukture, napisala je na svom Fejsbuk profilu potpredsjednica DNP-a Maja Vukićević, bivša ministarka saobraćaja.

  • EU projekti za održivu plavu ekonomiju Crne Gore
    on 26/06/2026 at 11:56

    U Crnoj Gori se trenutno realizuje veliki broj projekata koji doprinose razvoju plave ekonomije, pri čemu je potrebno otvoriti prostor za nove inicijative koje će doprinijeti održivom razvoju Jadrana i konkurentnosti crnogorske privrede, ocijenjeno je iz Privredne komore (PKCG).

  • Ljiljanić: Kineski konzorcijum ispunio uslove, počinju pripremni radovi
    on 26/06/2026 at 11:26

    Glavni radovi na trasi auto-puta Mateševo-Andrijevica očekuju se sredinom 2027. godine, kazao je gostujući u Jutarnjem programu TVCG Milan Lliljanić, izvršni direktor Monteputa.

  • Vlada usvojila Predlog zakona o socijalnoj ekonomiji
    on 26/06/2026 at 11:04

    Vlada Crne Gore je na sjednici 25. juna usvojila Predlog zakona o socijalnoj ekonomiji, koji predstavlja prvi sistemski pravni okvir za razvoj socijalne ekonomije u Crnoj Gori. kako je saopšteno iz Vlade Predlog zakona predviđa uspostavljanje Registra subjekata socijalne ekonomije, formiranje Savjeta za socijalnu ekonomiju, kao i mehanizme koji će doprinijeti većoj transparentnosti, odgovornosti i efikasnijoj koordinaciji javnih politika u ovoj oblasti.