ĐORĐIJE PAVIĆEVIĆ

Predsjednik Košarkaškog kluba Mornar Đorđije Pavićević rekao je da je njegov klub spreman da odigra završnicu ABA lige kroz plej of ili fajnal-for, te da će ugovore sa Amerikancima produžiti do 10. maja.

“Najbolje bi bilo da se odigra plej of i na taj način da riješimo pitanje prvaka. Ako to nije izvodljivo, mi smo spremni i za F4”, kazao je Pavićević na klupskim društvenim mrežama.

Na jučerašnjem sastanku predstavnika klubova ABA lige zaključeno je da će se učiniti sve da se sezona završi na terenu.

Kolo prije kraja regularnog toka, Partizan, Budućnost Voli i Crvena zvezda osigurali su plasman u završnicu, dok Mornar, Cedevita Olimpija i Primorska se bore za četvrto mjesto.

“Situacija u kojoj smo se našli je posljedica ‘više sile’ i u skladu sa tim treba da se ponašamo. Jedan od naših predloga je da se liga proširi na 14 klubova. Tako bi prevazišli problem vezan za ispadanje iz lige. Nažalost, situacija je takva da je teško izvodljivo da se odigraju utakmice 22. kola. Ostaje pitanje redosljeda u vrhu tabele i plasmana u Evroligu, odnosno Evrokup. Mi možemo da imamo na okupu sve igrače do 10. maja. Do tada ću produžiti ugovore sa Nidamom, Pulenom, Vajthedom i Volerom i bićemo spremni za završnicu ABA lige, kakva god bila”, istakao je Pavićević.

ĐORĐIJE PAVIĆEVIĆ

Predsjednik Košarkaškog kluba Mornar Đorđije Pavićević rekao je da je njegov klub spreman da odigra završnicu ABA lige kroz plej of ili fajnal-for, te da će ugovore sa Amerikancima produžiti do 10. maja.

“Najbolje bi bilo da se odigra plej of i na taj način da riješimo pitanje prvaka. Ako to nije izvodljivo, mi smo spremni i za F4”, kazao je Pavićević na klupskim društvenim mrežama.

Na jučerašnjem sastanku predstavnika klubova ABA lige zaključeno je da će se učiniti sve da se sezona završi na terenu.

Kolo prije kraja regularnog toka, Partizan, Budućnost Voli i Crvena zvezda osigurali su plasman u završnicu, dok Mornar, Cedevita Olimpija i Primorska se bore za četvrto mjesto.

“Situacija u kojoj smo se našli je posljedica ‘više sile’ i u skladu sa tim treba da se ponašamo. Jedan od naših predloga je da se liga proširi na 14 klubova. Tako bi prevazišli problem vezan za ispadanje iz lige. Nažalost, situacija je takva da je teško izvodljivo da se odigraju utakmice 22. kola. Ostaje pitanje redosljeda u vrhu tabele i plasmana u Evroligu, odnosno Evrokup. Mi možemo da imamo na okupu sve igrače do 10. maja. Do tada ću produžiti ugovore sa Nidamom, Pulenom, Vajthedom i Volerom i bićemo spremni za završnicu ABA lige, kakva god bila”, istakao je Pavićević.

JANOVIĆ

Sport je crnogorski brend i država će uvijek stati uz svoje sportiste, kazao je ministar sporta i mladih Nikola Janović.

On je, odgovarajući na pitanje hoće li država pomoći klubovima, kazao da su oni nadležnost lokalnih samouprava i nacionalnih saveza, ali i da će, zbog trenutne situacije, i ministarstvo pomoći.

„Moramo da budemo solidarni, racionalni i odgovorni. Očekujem od Crnogorskog olimpijskog komiteta, Paraolimpijskog komiteta i sportskih saveza da se domaćinski odnose prema novcu koji su dobili na konkursu, a koji je ove godine dodijeljen u rekordnom iznosu od Vlade i Ministarstva sporta i mladih. U martu su, zbog koronavirusa, prekinuta sportska takmičenja pa samim tim nijesu realizovane planirane reprezentativne aktivnosti za koje su dobili novac u 2020. godini, a odložene su i Olimpijske igre za sljedeću godinu”, rekao je Janović u intervjuu agenciji MINA.

On je najavio da će savezi dobiti instrukcije od ministarstva da urade reprogram kako bi se stvorili uslovi da budžetska sredstva preusmjere dominantno za pomoć svojim klubovima.

“Klubovi su baza i taj novac će biti direktna podrška njima, jer su trenutno, zbog zabrane obavljanja sportskih aktivnosti, u najtežoj situaciji i prvi će, kada okolnosti to dozvole, početi sa klupskim takmičenjima”, rekao je Janović.

On je kao još jedan vid pomoći klubovima, naveo i projekat Dječijeg sporta, u kojem će Ministarstvo roditeljima djece koja treniraju određene sportove, subvencionirati članarine.

“To smo Zakonom predvidjeli još prije dvije godine, a u međuvremenu smo stvarali uslove za njegovu realizaciju. Čim krenu sportske aktivnosti pomoći ćemo roditeljima kroz subvencioniranje članarina. Time ćemo pomoći i klubovima i povećati broj djece koja se bave sportom. Ponosan sam na tu ideju našeg Ministarstva i tek će se sada pokazati prava svrha takve odluke”, rekao je ministar sporta i mladih.

Trofejni crnogorski vaterpolista poručio je stipendistima, kojih je ove godine preko 300, da ministarstvo na čijem je čelu neće dozvoliti da zbog navedene krize ostanu bez stipendija ili da im budu smanjene, već da će obezbijediti da se, kroz nacionalne sportske saveze, u potpunosti realizuju, do posljednjeg EUR.

On se zahvalio crnogorskim sportistima koji su pomogli borbu svoje države protiv koronavirusa.

“Sportisti uvijek pokažu svoju plemenitost. Hvala svima koji su pomogli finansijski, ali i kroz učešće u našem projektu Treniraj kod kuće, u koji se uključilo mnogo sportista koji su željeli da pokažu koliko je važno ostati kući u ovim okolnostima a pritom imati fizičku aktivnost jer upravo fizičko zdravlje jača mentalno. To je bila važna poruka”, rekao je Janović.

Ministar je istakao da je odluka o tome kako će se formalno i u kakvom rasporedu završiti takmičenja isključivo u nadležnosti saveza, a odluka o nastavku bilo kakvih sportskih takmičenja mora biti u skladu sa upustvima i preporukama nadležnih institucija.

“Sport nosi posebnu poruku, jedinstvo i energiju. Uvijek nakon velikih kriza (ratova i nepogoda), sport prvi probija barijere. Zato se toliko, na globalnom nivou, govori o sportu i nastavku takmičenja. Svi želimo da se sportisti što prije vrate svojim aktivnostima ali, s druge strane, trebamo biti svjesni da sve se može nadoknaditi, samo ne ljudski životi”, rekao je Janović.

Kapiten zlatne generacije crnogorskih vaterpolista iz Malage smatra da bi bilo odlično kada bi se tokom ljeta, uz sve neophodne mjere mogli stvorili uslovi za povratak sportskim takmičenjima.

“Većina sportova su kontaktni i nose veći epidemiološki rizik, dok manji broj sportova nije i nose manji rizik i zato ni uslovi za povratak u normalno stanje nijesu isti za svaki sport, no, treba biti oprezan i strpljiv i pridržavati se preporuka Nacionalnog koordinacionog tijela (NKT) i Instituta za javno zdravlje. U komunikaciji smo sa njima kao i sa našim kolegama iz oblasti sporta iz drugih država” kazao je Janović.

On je istakao da mu je žao što je prekinut izuzetno uspješan start crnogorskih sportista na međunarodnoj sceni ove godine.

“Počeli smo sjajno, medaljom u kolektivnom sportu, bili smo na pobjedničkom postolju i u nekim pojedinačnim sportovima. Čekali su nas kvalifikacioni turniri za Olimpijske igre i vjerovali smo da će to biti još jedna uspješna godina”, rekao je Janović.

On vjeruje da lijepu budućnost crnogorskog sporta najavljuju medalje u mlađim kategorijama, podsjećajući da ih je u posljednje dvije godine za preko 50 odsto više nego ikada ranije.

Upitan da prokomentariše nemogućnost učešća boksera na kvalifikacionom turniru u Londonu, Janović je kazao da su savezi dužni da vode posebnu brigu o svojim reprezentativcima koji svoju državu predstavljaju širom Evrope i svijeta.

“Dugo godina sam se profesionalno bavio sportom i moram priznati da nikada ranije nijesam čuo za ovakav propust u jednom olimpijskom sportu. Kod ovakvih propusta direktno ispaštaju sportisti i zato, u konkretnom slučaju, očekujem odgovornost rukovodstva Bokserskog saveza”, rekao je Janović.

On je, prestavljajući projekte resora kojim rukovodi, istakao da će Ministarstvo nastaviti sa rekonstrukcijom sportskih terena i sala, podsjećajući da je u protekle tri godine finansirana rekonstrukcija i adaptacija preko 40 takvih projekata širom Crne Gore.

“To je segment u kojem ćemo da nastavimo još dinamičnije, adaptirajući ne samo sportske terene i sale, već i sportsko rekreativne površine i trim staze. Želimo da djeci i omladini omogućimo da se bave, ne samo takmičarskim, već i rekreativnim sportom širom Crne Gore, upravo na taj način dajući prioritet očuvanju zdravlja naših građana”, istakao je Janović.

Ministar je naglasio da je Vlada pokazala visok nivo odgovornosti i spremnosti da se nosi sa teškim kriznim situacijama, što potvrđuje i blagovremeno uvođenje mjera za suzbijanje širenja koronavirusa.

On je ukazao i na profesionalizam svih nadležnih insitucija, navodeći da zahvalnost dugujemo i građanima koji su pokazali visok stepen odgovornosti kada je u pitanju poštovanje mjera i preporuka NKT-a.

JANOVIĆ

Sport je crnogorski brend i država će uvijek stati uz svoje sportiste, kazao je ministar sporta i mladih Nikola Janović.

On je, odgovarajući na pitanje hoće li država pomoći klubovima, kazao da su oni nadležnost lokalnih samouprava i nacionalnih saveza, ali i da će, zbog trenutne situacije, i ministarstvo pomoći.

„Moramo da budemo solidarni, racionalni i odgovorni. Očekujem od Crnogorskog olimpijskog komiteta, Paraolimpijskog komiteta i sportskih saveza da se domaćinski odnose prema novcu koji su dobili na konkursu, a koji je ove godine dodijeljen u rekordnom iznosu od Vlade i Ministarstva sporta i mladih. U martu su, zbog koronavirusa, prekinuta sportska takmičenja pa samim tim nijesu realizovane planirane reprezentativne aktivnosti za koje su dobili novac u 2020. godini, a odložene su i Olimpijske igre za sljedeću godinu”, rekao je Janović u intervjuu agenciji MINA.

On je najavio da će savezi dobiti instrukcije od ministarstva da urade reprogram kako bi se stvorili uslovi da budžetska sredstva preusmjere dominantno za pomoć svojim klubovima.

“Klubovi su baza i taj novac će biti direktna podrška njima, jer su trenutno, zbog zabrane obavljanja sportskih aktivnosti, u najtežoj situaciji i prvi će, kada okolnosti to dozvole, početi sa klupskim takmičenjima”, rekao je Janović.

On je kao još jedan vid pomoći klubovima, naveo i projekat Dječijeg sporta, u kojem će Ministarstvo roditeljima djece koja treniraju određene sportove, subvencionirati članarine.

“To smo Zakonom predvidjeli još prije dvije godine, a u međuvremenu smo stvarali uslove za njegovu realizaciju. Čim krenu sportske aktivnosti pomoći ćemo roditeljima kroz subvencioniranje članarina. Time ćemo pomoći i klubovima i povećati broj djece koja se bave sportom. Ponosan sam na tu ideju našeg Ministarstva i tek će se sada pokazati prava svrha takve odluke”, rekao je ministar sporta i mladih.

Trofejni crnogorski vaterpolista poručio je stipendistima, kojih je ove godine preko 300, da ministarstvo na čijem je čelu neće dozvoliti da zbog navedene krize ostanu bez stipendija ili da im budu smanjene, već da će obezbijediti da se, kroz nacionalne sportske saveze, u potpunosti realizuju, do posljednjeg EUR.

On se zahvalio crnogorskim sportistima koji su pomogli borbu svoje države protiv koronavirusa.

“Sportisti uvijek pokažu svoju plemenitost. Hvala svima koji su pomogli finansijski, ali i kroz učešće u našem projektu Treniraj kod kuće, u koji se uključilo mnogo sportista koji su željeli da pokažu koliko je važno ostati kući u ovim okolnostima a pritom imati fizičku aktivnost jer upravo fizičko zdravlje jača mentalno. To je bila važna poruka”, rekao je Janović.

Ministar je istakao da je odluka o tome kako će se formalno i u kakvom rasporedu završiti takmičenja isključivo u nadležnosti saveza, a odluka o nastavku bilo kakvih sportskih takmičenja mora biti u skladu sa upustvima i preporukama nadležnih institucija.

“Sport nosi posebnu poruku, jedinstvo i energiju. Uvijek nakon velikih kriza (ratova i nepogoda), sport prvi probija barijere. Zato se toliko, na globalnom nivou, govori o sportu i nastavku takmičenja. Svi želimo da se sportisti što prije vrate svojim aktivnostima ali, s druge strane, trebamo biti svjesni da sve se može nadoknaditi, samo ne ljudski životi”, rekao je Janović.

Kapiten zlatne generacije crnogorskih vaterpolista iz Malage smatra da bi bilo odlično kada bi se tokom ljeta, uz sve neophodne mjere mogli stvorili uslovi za povratak sportskim takmičenjima.

“Većina sportova su kontaktni i nose veći epidemiološki rizik, dok manji broj sportova nije i nose manji rizik i zato ni uslovi za povratak u normalno stanje nijesu isti za svaki sport, no, treba biti oprezan i strpljiv i pridržavati se preporuka Nacionalnog koordinacionog tijela (NKT) i Instituta za javno zdravlje. U komunikaciji smo sa njima kao i sa našim kolegama iz oblasti sporta iz drugih država” kazao je Janović.

On je istakao da mu je žao što je prekinut izuzetno uspješan start crnogorskih sportista na međunarodnoj sceni ove godine.

“Počeli smo sjajno, medaljom u kolektivnom sportu, bili smo na pobjedničkom postolju i u nekim pojedinačnim sportovima. Čekali su nas kvalifikacioni turniri za Olimpijske igre i vjerovali smo da će to biti još jedna uspješna godina”, rekao je Janović.

On vjeruje da lijepu budućnost crnogorskog sporta najavljuju medalje u mlađim kategorijama, podsjećajući da ih je u posljednje dvije godine za preko 50 odsto više nego ikada ranije.

Upitan da prokomentariše nemogućnost učešća boksera na kvalifikacionom turniru u Londonu, Janović je kazao da su savezi dužni da vode posebnu brigu o svojim reprezentativcima koji svoju državu predstavljaju širom Evrope i svijeta.

“Dugo godina sam se profesionalno bavio sportom i moram priznati da nikada ranije nijesam čuo za ovakav propust u jednom olimpijskom sportu. Kod ovakvih propusta direktno ispaštaju sportisti i zato, u konkretnom slučaju, očekujem odgovornost rukovodstva Bokserskog saveza”, rekao je Janović.

On je, prestavljajući projekte resora kojim rukovodi, istakao da će Ministarstvo nastaviti sa rekonstrukcijom sportskih terena i sala, podsjećajući da je u protekle tri godine finansirana rekonstrukcija i adaptacija preko 40 takvih projekata širom Crne Gore.

“To je segment u kojem ćemo da nastavimo još dinamičnije, adaptirajući ne samo sportske terene i sale, već i sportsko rekreativne površine i trim staze. Želimo da djeci i omladini omogućimo da se bave, ne samo takmičarskim, već i rekreativnim sportom širom Crne Gore, upravo na taj način dajući prioritet očuvanju zdravlja naših građana”, istakao je Janović.

Ministar je naglasio da je Vlada pokazala visok nivo odgovornosti i spremnosti da se nosi sa teškim kriznim situacijama, što potvrđuje i blagovremeno uvođenje mjera za suzbijanje širenja koronavirusa.

On je ukazao i na profesionalizam svih nadležnih insitucija, navodeći da zahvalnost dugujemo i građanima koji su pokazali visok stepen odgovornosti kada je u pitanju poštovanje mjera i preporuka NKT-a.

OPCIJE OTVORENE

Sve su izglednije šanse da će se završnica Lige šampiona i Lige Evropa u fudbalu igrati u avgustu, prenijeli su svjetski mediji.

Plan je navodno da se domaća prvenstva završe do 31. jula, poslije čega bi fokus bio na evropskim takmičenjima.

Tokom srijede su održani novi sastanci sa tom temom, a Evropska fudbalska unija (UEFA) je u utorak saopštila nacionalnim savezima da postoji mogućnost da se takmičenja igraju tokom juna, jula i avgusta.

Ništa nije definitivno dogovoreno, a UEFA želi da sve opcije drži otvorene što je duže moguće, s obzirom na to da postoji velika neizvjesnost zbog pandemije koronavirusa i da nema garancija da li će sezona biti završena.

Postoje naznake da će se ograničavanje putovanja smanjiti u avgustu, a to je neophodno za takmičenja poput Lige šampiona.

Predviđen je scenario da se četvrtfinala i polufinala igraju između 11. i 22. avgusta, uz opciju da je i dalje u igri mogućnost jedne utakmice u svakoj rundi.

UEFA se nada da će situacija postati jasnija u naredne dvije nedjelje, a takav scenario bi najmanje poremetio narednu sezonu, koja je trebalo da počne krajem juna, ali će definitivno biti odložena.

OPCIJE OTVORENE

Sve su izglednije šanse da će se završnica Lige šampiona i Lige Evropa u fudbalu igrati u avgustu, prenijeli su svjetski mediji.

Plan je navodno da se domaća prvenstva završe do 31. jula, poslije čega bi fokus bio na evropskim takmičenjima.

Tokom srijede su održani novi sastanci sa tom temom, a Evropska fudbalska unija (UEFA) je u utorak saopštila nacionalnim savezima da postoji mogućnost da se takmičenja igraju tokom juna, jula i avgusta.

Ništa nije definitivno dogovoreno, a UEFA želi da sve opcije drži otvorene što je duže moguće, s obzirom na to da postoji velika neizvjesnost zbog pandemije koronavirusa i da nema garancija da li će sezona biti završena.

Postoje naznake da će se ograničavanje putovanja smanjiti u avgustu, a to je neophodno za takmičenja poput Lige šampiona.

Predviđen je scenario da se četvrtfinala i polufinala igraju između 11. i 22. avgusta, uz opciju da je i dalje u igri mogućnost jedne utakmice u svakoj rundi.

UEFA se nada da će situacija postati jasnija u naredne dvije nedjelje, a takav scenario bi najmanje poremetio narednu sezonu, koja je trebalo da počne krajem juna, ali će definitivno biti odložena.

MELOUN

Majk Meloun, trener Denver Nagetsa, rekao je da će im trebati barem 30 dana da se spreme i da nije siguran kako će liga izgledati.

Kada je NBA liga stopirana 11. marta zbog pandemije koronavirusa, Denver Nagetsi su sjedili na trećoj poziciji Zapadne konferencije.

Majk Meloun, trener Denvera, govorio je o trenutnoj situaciji u timu nekih 40ak dana po okončanju sezone zbog pomenutog virusa.

“Naši igrači su vrlo zabrinuti. Da li ćemo imati sezonu uopšte? Ukoliko budemo igrali košarku na šta će to da liči? Kako će izgledati sezona? Niko nema odgovor. Kada uđemo u salu, trebaće nam oko 25 do 30 dana da se spremimo. Čujem da ćemo toliko vremena i dobiti”, rekao je Majk Meloun.

Denver je prošle sezone umalo igrao u finalu Zapada.

MELOUN

Majk Meloun, trener Denver Nagetsa, rekao je da će im trebati barem 30 dana da se spreme i da nije siguran kako će liga izgledati.

Kada je NBA liga stopirana 11. marta zbog pandemije koronavirusa, Denver Nagetsi su sjedili na trećoj poziciji Zapadne konferencije.

Majk Meloun, trener Denvera, govorio je o trenutnoj situaciji u timu nekih 40ak dana po okončanju sezone zbog pomenutog virusa.

“Naši igrači su vrlo zabrinuti. Da li ćemo imati sezonu uopšte? Ukoliko budemo igrali košarku na šta će to da liči? Kako će izgledati sezona? Niko nema odgovor. Kada uđemo u salu, trebaće nam oko 25 do 30 dana da se spremimo. Čujem da ćemo toliko vremena i dobiti”, rekao je Majk Meloun.

Denver je prošle sezone umalo igrao u finalu Zapada.

POSLIJE GODINU I PO

Fudbalski klub Čelsi nije zadovoljan transferom od prije samo godinu i po dana, koji je bio u vrijednosti od 80 miliona eura.

Čelsi je tada mislio da se, manje-više doživotno obezbijedio što se tiče čuvara mreže dovođenjem Kepe Arisabalage.

Kepa je došao iz Atletik Bilbaa i za godinu i po dana na Stamford Bridžu nije pokazao ono što se od njega očekivalo.

Iz tog razloga, svjetski mediji pišu da su “plavci” izuzetno zainteresovani za mladog Italijana Đanluiđija Donarumu.

Za Donarumu, golmana Milana, zainteresovan je i PSŽ, a obje ekipe spremne su da uz novac ponude igrača za zamjenu – Čelsi Kepu, a PSŽ Alfonsa Areolu.

POSLIJE GODINU I PO

Fudbalski klub Čelsi nije zadovoljan transferom od prije samo godinu i po dana, koji je bio u vrijednosti od 80 miliona eura.

Čelsi je tada mislio da se, manje-više doživotno obezbijedio što se tiče čuvara mreže dovođenjem Kepe Arisabalage.

Kepa je došao iz Atletik Bilbaa i za godinu i po dana na Stamford Bridžu nije pokazao ono što se od njega očekivalo.

Iz tog razloga, svjetski mediji pišu da su “plavci” izuzetno zainteresovani za mladog Italijana Đanluiđija Donarumu.

Za Donarumu, golmana Milana, zainteresovan je i PSŽ, a obje ekipe spremne su da uz novac ponude igrača za zamjenu – Čelsi Kepu, a PSŽ Alfonsa Areolu.

  • Skupštinska delegacija učestvovala na Ljetnjem zasjedanju PSSE
    on 27/06/2026 at 14:20

    Otpornost evropskih institucija počiva na jedinstvu, odgovornosti i dosljednoj zaštiti temeljnih vrijednosti Savjeta Evrope (SE), poručeno je sa Ljetnjeg zasjedanja Parlamentarne skupštine SE (PSSE), na kojem je učestvovala delegacija crnogorskog parlamenta. 

  • Vujović: Odbranom Informera Mandić pokazao kome je lojalan
    on 27/06/2026 at 13:23

    Jedan od lidera Evropskog saveza Ivan Vujović ocijenio je da je predsjednik Skupštine Andrija Mandić, braneći list Informer, pokazao da i dalje slijedi politiku predsjednika Srbije Aleksandra Vučića.

  • Mandić: Sloboda se brani otvorenošću, zabrana ulaska nije put kojim treba da idemo
    on 27/06/2026 at 06:36

    Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić poručio je da Crna Gora treba da ostane zemlja sloboda i da u potpunosti raskine sa praksama bivše vlasti koje su, kako je naveo, narušavale ljudska prava i slobode. On je naveo da je Nova srpska demokratija saznala da se, mimo znanja njihovih funkcionera u izvršnoj vlasti, navodno prave spiskovi osoba kojima bi trebalo zabraniti ulazak u Crnu Goru, a takve inicijative, ocjenjuje Mandić, mogu narušiti ambijent koji je Crna Gora gradila kao država koja poštuje slobode i ljudska prava, ali i otežati odnose u regionu.

  • Milatović: Nastavak izgradnje autoputa jedan je od najvažnijih razvojnih prioriteta Crne Gore
    on 26/06/2026 at 20:44

    Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović poručio je da je nastavak izgradnje autoputa među ključnim razvojnim prioritetima države, ističući da će bolje povezivanje Crne Gore sa regionom i zemljama Centralne Evrope doprinijeti ravnomjernijem regionalnom razvoju, jačanju ekonomije i otvaranju novih prilika za građane i privredu.

  • Živković: Permanentni haos u državi zbog djelovanja parlamentarne većine
    on 26/06/2026 at 19:36

    DPS nije opozicija državi, kaže za RTV Nikšić predsjednik partije Danijel Živković. Napominje da nije suština samo kritikovati nekoga, ali da zbog djelovanja opozicije danas imamo permanentni haos u Crnoj Gori.

  • Mandić: Kurtijeve odluke neće pokvariti odnose Srba i Albanaca u Crnoj Gori
    on 26/06/2026 at 18:33

    Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić ocijenio je da zabrana ulaska na Kosovo i Metohiju za predsjednika Opštine Nikšić Marka Kovačevića i predsjednicu Skupštine opštine Berane Vidu Ivanović neće narušiti odnose srpskih i albanskih političkih predstavnika u Crnoj Gori. Poručio je da odgovor ne treba da budu recipročne mjere, već dijalog i očuvanje regionalne stabilnosti.

  • Usvojeni novi antikorupcijski propisi: Zaštita zviždača i jači mehanizmi kontrole
    on 26/06/2026 at 18:13

    Vlada Crne Gore utvrdila je predloge zakona o zaštiti zviždača i izmjenama Zakona o sprečavanju korupcije, kojima se, kako je saopšteno, unapređuju mehanizmi prijavljivanja nepravilnosti, jača institucionalni okvir za borbu protiv korupcije i usklađuje domaće zakonodavstvo sa standardima Evropske unije. Novi propisi dio su obaveza iz pregovaračkog Poglavlja 23.

  • Ibrahimović učestvuje na Dubrovnik forumu 2026
    on 26/06/2026 at 17:40

    Potpredsjednik Vlade i ministar vanjskih poslova Ervin Ibrahimović učestvovaće danas i sjutra na Dubrovnik forumu na poziv hrvatskog ministra za vanjske i evropske poslove Gordana Grlića Radmana.

  • Vlada izvršila 20 kadrovskih promjena
    on 26/06/2026 at 15:40

    Na 132. sjednici Vlade Crne Gore, kojom je predsjedavao premijer Milojko Spajić, usvojeno je 20 odluka koje se odnose na kadrovska pitanja. Promjene obuhvataju razrješenja, imenovanja i određivanja vršilaca dužnosti u državnoj upravi, zdravstvenim ustanovama, obrazovanju, sajber bezbjednosti i drugim institucijama.

  • Ivanović: Diplomatija ostaje nezamjenjiv instrument očuvanja mira
    on 26/06/2026 at 14:31

    Potpredsjednik Vlade za vanjske i evropske poslove dr Filip Ivanović održao je završno predavanje na 19. međunarodnoj Ljetnjoj školi za mlade diplomate „Gavro Vuković“, koja je od 21. do 26. juna okupila mlade diplomate iz četrdeset osam država svijeta. Obraćajući se učesnicima, potpredsjednik Vlade je istakao da je Ljetnja škola „Gavro Vuković“ tokom gotovo dvije decenije izrasla u jednu od najznačajnijih platformi za stručno usavršavanje mladih diplomata, potvrđujući ugled Crne Gore kao države posvećene dijalogu, multilateralizmu i evropskim vrijednostima.

  • Domaće je i dalje na cijeni: Familija Božović iz Mojkovca širi proizvodnju
    on 27/06/2026 at 16:41

    Familija Božović iz Mojkovca proizvodi uvijek tražene domaće proizvode. Kažu da prodaja povrća ide dobro jer potrošači više cijene domaće nego industrijske proizvode. A uz podršku lokalne uprave i resornog ministarstva šire i kapacitete.

  • Đeljošaj: Mikro, mala i srednja preduzeća temelj održivog ekonomskog rasta
    on 27/06/2026 at 12:09

    Snažna mikro, mala i srednja preduzeća predstavljaju temelj održivog ekonomskog rasta i prosperiteta Crne Gore, saopštio je ministar ekonomskog razvoja, Nik Đeljošaj i najavio nastavak gradnje partnerstva sa privredom.

  • Pekari najavili poskupljenje hljeba, od jula rastu i cijene cigareta
    on 27/06/2026 at 06:12

    Iz Udruženja pekara najavljuju poskupljenje osnovne vrste hljeba za pet centi počev od 11. jula, a to je minimalno povećanje imajući u vidu rashode, kazao je član Udruženja Hasan Ramović. Poskupiće u julu i cigarete, a u skladu s akciznim kalendarom. Pogodiće poskupljenje i siromašnije pušače, a pretpostavka nadležnih je da će mladi osloboditi se zavisnosti od duvanskog dima. Ipak, iskustvo je pokazalo da naglo povećanje akciza stvara prostor i za sivo tržište.

  • Stižu nova poreska pravila: Jača kontrola akciza, PDV-a i poreskih prevara
    on 26/06/2026 at 18:40

    Vlada je na današnjoj sjednici u cilju usklađivanja nacionalnog zakonodavstva sa pravnom tekovinom Evropske unije, utvrdila predloge seta poreskih zakona.

  • Đeljošaj: Predložen Zakon o robnim rezervama, Uprava će se formirati do kraja godine
    on 26/06/2026 at 14:11

    Ministar ekonomskog razvoja Nik Đeljošaj je istakao da je Vlada danas utvrdila Predlog zakona o robnim rezervama čime će država moći da brzo reaguje u slučaju nepredviđenih velikih poremećaja i nestabilnosti na tržištu.

  • Dukaj: Javna uprava mora biti servis građana, a ne administrativna prepreka
    on 26/06/2026 at 13:03

    Ministar javne uprave Maraš Dukaj poručio je da Crna Gora mora graditi javnu upravu koja će biti bliža građanima, efikasnija i otvorenija za njihove inicijative, ističući da su reforma lokalne samouprave, digitalizacija i profesionalizacija administracije ključni prioriteti resora kojim rukovodi.

  • Vukićević: Ponosna sam što sam učestvovala u pokretanju izgradnje druge dionice auto-puta
    on 26/06/2026 at 12:30

    Crna Gora danas započinje izgradnju druge dionice auto-puta, najvažnijeg infrastrukturnog projekta u oblasti saobraćajne infrastrukture, napisala je na svom Fejsbuk profilu potpredsjednica DNP-a Maja Vukićević, bivša ministarka saobraćaja.

  • EU projekti za održivu plavu ekonomiju Crne Gore
    on 26/06/2026 at 11:56

    U Crnoj Gori se trenutno realizuje veliki broj projekata koji doprinose razvoju plave ekonomije, pri čemu je potrebno otvoriti prostor za nove inicijative koje će doprinijeti održivom razvoju Jadrana i konkurentnosti crnogorske privrede, ocijenjeno je iz Privredne komore (PKCG).

  • Ljiljanić: Kineski konzorcijum ispunio uslove, počinju pripremni radovi
    on 26/06/2026 at 11:26

    Glavni radovi na trasi auto-puta Mateševo-Andrijevica očekuju se sredinom 2027. godine, kazao je gostujući u Jutarnjem programu TVCG Milan Lliljanić, izvršni direktor Monteputa.

  • Vlada usvojila Predlog zakona o socijalnoj ekonomiji
    on 26/06/2026 at 11:04

    Vlada Crne Gore je na sjednici 25. juna usvojila Predlog zakona o socijalnoj ekonomiji, koji predstavlja prvi sistemski pravni okvir za razvoj socijalne ekonomije u Crnoj Gori. kako je saopšteno iz Vlade Predlog zakona predviđa uspostavljanje Registra subjekata socijalne ekonomije, formiranje Savjeta za socijalnu ekonomiju, kao i mehanizme koji će doprinijeti većoj transparentnosti, odgovornosti i efikasnijoj koordinaciji javnih politika u ovoj oblasti.