DANCI SE DOSJETILI

Danski klub Mitjiland pronašao je rješenje za navijače kojima neće biti dozvoljen dolazak na utakmice zbog pandemije korona virusa kada se fudbaleri vrate na zelene terene.

Danski prvoligaš planira da napravi auto-bioskop (Drive-in theater) ispred stadiona kako bi navijači bili što bliže klubu. Auto-bioskop ispred stadiona imaće 2.000 parking mjesta, a utakmice bi moglo da gleda i do 10.000 navijača, prenosi portal Klix.

Iz kluba su rekli da se nadaju da će uspjeti da prenesu atmosferu sa stadiona tako što će audiosnimak s utakmice biti emitovan na posebnoj radijskoj frekvenciji.

Fudbalska takmičenja u Danskoj prekinuta su do daljnjeg.

“U vremenu koje je pred nama moraćemo, nažalost, da igramo utakmice bez navijača, a radimo na tome da im pružimo najbolje moguće iskustvo”, saopšteno je iz Mitjilanda.

DANCI SE DOSJETILI

Danski klub Mitjiland pronašao je rješenje za navijače kojima neće biti dozvoljen dolazak na utakmice zbog pandemije korona virusa kada se fudbaleri vrate na zelene terene.

Danski prvoligaš planira da napravi auto-bioskop (Drive-in theater) ispred stadiona kako bi navijači bili što bliže klubu. Auto-bioskop ispred stadiona imaće 2.000 parking mjesta, a utakmice bi moglo da gleda i do 10.000 navijača, prenosi portal Klix.

Iz kluba su rekli da se nadaju da će uspjeti da prenesu atmosferu sa stadiona tako što će audiosnimak s utakmice biti emitovan na posebnoj radijskoj frekvenciji.

Fudbalska takmičenja u Danskoj prekinuta su do daljnjeg.

“U vremenu koje je pred nama moraćemo, nažalost, da igramo utakmice bez navijača, a radimo na tome da im pružimo najbolje moguće iskustvo”, saopšteno je iz Mitjilanda.

50 BIVŠIH I AKTIVNIH FUDBALERA

Svjetska fudbalska federacija (FIFA) je objavila video u kojem sadašnji i bivše zvijezde, među kojima su Đanluiđi Bufon, Fabio Kanavaro, Dijego Maradona, Ronaldo, Dejvid Bekam, Kafu, Kaka i Marko van Basten, aplaudiraju zdravstvenim radnicima, koji su već mjesecima u borbi protiv globalne pandemije novog koronavirusa.

Aplauz zdravstvenim radnicima u znak zahvalnosti prerastao je u globalnu tradiciju tokom pandemije, a krenula je iz Italije za vrijeme zabrane kretanja zbog širenja koronavirusa, kada su građani izašli na prozore i balkone i pljeskali.

Sada je FIFA snimila video na kojem 50 sadašnjih i bivših fudbalera aplaudira zdravstvenim radnicima. Među njima i Dejvid Bekham, nekada sjajni fudbaler Manchester junajteda i Real Madrida te reprezentativac Engleske.

“Kao fudbaleri navikli smo da nam aplaudiraju, ali ovaj put imamo priliku da pokažemo svoju zahvalnost mnogim ljudima koji rizikuju živote da bi zaštitili naše. Vi ste heroji čovječanstva i želimo da pokažemo da vas fudbal podržava, kao i sve što radite da biste odbranili sve nas“, rekao je Bekam za zvaničnu internet stranicu FIFA-e.

50 BIVŠIH I AKTIVNIH FUDBALERA

Svjetska fudbalska federacija (FIFA) je objavila video u kojem sadašnji i bivše zvijezde, među kojima su Đanluiđi Bufon, Fabio Kanavaro, Dijego Maradona, Ronaldo, Dejvid Bekam, Kafu, Kaka i Marko van Basten, aplaudiraju zdravstvenim radnicima, koji su već mjesecima u borbi protiv globalne pandemije novog koronavirusa.

Aplauz zdravstvenim radnicima u znak zahvalnosti prerastao je u globalnu tradiciju tokom pandemije, a krenula je iz Italije za vrijeme zabrane kretanja zbog širenja koronavirusa, kada su građani izašli na prozore i balkone i pljeskali.

Sada je FIFA snimila video na kojem 50 sadašnjih i bivših fudbalera aplaudira zdravstvenim radnicima. Među njima i Dejvid Bekham, nekada sjajni fudbaler Manchester junajteda i Real Madrida te reprezentativac Engleske.

“Kao fudbaleri navikli smo da nam aplaudiraju, ali ovaj put imamo priliku da pokažemo svoju zahvalnost mnogim ljudima koji rizikuju živote da bi zaštitili naše. Vi ste heroji čovječanstva i želimo da pokažemo da vas fudbal podržava, kao i sve što radite da biste odbranili sve nas“, rekao je Bekam za zvaničnu internet stranicu FIFA-e.

RAZMIŠLJA O BRITANSKOM PASOŠU

Čelnik Breše Masimo Ćelini prvi je predsjednik jednog kluba iz Serije A koji je zaražen korona virusom, koji je dobio dok je bio na Sardiniji. Pored prvog čovjeka posljednjeplasiranog tima Serije A, prisustvo virusa Kovid-19 potvrđeno je i kod njegove ćerke.

“Bio sam u Kaljariju nekoliko dana nakon što sam proveo tri sedmice u karantinu u Breši. Otišao sam u bolnicu na testiranje i pokazalo se da sam pozitivan. Simptomi koje sam imao su vezani uz velik umor i bol u kostima”, rekao je Cellino.

Njegova kćerka je takođe bila pozitivna, dok sin nije zaražen.

Predsjednik Breše je jako razočaran u italijanske vlasti za koje smatra da rade jako malo za građane.

“Apsurdno je da mi uopšte raspravljamo o tome hoćemo li igrati ili ne. Ja sam srećnik jer imam vilu u Kaljariju i Majamiju, ali devet miliona Italijana živi ispod granice siromaštva. Država mora biti bliže narodu, čekovi od 600 eura neće im puno pomoći. Sram me je koliko ova vlada nema saosjećanja, ozbiljno razmišljam o uzimanju britanskog pasoša”, kazao je.

Dodao je da vjeruje da ga građani Breše podržavaju u nastojanju trajnog prekida italijanskog prvenstva.

“Ljudi Bređe me brane, traže od mene da ispoštujem njihove mrtve i da bi bili uvrijeđeni kada bih dopustio ekipi da nastupa. Ne bojim se ispadanja, drage volje ići ću u Serie B, neću iznevjeriti ljude ovog grada. Ako su odgodili Evropsko prvenstvo i Olimpijske igre, kako mogu misliti da ćemo mi moći igrati za mjesec dana?”, rekao je Ćelini, poznat kao veliki protivnik nastavka sezone Serije A, tvrdeći da njegovi igrači neće nastupiti u nastavku sezone, ako bi uopšte do toga došlo.

RAZMIŠLJA O BRITANSKOM PASOŠU

Čelnik Breše Masimo Ćelini prvi je predsjednik jednog kluba iz Serije A koji je zaražen korona virusom, koji je dobio dok je bio na Sardiniji. Pored prvog čovjeka posljednjeplasiranog tima Serije A, prisustvo virusa Kovid-19 potvrđeno je i kod njegove ćerke.

“Bio sam u Kaljariju nekoliko dana nakon što sam proveo tri sedmice u karantinu u Breši. Otišao sam u bolnicu na testiranje i pokazalo se da sam pozitivan. Simptomi koje sam imao su vezani uz velik umor i bol u kostima”, rekao je Cellino.

Njegova kćerka je takođe bila pozitivna, dok sin nije zaražen.

Predsjednik Breše je jako razočaran u italijanske vlasti za koje smatra da rade jako malo za građane.

“Apsurdno je da mi uopšte raspravljamo o tome hoćemo li igrati ili ne. Ja sam srećnik jer imam vilu u Kaljariju i Majamiju, ali devet miliona Italijana živi ispod granice siromaštva. Država mora biti bliže narodu, čekovi od 600 eura neće im puno pomoći. Sram me je koliko ova vlada nema saosjećanja, ozbiljno razmišljam o uzimanju britanskog pasoša”, kazao je.

Dodao je da vjeruje da ga građani Breše podržavaju u nastojanju trajnog prekida italijanskog prvenstva.

“Ljudi Bređe me brane, traže od mene da ispoštujem njihove mrtve i da bi bili uvrijeđeni kada bih dopustio ekipi da nastupa. Ne bojim se ispadanja, drage volje ići ću u Serie B, neću iznevjeriti ljude ovog grada. Ako su odgodili Evropsko prvenstvo i Olimpijske igre, kako mogu misliti da ćemo mi moći igrati za mjesec dana?”, rekao je Ćelini, poznat kao veliki protivnik nastavka sezone Serije A, tvrdeći da njegovi igrači neće nastupiti u nastavku sezone, ako bi uopšte do toga došlo.

JOŠ BEZ DOGOVORA

Golman i kapiten fudbalskog kluba Bajern Minhen Manuel Nojer rekao je danas da ga nervira to što “cure” u javnost detalji pregovora oko novog ugovora.

“Svi pregovori koje smo imali od kako sam došao u Bajern su ostali povjerljivi, nikada ništa nije curjelo. Sada, detalji konstantno izlaze u javnost i oni su obično pogrešni, što me nervira, to nije nešto na šta sam navikao u Bajernu”, rekao je Nojer u intervjuu za list Bild.

Iako mu je krivo što se detalji iznose u medije, Nojer ne krije da još nije postignut dogovor sa njemačkim gigantom.

“Želim da ugovor bude dobar za mene i za Bajern. Želim da sve bude kako treba, da budem uz tim i pružam 100 odsto sebe. Za to, potrebno je da se svi uslovi usaglase”, kazao je 34-godišnji Nojer.

On je 2011. godine iz Šalkea došao u Bajern i od tada osvojio sedam titula šampiona Njemačke, kao i Ligu šampiona 2013.

Ugovor mu ističe u junu 2021. godine, a u svom timu bi ga rado videlo nekoliko članova engleske Premijer lige.

Zastoj u pregovorima postoji, kako su prenijeli njemački mediji, zato što Nojer i njegov menadžer Tomas Krot navodno traže petogodišnji ugovor i godišnju platu od 20 miliona eura.

JOŠ BEZ DOGOVORA

Golman i kapiten fudbalskog kluba Bajern Minhen Manuel Nojer rekao je danas da ga nervira to što “cure” u javnost detalji pregovora oko novog ugovora.

“Svi pregovori koje smo imali od kako sam došao u Bajern su ostali povjerljivi, nikada ništa nije curjelo. Sada, detalji konstantno izlaze u javnost i oni su obično pogrešni, što me nervira, to nije nešto na šta sam navikao u Bajernu”, rekao je Nojer u intervjuu za list Bild.

Iako mu je krivo što se detalji iznose u medije, Nojer ne krije da još nije postignut dogovor sa njemačkim gigantom.

“Želim da ugovor bude dobar za mene i za Bajern. Želim da sve bude kako treba, da budem uz tim i pružam 100 odsto sebe. Za to, potrebno je da se svi uslovi usaglase”, kazao je 34-godišnji Nojer.

On je 2011. godine iz Šalkea došao u Bajern i od tada osvojio sedam titula šampiona Njemačke, kao i Ligu šampiona 2013.

Ugovor mu ističe u junu 2021. godine, a u svom timu bi ga rado videlo nekoliko članova engleske Premijer lige.

Zastoj u pregovorima postoji, kako su prenijeli njemački mediji, zato što Nojer i njegov menadžer Tomas Krot navodno traže petogodišnji ugovor i godišnju platu od 20 miliona eura.

SJAJAN GEST

Izvršni direktor Rome Gvido Fienga pohvalio je danas fudbalere prvog tima za “vrhunski gest” jer su se odrekli četiri mjesečne plate kako bi pomogle klub tokom pandemije korona virusa.

“Uvijek govorimo o jedinstvu u Romu. Ovim gestom igrača, trenera i stručnog štaba je pokazano da smo u ovome zaista zajedno. Oni su pokazali da razumiju šta predstavlja ovaj klub i zahvaljujem im na sjajnom gestu”, rekao je Fienga.

Igrači, trener Paulo Fonseka i stručni štab će, takođe, pokriti razliku kako bi ostalo zaposleno osoblje dobilo punu platu.

Roma nije igrala od 1. marta.

Italija ima najveću smrtnost od korona virusa u Evropi, sa više od 23 hiljade umrlih.

SJAJAN GEST

Izvršni direktor Rome Gvido Fienga pohvalio je danas fudbalere prvog tima za “vrhunski gest” jer su se odrekli četiri mjesečne plate kako bi pomogle klub tokom pandemije korona virusa.

“Uvijek govorimo o jedinstvu u Romu. Ovim gestom igrača, trenera i stručnog štaba je pokazano da smo u ovome zaista zajedno. Oni su pokazali da razumiju šta predstavlja ovaj klub i zahvaljujem im na sjajnom gestu”, rekao je Fienga.

Igrači, trener Paulo Fonseka i stručni štab će, takođe, pokriti razliku kako bi ostalo zaposleno osoblje dobilo punu platu.

Roma nije igrala od 1. marta.

Italija ima najveću smrtnost od korona virusa u Evropi, sa više od 23 hiljade umrlih.

  • Skupštinska delegacija učestvovala na Ljetnjem zasjedanju PSSE
    on 27/06/2026 at 14:20

    Otpornost evropskih institucija počiva na jedinstvu, odgovornosti i dosljednoj zaštiti temeljnih vrijednosti Savjeta Evrope (SE), poručeno je sa Ljetnjeg zasjedanja Parlamentarne skupštine SE (PSSE), na kojem je učestvovala delegacija crnogorskog parlamenta. 

  • Vujović: Odbranom Informera Mandić pokazao kome je lojalan
    on 27/06/2026 at 13:23

    Jedan od lidera Evropskog saveza Ivan Vujović ocijenio je da je predsjednik Skupštine Andrija Mandić, braneći list Informer, pokazao da i dalje slijedi politiku predsjednika Srbije Aleksandra Vučića.

  • Mandić: Sloboda se brani otvorenošću, zabrana ulaska nije put kojim treba da idemo
    on 27/06/2026 at 06:36

    Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić poručio je da Crna Gora treba da ostane zemlja sloboda i da u potpunosti raskine sa praksama bivše vlasti koje su, kako je naveo, narušavale ljudska prava i slobode. On je naveo da je Nova srpska demokratija saznala da se, mimo znanja njihovih funkcionera u izvršnoj vlasti, navodno prave spiskovi osoba kojima bi trebalo zabraniti ulazak u Crnu Goru, a takve inicijative, ocjenjuje Mandić, mogu narušiti ambijent koji je Crna Gora gradila kao država koja poštuje slobode i ljudska prava, ali i otežati odnose u regionu.

  • Milatović: Nastavak izgradnje autoputa jedan je od najvažnijih razvojnih prioriteta Crne Gore
    on 26/06/2026 at 20:44

    Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović poručio je da je nastavak izgradnje autoputa među ključnim razvojnim prioritetima države, ističući da će bolje povezivanje Crne Gore sa regionom i zemljama Centralne Evrope doprinijeti ravnomjernijem regionalnom razvoju, jačanju ekonomije i otvaranju novih prilika za građane i privredu.

  • Živković: Permanentni haos u državi zbog djelovanja parlamentarne većine
    on 26/06/2026 at 19:36

    DPS nije opozicija državi, kaže za RTV Nikšić predsjednik partije Danijel Živković. Napominje da nije suština samo kritikovati nekoga, ali da zbog djelovanja opozicije danas imamo permanentni haos u Crnoj Gori.

  • Mandić: Kurtijeve odluke neće pokvariti odnose Srba i Albanaca u Crnoj Gori
    on 26/06/2026 at 18:33

    Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić ocijenio je da zabrana ulaska na Kosovo i Metohiju za predsjednika Opštine Nikšić Marka Kovačevića i predsjednicu Skupštine opštine Berane Vidu Ivanović neće narušiti odnose srpskih i albanskih političkih predstavnika u Crnoj Gori. Poručio je da odgovor ne treba da budu recipročne mjere, već dijalog i očuvanje regionalne stabilnosti.

  • Usvojeni novi antikorupcijski propisi: Zaštita zviždača i jači mehanizmi kontrole
    on 26/06/2026 at 18:13

    Vlada Crne Gore utvrdila je predloge zakona o zaštiti zviždača i izmjenama Zakona o sprečavanju korupcije, kojima se, kako je saopšteno, unapređuju mehanizmi prijavljivanja nepravilnosti, jača institucionalni okvir za borbu protiv korupcije i usklađuje domaće zakonodavstvo sa standardima Evropske unije. Novi propisi dio su obaveza iz pregovaračkog Poglavlja 23.

  • Ibrahimović učestvuje na Dubrovnik forumu 2026
    on 26/06/2026 at 17:40

    Potpredsjednik Vlade i ministar vanjskih poslova Ervin Ibrahimović učestvovaće danas i sjutra na Dubrovnik forumu na poziv hrvatskog ministra za vanjske i evropske poslove Gordana Grlića Radmana.

  • Vlada izvršila 20 kadrovskih promjena
    on 26/06/2026 at 15:40

    Na 132. sjednici Vlade Crne Gore, kojom je predsjedavao premijer Milojko Spajić, usvojeno je 20 odluka koje se odnose na kadrovska pitanja. Promjene obuhvataju razrješenja, imenovanja i određivanja vršilaca dužnosti u državnoj upravi, zdravstvenim ustanovama, obrazovanju, sajber bezbjednosti i drugim institucijama.

  • Ivanović: Diplomatija ostaje nezamjenjiv instrument očuvanja mira
    on 26/06/2026 at 14:31

    Potpredsjednik Vlade za vanjske i evropske poslove dr Filip Ivanović održao je završno predavanje na 19. međunarodnoj Ljetnjoj školi za mlade diplomate „Gavro Vuković“, koja je od 21. do 26. juna okupila mlade diplomate iz četrdeset osam država svijeta. Obraćajući se učesnicima, potpredsjednik Vlade je istakao da je Ljetnja škola „Gavro Vuković“ tokom gotovo dvije decenije izrasla u jednu od najznačajnijih platformi za stručno usavršavanje mladih diplomata, potvrđujući ugled Crne Gore kao države posvećene dijalogu, multilateralizmu i evropskim vrijednostima.

  • Đeljošaj: Mikro, mala i srednja preduzeća temelj održivog ekonomskog rasta
    on 27/06/2026 at 12:09

    Snažna mikro, mala i srednja preduzeća predstavljaju temelj održivog ekonomskog rasta i prosperiteta Crne Gore, saopštio je ministar ekonomskog razvoja, Nik Đeljošaj i najavio nastavak gradnje partnerstva sa privredom.

  • Pekari najavili poskupljenje hljeba, od jula rastu i cijene cigareta
    on 27/06/2026 at 06:12

    Iz Udruženja pekara najavljuju poskupljenje osnovne vrste hljeba za pet centi počev od 11. jula, a to je minimalno povećanje imajući u vidu rashode, kazao je član Udruženja Hasan Ramović. Poskupiće u julu i cigarete, a u skladu s akciznim kalendarom. Pogodiće poskupljenje i siromašnije pušače, a pretpostavka nadležnih je da će mladi osloboditi se zavisnosti od duvanskog dima. Ipak, iskustvo je pokazalo da naglo povećanje akciza stvara prostor i za sivo tržište.

  • Stižu nova poreska pravila: Jača kontrola akciza, PDV-a i poreskih prevara
    on 26/06/2026 at 18:40

    Vlada je na današnjoj sjednici u cilju usklađivanja nacionalnog zakonodavstva sa pravnom tekovinom Evropske unije, utvrdila predloge seta poreskih zakona.

  • Đeljošaj: Predložen Zakon o robnim rezervama, Uprava će se formirati do kraja godine
    on 26/06/2026 at 14:11

    Ministar ekonomskog razvoja Nik Đeljošaj je istakao da je Vlada danas utvrdila Predlog zakona o robnim rezervama čime će država moći da brzo reaguje u slučaju nepredviđenih velikih poremećaja i nestabilnosti na tržištu.

  • Dukaj: Javna uprava mora biti servis građana, a ne administrativna prepreka
    on 26/06/2026 at 13:03

    Ministar javne uprave Maraš Dukaj poručio je da Crna Gora mora graditi javnu upravu koja će biti bliža građanima, efikasnija i otvorenija za njihove inicijative, ističući da su reforma lokalne samouprave, digitalizacija i profesionalizacija administracije ključni prioriteti resora kojim rukovodi.

  • Vukićević: Ponosna sam što sam učestvovala u pokretanju izgradnje druge dionice auto-puta
    on 26/06/2026 at 12:30

    Crna Gora danas započinje izgradnju druge dionice auto-puta, najvažnijeg infrastrukturnog projekta u oblasti saobraćajne infrastrukture, napisala je na svom Fejsbuk profilu potpredsjednica DNP-a Maja Vukićević, bivša ministarka saobraćaja.

  • EU projekti za održivu plavu ekonomiju Crne Gore
    on 26/06/2026 at 11:56

    U Crnoj Gori se trenutno realizuje veliki broj projekata koji doprinose razvoju plave ekonomije, pri čemu je potrebno otvoriti prostor za nove inicijative koje će doprinijeti održivom razvoju Jadrana i konkurentnosti crnogorske privrede, ocijenjeno je iz Privredne komore (PKCG).

  • Ljiljanić: Kineski konzorcijum ispunio uslove, počinju pripremni radovi
    on 26/06/2026 at 11:26

    Glavni radovi na trasi auto-puta Mateševo-Andrijevica očekuju se sredinom 2027. godine, kazao je gostujući u Jutarnjem programu TVCG Milan Lliljanić, izvršni direktor Monteputa.

  • Vlada usvojila Predlog zakona o socijalnoj ekonomiji
    on 26/06/2026 at 11:04

    Vlada Crne Gore je na sjednici 25. juna usvojila Predlog zakona o socijalnoj ekonomiji, koji predstavlja prvi sistemski pravni okvir za razvoj socijalne ekonomije u Crnoj Gori. kako je saopšteno iz Vlade Predlog zakona predviđa uspostavljanje Registra subjekata socijalne ekonomije, formiranje Savjeta za socijalnu ekonomiju, kao i mehanizme koji će doprinijeti većoj transparentnosti, odgovornosti i efikasnijoj koordinaciji javnih politika u ovoj oblasti.

  • Hljeb skuplji pet centi?
    on 26/06/2026 at 08:46

    Osnovna vrsta bijelog hljeba od 500 grama poskupiće pet centi sredinom jula, odnosno maloprodajna cijena biće povećana sa 85 na 90 centi, saznaju Vijesti u pekarskoj i trgovačkoj djelatnosti.