JOŠ MJESEC BEZ FUDBALA

Fudbalske utakmice i drugi sportski događaji u Španiji odvijaće se pred praznim tribinama najmanje do kraja ljeta, rekao je danas gradonačelnik Madrida.

Hose Luis Martines-Almeida rekao je za lokalni radio da kontrola nad pandemijom korona virusa neće biti pod kontrolom do ljeta, a vjerovatno ni na jesen.

“Moraćemo da promijenimo svoje navike i ponašanje čak i nakon što nam se dozvoli da se vratimo na ulice”, rekao je on.

Španija je jedna od najteže pogođenih zemalja sa više od 190.000 potvrđenih slučajeva zaraze korona virusom, odmah iza SAD, dok je više od 20.000 ljudi preminulo.

Predsjednik španske fudbalske lige Havijer Tebas izjavio je ranije da ne očekuje da će se takmičenje nastaviti prije kraja maja.

“Fudbalske utakmice tokom ljeta su moguće, sve dok se poštuju zdravstveni i bezbjednosni uslovi”, rekao je Martines-Almeida.

On je, takođe, rekao i da je bila velika greška što je navijačima Atletiko Madrida dozvoljeno da putuju na utakmicu protiv Liverpula u Ligi šampiona.

Oko 3.000 navijača Atletika prisustvovalo je utakmici koja je odigrana 11. marta, samo nekoliko dana prije nego što je španska vlada najavila vanredno stanje i mere koje bi će biti na snazi naimanje do 26. aprila.

JOŠ MJESEC BEZ FUDBALA

Fudbalske utakmice i drugi sportski događaji u Španiji odvijaće se pred praznim tribinama najmanje do kraja ljeta, rekao je danas gradonačelnik Madrida.

Hose Luis Martines-Almeida rekao je za lokalni radio da kontrola nad pandemijom korona virusa neće biti pod kontrolom do ljeta, a vjerovatno ni na jesen.

“Moraćemo da promijenimo svoje navike i ponašanje čak i nakon što nam se dozvoli da se vratimo na ulice”, rekao je on.

Španija je jedna od najteže pogođenih zemalja sa više od 190.000 potvrđenih slučajeva zaraze korona virusom, odmah iza SAD, dok je više od 20.000 ljudi preminulo.

Predsjednik španske fudbalske lige Havijer Tebas izjavio je ranije da ne očekuje da će se takmičenje nastaviti prije kraja maja.

“Fudbalske utakmice tokom ljeta su moguće, sve dok se poštuju zdravstveni i bezbjednosni uslovi”, rekao je Martines-Almeida.

On je, takođe, rekao i da je bila velika greška što je navijačima Atletiko Madrida dozvoljeno da putuju na utakmicu protiv Liverpula u Ligi šampiona.

Oko 3.000 navijača Atletika prisustvovalo je utakmici koja je odigrana 11. marta, samo nekoliko dana prije nego što je španska vlada najavila vanredno stanje i mere koje bi će biti na snazi naimanje do 26. aprila.

UPITNA BUDUĆNOST SEZONE

Direktorka fudbalskog kluba Vest Hem Karen Brejdi rekla je da vremenski okvir za povratak Premijer lige danas nije jasniji nego onog trenutka kada je liga suspendovana zbog korona virusa.

Fudbalski klubovi članovi Premijer lige Engleske sastali su se juče i razgovarali o eventualnom nastavku šampionata, poslije čega je i dalje nejasna budućnost prvenstva.

“Zdravlje i dobrobit igrača, trenera i ostalog osoblja, kao i navijača su naš prioritet, a liga će se nastaviti tek kada medicinski stručnjaci to budu dozvolili”, navodi se u saopštenju Premijer lige izdatom poslije sastanka.

Brejdi je navela da je tek potrebno odgovoriti na pitanja vezana za treninge igrača, prisustva policije na utakmicama, testiranje igrača, higijene i medicinskih protokola.

“Igrači će moći da zadrže fizičku kondiciju kod kuće, ali ako i dalje na snazi budu pravila o socijalnom distanciranju klasičan trening neće biti dozvoljen, to je nemoguće sa dva metra udaljenosti. Kako će to odgovarati igračima ako sezona počne, kao što se svi nadamo, sredinom juna?”, napisala je Brejdi u svojoj kolumni u u listu San.

Ona je navela da će, i ako se utakmice budu igrale bez navijača, policajci morati da budu na stadionima jer će sigurno biti navijača koji će dolaziti do stadiona čak i ako ne mogu da gledaju utakmice.

“Čak i bez publike, na stadionima bi bilo 300 do 500 ljudi – uključujući igrače, trenere, sudije, obezbjeđenje, osoblje, medicinske radnike, medije, onih koji će mjeriti temperaturu, ispunjavati zdravstvene upitnike i obezbjeđivati da se poštuje socijalna distanca… Sve to je izvodljivo, ali što ako se igrač povrijedi, gdje ga poslati? To ne može biti bolnica koja je već pod pritiskom…šta onda?”, upitala je Brejdi.

UPITNA BUDUĆNOST SEZONE

Direktorka fudbalskog kluba Vest Hem Karen Brejdi rekla je da vremenski okvir za povratak Premijer lige danas nije jasniji nego onog trenutka kada je liga suspendovana zbog korona virusa.

Fudbalski klubovi članovi Premijer lige Engleske sastali su se juče i razgovarali o eventualnom nastavku šampionata, poslije čega je i dalje nejasna budućnost prvenstva.

“Zdravlje i dobrobit igrača, trenera i ostalog osoblja, kao i navijača su naš prioritet, a liga će se nastaviti tek kada medicinski stručnjaci to budu dozvolili”, navodi se u saopštenju Premijer lige izdatom poslije sastanka.

Brejdi je navela da je tek potrebno odgovoriti na pitanja vezana za treninge igrača, prisustva policije na utakmicama, testiranje igrača, higijene i medicinskih protokola.

“Igrači će moći da zadrže fizičku kondiciju kod kuće, ali ako i dalje na snazi budu pravila o socijalnom distanciranju klasičan trening neće biti dozvoljen, to je nemoguće sa dva metra udaljenosti. Kako će to odgovarati igračima ako sezona počne, kao što se svi nadamo, sredinom juna?”, napisala je Brejdi u svojoj kolumni u u listu San.

Ona je navela da će, i ako se utakmice budu igrale bez navijača, policajci morati da budu na stadionima jer će sigurno biti navijača koji će dolaziti do stadiona čak i ako ne mogu da gledaju utakmice.

“Čak i bez publike, na stadionima bi bilo 300 do 500 ljudi – uključujući igrače, trenere, sudije, obezbjeđenje, osoblje, medicinske radnike, medije, onih koji će mjeriti temperaturu, ispunjavati zdravstvene upitnike i obezbjeđivati da se poštuje socijalna distanca… Sve to je izvodljivo, ali što ako se igrač povrijedi, gdje ga poslati? To ne može biti bolnica koja je već pod pritiskom…šta onda?”, upitala je Brejdi.

U KOMUNIKACIJI SA UEFA

Pojedini fudbalski savezi u Evropi već su najavili kada bi mogao da se očekuje nastavak određenih šampionata. U našem savezu još nije donijeta takva odluka, mada sve će da zavisi od reakcije Evropske fudbalske federacije (UEFA).

“Što se tiče nastavka takmičenja vidjećemo kada sve ovo stane, da li ćemo moći da odigramo nastavak prvenstva. U komunikaciji sa UEFA donijećemo odluku, kao i svi ostali savezi. Teško je sada i nezahvalno govoriti o nastavku takmičenja”, kazao je, za RTCG, predsjednik Fudbalskog saveza Crne Gore (FSCG) Dejan Savićević.

On je naglasio da FSCG ima dobru komunikaciju sa UEFA i da su održali nekoliko sastanaka putem video konferencije.

“U redovnoj smo komunikaciji sa direktorom nacionalnih federacija UEFA Zoranom Lakovićem, a povremeno se čujem i sa predsjednikom Aleksanderom Čeferinom”, rekao je Savićević.

Podsjetimo, izvršni odbor UEFA-e održaće u četvrtak, 23. aprila video konferenciju na kojoj će biti riječi o najnovnijim informacijama vezanim za uticaj Korona virusa na evropski fudbal. Sastanku će prethoditi video konferencija na generalnih sekretara svih 55 nacionalnih saveza koja je zakazana za utorak, 21. april.

“Imali smo već nekoliko sastanaka sa Uefom putem video linka, nova sjednica je zakazana za narednu sedmicu”, dodao je Savićević.

FSCG je ranije donirao novac kako bi pomogao u borbi sa korona virusom, a isto su uradili i brojni fudbaleri.

“Drago mi je što su naši fudbaleri pokazali humanost, dali podršku u borbi protiv pandemije. I FSCG je donirao 150.000 eura za kupovinu respiratora. Nadam se da ćemo sve ovo brzo proći da ćemo moći da se vratimo normalnom životu”, zaključio je Savićević.

U KOMUNIKACIJI SA UEFA

Pojedini fudbalski savezi u Evropi već su najavili kada bi mogao da se očekuje nastavak određenih šampionata. U našem savezu još nije donijeta takva odluka, mada sve će da zavisi od reakcije Evropske fudbalske federacije (UEFA).

“Što se tiče nastavka takmičenja vidjećemo kada sve ovo stane, da li ćemo moći da odigramo nastavak prvenstva. U komunikaciji sa UEFA donijećemo odluku, kao i svi ostali savezi. Teško je sada i nezahvalno govoriti o nastavku takmičenja”, kazao je, za RTCG, predsjednik Fudbalskog saveza Crne Gore (FSCG) Dejan Savićević.

On je naglasio da FSCG ima dobru komunikaciju sa UEFA i da su održali nekoliko sastanaka putem video konferencije.

“U redovnoj smo komunikaciji sa direktorom nacionalnih federacija UEFA Zoranom Lakovićem, a povremeno se čujem i sa predsjednikom Aleksanderom Čeferinom”, rekao je Savićević.

Podsjetimo, izvršni odbor UEFA-e održaće u četvrtak, 23. aprila video konferenciju na kojoj će biti riječi o najnovnijim informacijama vezanim za uticaj Korona virusa na evropski fudbal. Sastanku će prethoditi video konferencija na generalnih sekretara svih 55 nacionalnih saveza koja je zakazana za utorak, 21. april.

“Imali smo već nekoliko sastanaka sa Uefom putem video linka, nova sjednica je zakazana za narednu sedmicu”, dodao je Savićević.

FSCG je ranije donirao novac kako bi pomogao u borbi sa korona virusom, a isto su uradili i brojni fudbaleri.

“Drago mi je što su naši fudbaleri pokazali humanost, dali podršku u borbi protiv pandemije. I FSCG je donirao 150.000 eura za kupovinu respiratora. Nadam se da ćemo sve ovo brzo proći da ćemo moći da se vratimo normalnom životu”, zaključio je Savićević.

USPJEH NAŠEG PARAOLIMPIJCA

Crnogorski plivač Ilija Tadić upisao je Univerzitet Notr Dam, u blizini Čikaga i karijeru će nastaviti u Sjedinjenim Američkim Državama (SAD), sapšteno je iz Paraolimpijskog komiteta.

Barjaktar sa Paraolimpijskih igara u Rio de Žaneiru bio je na dvije stotinke od novog nastupa na Igrama i vize za Igre u Tokiju.

“Dobio sam punu stipendiju koja pokriva troškove školarine i boravka u internatu. Izuzetno sam zadovoljan i srećan”, rekao je Tadić agenciji MINA.

On kazao da je rijetkost je da Univerzitet u svoj tim primi paraolimpijca zbog razlike u vremenima.

“Trenutno u SAD postoji samo jedna američka paraplivačica na Rajs Univerzitetu. Ta situacija se polako mijenja. Prošle godine Univerziteska sportska asocijacija (NCAA) formirala je radnu grupu u cilju postepenog integrisanja paraolimpijaca u takmičarski program u atletici i plivanju. Na taj način će se omogućiti da paraolimpijci dobiju mogućnost treniranja i školovanja na najvišem nivou”, kazao je Tadić.

On je istakao da još nije odlučio koji će smjer pohađati, ali da će najvjerovatnije to biti finansije sa specijalizacijom u finansijskoj analitici.

Tadić je kazao da bi po programu krajem avgusta trebao da se preseli u SAD.

“Plivački tim Univerziteta Notr Dam takmiči se u elitnoj NCAA diviziji. U prošloj sezoni zauzeo je 11 mjesto pod vođstvom trenera Majkla Licingera koji je već šest sezona na čelu plivačkog tima”, rekao je Tadić.

Univerzitet Notr Dam je privatni istraživački univerzitet u gradu Sout Bend, u saveznoj državi Indijana.

Osnovan je 1842. godine, a među najpoznatijim studentima su legendarni kvoterberk NFL lige Džo Montana i Kondoliza Rajs, nekadašnji državni sekretar SAD.

USPJEH NAŠEG PARAOLIMPIJCA

Crnogorski plivač Ilija Tadić upisao je Univerzitet Notr Dam, u blizini Čikaga i karijeru će nastaviti u Sjedinjenim Američkim Državama (SAD), sapšteno je iz Paraolimpijskog komiteta.

Barjaktar sa Paraolimpijskih igara u Rio de Žaneiru bio je na dvije stotinke od novog nastupa na Igrama i vize za Igre u Tokiju.

“Dobio sam punu stipendiju koja pokriva troškove školarine i boravka u internatu. Izuzetno sam zadovoljan i srećan”, rekao je Tadić agenciji MINA.

On kazao da je rijetkost je da Univerzitet u svoj tim primi paraolimpijca zbog razlike u vremenima.

“Trenutno u SAD postoji samo jedna američka paraplivačica na Rajs Univerzitetu. Ta situacija se polako mijenja. Prošle godine Univerziteska sportska asocijacija (NCAA) formirala je radnu grupu u cilju postepenog integrisanja paraolimpijaca u takmičarski program u atletici i plivanju. Na taj način će se omogućiti da paraolimpijci dobiju mogućnost treniranja i školovanja na najvišem nivou”, kazao je Tadić.

On je istakao da još nije odlučio koji će smjer pohađati, ali da će najvjerovatnije to biti finansije sa specijalizacijom u finansijskoj analitici.

Tadić je kazao da bi po programu krajem avgusta trebao da se preseli u SAD.

“Plivački tim Univerziteta Notr Dam takmiči se u elitnoj NCAA diviziji. U prošloj sezoni zauzeo je 11 mjesto pod vođstvom trenera Majkla Licingera koji je već šest sezona na čelu plivačkog tima”, rekao je Tadić.

Univerzitet Notr Dam je privatni istraživački univerzitet u gradu Sout Bend, u saveznoj državi Indijana.

Osnovan je 1842. godine, a među najpoznatijim studentima su legendarni kvoterberk NFL lige Džo Montana i Kondoliza Rajs, nekadašnji državni sekretar SAD.

BOKAN PORUČIO

“Budućnost Voli” spremna je da preuzme odgovornost organizacije završnog turnira ABA lige i to će predložiti ostalim članovima regionalnog takmičenja, kazao je Dragan Bokan, predsjednik podgoričkog kluba.

Prvi čovjek Budućnosti, najavio je video sastanak predsjednika klubova ABA lige za srijedu, a u intervjuu za Pobjedu je istakao riješenost najvećeg crnogorskog kluba, da sezona regionalne elite dobije epilog na terenu.

Iako je “Budućnost” skoro sigurno druga u regularnom dijelu, iza “Partizana” i ispred “Crvene zvezde”, u Podgorici smatraju da je Crna Gora idealno mjesto za odlučujuće bitke.

“Trend da imamo smanjen broj oboljelih na dnevnom nivou, Crna Gora bi mogla najbolje da prođe u regionu. Budućnost i Podgorica su spremni, ako se slože drugi klubovi i ako situacija sa epidemijom bude povoljna da organizujemo Fajnal-for ABA u Podgorici. U junu, julu, septembru, nebitno, naravno bez prisustva publike”, kazao je Bokan za “Pobjedu”.

“Najbitnije je da pobijedimo u najvažnijoj utakmici, da izađemo sa najmanje štete iz ove situacije, pa da se na jesen vratimo sportu u cjelini, što sveukupno neće biti lako”, rekao je Bokan.

Svi predsjednici klubova učestvovaće na sastanku putem video-poziva u srijedu. Ono što je sigurno je da Partizan želi da se sezona završi konstatovanjem trenutnog stanja na tabeli. To im odgovara. Budućnost Voli želi da igra, jer jedino kroz igru može biti šampion. Crvena zvezda sve propušteno u ovoj sezoni traži da nadoknadi kroz završnicu.

“U ovom trenutku slobodno mogu reći da za nas četvrto mjesto u ABA pripada Mornaru. Sa moje strane predlažem i predložiću, da u završnici polufinala treba da budu Partizan – Mornar i Budućnost Voli – Crvena zvezda”, poručio je Bokan.

BOKAN PORUČIO

“Budućnost Voli” spremna je da preuzme odgovornost organizacije završnog turnira ABA lige i to će predložiti ostalim članovima regionalnog takmičenja, kazao je Dragan Bokan, predsjednik podgoričkog kluba.

Prvi čovjek Budućnosti, najavio je video sastanak predsjednika klubova ABA lige za srijedu, a u intervjuu za Pobjedu je istakao riješenost najvećeg crnogorskog kluba, da sezona regionalne elite dobije epilog na terenu.

Iako je “Budućnost” skoro sigurno druga u regularnom dijelu, iza “Partizana” i ispred “Crvene zvezde”, u Podgorici smatraju da je Crna Gora idealno mjesto za odlučujuće bitke.

“Trend da imamo smanjen broj oboljelih na dnevnom nivou, Crna Gora bi mogla najbolje da prođe u regionu. Budućnost i Podgorica su spremni, ako se slože drugi klubovi i ako situacija sa epidemijom bude povoljna da organizujemo Fajnal-for ABA u Podgorici. U junu, julu, septembru, nebitno, naravno bez prisustva publike”, kazao je Bokan za “Pobjedu”.

“Najbitnije je da pobijedimo u najvažnijoj utakmici, da izađemo sa najmanje štete iz ove situacije, pa da se na jesen vratimo sportu u cjelini, što sveukupno neće biti lako”, rekao je Bokan.

Svi predsjednici klubova učestvovaće na sastanku putem video-poziva u srijedu. Ono što je sigurno je da Partizan želi da se sezona završi konstatovanjem trenutnog stanja na tabeli. To im odgovara. Budućnost Voli želi da igra, jer jedino kroz igru može biti šampion. Crvena zvezda sve propušteno u ovoj sezoni traži da nadoknadi kroz završnicu.

“U ovom trenutku slobodno mogu reći da za nas četvrto mjesto u ABA pripada Mornaru. Sa moje strane predlažem i predložiću, da u završnici polufinala treba da budu Partizan – Mornar i Budućnost Voli – Crvena zvezda”, poručio je Bokan.

  • Mandić: Sloboda se brani otvorenošću, zabrana ulaska nije put kojim treba da idemo
    on 27/06/2026 at 06:36

    Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić poručio je da Crna Gora treba da ostane zemlja sloboda i da u potpunosti raskine sa praksama bivše vlasti koje su, kako je naveo, narušavale ljudska prava i slobode. On je naveo da je Nova srpska demokratija saznala da se, mimo znanja njihovih funkcionera u izvršnoj vlasti, navodno prave spiskovi osoba kojima bi trebalo zabraniti ulazak u Crnu Goru, a takve inicijative, ocjenjuje Mandić, mogu narušiti ambijent koji je Crna Gora gradila kao država koja poštuje slobode i ljudska prava, ali i otežati odnose u regionu.

  • Milatović: Nastavak izgradnje autoputa jedan je od najvažnijih razvojnih prioriteta Crne Gore
    on 26/06/2026 at 20:44

    Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović poručio je da je nastavak izgradnje autoputa među ključnim razvojnim prioritetima države, ističući da će bolje povezivanje Crne Gore sa regionom i zemljama Centralne Evrope doprinijeti ravnomjernijem regionalnom razvoju, jačanju ekonomije i otvaranju novih prilika za građane i privredu.

  • Živković: Permanentni haos u državi zbog djelovanja parlamentarne većine
    on 26/06/2026 at 19:36

    DPS nije opozicija državi, kaže za RTV Nikšić predsjednik partije Danijel Živković. Napominje da nije suština samo kritikovati nekoga, ali da zbog djelovanja opozicije danas imamo permanentni haos u Crnoj Gori.

  • Mandić: Kurtijeve odluke neće pokvariti odnose Srba i Albanaca u Crnoj Gori
    on 26/06/2026 at 18:33

    Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić ocijenio je da zabrana ulaska na Kosovo i Metohiju za predsjednika Opštine Nikšić Marka Kovačevića i predsjednicu Skupštine opštine Berane Vidu Ivanović neće narušiti odnose srpskih i albanskih političkih predstavnika u Crnoj Gori. Poručio je da odgovor ne treba da budu recipročne mjere, već dijalog i očuvanje regionalne stabilnosti.

  • Usvojeni novi antikorupcijski propisi: Zaštita zviždača i jači mehanizmi kontrole
    on 26/06/2026 at 18:13

    Vlada Crne Gore utvrdila je predloge zakona o zaštiti zviždača i izmjenama Zakona o sprečavanju korupcije, kojima se, kako je saopšteno, unapređuju mehanizmi prijavljivanja nepravilnosti, jača institucionalni okvir za borbu protiv korupcije i usklađuje domaće zakonodavstvo sa standardima Evropske unije. Novi propisi dio su obaveza iz pregovaračkog Poglavlja 23.

  • Ibrahimović učestvuje na Dubrovnik forumu 2026
    on 26/06/2026 at 17:40

    Potpredsjednik Vlade i ministar vanjskih poslova Ervin Ibrahimović učestvovaće danas i sjutra na Dubrovnik forumu na poziv hrvatskog ministra za vanjske i evropske poslove Gordana Grlića Radmana.

  • Vlada izvršila 20 kadrovskih promjena
    on 26/06/2026 at 15:40

    Na 132. sjednici Vlade Crne Gore, kojom je predsjedavao premijer Milojko Spajić, usvojeno je 20 odluka koje se odnose na kadrovska pitanja. Promjene obuhvataju razrješenja, imenovanja i određivanja vršilaca dužnosti u državnoj upravi, zdravstvenim ustanovama, obrazovanju, sajber bezbjednosti i drugim institucijama.

  • Ivanović: Diplomatija ostaje nezamjenjiv instrument očuvanja mira
    on 26/06/2026 at 14:31

    Potpredsjednik Vlade za vanjske i evropske poslove dr Filip Ivanović održao je završno predavanje na 19. međunarodnoj Ljetnjoj školi za mlade diplomate „Gavro Vuković“, koja je od 21. do 26. juna okupila mlade diplomate iz četrdeset osam država svijeta. Obraćajući se učesnicima, potpredsjednik Vlade je istakao da je Ljetnja škola „Gavro Vuković“ tokom gotovo dvije decenije izrasla u jednu od najznačajnijih platformi za stručno usavršavanje mladih diplomata, potvrđujući ugled Crne Gore kao države posvećene dijalogu, multilateralizmu i evropskim vrijednostima.

  • Franeta: Evropski savez brani neodbranjivo
    on 26/06/2026 at 13:27

    Odbornik Demokrata u Skupštini opštine Budva Željko Franeta optužio je Evropski savez da pokušava da, kako je naveo, „odbrani neodbranjivo“, tvrdeći da opozicija od ministra odbrane Dragana Krapovića traži odgovornost zbog odgovora na optužbe koje mjesecima iznosi poslanik Nikola Zirojević.

  • Perić i Mujović: Dogovor o daljem funkcionisanju postignut, politička nesaglasja ostaju
    on 26/06/2026 at 12:09

    Nakon sastanka na kojem su razgovarali o daljem funkcionisanju Skupštine Glavnog grada, gradonačelnik Podgorice Saša Mujović i predsjednik Skupštine GG Srđan Perić kazali su da su postigli dogovor da sva dalja komunikacija bude javna i transparentna na dobrobit građana. Iako je sastanak prošao u korektnoj atmosferi, Mujović i Perić su kazali da niko nije promijenio politički stav, te da nesaglasja ostaju. Mujović je naveo da očekuje da Periću "stigne račun" za podršku DPS-a i DNP-a, dok je lider Pokerta Preokret odgovorio da nije saglasan sa tim stavom.

  • Đeljošaj: Mikro, mala i srednja preduzeća temelj održivog ekonomskog rasta
    on 27/06/2026 at 12:09

    Snažna mikro, mala i srednja preduzeća predstavljaju temelj održivog ekonomskog rasta i prosperiteta Crne Gore, saopštio je ministar ekonomskog razvoja, Nik Đeljošaj i najavio nastavak gradnje partnerstva sa privredom.

  • Pekari najavili poskupljenje hljeba, od jula rastu i cijene cigareta
    on 27/06/2026 at 06:12

    Iz Udruženja pekara najavljuju poskupljenje osnovne vrste hljeba za pet centi počev od 11. jula, a to je minimalno povećanje imajući u vidu rashode, kazao je član Udruženja Hasan Ramović. Poskupiće u julu i cigarete, a u skladu s akciznim kalendarom. Pogodiće poskupljenje i siromašnije pušače, a pretpostavka nadležnih je da će mladi osloboditi se zavisnosti od duvanskog dima. Ipak, iskustvo je pokazalo da naglo povećanje akciza stvara prostor i za sivo tržište.

  • Stižu nova poreska pravila: Jača kontrola akciza, PDV-a i poreskih prevara
    on 26/06/2026 at 18:40

    Vlada je na današnjoj sjednici u cilju usklađivanja nacionalnog zakonodavstva sa pravnom tekovinom Evropske unije, utvrdila predloge seta poreskih zakona.

  • Đeljošaj: Predložen Zakon o robnim rezervama, Uprava će se formirati do kraja godine
    on 26/06/2026 at 14:11

    Ministar ekonomskog razvoja Nik Đeljošaj je istakao da je Vlada danas utvrdila Predlog zakona o robnim rezervama čime će država moći da brzo reaguje u slučaju nepredviđenih velikih poremećaja i nestabilnosti na tržištu.

  • Dukaj: Javna uprava mora biti servis građana, a ne administrativna prepreka
    on 26/06/2026 at 13:03

    Ministar javne uprave Maraš Dukaj poručio je da Crna Gora mora graditi javnu upravu koja će biti bliža građanima, efikasnija i otvorenija za njihove inicijative, ističući da su reforma lokalne samouprave, digitalizacija i profesionalizacija administracije ključni prioriteti resora kojim rukovodi.

  • Vukićević: Ponosna sam što sam učestvovala u pokretanju izgradnje druge dionice auto-puta
    on 26/06/2026 at 12:30

    Crna Gora danas započinje izgradnju druge dionice auto-puta, najvažnijeg infrastrukturnog projekta u oblasti saobraćajne infrastrukture, napisala je na svom Fejsbuk profilu potpredsjednica DNP-a Maja Vukićević, bivša ministarka saobraćaja.

  • EU projekti za održivu plavu ekonomiju Crne Gore
    on 26/06/2026 at 11:56

    U Crnoj Gori se trenutno realizuje veliki broj projekata koji doprinose razvoju plave ekonomije, pri čemu je potrebno otvoriti prostor za nove inicijative koje će doprinijeti održivom razvoju Jadrana i konkurentnosti crnogorske privrede, ocijenjeno je iz Privredne komore (PKCG).

  • Ljiljanić: Kineski konzorcijum ispunio uslove, počinju pripremni radovi
    on 26/06/2026 at 11:26

    Glavni radovi na trasi auto-puta Mateševo-Andrijevica očekuju se sredinom 2027. godine, kazao je gostujući u Jutarnjem programu TVCG Milan Lliljanić, izvršni direktor Monteputa.

  • Vlada usvojila Predlog zakona o socijalnoj ekonomiji
    on 26/06/2026 at 11:04

    Vlada Crne Gore je na sjednici 25. juna usvojila Predlog zakona o socijalnoj ekonomiji, koji predstavlja prvi sistemski pravni okvir za razvoj socijalne ekonomije u Crnoj Gori. kako je saopšteno iz Vlade Predlog zakona predviđa uspostavljanje Registra subjekata socijalne ekonomije, formiranje Savjeta za socijalnu ekonomiju, kao i mehanizme koji će doprinijeti većoj transparentnosti, odgovornosti i efikasnijoj koordinaciji javnih politika u ovoj oblasti.

  • Hljeb skuplji pet centi?
    on 26/06/2026 at 08:46

    Osnovna vrsta bijelog hljeba od 500 grama poskupiće pet centi sredinom jula, odnosno maloprodajna cijena biće povećana sa 85 na 90 centi, saznaju Vijesti u pekarskoj i trgovačkoj djelatnosti.