NOVO POMJERANJE

Završni turnir Lige šampiona za rukometaše održaće se 28. i 29. decembra u Kelnu, objavila je Evropska rukometna federacija (EHF).

Završnica je prvo bila predviđena za 30. i 31. maj, zatim je prebačena na 22. i 23. avgust zbog pandemije koronavirusa, da bi EHF danas još jednom pomjerio F4 i to kraj ove godine.

“Razgovarajući s predstavnici klubova zaključili smo kako postoji zajednička volja da se završni turnir organizuje ove godine,” kazao je predsjednik EHF-a Mihael Viderer.

On je najavio da će Izvršni odbor EHF 24. aprila odlučiti kako će se završiti evropska rukometna sezona, odnosno kako stići do Kelna.

U osmini finala igraće Dinamo Bukurešt – Pari sen Žermen, Visla Plok – Vesprem, Vardar – Pik Seged, Celje – Vive Kjelce, Porto – Alborg i Flensburg – Monpelje.

Direktan plasman u četvrtfinale izborili su Barselona i Kil.

Završni turnir Lige šampiona za rukometašice za sada ostaje u terminu 5. i 6. septembar u Budimpešti.

PREDLOG FS ŠPANIJE

Fudbalski savez Španije potvrdio je danas da je predložio Barselonu, Real Madrid, Sevilju i Real Sosijedad kao učesnike u Ligi šampiona naredne sezone, u slučaju da se ne završi prvenstvo zbog pandemije korona virusa.

Kako su prenijeli Marka i Kadena, Savez je za Ligu šampiona predložio prve četiri ekipe koje su trenutno na tim pozicijama u Primeri. U Ligi Evropa bi igrali Hetafe i Atletiko Madrid.

U Ligi Evropa bi mogao da igra i Atletik Bilbao, zbog plasmana u finale Kupa kralja.

Ako bi Atletik izgubio u finalu od Real Sosijedada, ne bi se plasirao u Ligu Evropa, već bi njegovo mjesto zauzela Valensija, koja je sada sedma na tabeli.

Nije poznato kakve su odluke vezano za šampiona, ispadanje iz liga i plasmane u viši rang, ali španski Savez mora da se konsultuje sa Evropskom fudbalskom unijom (Uefa) oko prava klubova na takmičenje u narednoj sezoni, prenijeli su španski mediji.

PREDLOG FS ŠPANIJE

Fudbalski savez Španije potvrdio je danas da je predložio Barselonu, Real Madrid, Sevilju i Real Sosijedad kao učesnike u Ligi šampiona naredne sezone, u slučaju da se ne završi prvenstvo zbog pandemije korona virusa.

Kako su prenijeli Marka i Kadena, Savez je za Ligu šampiona predložio prve četiri ekipe koje su trenutno na tim pozicijama u Primeri. U Ligi Evropa bi igrali Hetafe i Atletiko Madrid.

U Ligi Evropa bi mogao da igra i Atletik Bilbao, zbog plasmana u finale Kupa kralja.

Ako bi Atletik izgubio u finalu od Real Sosijedada, ne bi se plasirao u Ligu Evropa, već bi njegovo mjesto zauzela Valensija, koja je sada sedma na tabeli.

Nije poznato kakve su odluke vezano za šampiona, ispadanje iz liga i plasmane u viši rang, ali španski Savez mora da se konsultuje sa Evropskom fudbalskom unijom (Uefa) oko prava klubova na takmičenje u narednoj sezoni, prenijeli su španski mediji.

STAV VEĆINE KLUBOVA

Klubovi engleske fudbalske Premijer lige i čelnici tog takmičenja ponovo će održati sastanak, nakon što sve veći broj klubova želi da se sezona završi do 30. juna zbog ugovora koji ističu igračima.

Sezona je prekinuta sredinom marta zbog pandemije korona virusa, klubovi žele da se sezona završi, prije nego da se poništi, ali ih zabrinjava to što će se desetinama igrača ugovori završiti 30. juna.

Ako se sezona ne završi do 30. juna, igrači kojima isteknu pozajmice ili ugovori moći će da napuste klubove, čak iako je Medjunarodna fudbalska federacija (Fifa) preporučila da oni ugovori koji su pred istekom mogu biti produženi do datuma završetka domaćih liga.

Većini klubova Premijer lige ostalo je još devet utakmica, uključujući i vodeći Liverpul, koji je uoči prekida imao 25 bodova prednosti na prvom mjestu na tabeli.

Nijesu problem samo ugovori igrača već i ostali poslovi klubova, Liverpul bi trebalo da zamijeni proizvođača sportske opreme, pa bi umjesto Nju Balansa, trebalo da potpiše ugovor sa kompanijom Najki. Takođe, Votford i Njukasl mijenjaju opremu.

Postavljanje roka za kraj sezone može da donese i mnogo problema, prije svega za klubove koji ispadaju ili napreduju u viši rang takmičenja.

Jedna od ideja je da se iz Čempionšipa prve dvije ekipe Lids i Vest Bromvič plasiraju u Premijer ligu, iz koje niko ne bi ispao pa da sljedeće sezone u najjačem takmičenju učestvuju 22 kluba, prenio je BBC.

To bi napravilo probleme u nižim ligama pošto bi se poremetila ravnoteža u broju učesnika.

STAV VEĆINE KLUBOVA

Klubovi engleske fudbalske Premijer lige i čelnici tog takmičenja ponovo će održati sastanak, nakon što sve veći broj klubova želi da se sezona završi do 30. juna zbog ugovora koji ističu igračima.

Sezona je prekinuta sredinom marta zbog pandemije korona virusa, klubovi žele da se sezona završi, prije nego da se poništi, ali ih zabrinjava to što će se desetinama igrača ugovori završiti 30. juna.

Ako se sezona ne završi do 30. juna, igrači kojima isteknu pozajmice ili ugovori moći će da napuste klubove, čak iako je Medjunarodna fudbalska federacija (Fifa) preporučila da oni ugovori koji su pred istekom mogu biti produženi do datuma završetka domaćih liga.

Većini klubova Premijer lige ostalo je još devet utakmica, uključujući i vodeći Liverpul, koji je uoči prekida imao 25 bodova prednosti na prvom mjestu na tabeli.

Nijesu problem samo ugovori igrača već i ostali poslovi klubova, Liverpul bi trebalo da zamijeni proizvođača sportske opreme, pa bi umjesto Nju Balansa, trebalo da potpiše ugovor sa kompanijom Najki. Takođe, Votford i Njukasl mijenjaju opremu.

Postavljanje roka za kraj sezone može da donese i mnogo problema, prije svega za klubove koji ispadaju ili napreduju u viši rang takmičenja.

Jedna od ideja je da se iz Čempionšipa prve dvije ekipe Lids i Vest Bromvič plasiraju u Premijer ligu, iz koje niko ne bi ispao pa da sljedeće sezone u najjačem takmičenju učestvuju 22 kluba, prenio je BBC.

To bi napravilo probleme u nižim ligama pošto bi se poremetila ravnoteža u broju učesnika.

ČEKA SE PROMOCIJA JOVIĆEVIĆA

Nenad Bjelica i zvanično nije više trener fudbalera Dinama, saopšteno je iz zagrebačkog fudbalskog kluba.

Navodi se da su Dinamo i Bjelica dogovorili sporazumni raskid saradnje.

“Klub zahvaljuje Bjelici na dosadašnjoj saradnji i rezultatima koje je ostvario kao trener Dinama”, piše u saopštenju zagrebačkog kluba.

Hrvatski mediji objavili su da je do razlaza došlo krajem marta nakon što fudbaleri i stručni štab nijesu pristali na smanjenje plata po uslovima kluba.

Dinamo je nakon toga uručio otkaz svim njegovim pomoćnicima.

Otkaz su tada dobili Rene Poms, Nino Bule, Silvije Čavlina, Martin Majer, Karlo Reinholc i Jasmin Osmanović. Bjelica je imao ugovor još godinu i po, a po sezoni zarađivao je milion i po eura. On je preuzeo Dinamo u maju 2018. godine i ekipu vodio do dvije šampionske titule.

Dinamo je bio nadomak i trećeg trofeja, prije prekida prvenstva zbog pandemije koronavirusa.

Prethodno je poslije 49 godina sa Dinamom izborio “evropsko proljeće” i dogurao do osmine finala Lige Evrope, dok je ove sezone izborio plasman u Ligu šampiona.

“Odlazim iz Dinama na obostrano zadovoljstvo. Moj odnos sa klubom bio je vrhunski, 22 mjeseca zajedno smo donosili odluke, ali onda je odjednom sve to nestalo. U ovoj godini nisam baš učestvovao u odlučivanju, ne znam zašto. Hvala svim igračima, stručnom štabu i navijačima”, rekao je Bjelica.

Član rukovodstva Dinama, Krešimir Antolić potvrdio je da je Igor Jovičević među glavnim kandidatima, možda i najglavniji, da naslijedi Bjelicu.

Jovićević je sin nekadašnjeg fudbalera Lovćena i legende Dinama, Čedomira Jovićevića, koji je preminuo u subotu.

Trenersku karijeru počeo je u Karpatima, u sezoni 2016/2017 vodio je slovenačko Celje, nakon čega je stigao u Maksimir.

Vodio je omladinsku selekciju Dinama do 19 godina, sa kojom je prošle sezone stigao do četvrtfinala Lige šampiona.

Dinamo je ove sezone prošao zahtjevnu grupu sa juniorima Mančester sitija, Atalante i Šahtjora, dok su jedanaesterce izbacili u gostima kijevski Dinamo i Bajern.

Zagrebački tim čekao je duel sa Benfikom pred svojim navijačima, ali zboh pandemije koronavirusa nije odigrana.

ČEKA SE PROMOCIJA JOVIĆEVIĆA

Nenad Bjelica i zvanično nije više trener fudbalera Dinama, saopšteno je iz zagrebačkog fudbalskog kluba.

Navodi se da su Dinamo i Bjelica dogovorili sporazumni raskid saradnje.

“Klub zahvaljuje Bjelici na dosadašnjoj saradnji i rezultatima koje je ostvario kao trener Dinama”, piše u saopštenju zagrebačkog kluba.

Hrvatski mediji objavili su da je do razlaza došlo krajem marta nakon što fudbaleri i stručni štab nijesu pristali na smanjenje plata po uslovima kluba.

Dinamo je nakon toga uručio otkaz svim njegovim pomoćnicima.

Otkaz su tada dobili Rene Poms, Nino Bule, Silvije Čavlina, Martin Majer, Karlo Reinholc i Jasmin Osmanović. Bjelica je imao ugovor još godinu i po, a po sezoni zarađivao je milion i po eura. On je preuzeo Dinamo u maju 2018. godine i ekipu vodio do dvije šampionske titule.

Dinamo je bio nadomak i trećeg trofeja, prije prekida prvenstva zbog pandemije koronavirusa.

Prethodno je poslije 49 godina sa Dinamom izborio “evropsko proljeće” i dogurao do osmine finala Lige Evrope, dok je ove sezone izborio plasman u Ligu šampiona.

“Odlazim iz Dinama na obostrano zadovoljstvo. Moj odnos sa klubom bio je vrhunski, 22 mjeseca zajedno smo donosili odluke, ali onda je odjednom sve to nestalo. U ovoj godini nisam baš učestvovao u odlučivanju, ne znam zašto. Hvala svim igračima, stručnom štabu i navijačima”, rekao je Bjelica.

Član rukovodstva Dinama, Krešimir Antolić potvrdio je da je Igor Jovičević među glavnim kandidatima, možda i najglavniji, da naslijedi Bjelicu.

Jovićević je sin nekadašnjeg fudbalera Lovćena i legende Dinama, Čedomira Jovićevića, koji je preminuo u subotu.

Trenersku karijeru počeo je u Karpatima, u sezoni 2016/2017 vodio je slovenačko Celje, nakon čega je stigao u Maksimir.

Vodio je omladinsku selekciju Dinama do 19 godina, sa kojom je prošle sezone stigao do četvrtfinala Lige šampiona.

Dinamo je ove sezone prošao zahtjevnu grupu sa juniorima Mančester sitija, Atalante i Šahtjora, dok su jedanaesterce izbacili u gostima kijevski Dinamo i Bajern.

Zagrebački tim čekao je duel sa Benfikom pred svojim navijačima, ali zboh pandemije koronavirusa nije odigrana.

POTPREDSJEDNIK FIFA

Utakmice fudbalskih reprezentacija, uključujući i baraž za Evropsko prvenstvo, mogle bi biti odgođene za mart naredne godine, kazao je potpredsjednik Svjetske fudbalske asocijacije (FIFA) Viktor Montaljani.

On smatra da je neizvodljivo da nacionalni timovi igraju u ovoj godini.

“Najveći problemi su putovanja i mjere bezbjednosti koje postoje u različitim zemljama”, rekao je Montaljani.

On je podsjetio da su baraž mečevi za odlazak na Evropsko prvenstvo zakazani za septembar, ali da ne vjeruje da će biti i odigrani u tom terminu.

“Najvažnije je da se domaća prvenstva dovedu do kraja. Septembar i dalje stoji u kalendaru kao termin za reprezentacije, ali usuđujem se da kažem da ne verujem da će tih utakmica biti. Mislim da je mart sledeće godine najprihvatljivije rešenje”, rekao je Montaljani.

Komentarišući trenutnu situaciju u svjetskom sportu izazvanu pandemijom koronavirusa kazao je da je mala vjerovatnoća da bi, septembarskim utakmica mogla da prisustvuje publika.

“Do marta situacija bi trebalo značajno da se promjeni nabolje”, rekao je Montaljani.

POTPREDSJEDNIK FIFA

Utakmice fudbalskih reprezentacija, uključujući i baraž za Evropsko prvenstvo, mogle bi biti odgođene za mart naredne godine, kazao je potpredsjednik Svjetske fudbalske asocijacije (FIFA) Viktor Montaljani.

On smatra da je neizvodljivo da nacionalni timovi igraju u ovoj godini.

“Najveći problemi su putovanja i mjere bezbjednosti koje postoje u različitim zemljama”, rekao je Montaljani.

On je podsjetio da su baraž mečevi za odlazak na Evropsko prvenstvo zakazani za septembar, ali da ne vjeruje da će biti i odigrani u tom terminu.

“Najvažnije je da se domaća prvenstva dovedu do kraja. Septembar i dalje stoji u kalendaru kao termin za reprezentacije, ali usuđujem se da kažem da ne verujem da će tih utakmica biti. Mislim da je mart sledeće godine najprihvatljivije rešenje”, rekao je Montaljani.

Komentarišući trenutnu situaciju u svjetskom sportu izazvanu pandemijom koronavirusa kazao je da je mala vjerovatnoća da bi, septembarskim utakmica mogla da prisustvuje publika.

“Do marta situacija bi trebalo značajno da se promjeni nabolje”, rekao je Montaljani.

DO KRAJA SEZONE 2020-2021.

Crnogorski košarkaški trener Duško Ivanović produžiće ugovor sa Baskonijom, prenosi baskijski “El Koreo”.

On se u decembru po treći put vratio u Vitoriju, kada je potpisao ugovor do kraja tekuće sezone.

Već je, međutim, napravljen dogovor za narednu.

Ivanović je na 13 mečeva u Evroligei ostvario šest pobjeda, dok je u ACB ligi imao skor 5-4.

Ivanović je vodio baskijski klub od 2000. do 2005, te od 2008. do 2012.

Osvojio je dvije španske titule i tri Kupa kralja.

  • Mandić: Sloboda se brani otvorenošću, zabrana ulaska nije put kojim treba da idemo
    on 27/06/2026 at 06:36

    Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić poručio je da Crna Gora treba da ostane zemlja sloboda i da u potpunosti raskine sa praksama bivše vlasti koje su, kako je naveo, narušavale ljudska prava i slobode. On je naveo da je Nova srpska demokratija saznala da se, mimo znanja njihovih funkcionera u izvršnoj vlasti, navodno prave spiskovi osoba kojima bi trebalo zabraniti ulazak u Crnu Goru, a takve inicijative, ocjenjuje Mandić, mogu narušiti ambijent koji je Crna Gora gradila kao država koja poštuje slobode i ljudska prava, ali i otežati odnose u regionu.

  • Milatović: Nastavak izgradnje autoputa jedan je od najvažnijih razvojnih prioriteta Crne Gore
    on 26/06/2026 at 20:44

    Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović poručio je da je nastavak izgradnje autoputa među ključnim razvojnim prioritetima države, ističući da će bolje povezivanje Crne Gore sa regionom i zemljama Centralne Evrope doprinijeti ravnomjernijem regionalnom razvoju, jačanju ekonomije i otvaranju novih prilika za građane i privredu.

  • Živković: Permanentni haos u državi zbog djelovanja parlamentarne većine
    on 26/06/2026 at 19:36

    DPS nije opozicija državi, kaže za RTV Nikšić predsjednik partije Danijel Živković. Napominje da nije suština samo kritikovati nekoga, ali da zbog djelovanja opozicije danas imamo permanentni haos u Crnoj Gori.

  • Mandić: Kurtijeve odluke neće pokvariti odnose Srba i Albanaca u Crnoj Gori
    on 26/06/2026 at 18:33

    Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić ocijenio je da zabrana ulaska na Kosovo i Metohiju za predsjednika Opštine Nikšić Marka Kovačevića i predsjednicu Skupštine opštine Berane Vidu Ivanović neće narušiti odnose srpskih i albanskih političkih predstavnika u Crnoj Gori. Poručio je da odgovor ne treba da budu recipročne mjere, već dijalog i očuvanje regionalne stabilnosti.

  • Usvojeni novi antikorupcijski propisi: Zaštita zviždača i jači mehanizmi kontrole
    on 26/06/2026 at 18:13

    Vlada Crne Gore utvrdila je predloge zakona o zaštiti zviždača i izmjenama Zakona o sprečavanju korupcije, kojima se, kako je saopšteno, unapređuju mehanizmi prijavljivanja nepravilnosti, jača institucionalni okvir za borbu protiv korupcije i usklađuje domaće zakonodavstvo sa standardima Evropske unije. Novi propisi dio su obaveza iz pregovaračkog Poglavlja 23.

  • Ibrahimović učestvuje na Dubrovnik forumu 2026
    on 26/06/2026 at 17:40

    Potpredsjednik Vlade i ministar vanjskih poslova Ervin Ibrahimović učestvovaće danas i sjutra na Dubrovnik forumu na poziv hrvatskog ministra za vanjske i evropske poslove Gordana Grlića Radmana.

  • Vlada izvršila 20 kadrovskih promjena
    on 26/06/2026 at 15:40

    Na 132. sjednici Vlade Crne Gore, kojom je predsjedavao premijer Milojko Spajić, usvojeno je 20 odluka koje se odnose na kadrovska pitanja. Promjene obuhvataju razrješenja, imenovanja i određivanja vršilaca dužnosti u državnoj upravi, zdravstvenim ustanovama, obrazovanju, sajber bezbjednosti i drugim institucijama.

  • Ivanović: Diplomatija ostaje nezamjenjiv instrument očuvanja mira
    on 26/06/2026 at 14:31

    Potpredsjednik Vlade za vanjske i evropske poslove dr Filip Ivanović održao je završno predavanje na 19. međunarodnoj Ljetnjoj školi za mlade diplomate „Gavro Vuković“, koja je od 21. do 26. juna okupila mlade diplomate iz četrdeset osam država svijeta. Obraćajući se učesnicima, potpredsjednik Vlade je istakao da je Ljetnja škola „Gavro Vuković“ tokom gotovo dvije decenije izrasla u jednu od najznačajnijih platformi za stručno usavršavanje mladih diplomata, potvrđujući ugled Crne Gore kao države posvećene dijalogu, multilateralizmu i evropskim vrijednostima.

  • Franeta: Evropski savez brani neodbranjivo
    on 26/06/2026 at 13:27

    Odbornik Demokrata u Skupštini opštine Budva Željko Franeta optužio je Evropski savez da pokušava da, kako je naveo, „odbrani neodbranjivo“, tvrdeći da opozicija od ministra odbrane Dragana Krapovića traži odgovornost zbog odgovora na optužbe koje mjesecima iznosi poslanik Nikola Zirojević.

  • Perić i Mujović: Dogovor o daljem funkcionisanju postignut, politička nesaglasja ostaju
    on 26/06/2026 at 12:09

    Nakon sastanka na kojem su razgovarali o daljem funkcionisanju Skupštine Glavnog grada, gradonačelnik Podgorice Saša Mujović i predsjednik Skupštine GG Srđan Perić kazali su da su postigli dogovor da sva dalja komunikacija bude javna i transparentna na dobrobit građana. Iako je sastanak prošao u korektnoj atmosferi, Mujović i Perić su kazali da niko nije promijenio politički stav, te da nesaglasja ostaju. Mujović je naveo da očekuje da Periću "stigne račun" za podršku DPS-a i DNP-a, dok je lider Pokerta Preokret odgovorio da nije saglasan sa tim stavom.

  • Pekari najavili poskupljenje hljeba, od jula rastu i cijene cigareta
    on 27/06/2026 at 06:12

    Iz Udruženja pekara najavljuju poskupljenje osnovne vrste hljeba za pet centi počev od 11. jula, a to je minimalno povećanje imajući u vidu rashode, kazao je član Udruženja Hasan Ramović. Poskupiće u julu i cigarete, a u skladu s akciznim kalendarom. Pogodiće poskupljenje i siromašnije pušače, a pretpostavka nadležnih je da će mladi osloboditi se zavisnosti od duvanskog dima. Ipak, iskustvo je pokazalo da naglo povećanje akciza stvara prostor i za sivo tržište.

  • Stižu nova poreska pravila: Jača kontrola akciza, PDV-a i poreskih prevara
    on 26/06/2026 at 18:40

    Vlada je na današnjoj sjednici u cilju usklađivanja nacionalnog zakonodavstva sa pravnom tekovinom Evropske unije, utvrdila predloge seta poreskih zakona.

  • Đeljošaj: Predložen Zakon o robnim rezervama, Uprava će se formirati do kraja godine
    on 26/06/2026 at 14:11

    Ministar ekonomskog razvoja Nik Đeljošaj je istakao da je Vlada danas utvrdila Predlog zakona o robnim rezervama čime će država moći da brzo reaguje u slučaju nepredviđenih velikih poremećaja i nestabilnosti na tržištu.

  • Dukaj: Javna uprava mora biti servis građana, a ne administrativna prepreka
    on 26/06/2026 at 13:03

    Ministar javne uprave Maraš Dukaj poručio je da Crna Gora mora graditi javnu upravu koja će biti bliža građanima, efikasnija i otvorenija za njihove inicijative, ističući da su reforma lokalne samouprave, digitalizacija i profesionalizacija administracije ključni prioriteti resora kojim rukovodi.

  • Vukićević: Ponosna sam što sam učestvovala u pokretanju izgradnje druge dionice auto-puta
    on 26/06/2026 at 12:30

    Crna Gora danas započinje izgradnju druge dionice auto-puta, najvažnijeg infrastrukturnog projekta u oblasti saobraćajne infrastrukture, napisala je na svom Fejsbuk profilu potpredsjednica DNP-a Maja Vukićević, bivša ministarka saobraćaja.

  • EU projekti za održivu plavu ekonomiju Crne Gore
    on 26/06/2026 at 11:56

    U Crnoj Gori se trenutno realizuje veliki broj projekata koji doprinose razvoju plave ekonomije, pri čemu je potrebno otvoriti prostor za nove inicijative koje će doprinijeti održivom razvoju Jadrana i konkurentnosti crnogorske privrede, ocijenjeno je iz Privredne komore (PKCG).

  • Ljiljanić: Kineski konzorcijum ispunio uslove, počinju pripremni radovi
    on 26/06/2026 at 11:26

    Glavni radovi na trasi auto-puta Mateševo-Andrijevica očekuju se sredinom 2027. godine, kazao je gostujući u Jutarnjem programu TVCG Milan Lliljanić, izvršni direktor Monteputa.

  • Vlada usvojila Predlog zakona o socijalnoj ekonomiji
    on 26/06/2026 at 11:04

    Vlada Crne Gore je na sjednici 25. juna usvojila Predlog zakona o socijalnoj ekonomiji, koji predstavlja prvi sistemski pravni okvir za razvoj socijalne ekonomije u Crnoj Gori. kako je saopšteno iz Vlade Predlog zakona predviđa uspostavljanje Registra subjekata socijalne ekonomije, formiranje Savjeta za socijalnu ekonomiju, kao i mehanizme koji će doprinijeti većoj transparentnosti, odgovornosti i efikasnijoj koordinaciji javnih politika u ovoj oblasti.

  • Hljeb skuplji pet centi?
    on 26/06/2026 at 08:46

    Osnovna vrsta bijelog hljeba od 500 grama poskupiće pet centi sredinom jula, odnosno maloprodajna cijena biće povećana sa 85 na 90 centi, saznaju Vijesti u pekarskoj i trgovačkoj djelatnosti.

  • Cijena potrošnih dobara i usluga na 66 odsto prosjeka EU
    on 25/06/2026 at 18:24

    Nivo cijena potrošnih dobara i usluga u Crnoj Gori tokom prošle godine dostigao je 66 odsto prosjeka Evropske unije (EU), pokazali su novi podaci Eurostata.