BRON

Sportski direktor Formule 1 Ros Bron rekao je da bi sezona Formule 1 mogla da počne u julu bez publike, uz organizaciju 19 trka.

“Ako bismo startovali početkom jula, mogli bismo da imamo sezonu od 19 trka. Teško je, tri trke, pa slobodan vikend, pa tri trke, a zatim slobodan vikend, razmatramo sve mogućnosti i logistiku”, rekao je Bron za Skaj.

Sezona u Formuli 1 trebalo je da počne 15. marta u Australiji, ali je početak odložen zbog pandemije korona virusa. Sezona sigurno neće početi prije kraja juna, pošto je odloženo devet trka, a posljednja u Kanadi. Prva sljedeća trka u kalendaru je trka za Veliku nagradu Francuske 28. juna.

Bron je ponovio da jedan od najvećih problema predstavlja putovanje i rekao da bi prvi put u istoriji Formule 1 trka mogla da bude održana bez publike.

“Mislimo da bi start u Evropi mogao da bude povoljan i da bi to bio događaj zatvorenog tipa. Mogli bismo da imamo zatvoreno okruženje, u kojem ekipe dolaze čarterima, mi ih dopremimo do trkališta, osiguramo da su svi testirani na korona virus, da su zdravi, da nema rizika i da trka bude bez gledalaca. To nije sjajno, ali mislim da je bolje nego da uopšte nema trka”, naveo je on.

Bron je dodao da će trke Formule 1 pomoći sportu da preživi, istovremeno dajući milionima navijača veliki podsticaj, ali je istakao da niko neće biti stavljen u rizičnu situaciju pokretanjem šampionata.

Takođe, postoji i opcija da se sezona završi u januaru.

“Osam trka je minimum za priznavanje svjetskog šampionata i mogli bismo to da ostvarimo do početka oktobra. Ali, uvijek postoji mogućnost da se uđemo u sljedeću godinu, da završimo u januaru, iako bi bilo određenih komplikacija što se toga tiče. Ove godine izbor je između osam i 19 trka”, rekao je Bron.

ČELNICI LIGE PRIŽELJKUJU

Kristijan Sajfert, izvršni direktor Fudbalske lige Njemačke (DFL), izjavio je da je cilj da se takmičenje u Bundesligi nastavi početkom maja.

Polovinom marta najbolje dvije njemačke lige, koje su pod ingerencijom DFL-a, suspendovane su zbog globalne pandemije novog korona virusa do 30. aprila.

“Ljudi čeznu za povratkom daška života. Planiramo da stabilizujemo situaciju u Bundesligi i Drugoj bundesligi da bi sljedećeg mjeseca mogli ponovo igrati utakmice bez gledalaca. Mi smo dio kulture u zemlji. Ljudi čeznu za povratkom malog dijela normalnog života, a to bi moglo značiti da se Bundesliga ponovo igra”, rekao je Sajfert i dodao:

“Zbog toga moramo oda digramo svoju ulogu, a to znači podržati Vladu i razgovarati s Vladom o tome kad ćemo doći do mogućnosti da se ponovo igra fudbal. Što prije to završimo, to ćemo omogućiti veću fleksibilnost evropskom fudbalu.”

Sajfert je istakao i da smatra da će se fudbalsko tržište zbog pandemije ovog ljeta “raspasti”. Pojasnio je i da bi eventualno otkazivanje sezone moglo pet klubova Bundeslige dovesti u ozbiljne finansijske probleme, dok bi polovina timova drugog razreda takmičenja bila “vrlo blizu podnošenja zahtjeva za bankrot”.

ČELNICI LIGE PRIŽELJKUJU

Kristijan Sajfert, izvršni direktor Fudbalske lige Njemačke (DFL), izjavio je da je cilj da se takmičenje u Bundesligi nastavi početkom maja.

Polovinom marta najbolje dvije njemačke lige, koje su pod ingerencijom DFL-a, suspendovane su zbog globalne pandemije novog korona virusa do 30. aprila.

“Ljudi čeznu za povratkom daška života. Planiramo da stabilizujemo situaciju u Bundesligi i Drugoj bundesligi da bi sljedećeg mjeseca mogli ponovo igrati utakmice bez gledalaca. Mi smo dio kulture u zemlji. Ljudi čeznu za povratkom malog dijela normalnog života, a to bi moglo značiti da se Bundesliga ponovo igra”, rekao je Sajfert i dodao:

“Zbog toga moramo oda digramo svoju ulogu, a to znači podržati Vladu i razgovarati s Vladom o tome kad ćemo doći do mogućnosti da se ponovo igra fudbal. Što prije to završimo, to ćemo omogućiti veću fleksibilnost evropskom fudbalu.”

Sajfert je istakao i da smatra da će se fudbalsko tržište zbog pandemije ovog ljeta “raspasti”. Pojasnio je i da bi eventualno otkazivanje sezone moglo pet klubova Bundeslige dovesti u ozbiljne finansijske probleme, dok bi polovina timova drugog razreda takmičenja bila “vrlo blizu podnošenja zahtjeva za bankrot”.

NIJE VIŠE IZLOŽEN

Olimpijski plamen u čast Olimpijskih igara u Tokiju, zbog vanrednog stanja, nije više izložen u Fukušimi, objavili su organizatori.

Pandemija je uslovila odgađanja Igara, koje će, umjesto ovog, biti održane narednog ljeta. Saopšteno je da je japanski premijer Šinzo Abe proglasio vanredno stanje koje je stupilo na snagu danas.

Olimpijski plamen 20. marta stigao je u Japan, uz ograničeni doček zbog pandemije kronavirusa.

Bivši olimpijski pobjednici Saori Jošida i Tadahiro Nomura iznijeli su baklju iz aviona, a nakon govora predsjednika organizacionog odbora Tokio 2020. Jošira Morija, zapalili su plamen na velikom ružičastom pozlaćenom kotlu u obliku cvijeta japanske trešnje.

NIJE VIŠE IZLOŽEN

Olimpijski plamen u čast Olimpijskih igara u Tokiju, zbog vanrednog stanja, nije više izložen u Fukušimi, objavili su organizatori.

Pandemija je uslovila odgađanja Igara, koje će, umjesto ovog, biti održane narednog ljeta. Saopšteno je da je japanski premijer Šinzo Abe proglasio vanredno stanje koje je stupilo na snagu danas.

Olimpijski plamen 20. marta stigao je u Japan, uz ograničeni doček zbog pandemije kronavirusa.

Bivši olimpijski pobjednici Saori Jošida i Tadahiro Nomura iznijeli su baklju iz aviona, a nakon govora predsjednika organizacionog odbora Tokio 2020. Jošira Morija, zapalili su plamen na velikom ružičastom pozlaćenom kotlu u obliku cvijeta japanske trešnje.

“ĐAVOLI” VEĆ MISLE O NASTAVKU SEZONE

Trener Mančester junajteda Ole Gunar Solskjer rekao je da je uvjeren da će taj klub obaviti dobar posao u prelaznom roku, kada se fudbal nastavi poslije pandemije korona virusa.

Fudbal u Engleskoj prekinut je sredinom marta zbog pandemije i još je neizvjesno kada će takmičenja biti nastavljena. Takođe, neizvjesno je da li će prelazni rok biti održan prema planu, ali Junajted već planira transfere.

“Fudbal će se u jednom trenutku vratiti u normalu i važno je da budemo spremni kada se to dogodi. Želimo da budemo najbolji u svemu i naravno sada je šansa da provedemo više vremena u razgovorima sa igračima, o planovima, procjenama šta nam je potrebno. Gledali smo utakmice, analizirali, razgovarali putem video poziva o svemu”, rekao je Solskjer za Skaj.

On se osvrnuo na ljetnji prelazni rok.

“Ko zna kako će tržište reagovati na sve ovo? Ko zna koji klubovi će morati da prodaju igrače? To je situacija koju bismo mogli da iskoristimo, znam da smo mi u Junajtedu jedan od najvećih klubova, najveći, finansijski dobro stojimo. Siguran sam da smo sposobni da, kada se sve vrati u normalu, možemo da obavimo posao koji želimo”, naveo je Solskjer.

Upitan da li se potraga za fudbalerima ubrzala tokom ove pauze, Solskjer je rekao da će sigurno biti više poruka koje će razmijeniti sa svojim saradnicima o transferima.

Iako unaprijed planira prelazni rok, Solskjer je rekao da mu je pauza omogućila da provede više vremena sa porodicom.

“Ako je nešto plus u ovoj situaciji, to je što možete da budete sa porodicom. Ali, da, planiramo, razgovaramo o tome šta ćemo raditi, šta možemo da uradimo i mogu reći da je klub bio zaista dobar do sada”, naveo je trener Junajteda.

Tokom pauze igrači se oporavljaju od povreda, među kojima i Pol Pogba i Markus Rašford, a Solskjer vjeruje da će se njegovi igrači dobro snaći u pauzi.

“Pol i Markus su odsustvovali, imamo još utakmica do kraja, a mislim da će svi u ligi početi manje ili više na istom nivou. Možda sada imaju više motiva, možda će biti na istom ili boljem nivou fizički. Na neki način imaju priliku da odigraju veću ulogu ove sezone, nego što su se nadali. Oni su za nas važni igrači, jedni od najvažnijih”, rekao je Solskjer.

Uoči pauze Junajted je peti na tabeli u Premijer ligi.

“Siguran sam da možemo dobro da počnemo i popnemo se na tabeli, ako budemo dobro radili. Čak i u FA kupu i Ligi Evropa, ako se to bude igralo, imamo i tu dobre šanse”, naveo je Solskjer.

“ĐAVOLI” VEĆ MISLE O NASTAVKU SEZONE

Trener Mančester junajteda Ole Gunar Solskjer rekao je da je uvjeren da će taj klub obaviti dobar posao u prelaznom roku, kada se fudbal nastavi poslije pandemije korona virusa.

Fudbal u Engleskoj prekinut je sredinom marta zbog pandemije i još je neizvjesno kada će takmičenja biti nastavljena. Takođe, neizvjesno je da li će prelazni rok biti održan prema planu, ali Junajted već planira transfere.

“Fudbal će se u jednom trenutku vratiti u normalu i važno je da budemo spremni kada se to dogodi. Želimo da budemo najbolji u svemu i naravno sada je šansa da provedemo više vremena u razgovorima sa igračima, o planovima, procjenama šta nam je potrebno. Gledali smo utakmice, analizirali, razgovarali putem video poziva o svemu”, rekao je Solskjer za Skaj.

On se osvrnuo na ljetnji prelazni rok.

“Ko zna kako će tržište reagovati na sve ovo? Ko zna koji klubovi će morati da prodaju igrače? To je situacija koju bismo mogli da iskoristimo, znam da smo mi u Junajtedu jedan od najvećih klubova, najveći, finansijski dobro stojimo. Siguran sam da smo sposobni da, kada se sve vrati u normalu, možemo da obavimo posao koji želimo”, naveo je Solskjer.

Upitan da li se potraga za fudbalerima ubrzala tokom ove pauze, Solskjer je rekao da će sigurno biti više poruka koje će razmijeniti sa svojim saradnicima o transferima.

Iako unaprijed planira prelazni rok, Solskjer je rekao da mu je pauza omogućila da provede više vremena sa porodicom.

“Ako je nešto plus u ovoj situaciji, to je što možete da budete sa porodicom. Ali, da, planiramo, razgovaramo o tome šta ćemo raditi, šta možemo da uradimo i mogu reći da je klub bio zaista dobar do sada”, naveo je trener Junajteda.

Tokom pauze igrači se oporavljaju od povreda, među kojima i Pol Pogba i Markus Rašford, a Solskjer vjeruje da će se njegovi igrači dobro snaći u pauzi.

“Pol i Markus su odsustvovali, imamo još utakmica do kraja, a mislim da će svi u ligi početi manje ili više na istom nivou. Možda sada imaju više motiva, možda će biti na istom ili boljem nivou fizički. Na neki način imaju priliku da odigraju veću ulogu ove sezone, nego što su se nadali. Oni su za nas važni igrači, jedni od najvažnijih”, rekao je Solskjer.

Uoči pauze Junajted je peti na tabeli u Premijer ligi.

“Siguran sam da možemo dobro da počnemo i popnemo se na tabeli, ako budemo dobro radili. Čak i u FA kupu i Ligi Evropa, ako se to bude igralo, imamo i tu dobre šanse”, naveo je Solskjer.

UPRAVA ŽELI DA SMANJI TROŠKOVE

Fudbalski klub Sevilja poslao je svoje igrače na prinudni odmor, kako bi smanjio troškove tokom pandemije korona virusa.

Sevilja je saopštila da je ta mjera bila potrebna, pošto je klub znatno finansijski pogođen prekidanjem takmičenja u Španiji i Evropi.

Uprava kluba je postigla dogovor sa fudbalerima i trenerima oko smanjenja plata, ali nije navedeno više detalja.

Sevilja je saopštila da će nove mjere uticati na ukupno 360 zaposlenih, a da radnici koji budu mogli da rade na daljinu neće ići na prinudni odmor.

Trenutni ugovori će važiti dok se ne završi prinudni odmor.

Nekoliko klubova je postiglo dogovor sa fudbalerima o smanjenju plata, a liga je saopštila da očekuje da će to učiniti i svi ostali.

Španska liga procijenila je da će izgubiti oko milijardu eura ako se takmičenja ne budu nastavila.

UPRAVA ŽELI DA SMANJI TROŠKOVE

Fudbalski klub Sevilja poslao je svoje igrače na prinudni odmor, kako bi smanjio troškove tokom pandemije korona virusa.

Sevilja je saopštila da je ta mjera bila potrebna, pošto je klub znatno finansijski pogođen prekidanjem takmičenja u Španiji i Evropi.

Uprava kluba je postigla dogovor sa fudbalerima i trenerima oko smanjenja plata, ali nije navedeno više detalja.

Sevilja je saopštila da će nove mjere uticati na ukupno 360 zaposlenih, a da radnici koji budu mogli da rade na daljinu neće ići na prinudni odmor.

Trenutni ugovori će važiti dok se ne završi prinudni odmor.

Nekoliko klubova je postiglo dogovor sa fudbalerima o smanjenju plata, a liga je saopštila da očekuje da će to učiniti i svi ostali.

Španska liga procijenila je da će izgubiti oko milijardu eura ako se takmičenja ne budu nastavila.

ODGOĐENO DEVET TRKA

Direktor Ferarija Matija Binoto rekao je danas da će ta ekipa biti fleksibilna kako bi se ove godine u šampionatu Formule 1 održalo što više trka, čak i ako to uključuje dvije trke u oba dana vikenda. Sezona u Formuli 1 trebalo je da počne 15. marta u Australiji, ali je početak odložen zbog pandemije korona virusa. Sezona neće početi prije kraja juna, pošto je odgođeno devet trka, a posljednja u Kanadi.

Uprava Formule 1 pokušaće da pronađe nove termine za odložene trke i zajedno sa ekipama razmatra brojne mogućnosti, među kojima promjenu strukture takmčenja, ali i održavanje trka i subotom i nedjeljom.

“Znamo da je potrebno najmanje osam trka da bi se takmičenje računalo kao svjetski šampionat, ali svi pokušavaju da bude i više od toga. Mislim da će biti važno da budemo fleksibilni. Prilično sam siguran da će (predsjednik Formule 1) Čejs Keri i ekipe biti u stanju da postave najbolji šampionat koji može. Mi smo spremni na sve što je potrebno, bilo da se radi o kraćem vremenu za trke ili duple trke vikendom”, rekao je Binoto za Skaj.

“Važno je biti fleksibilan i osigurati da dobijemo dobre trke i za navijače”, dodao je direktor italijanske ekipe.

Binoto je rekao da još nije poznato kada će početi sezona, ali da se nada da će to biti početkom jula.

“Teško je reći kada će početi sezona. Niko to ne može da zna. Formula 1 se trudi da organizuje najbolju sezonu, možda početkom jula ako bude moguće, ali za sada nema potvrde. Mislim da ćemo krajem maja imati jasniju sliku. U svačijem je interesu da počne trkanje i da imamo što više trka, ali sada je prerarno govoriti o budućnosti”, naveo je on.

Direktor Meklarena Zek Braun nedavno je rekao da bi ekipe mogle da napuste sport ako se njime ne bude na pravi način upravljalo tokom krize, kao i da bi budžetski limit od 175 miliona dolara za 2021. godinu trebalo smanjiti.

Binoto je rekao da je presudno smanjiti troškove, ali da vjeruje da bi ista granica za svaku ekipu naštetila onima koji proizvode sve djelove.

“To je sigurno za brigu. Potpuno smo svjesni teškoća u kojima su neke ekipe i svjesni smo da se moramo pozabaviti troškovima zbog budućnosti Formule 1, smanjenje troškova je prvi pokretač koji osigurava da će svaka ekipa preživjeti. Razgovaramo o smanjenju budžeta, ali za to vrijeme ne smijemo zaboraviti da imamo i drugačije strukture i drugačiju imovinu. Postoje timovi koji su konstruktori poput Ferarija i drugih velikih ekipa, gdje dizajniramo, razvijamo, odobravamo i proizvodimo svaku pojedinačnu komponentu naših bolida”, naveo je on.

“Druge ekipe su kupci, kupuju neke delove i nemaju iste strukture. Dakle, kada razgovaramo o ograničenju budžeta ne smemo zaboraviti da smo u različitim situacijama. Važno je da smo pronašli zajedničku osnovu koja je prilagodjena različitim situacijama i možda odgovor nije podjednako ograničenje budžeta za sve ekipe”, dodao je Binoto.

On je istakao da je bilo vrlo pozitivih i konstruktivnih sastanaka vezano za troškove, ali da prilikom donošenja odluke treba biti racionalan.

“Mislim da u ovom trenutku ne treba da budemo emotivni”, naveo je Binoto.

“Znamo da ćemo se suočiti sa teškim situacijama, ali moramo nekako da održimo DNK i suštinu Formule 1, a to je konkurencija i to ne bismo trebali da zaboravimo o Formuli 1 i motosportu”, rekao je Binoto.

  • Milatović: Nastavak izgradnje autoputa jedan je od najvažnijih razvojnih prioriteta Crne Gore
    on 26/06/2026 at 20:44

    Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović poručio je da je nastavak izgradnje autoputa među ključnim razvojnim prioritetima države, ističući da će bolje povezivanje Crne Gore sa regionom i zemljama Centralne Evrope doprinijeti ravnomjernijem regionalnom razvoju, jačanju ekonomije i otvaranju novih prilika za građane i privredu.

  • Živković: Permanentni haos u državi zbog djelovanja parlamentarne većine
    on 26/06/2026 at 19:36

    DPS nije opozicija državi, kaže za RTV Nikšić predsjednik partije Danijel Živković. Napominje da nije suština samo kritikovati nekoga, ali da zbog djelovanja opozicije danas imamo permanentni haos u Crnoj Gori.

  • Mandić: Kurtijeve odluke neće pokvariti odnose Srba i Albanaca u Crnoj Gori
    on 26/06/2026 at 18:33

    Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić ocijenio je da zabrana ulaska na Kosovo i Metohiju za predsjednika Opštine Nikšić Marka Kovačevića i predsjednicu Skupštine opštine Berane Vidu Ivanović neće narušiti odnose srpskih i albanskih političkih predstavnika u Crnoj Gori. Poručio je da odgovor ne treba da budu recipročne mjere, već dijalog i očuvanje regionalne stabilnosti.

  • Usvojeni novi antikorupcijski propisi: Zaštita zviždača i jači mehanizmi kontrole
    on 26/06/2026 at 18:13

    Vlada Crne Gore utvrdila je predloge zakona o zaštiti zviždača i izmjenama Zakona o sprečavanju korupcije, kojima se, kako je saopšteno, unapređuju mehanizmi prijavljivanja nepravilnosti, jača institucionalni okvir za borbu protiv korupcije i usklađuje domaće zakonodavstvo sa standardima Evropske unije. Novi propisi dio su obaveza iz pregovaračkog Poglavlja 23.

  • Ibrahimović učestvuje na Dubrovnik forumu 2026
    on 26/06/2026 at 17:40

    Potpredsjednik Vlade i ministar vanjskih poslova Ervin Ibrahimović učestvovaće danas i sjutra na Dubrovnik forumu na poziv hrvatskog ministra za vanjske i evropske poslove Gordana Grlića Radmana.

  • Vlada izvršila 20 kadrovskih promjena
    on 26/06/2026 at 15:40

    Na 132. sjednici Vlade Crne Gore, kojom je predsjedavao premijer Milojko Spajić, usvojeno je 20 odluka koje se odnose na kadrovska pitanja. Promjene obuhvataju razrješenja, imenovanja i određivanja vršilaca dužnosti u državnoj upravi, zdravstvenim ustanovama, obrazovanju, sajber bezbjednosti i drugim institucijama.

  • Ivanović: Diplomatija ostaje nezamjenjiv instrument očuvanja mira
    on 26/06/2026 at 14:31

    Potpredsjednik Vlade za vanjske i evropske poslove dr Filip Ivanović održao je završno predavanje na 19. međunarodnoj Ljetnjoj školi za mlade diplomate „Gavro Vuković“, koja je od 21. do 26. juna okupila mlade diplomate iz četrdeset osam država svijeta. Obraćajući se učesnicima, potpredsjednik Vlade je istakao da je Ljetnja škola „Gavro Vuković“ tokom gotovo dvije decenije izrasla u jednu od najznačajnijih platformi za stručno usavršavanje mladih diplomata, potvrđujući ugled Crne Gore kao države posvećene dijalogu, multilateralizmu i evropskim vrijednostima.

  • Franeta: Evropski savez brani neodbranjivo
    on 26/06/2026 at 13:27

    Odbornik Demokrata u Skupštini opštine Budva Željko Franeta optužio je Evropski savez da pokušava da, kako je naveo, „odbrani neodbranjivo“, tvrdeći da opozicija od ministra odbrane Dragana Krapovića traži odgovornost zbog odgovora na optužbe koje mjesecima iznosi poslanik Nikola Zirojević.

  • Perić i Mujović: Dogovor o daljem funkcionisanju postignut, politička nesaglasja ostaju
    on 26/06/2026 at 12:09

    Nakon sastanka na kojem su razgovarali o daljem funkcionisanju Skupštine Glavnog grada, gradonačelnik Podgorice Saša Mujović i predsjednik Skupštine GG Srđan Perić kazali su da su postigli dogovor da sva dalja komunikacija bude javna i transparentna na dobrobit građana. Iako je sastanak prošao u korektnoj atmosferi, Mujović i Perić su kazali da niko nije promijenio politički stav, te da nesaglasja ostaju. Mujović je naveo da očekuje da Periću "stigne račun" za podršku DPS-a i DNP-a, dok je lider Pokerta Preokret odgovorio da nije saglasan sa tim stavom.

  • Mandić će prirediti svečani koktel povodom 20 godina od prijema Crne Gore u članstvo UN
    on 26/06/2026 at 11:32

    Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić prirediće svečani koktel povodom značajnog jubileja – 20 godina od prijema Crne Gore u članstvo Ujedinjenih nacija (UN).

  • Stižu nova poreska pravila: Jača kontrola akciza, PDV-a i poreskih prevara
    on 26/06/2026 at 18:40

    Vlada je na današnjoj sjednici u cilju usklađivanja nacionalnog zakonodavstva sa pravnom tekovinom Evropske unije, utvrdila predloge seta poreskih zakona.

  • Đeljošaj: Predložen Zakon o robnim rezervama, Uprava će se formirati do kraja godine
    on 26/06/2026 at 14:11

    Ministar ekonomskog razvoja Nik Đeljošaj je istakao da je Vlada danas utvrdila Predlog zakona o robnim rezervama čime će država moći da brzo reaguje u slučaju nepredviđenih velikih poremećaja i nestabilnosti na tržištu.

  • Dukaj: Javna uprava mora biti servis građana, a ne administrativna prepreka
    on 26/06/2026 at 13:03

    Ministar javne uprave Maraš Dukaj poručio je da Crna Gora mora graditi javnu upravu koja će biti bliža građanima, efikasnija i otvorenija za njihove inicijative, ističući da su reforma lokalne samouprave, digitalizacija i profesionalizacija administracije ključni prioriteti resora kojim rukovodi.

  • Vukićević: Ponosna sam što sam učestvovala u pokretanju izgradnje druge dionice auto-puta
    on 26/06/2026 at 12:30

    Crna Gora danas započinje izgradnju druge dionice auto-puta, najvažnijeg infrastrukturnog projekta u oblasti saobraćajne infrastrukture, napisala je na svom Fejsbuk profilu potpredsjednica DNP-a Maja Vukićević, bivša ministarka saobraćaja.

  • EU projekti za održivu plavu ekonomiju Crne Gore
    on 26/06/2026 at 11:56

    U Crnoj Gori se trenutno realizuje veliki broj projekata koji doprinose razvoju plave ekonomije, pri čemu je potrebno otvoriti prostor za nove inicijative koje će doprinijeti održivom razvoju Jadrana i konkurentnosti crnogorske privrede, ocijenjeno je iz Privredne komore (PKCG).

  • Ljiljanić: Kineski konzorcijum ispunio uslove, počinju pripremni radovi
    on 26/06/2026 at 11:26

    Glavni radovi na trasi auto-puta Mateševo-Andrijevica očekuju se sredinom 2027. godine, kazao je gostujući u Jutarnjem programu TVCG Milan Lliljanić, izvršni direktor Monteputa.

  • Vlada usvojila Predlog zakona o socijalnoj ekonomiji
    on 26/06/2026 at 11:04

    Vlada Crne Gore je na sjednici 25. juna usvojila Predlog zakona o socijalnoj ekonomiji, koji predstavlja prvi sistemski pravni okvir za razvoj socijalne ekonomije u Crnoj Gori. kako je saopšteno iz Vlade Predlog zakona predviđa uspostavljanje Registra subjekata socijalne ekonomije, formiranje Savjeta za socijalnu ekonomiju, kao i mehanizme koji će doprinijeti većoj transparentnosti, odgovornosti i efikasnijoj koordinaciji javnih politika u ovoj oblasti.

  • Hljeb skuplji pet centi?
    on 26/06/2026 at 08:46

    Osnovna vrsta bijelog hljeba od 500 grama poskupiće pet centi sredinom jula, odnosno maloprodajna cijena biće povećana sa 85 na 90 centi, saznaju Vijesti u pekarskoj i trgovačkoj djelatnosti.

  • Cijena potrošnih dobara i usluga na 66 odsto prosjeka EU
    on 25/06/2026 at 18:24

    Nivo cijena potrošnih dobara i usluga u Crnoj Gori tokom prošle godine dostigao je 66 odsto prosjeka Evropske unije (EU), pokazali su novi podaci Eurostata.

  • Milović: Evropske cijene, a balkanski standard
    on 25/06/2026 at 12:30

    Generalni sekretar i poslanik DPS-a Nikola Milović ističe da najnoviji podaci EUROSTAT-a pokazuju ono što građani Crne Gore odavno osjećaju na svojoj koži, da mnoge osnovne potrebe plaćaju gotovo isto kao građani razvijenijih evropskih država, a da je standard balkanski i da primanja ne mogu pratiti rast troškova života.