ŽELE DA PREKINU DOMINACIJU MERCEDESA

Ekipa Red Bul predstavila je danas bolid RB16, kojim će pokušati da se bori za šampionsku titulu u predstojećoj sezoni Formule 1. Red Bul je putem društvenih mreža predstavio bolid, a prva je ekipa koja je ovogodišnje vozilo izvela na stazu. Maks Verstapen je isprobao bolid na Silverstonu.

Red Bul nije osvojio titulu od 2013. godine, a od tada je šampion bio Mercedes, u konkurenciji vozača i u konkurenciji konstruktora.

U ekipi vjeruju da će biti konkurentni i da će sa Mercedesom i Ferarijem voditi veliku borbu za titulu. Red Bul će drugu godinu uzastopno koristiti Hondine motore, sa kojima je krajem prošle godine napravljen veliki napredak.

Pored Verstapena za Red Bul će ove sezone voziti i Aleks Albon.

Verstapen je prošlu sezonu završio na trećem mjestu u generalnom plasmanu, iza dvojca Mercedesa Luisa Hamiltona i Valterija Botasa. Ostvario je tri pobjede, u Austriji, Njemačkoj i Brazilu i imao je dvije pol pozicije. Red Bul je bio treći u konkurenciji konstruktora, iza Mercedesa i Ferarija.

Predsezonska testiranja počinju 19. februara u Barseloni, a sezona počinje trkom za Veliku nagradu Australije 15. marta u Melburnu.

ŽELE DA PREKINU DOMINACIJU MERCEDESA

Ekipa Red Bul predstavila je danas bolid RB16, kojim će pokušati da se bori za šampionsku titulu u predstojećoj sezoni Formule 1. Red Bul je putem društvenih mreža predstavio bolid, a prva je ekipa koja je ovogodišnje vozilo izvela na stazu. Maks Verstapen je isprobao bolid na Silverstonu.

Red Bul nije osvojio titulu od 2013. godine, a od tada je šampion bio Mercedes, u konkurenciji vozača i u konkurenciji konstruktora.

U ekipi vjeruju da će biti konkurentni i da će sa Mercedesom i Ferarijem voditi veliku borbu za titulu. Red Bul će drugu godinu uzastopno koristiti Hondine motore, sa kojima je krajem prošle godine napravljen veliki napredak.

Pored Verstapena za Red Bul će ove sezone voziti i Aleks Albon.

Verstapen je prošlu sezonu završio na trećem mjestu u generalnom plasmanu, iza dvojca Mercedesa Luisa Hamiltona i Valterija Botasa. Ostvario je tri pobjede, u Austriji, Njemačkoj i Brazilu i imao je dvije pol pozicije. Red Bul je bio treći u konkurenciji konstruktora, iza Mercedesa i Ferarija.

Predsezonska testiranja počinju 19. februara u Barseloni, a sezona počinje trkom za Veliku nagradu Australije 15. marta u Melburnu.

SKROMNI ŠPANAC

Menadžer Mančester sitija, Pep Gvardiola, izjavio je da nije najbolji trener iz prostog razloga jer trenira vrhunske igrače, što ga ne čini nužno najboljim.

Često se u fudbalskoj javnosti vodi polemika da li je Pep Gvardiola najbolji trener u istoriji tog sporta. Uprkos nenadmašivim rekordima i brojnim trofejima, sam Pep ne misli da je najbolji šef struke.

“Šta znači biti najbolji trener na svijetu. Nikad se nisam tako osjećao, ni kada sam osvojio šest trofeja u jednoj sezoni sa Barselonom, razne titule u Bajernu, Sitiju. Pobjeđivao sam jer sam trenirao izuzetne igrače u velikim klubovima, ali to me ne čini najboljim. Dajte mi tim koji nije kao Mančester siti i ja vjerovatno neću pobijediti”, izjavio je Gvardiola.

Mnogi ljubitelji fudbala se slažu sa izjavom trenera Sitija, ali ih je iznenadila skromna izjava trenera koji je u javnosti važio za prepotentnu osobu.

Španski 49-godišnji stručnjak je nakon fudbalske karijere vodio rezervni tim Barselone, preuzeo prvi tim katalonske ekipe, vodio Bajern i od 2016. godine je na klupi Mančester sitija.

SKROMNI ŠPANAC

Menadžer Mančester sitija, Pep Gvardiola, izjavio je da nije najbolji trener iz prostog razloga jer trenira vrhunske igrače, što ga ne čini nužno najboljim.

Često se u fudbalskoj javnosti vodi polemika da li je Pep Gvardiola najbolji trener u istoriji tog sporta. Uprkos nenadmašivim rekordima i brojnim trofejima, sam Pep ne misli da je najbolji šef struke.

“Šta znači biti najbolji trener na svijetu. Nikad se nisam tako osjećao, ni kada sam osvojio šest trofeja u jednoj sezoni sa Barselonom, razne titule u Bajernu, Sitiju. Pobjeđivao sam jer sam trenirao izuzetne igrače u velikim klubovima, ali to me ne čini najboljim. Dajte mi tim koji nije kao Mančester siti i ja vjerovatno neću pobijediti”, izjavio je Gvardiola.

Mnogi ljubitelji fudbala se slažu sa izjavom trenera Sitija, ali ih je iznenadila skromna izjava trenera koji je u javnosti važio za prepotentnu osobu.

Španski 49-godišnji stručnjak je nakon fudbalske karijere vodio rezervni tim Barselone, preuzeo prvi tim katalonske ekipe, vodio Bajern i od 2016. godine je na klupi Mančester sitija.

VELIKO POJAČANJE

Holandski mediji objavili su da je Čelsi postigao dogovor o prelasku Hakima Zijeha, fudbalera Ajaksa, ali da će realizacija transfera sačekati ljetni prelazni rok.

Navodno Ajaks i Čelsi su se dogovorili o visini obeštećenja za marokanskog fudbalera, koje bi trebalo iznositi 45 miliona eura.

Frank Lampard, menadžer Čelsija želio je da dovede Zijeha tokom zimskog prijelaznog roka, ali Ajaks nije ni pomišljao na prodaju jednog od najboljih igrača. Tako će navijači “plavaca“ morati da sačekaju ljeto kako bi klub doveo veliko pojačanje, a do tada se nadaju da će i bez Zijeha izboriti plasman među četiri najbolja tima Premijer lige, a samim tim i Ligu šampiona.

Zijehova ambicije do kraja sezone su da sa Ajaksom osvoji holandsko prvenstvo i Kup, te da proba doći do pehara u Ligi Evrope.

Iako je dogovor dva kluba postignut mediji navode da je važno istači da sklopljeni sporazum nije obvezujući i da su vrata još uvijek otvorena i za ostale klubove. Eventualni neuspjeh Čelsija u nastojanju da se plasira u Ligu šampiona mogao bi imati presudnu ulogu u realizaciji transfera.

Zijeh, koji je rođen u Holandiji, profesionalnu karijeru počeo je u Herenvenu. Zatim je nastupao za Tvente, da bi 2016. godine stigao u slavni klub iz Amsterdama. Za “kopljanike“ je odigrao 157 takmičarskih utakmica i postigao 47 golova. U dresu reprezentacije Maroka nastupio je 32 puta uz 14 pogodaka.

VELIKO POJAČANJE

Holandski mediji objavili su da je Čelsi postigao dogovor o prelasku Hakima Zijeha, fudbalera Ajaksa, ali da će realizacija transfera sačekati ljetni prelazni rok.

Navodno Ajaks i Čelsi su se dogovorili o visini obeštećenja za marokanskog fudbalera, koje bi trebalo iznositi 45 miliona eura.

Frank Lampard, menadžer Čelsija želio je da dovede Zijeha tokom zimskog prijelaznog roka, ali Ajaks nije ni pomišljao na prodaju jednog od najboljih igrača. Tako će navijači “plavaca“ morati da sačekaju ljeto kako bi klub doveo veliko pojačanje, a do tada se nadaju da će i bez Zijeha izboriti plasman među četiri najbolja tima Premijer lige, a samim tim i Ligu šampiona.

Zijehova ambicije do kraja sezone su da sa Ajaksom osvoji holandsko prvenstvo i Kup, te da proba doći do pehara u Ligi Evrope.

Iako je dogovor dva kluba postignut mediji navode da je važno istači da sklopljeni sporazum nije obvezujući i da su vrata još uvijek otvorena i za ostale klubove. Eventualni neuspjeh Čelsija u nastojanju da se plasira u Ligu šampiona mogao bi imati presudnu ulogu u realizaciji transfera.

Zijeh, koji je rođen u Holandiji, profesionalnu karijeru počeo je u Herenvenu. Zatim je nastupao za Tvente, da bi 2016. godine stigao u slavni klub iz Amsterdama. Za “kopljanike“ je odigrao 157 takmičarskih utakmica i postigao 47 golova. U dresu reprezentacije Maroka nastupio je 32 puta uz 14 pogodaka.

OSVOJILI PET MEDALJA SA EP

Karatisti su osvajanjem pet medalja na Evropskom prvenstvu potvrdili kvalitet i komtinuitet, da je karate sport broj jedan u Crnoj Gori, kazao je predsjednik Karate saveza Ivan Krstajić. Crnogorski karatisti nastup na šampionatu završili su sa tri srebrne i dvije bronzane medalje.

Srebrni su bili Vladimir Mijač u katama i borbaši Bojan Bošković i Predrag Smolović, a bronzani Emre Saljiu i Andrija Danilović u borbama.

Krstajić je kazao da rezultatio crnogorskih karatista nijesu slučajnost, već potvrda kontinuiranog kvalitetnog rada na svim poljima.

“Potvrdili smo da je karate sport broj jedan u Crnoj Gotri. Nije to bila jedna, već tri uzrasne kategorije. Prvi put smo sa EP donijeli i medalju u katama, što je za nas posebno značajno. To je potvrda kontinuiranog rada. Na šampionatu je nastupilo 1155 takmičara iz 52 države, a mi smo nastupili sa 32. Samo je osam država osvojilo više medalja od nas”, kazao je Krstajić na konferenciji za novinare.

On je čestitao svim takmičarima na nastupu, selektorima i kompletnom stručnom timu na čelu sa direktorom reprezentacije.

“Iza nas je uspješno takmičenje, ne samo zbog medalja, već i zbog iskustva koje smo zajednički ponijeli. Čestitke kompletnom timu, koji su u Budimpešti činili i doktor i fozioterapeut. Hvala i sponzorima koji su nas pomogli, Ministarstvu sporta, od kojeg smo dobili značajno veći budžet. To ćemo, kao i prošle godine, siguran sam opravdati. Pred nama je najvažnija godina u istoriji saveza”, rekao je Krstajić.

On je kazao da crnogorski karate ima fenomenalnu generaciju i da je ponosan što je predsjednik takvim sportistima.

Direktor reprezentacije Dragoljub Fatić smatra da je pet evropskih medalja veliki uspjeh crnogorskog karatea.

“Bili smo na visokom nivou u svakom smislu – od takmičara koji su pokazali ogromnu želju da ostvare rezultat, selektora do svakog člana ekspedicije. Najmlađi takmičari, koji su debitovali na šampionatu, pokazali da se na njih može ozbiljno računati. Mlađi seniori su potvrdili svoj kvalitet. Pred nama je zahtjevna godina, čekaju nas šampionat Evrope i kvalifikacioni turnir za plasman u Tokio. Vjerujem da makar jedan ili više naših takmičara može izboriti olimpijsku vizu za Tokio”, rekao je Fatić.

On je naglasio da bi to bila kruna crnogorskog karatea za 40 koliko je taj sport prisutan u Crnoj Gori.

Selektor u katama Jugoslav Bukilić, podsjetio da je da su crnogorskli karatisti po broju medalja ponovili rezultat iz Konje prije deset godina.

“U najvećem smo usponu od kada sam dio selektorskog tima. Raduje me medalja u katama. Imali smo tri finala, mogli smo bar u jednom biti pobjedici. Bitno je da smo u svakom bili ravnopravni. Mijačev rezultat je veliki, smatram da smo mogli do pobjede u tom finalu. Zadovoljan sam, nadam se da ćemo ubuduće praviti još bolje rezultate u katama, jer pored njega imamo nekoliko dobrih mladih takmičara i uz par seniorskih možemo imati dobru selekciju”, rekao je Bukilić.

Juniorski prvak svijeta, Bojan Bošković istakao je da je u Budimpešti debitovao na šampionatu u konkurencioji mlađih seniora.

“Bilo je teško, zadovoljan sam kako sam odradio, iako ostaje žal za zlatnom medaljom. Možda sam mogao bolje da odradim finale. Stiglo me je sve, skidanje kilaže, umor. Čeka me seniorska konkurencija. Pokušaću da se kvalifikujem za seniorsko EP i da u Bakuu ciljam medalju”, rekao je Bošković.

On se zahvalio treneru Žarku Raković, selektoru Slobodanu Vlahoviću, predsjedniku Ivanu Krstajiću, drugovima iz kluba i reprezentacije.

Prema riječima Predraga Smolovića, prva evropska medalja nagrada je za sve uloženo od početka karijere.

“To je moja prva evropska medalja. Odradio sam pet teškim mečeva, a u finalu izgubio od bronzanog sa Svjetskog prvenstva u Čileu. Mogao sam taj meč da odradim bolje, ali bez obzira na to zadovoljan sam svojim učinkom. Nadam se da će sljedeće takmičenje proći mnogo bolje i da ću donijeti sjajniju medalju. Pred nama je seniorska konkurencija, nadam se tu dokazati još bolje. Posebnpo hvala treneru Fatiću i klupskom drugu Nikoli Maloviću, zahvalnost dugujem i selektoru Vlahoviću i predsjedniku Krstajićui”, kazao je Smolović.

Srebrni katas Vladimir Mijač, kazao je da je evropska medalja bila njegov cilj i da ga je napokon ostvario.

“Ostaje žal za zlatom, ali nema razloga za nezadovoljstvo. Medalja će biti veliki motiov, ne samo za mene, već za sve koji se bave karateom. Neizmjerno mi je drago što je još četvoro mojih drugova iz reprezentacije osvojilo medalju. Hvala predsjedniku Krstajiću, selektoru Bukiliću, Karate savezu, mom karate klubu Bar i treneru Almiru Cecunjaninu. Hvala porodici, koja je bila neizmjerna podrška, drugovima iz reprezentacije”, rekao je Mijač.

Bronzani Danilović kazao je da je u svom debiju na šampionatu ostvario izuzetan uspjeh.

“Bilo je teško, ali bio sam spreman. Naporno sam trenirao i trud se sisplatio. To je bio moj najbolji turnir u karijeri. Nadam se da je ovo samo početak i da me još bolji rezultati čekaju u nastavku karijere. Vjerujem da ću jednog dana osvoijiti i seniorsku medalju”, rekao je Danilović.

Njegov klupski drug iz Omladinca, Emre Saljiu kazao je da je zadovoljan i srećan ostvarenim rezultatom u Budimpešti.

“Posebno sam zadovoljan načinom na koji sam došao do bronzane medalje. Odradio sam pet teških mečeva, loše sam počeo I izgubiuoi na starztu, ali sam u nastavku dominira i zasluženo došao do medalje”, kazao je Saljiu.

Danilović i Saljiu zahvalili su se klupskim trenerima, Žarku i Marini Raković, selektoiru Vlahoviću, drugovima iz kluba i reprezentacije i porodici na podršci uoči I tokom šampionata.

OSVOJILI PET MEDALJA SA EP

Karatisti su osvajanjem pet medalja na Evropskom prvenstvu potvrdili kvalitet i komtinuitet, da je karate sport broj jedan u Crnoj Gori, kazao je predsjednik Karate saveza Ivan Krstajić. Crnogorski karatisti nastup na šampionatu završili su sa tri srebrne i dvije bronzane medalje.

Srebrni su bili Vladimir Mijač u katama i borbaši Bojan Bošković i Predrag Smolović, a bronzani Emre Saljiu i Andrija Danilović u borbama.

Krstajić je kazao da rezultatio crnogorskih karatista nijesu slučajnost, već potvrda kontinuiranog kvalitetnog rada na svim poljima.

“Potvrdili smo da je karate sport broj jedan u Crnoj Gotri. Nije to bila jedna, već tri uzrasne kategorije. Prvi put smo sa EP donijeli i medalju u katama, što je za nas posebno značajno. To je potvrda kontinuiranog rada. Na šampionatu je nastupilo 1155 takmičara iz 52 države, a mi smo nastupili sa 32. Samo je osam država osvojilo više medalja od nas”, kazao je Krstajić na konferenciji za novinare.

On je čestitao svim takmičarima na nastupu, selektorima i kompletnom stručnom timu na čelu sa direktorom reprezentacije.

“Iza nas je uspješno takmičenje, ne samo zbog medalja, već i zbog iskustva koje smo zajednički ponijeli. Čestitke kompletnom timu, koji su u Budimpešti činili i doktor i fozioterapeut. Hvala i sponzorima koji su nas pomogli, Ministarstvu sporta, od kojeg smo dobili značajno veći budžet. To ćemo, kao i prošle godine, siguran sam opravdati. Pred nama je najvažnija godina u istoriji saveza”, rekao je Krstajić.

On je kazao da crnogorski karate ima fenomenalnu generaciju i da je ponosan što je predsjednik takvim sportistima.

Direktor reprezentacije Dragoljub Fatić smatra da je pet evropskih medalja veliki uspjeh crnogorskog karatea.

“Bili smo na visokom nivou u svakom smislu – od takmičara koji su pokazali ogromnu želju da ostvare rezultat, selektora do svakog člana ekspedicije. Najmlađi takmičari, koji su debitovali na šampionatu, pokazali da se na njih može ozbiljno računati. Mlađi seniori su potvrdili svoj kvalitet. Pred nama je zahtjevna godina, čekaju nas šampionat Evrope i kvalifikacioni turnir za plasman u Tokio. Vjerujem da makar jedan ili više naših takmičara može izboriti olimpijsku vizu za Tokio”, rekao je Fatić.

On je naglasio da bi to bila kruna crnogorskog karatea za 40 koliko je taj sport prisutan u Crnoj Gori.

Selektor u katama Jugoslav Bukilić, podsjetio da je da su crnogorskli karatisti po broju medalja ponovili rezultat iz Konje prije deset godina.

“U najvećem smo usponu od kada sam dio selektorskog tima. Raduje me medalja u katama. Imali smo tri finala, mogli smo bar u jednom biti pobjedici. Bitno je da smo u svakom bili ravnopravni. Mijačev rezultat je veliki, smatram da smo mogli do pobjede u tom finalu. Zadovoljan sam, nadam se da ćemo ubuduće praviti još bolje rezultate u katama, jer pored njega imamo nekoliko dobrih mladih takmičara i uz par seniorskih možemo imati dobru selekciju”, rekao je Bukilić.

Juniorski prvak svijeta, Bojan Bošković istakao je da je u Budimpešti debitovao na šampionatu u konkurencioji mlađih seniora.

“Bilo je teško, zadovoljan sam kako sam odradio, iako ostaje žal za zlatnom medaljom. Možda sam mogao bolje da odradim finale. Stiglo me je sve, skidanje kilaže, umor. Čeka me seniorska konkurencija. Pokušaću da se kvalifikujem za seniorsko EP i da u Bakuu ciljam medalju”, rekao je Bošković.

On se zahvalio treneru Žarku Raković, selektoru Slobodanu Vlahoviću, predsjedniku Ivanu Krstajiću, drugovima iz kluba i reprezentacije.

Prema riječima Predraga Smolovića, prva evropska medalja nagrada je za sve uloženo od početka karijere.

“To je moja prva evropska medalja. Odradio sam pet teškim mečeva, a u finalu izgubio od bronzanog sa Svjetskog prvenstva u Čileu. Mogao sam taj meč da odradim bolje, ali bez obzira na to zadovoljan sam svojim učinkom. Nadam se da će sljedeće takmičenje proći mnogo bolje i da ću donijeti sjajniju medalju. Pred nama je seniorska konkurencija, nadam se tu dokazati još bolje. Posebnpo hvala treneru Fatiću i klupskom drugu Nikoli Maloviću, zahvalnost dugujem i selektoru Vlahoviću i predsjedniku Krstajićui”, kazao je Smolović.

Srebrni katas Vladimir Mijač, kazao je da je evropska medalja bila njegov cilj i da ga je napokon ostvario.

“Ostaje žal za zlatom, ali nema razloga za nezadovoljstvo. Medalja će biti veliki motiov, ne samo za mene, već za sve koji se bave karateom. Neizmjerno mi je drago što je još četvoro mojih drugova iz reprezentacije osvojilo medalju. Hvala predsjedniku Krstajiću, selektoru Bukiliću, Karate savezu, mom karate klubu Bar i treneru Almiru Cecunjaninu. Hvala porodici, koja je bila neizmjerna podrška, drugovima iz reprezentacije”, rekao je Mijač.

Bronzani Danilović kazao je da je u svom debiju na šampionatu ostvario izuzetan uspjeh.

“Bilo je teško, ali bio sam spreman. Naporno sam trenirao i trud se sisplatio. To je bio moj najbolji turnir u karijeri. Nadam se da je ovo samo početak i da me još bolji rezultati čekaju u nastavku karijere. Vjerujem da ću jednog dana osvoijiti i seniorsku medalju”, rekao je Danilović.

Njegov klupski drug iz Omladinca, Emre Saljiu kazao je da je zadovoljan i srećan ostvarenim rezultatom u Budimpešti.

“Posebno sam zadovoljan načinom na koji sam došao do bronzane medalje. Odradio sam pet teških mečeva, loše sam počeo I izgubiuoi na starztu, ali sam u nastavku dominira i zasluženo došao do medalje”, kazao je Saljiu.

Danilović i Saljiu zahvalili su se klupskim trenerima, Žarku i Marini Raković, selektoiru Vlahoviću, drugovima iz kluba i reprezentacije i porodici na podršci uoči I tokom šampionata.

KUTINJO NE GLEDA NAZAD

Liverpul kupi plodove dugogodišnjeg rada Jirgena Klopa, kome je jedan od najtežih momenata bio odlazak Filipea Kutinja u Barselonu. Sada, dvije godine od tog prelaska, Liverpul je osvojio Ligu šampiona i na pragu je Premijer lige, a Brazilac je višak na Kamp Nou i pozajmljen je Bajernu.

“Ne gledam unazad. Otišao sam drugim putem i na drugom sam putovanju. Kao i svi drugi, skoncentrisan sam na ostvarenje svojih snova. Srećan sam zbog onog što sam uradio u prošlosti i ne osvrćem se u prošlost, već samo gledam naprijed”, rekao je Kutinjo.

Istakao je da je srećan zbog odličnih rezultata bivših saigrača.

“Liverpul leti i to me ne iznenađuje. Već smo to videli prošle godine kada su osvojili Ligu šampiona, ali zaista nisam iznenađen, jer imaju fantastičan tim i sjajnog menadžera.

Od kada je Kutinjo došao u Barselonu u zimu 2018. osvojio je dvije La Lige, Kup kralja i Superkup Španije, prije nego što je ljetos otišao na pozajmicu u Bajern iz Minhena. Liverpul je za to vrijeme osvojio Ligu šampiona, Superkup Evrope i u decembru Svjetsko klupsko prvenstvo. Za vrijeme boravka u Barseloni odigrao je 97 utakmica i postigao je 31 gol uz 14 asistencija. Ove sezone u Bajernu u svim takmičenjima odigrao je 27 utakmica, postigao sedam golova uz osam asistencija. Posljednji gol postigao je 14. decembra, kada je zabilježio het trik protiv Verdera, a u posljednjih šest utakmica tri puta je bio starter, a u posljednje tri utakmice ulazi isključivo sa klupe.

KUTINJO NE GLEDA NAZAD

Liverpul kupi plodove dugogodišnjeg rada Jirgena Klopa, kome je jedan od najtežih momenata bio odlazak Filipea Kutinja u Barselonu. Sada, dvije godine od tog prelaska, Liverpul je osvojio Ligu šampiona i na pragu je Premijer lige, a Brazilac je višak na Kamp Nou i pozajmljen je Bajernu.

“Ne gledam unazad. Otišao sam drugim putem i na drugom sam putovanju. Kao i svi drugi, skoncentrisan sam na ostvarenje svojih snova. Srećan sam zbog onog što sam uradio u prošlosti i ne osvrćem se u prošlost, već samo gledam naprijed”, rekao je Kutinjo.

Istakao je da je srećan zbog odličnih rezultata bivših saigrača.

“Liverpul leti i to me ne iznenađuje. Već smo to videli prošle godine kada su osvojili Ligu šampiona, ali zaista nisam iznenađen, jer imaju fantastičan tim i sjajnog menadžera.

Od kada je Kutinjo došao u Barselonu u zimu 2018. osvojio je dvije La Lige, Kup kralja i Superkup Španije, prije nego što je ljetos otišao na pozajmicu u Bajern iz Minhena. Liverpul je za to vrijeme osvojio Ligu šampiona, Superkup Evrope i u decembru Svjetsko klupsko prvenstvo. Za vrijeme boravka u Barseloni odigrao je 97 utakmica i postigao je 31 gol uz 14 asistencija. Ove sezone u Bajernu u svim takmičenjima odigrao je 27 utakmica, postigao sedam golova uz osam asistencija. Posljednji gol postigao je 14. decembra, kada je zabilježio het trik protiv Verdera, a u posljednjih šest utakmica tri puta je bio starter, a u posljednje tri utakmice ulazi isključivo sa klupe.

  • Istraživanje WeBalkans: Građani najviše vjeruju EU, najmanje sudstvu
    on 22/06/2026 at 05:38

    Velika većina građana Crne Gore podržava evropske integracije i ima pozitivan stav prema Evropskoj uniji, pokazuje Godišnja anketa 2026 o percepcijama prema EU, sprovedena u okviru programa WeBalkans. Istovremeno, istraživanje ukazuje na raznovrsnost stavova građana o procesu integracija, očekivanjima i ulozi EU u različitim oblastima.

  • Sunčano i veoma toplo, popodne mogući lokalni pljuskovi i grmljavina
    on 22/06/2026 at 05:33

    Danas se u Crnoj Gori očekuje pretežno sunčano i toplo vrijeme uz slab do umjeren razvoj oblačnosti, dok su u drugom dijelu dana u sjevernim, centralnim i južnim predjelima mogući kratkotrajni pljuskovi i grmljavina, uz najviše dnevne temperature do 36 stepeni.

  • Zelenski: Za nedelju dana lansirano oko 2.200 dronova na Ukrajinu
    on 21/06/2026 at 22:00

    Ukrajinski predsjednik Volodimir Zelenski izjavio je danas da je Rusija, tokom prošle nedelje, lansirala oko 2.200 udarnih dronova na teritoriju Ukrajine.

  • Oslobođena 24 Filipinca koji su bez osnova pritvoreni u Sibiru
    on 21/06/2026 at 21:46

    Rusija je oslobodila 24 Filipinca koji su mjesecima bili pritvoreni bez optužbi u sibirskom gradu Jakutsku, saopštili su filipinski zvaničnici.

  • Pavković: Preispitati rad sudskih vještaka u porodičnim predmetima, krivične prijave podnesene
    on 21/06/2026 at 21:19

    Iz NVO „Centar za dječija prava“ pozvali su na preispitivanje rada sudskih vještaka u porodičnim postupcima, tvrdeći da isti stručnjaci godinama učestvuju u predmetima koji odlučuju o sudbinama djece i porodica. Izvršna direktorica Ivona Pavković saopštila je da su podnesene krivične prijave protiv određenih vještaka, te da je neophodna analiza njihovog angažovanja i kvaliteta nalaza u slučajevima koji se odnose na roditeljska prava i najbolji interes djeteta.

  • Rusija gađa, Ukrajina poziva saveznike upomoć
    on 21/06/2026 at 21:11

    Rusija je za nedelju dana gađala Ukrajinu sa 2.200 dronova, 1.800 vođenih bombi i 87 raketa, izjavio je danas predsjednik Ukrajine Volodimir Zelenski, a njegov ministar spoljnih poslova Andrej Sibiha pozvao saveznike Ukrajine da odmah djeluju povećanjem pritiska na Rusiju.

  • Radovi na pranju tunela „Klisura“ i „Ključ“ 23. juna: Mogući kratki zastoji u saobraćaju
    on 21/06/2026 at 21:02

    Uprava za saobraćaj saopštila je da će 23. juna 2026. godine biti izvođeni radovi na pranju tunela „Klisura“ i „Ključ“ na regionalnim putevima R-24 Buče–Jezerine i R-13 Mateševo–Kolašin, zbog čega se očekuju privremene izmjene režima saobraćaja i povremene obustave u trajanju do 30 minuta. Vozačima je upućen apel da poštuju postavljenu signalizaciju i prilagode vožnju uslovima na putu.

  • Trojica dječaka poginula nakon skoka sa stijena u more u Španiji
    on 21/06/2026 at 20:54

    Trojica dječaka poginula su na plaži blizu Taragone u Kataloniji gde je bila podignuta žuta zastava zbog visokih talasa, objavile su danas španske vlasti.

  • Iranska delegacija napustila pregovore; Šarif: Iranci bili "vrlo direktni"
    on 21/06/2026 at 20:45

    Delegacija Islamske Republike Iran napustila je zgradu u kojoj su se vodili pregovori sa Sjedinjenim Američkim Državama (SAD) u Švajcarskoj, prenijela je večeras agencija IRNA. Pakistanski premijer Šehbaz Šarif izjavio je ranije danas da je iranska strana "veoma direktna" i da njeno rukovodstvo "dostojanstveno" pristupa rješavanju krize na Bliskom istoku, u cilju deeskalacije tenzija tokom tekućih razgovora u Švajcarskoj.

  • Vučić: Da je pucano iz zvučnog topa ne bih bio predsjednik, FBI i FSB potvrdili da nije
    on 21/06/2026 at 20:35

    Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da su i američki FBI i ruski FSB potvrdil da u Srbiji nije pucano iz zvučnog topa na opozicionom protestu u Beogradu 15. marta prošle godine i ponovio da u suprotnom ne bi više ni jednog dana bio predsjednik.

  • Kako se upravlja u tri najveća crnogorska resorta: 190 miliona eura prihoda i 21 milion profita
    on 21/06/2026 at 10:34

    Tri kompanije koje upravljaju vodećim resortima u Crnoj Gori – Lušticom, Porto Montenegrom i Porto Novim – u 2025. su zabilježile rast prihoda i aktive, ali uz bitno različite trendove profitabilnosti, zaduženosti i zapošljavanja u odnosu na 2024. godinu.

  • Turković o povećanju penzija: 20 eura za deset godina i 268 eura za pet nije isto
    on 21/06/2026 at 10:15

    Komentarišući najnovije podatke Fonda PIO o rastu penzija, državni sekretar u Ministarstvu finansija Tarik Turković je kazao da je u desetogodišnjem periodu od 2011. do 2021. godine prosječna penzija porasla za svega 20 eura, dok je u narednih pet godina povećana za 268 eura.

  • Otvara se tržište od 500 miliona ljudi: Crna Gora mora iskoristiti EU fondove
    on 21/06/2026 at 06:36

    Crna Gora pretpristupni period ulaska u Evropsku uniju mora iskoristiti za postizanje što bolje startne pozicije svojih preduzeća. Mogućnosti korišćenja evropskih fondova su velike i tu šansu treba iskoristiti prije ulaska na evropsko bezcarinsko tržište od 500 miliona, kaže ekspert iz Hrvatske, Krešimir Budiša, koji je bio predavač na skupovima koje je Privredna komora organizovala za domaće poljoprivrednike i preduzetnike. 

  • VIDEO "Poglavlje 14 biće zatvoreno uskoro"
    on 20/06/2026 at 19:05

    Još jedan korak Crne Gore ka Evropskoj uniji biće zatvaranje poglavlja o saobraćaju u pregovorima o pristupanju.

  • CBCG: Platni promet 2,12 milijardi eura
    on 20/06/2026 at 14:38

    Vrijednost realizovanog platnog prometa za 31 radni dan u maju iznosila je 2,12 milijardi eura, pokazuju podaci Centralne banke (CBCG).

  • BDP po stanovniku na 54 odsto prosjeka EU
    on 20/06/2026 at 10:37

    Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku, prema standardu kupovne moći, u Crnoj Gori je u prošloj godini iznosio 54 odsto prosjeka EU, prema prvoj procjeni Eurostata.

  • Viši sud zamrznuo više od 6,8 miliona eura: Blokirano 58 računa u istragama SDT-a
    on 20/06/2026 at 10:11

    Rješenjima podgoričkog Višeg suda za oko pet i po mjeseci ove godine je stavljena zabrana privremenog raspolaganja na 58 računa u domaćim bankama, na kojima se nalazi preko 6,8 miliona eura, a u okviru istraga koje sprovodi Specijalno državno tužilaštvo (SDT), navodi Akcija za socijalnu pravdu.

  • Gubitak Luke Bar prošle godine 6,44 miliona
    on 20/06/2026 at 08:45

    Kompanija Luka Bar je prošlu godinu završila sa gubitkom od 6,44 miliona, što je 7,6 miliona lošiji od onog ostvarenog u 2024, kada je to barsko preduzeće u većinskom državnom vlasništvu poslovalo sa profitom od 1,17 miliona eura.  

  • Basani sa Vukovićem: Svjetska banka Crnu Goru vidi kao jednog od svojih ključnih partnera
    on 20/06/2026 at 07:39

    Svjetska banka Crnu Goru vidi kao jednog od svojih ključnih partnera u regionu, kazala je potpredsjednica Svjetske banke za Evropu i Centralnu Aziju Antonela Basani na sastanku sa ministrom finansija Novicom Vukovićem, ističući da je naša država, kao najnapredniji kandidat za članstvo u Evropskoj uniji, u posebnom fokusu ove međunarodne finansijske institucije.

  • Dizel od utorka jeftiniji minimum deset centi
    on 20/06/2026 at 07:07

    Cijene goriva od utorka će biti manje za od sedam do 12 centi, što će biti prvo veće smanjenje cijena goriva nakon marta, od kada su cijene naftnih derivata počele da rastu zbog sukoba između Sjedinjenih Američkih Država (SAD) i Irana.