ZBOG KORONAVIRUSA

Velika nagrada Kine u Formuli jedan neće se održati kada je planirano zbog epidemije koronavirusa, prenijeli su danas svjetski mediji.

Trka je bila zakazana za 19. april.

Na službenoj internet stranici Formule 1 saopšteno je da trka u Šangaju neće biti održana u aprilu.

Shodno situaciji, novi termin održavanja trke će naknadno biti razmatran.

“Pažljivo pratimo situaciju”, navela je ranije FIA u saopštenju.

Posljednji put je neka trka odgođena 2011. godine, kada je Gran pri Bahreina pomjeren zbog Arapskog proljeća.

Zabilježeno je više od 40 hiljada slučajeva zaraženih koronavirusom širom svijeta, a umrlo je 1.016 ljudi.

Vlasti u Šangaju su ranije ovog mjeseca preporučile da sva sportska dešavanja budu odgođena do prestanka epidemije.

ZBOG KORONAVIRUSA

Velika nagrada Kine u Formuli jedan neće se održati kada je planirano zbog epidemije koronavirusa, prenijeli su danas svjetski mediji.

Trka je bila zakazana za 19. april.

Na službenoj internet stranici Formule 1 saopšteno je da trka u Šangaju neće biti održana u aprilu.

Shodno situaciji, novi termin održavanja trke će naknadno biti razmatran.

“Pažljivo pratimo situaciju”, navela je ranije FIA u saopštenju.

Posljednji put je neka trka odgođena 2011. godine, kada je Gran pri Bahreina pomjeren zbog Arapskog proljeća.

Zabilježeno je više od 40 hiljada slučajeva zaraženih koronavirusom širom svijeta, a umrlo je 1.016 ljudi.

Vlasti u Šangaju su ranije ovog mjeseca preporučile da sva sportska dešavanja budu odgođena do prestanka epidemije.

ROSONERI TRAŽE TRENERA

Čelnici Milana Zvonimir Boban i Paolo Maldini već su odlučili o imenu novog trenera za narednu sezonu. Gotovo je izvjesno da na klupi neće ostati Stefano Pioli, a glavna želja čelnika tima sa San Sira je Masimilijano Alegri.

Poslije najnovijeg poraza u Seriji A, u gradskom derbiju od Intera i to poslije preokreta, mnogi mediji na Apeninima smatraju da su Pioliju obrojani dani na klupi rosonera.

Prognozira se da bi Pioli mogao da sačuva mjesto trenera jedino ako osvoji Kup Italije, a već u polufinalu Milan očekuje teška prepreka u vidu Juventusa. Ili, u mnogo optimističnijem scenariju, da se rosoneri dočepaju četvrtog mjesta i plasmana u Ligu šampiona, a Milan zaostaje za Atalantom 10 bodova.

Alegri je posljednji trener koji je donio titulu na San Siro prije devet godina, ali se pominje da bi mogao na klupu jednog drugog bivšeg tima Juventusa, koji ga je otpustio na kraju prošle sezone.

Povezivao se 52-godišnji stručnjak s nekoliko ekipa. Ipak, odlučio je da ne prihvata nikakve ponude sve do ljeta 2020. godine.

Takođe, “Mundo deportivo” piše da su čelnici Milana zainteresovani za dovođenje bivšeg trenera Valensije Marselinja, koji je ostvarivao odlične rezultate na Mestalji, ali je zbog sukoba sa upravom otišao iz kluba.

ROSONERI TRAŽE TRENERA

Čelnici Milana Zvonimir Boban i Paolo Maldini već su odlučili o imenu novog trenera za narednu sezonu. Gotovo je izvjesno da na klupi neće ostati Stefano Pioli, a glavna želja čelnika tima sa San Sira je Masimilijano Alegri.

Poslije najnovijeg poraza u Seriji A, u gradskom derbiju od Intera i to poslije preokreta, mnogi mediji na Apeninima smatraju da su Pioliju obrojani dani na klupi rosonera.

Prognozira se da bi Pioli mogao da sačuva mjesto trenera jedino ako osvoji Kup Italije, a već u polufinalu Milan očekuje teška prepreka u vidu Juventusa. Ili, u mnogo optimističnijem scenariju, da se rosoneri dočepaju četvrtog mjesta i plasmana u Ligu šampiona, a Milan zaostaje za Atalantom 10 bodova.

Alegri je posljednji trener koji je donio titulu na San Siro prije devet godina, ali se pominje da bi mogao na klupu jednog drugog bivšeg tima Juventusa, koji ga je otpustio na kraju prošle sezone.

Povezivao se 52-godišnji stručnjak s nekoliko ekipa. Ipak, odlučio je da ne prihvata nikakve ponude sve do ljeta 2020. godine.

Takođe, “Mundo deportivo” piše da su čelnici Milana zainteresovani za dovođenje bivšeg trenera Valensije Marselinja, koji je ostvarivao odlične rezultate na Mestalji, ali je zbog sukoba sa upravom otišao iz kluba.

ZBOG PONAŠANJA NAVIJAČA

Košarkaški klub Crvena zvezda kažnjen je danas zbog propusta u organizaciji utakmice sa Partizanom u ABA ligi.

ABA je saopštila da će Zvezda morati da zatvori Parter četiri na sljedećoj utakmici u regionalnom takmičenju.

Crveno-bijeli će morati i da plate 18 hiljada eura kazne.

Zvezda je između ostalog kažnjena jer su njeni navijači vrijeđali gostujući klub, igrače i trenere.

Takođe, ABA je kaznila aktuelnog šampiona zbog ubacivanja tvrdih i mekih predmeta na teren, vrijeđanja i pokušaja napada na sudije.

ZBOG PONAŠANJA NAVIJAČA

Košarkaški klub Crvena zvezda kažnjen je danas zbog propusta u organizaciji utakmice sa Partizanom u ABA ligi.

ABA je saopštila da će Zvezda morati da zatvori Parter četiri na sljedećoj utakmici u regionalnom takmičenju.

Crveno-bijeli će morati i da plate 18 hiljada eura kazne.

Zvezda je između ostalog kažnjena jer su njeni navijači vrijeđali gostujući klub, igrače i trenere.

Takođe, ABA je kaznila aktuelnog šampiona zbog ubacivanja tvrdih i mekih predmeta na teren, vrijeđanja i pokušaja napada na sudije.

ODABRAN NOVI LOGO

Rukometni savez Crne Gore i zvanično je dobio novi vizuelni identitet. Ugovor o prenosu konkursnog rješenja u svojinu Saveza i ustupanju imovinskih i drugih prava nakon sprovedenog javnog konkursa, potpisali su predsjednik Saveza Petar Kapisoda i Ana Pajović Kljajić, autorka pobjedničkog rješenja.

Pobjednici konkursa pripala je i novčana nagradu u iznosu od 500 eura.

Savez će tako nakon duže vremena promijeniti svoj vizuelni identitet, a novi logo uskoro će se naći na opremi svih reprezentativnih selekcija, dok je već počeo da se primjenjuje u drugim zvaničnim kanalima komunikacije ,,crnogorske kuće rukometa”, kao i na društvenim mrežama.

“Naša želja je bila da osvježimo vizuelni identitet Saveza i poslije duže vremena, dobijemo novi logo koji će na najbolji način odgovoriti potrebama brendinga u svijetu sporta, kome se danas posvećuje velika pažnja. To je i razlog zbog kojeg smo imali dva kruga konkursa, a kako bi detaljno razmotrili sva pristigla rješenja i između više dobrih, izabrali ono koje će po mišljenju stručne komisije, najbolje odgovoriti našim potrebama. Vjerujem da smo izborom ovog rješenja napravili željeni iskorak u dijelu vidljivosti i prepoznatljivosti Saveza na svim kanalima, te da će novi logo na opremi, biti taličan svim reprezentativnim selekcijama”, kazao je Kapisoda.

U pobjedničkom rješenju na konkursu, Pajović Kljajić je predstavila orla kako grli rukometnu loptu. Koristila je crvenu i zlatnu boju, kao na zastavi.

“Veliko mi je zadovoljstvo što je moj rad odabran da predstavlja Rukometni savez. Počastvovana sam činjenicom da će buduće generacije crnogorskih sportista igrati “pod znakom” koji sam osmislila, tako da se zahvaljujem timu RSCG na prepoznavanju truda koji sam uložila u realizaciji ovog projekta. Nadam se će novi logo RSCG biti od “srećne ruke” svim našim reperezentativcima, kao i da će nam donijeti mnogo razloga za ponos i slavlje u godinama koje dolaze”, kazala je Pajović Kljajić.

Okosnicu logotipa čini stilizovani prikaz ptice orao, koji je krilom obuhvatio rukometnu loptu, smješten u formi koja ga uokviruje i daje mu cjelovitost. Orao ima značajno mjesto u crnogorskoj istoriji i tradiciji, a njegovo značenje i na globalnom nivou je uvijek afirmativno. Povezuje se sa nesputanom slobodom, trijumfom i velikim postignućima, navela je u obrazloženju autorka pobjedničkog rješenja.

„Orao je smješten u obliku koji asocira na grb, čime se htjela istaći težnja da logotip dobije na ozbiljnosti, ali i da se olakša aplikacija na razne medije. Osnovnu dizajnersku premisu da logo treba komunicirati nacionalne i progresivne standarde, potvrđuje i odabir boja – crvena i zlatna, koje su boje naše zastave. Crvena kao vjekovni simbol energije i odlučnosti, a zlatna kao simbol prestiža, moći i pobjede.

Grafički elementi koji čine logotip RSCG imaju neospornu dozu ozbiljnosti i simboličkog značaja. Rezultat rada na projektnom zadatku je savremena kompozicija koja komunicira suštinske i temeljne ciljeve organizacije za koju je namijenjena“, piše u obrazloženju dizajnerke.

ODABRAN NOVI LOGO

Rukometni savez Crne Gore i zvanično je dobio novi vizuelni identitet. Ugovor o prenosu konkursnog rješenja u svojinu Saveza i ustupanju imovinskih i drugih prava nakon sprovedenog javnog konkursa, potpisali su predsjednik Saveza Petar Kapisoda i Ana Pajović Kljajić, autorka pobjedničkog rješenja.

Pobjednici konkursa pripala je i novčana nagradu u iznosu od 500 eura.

Savez će tako nakon duže vremena promijeniti svoj vizuelni identitet, a novi logo uskoro će se naći na opremi svih reprezentativnih selekcija, dok je već počeo da se primjenjuje u drugim zvaničnim kanalima komunikacije ,,crnogorske kuće rukometa”, kao i na društvenim mrežama.

“Naša želja je bila da osvježimo vizuelni identitet Saveza i poslije duže vremena, dobijemo novi logo koji će na najbolji način odgovoriti potrebama brendinga u svijetu sporta, kome se danas posvećuje velika pažnja. To je i razlog zbog kojeg smo imali dva kruga konkursa, a kako bi detaljno razmotrili sva pristigla rješenja i između više dobrih, izabrali ono koje će po mišljenju stručne komisije, najbolje odgovoriti našim potrebama. Vjerujem da smo izborom ovog rješenja napravili željeni iskorak u dijelu vidljivosti i prepoznatljivosti Saveza na svim kanalima, te da će novi logo na opremi, biti taličan svim reprezentativnim selekcijama”, kazao je Kapisoda.

U pobjedničkom rješenju na konkursu, Pajović Kljajić je predstavila orla kako grli rukometnu loptu. Koristila je crvenu i zlatnu boju, kao na zastavi.

“Veliko mi je zadovoljstvo što je moj rad odabran da predstavlja Rukometni savez. Počastvovana sam činjenicom da će buduće generacije crnogorskih sportista igrati “pod znakom” koji sam osmislila, tako da se zahvaljujem timu RSCG na prepoznavanju truda koji sam uložila u realizaciji ovog projekta. Nadam se će novi logo RSCG biti od “srećne ruke” svim našim reperezentativcima, kao i da će nam donijeti mnogo razloga za ponos i slavlje u godinama koje dolaze”, kazala je Pajović Kljajić.

Okosnicu logotipa čini stilizovani prikaz ptice orao, koji je krilom obuhvatio rukometnu loptu, smješten u formi koja ga uokviruje i daje mu cjelovitost. Orao ima značajno mjesto u crnogorskoj istoriji i tradiciji, a njegovo značenje i na globalnom nivou je uvijek afirmativno. Povezuje se sa nesputanom slobodom, trijumfom i velikim postignućima, navela je u obrazloženju autorka pobjedničkog rješenja.

„Orao je smješten u obliku koji asocira na grb, čime se htjela istaći težnja da logotip dobije na ozbiljnosti, ali i da se olakša aplikacija na razne medije. Osnovnu dizajnersku premisu da logo treba komunicirati nacionalne i progresivne standarde, potvrđuje i odabir boja – crvena i zlatna, koje su boje naše zastave. Crvena kao vjekovni simbol energije i odlučnosti, a zlatna kao simbol prestiža, moći i pobjede.

Grafički elementi koji čine logotip RSCG imaju neospornu dozu ozbiljnosti i simboličkog značaja. Rezultat rada na projektnom zadatku je savremena kompozicija koja komunicira suštinske i temeljne ciljeve organizacije za koju je namijenjena“, piše u obrazloženju dizajnerke.

HADŽIBEGIĆ

“Hrabri sokolovi” se tradicionalno prije neke akcije okupljaju nedjeljom, a kada bi hipotetički krajem tekuće sedmice “crveni” okupirali trening kamp na Starom aerodromu, selektor Faruk Hadžibegić bi vjerovatno sijao od sreće.

Stevan Jovetić, Stefan Savić, Adam Marušić i Marko Bakić su prebrodili povrede na pravi način, Nikola Vukčević se ustalio u Levanteu, Danijel Petković je debitovao u Ligi 1, Marko Vešović krenuo dobro sa svojom Legijom, Fatos Bećiraj postigao gol za Makabi Netanju…

“To su vijesti koje moraju da me raduju, posebno jer nemamo povrijeđenih igrača. Sada čekamo da lige u kojima nastupaju naši drugi reprezentativci počnu i da svi oni uđu u takmičarski ritam. Nadam se da neće biti povreda ubuduće”, rekao je Hadžibegić za Dnevne novine, prenosi CdM.

Krajem marta kreće nova priča fudbalske reprezentacije sa 62-godišnjim Sarajlijom na klupi. Avantura tokom 2019. je bila očajna, ali ni Faruku nije bilo lako poslije svega. Prve akcije na novom nadamo se pozitivnom putu su Letonija (26. mart) i Luksemburg (30. mart) pod Goricom. Neatraktivni rivali…

“Slažem se, ali su to zahtijevni i kompleksni protivnici. Poučen igračkim iskustvom, kao Jugoslavija smo se uvijek mučili sa tim ‘manjim’ selekcijama. Na nama je da napravimo rezultat kako bi nam bilo lakše za ubuduće. Međutim, trenutno smo u situaciji da ćutimo, radimo i vjerujemo” rekao je legendarni defanzivac, koji se nadovezao…

“Ne smijemo da smetnemo sa uma da taj Luksemburg ima Dudelanž koji je dvije godine zaredom igrao Ligu Evrope”, istakao je.

Hadžibegić je non-stop u komunikaciji sa stručnim štabom i igračima, realnost je da naša selekcija ne može nikoga da potcijeni, ali ne treba nikoga ni da precijeni. Posebno ako ima čvrst stav na terenu. Selektor to zna, zato ne razmišlja o “izmišljanju tople vode”.

“Rekao sam više puta da ne mogu da napravim revoluciju. Ali stvarno je najbitnije kada se skupimo da budemo svi zdravi, da možemo da radimo u miru, a onda ćemo lako sklopiti kockice. Ne treba unaprijed da preskačemo stepenice. Mislim da će sve biti lakše ako budem imao ‘slatke muke’ da od 28 reprezentativaca odaberem 23”.

Iz plejade mlađih reprezentativaca iskočio je 20-godišnji Sead Hakšabanović nakon odlične sezone u švedskom Norčepingu (37 utakmica, osam golova) i označen je kao budućnost “hrabrih sokolova”.

“Sead je svojim igrama zavrijedio mjesto u reprezentaciji, ispunio je očekivanja, ali naravno da ima kvalitet za mnogo više. Ima kapaciteta da igra u jačoj ligi i nadam se da će se ubrzo skrasiti u jačem timu. Naravno, najbitnije je da ima minutažu i dobro je što se pojavio, vjerujem da neće biti posljednji” poručio je Hadžibegić.

Od “hrabrih sokolova” samo je Marko Janković promijenio klub tokom jeseni, pošto je prešao iz prvoligaša SPAL-a u drugoligaša Krotone na pozajmicu. A uskoro bi novi klub mogao da nađe i štoper Marko Simić, koji se razišao sa uzbekistanskim Pakhtakorom.

“Mislim da je Janković donio dobru i hrabru odluku, to sam mu i rekao kada smo se čuli. Bolje je da igra u Seriji B, u timu koji se bori za Seriju A, nego da bude na klupi u ekipi iz Serija A koja se bori za opstanak. Marko je bio i ostaće reprezentativac i očekujem da bude bolji”, jasan je selektor.

Hadžibegić je više puta poručio da se ne odriče nikoga, gleda i neke koji su bili reprezentativci (Esteban Saveljić, Ivan Kecojević…), a pratio je kako smo čuli i napadača Vaslanda iz Beverena Stefana Miloševića (15 utakmica, tri gola).

“FSCG gleda sve fudbalere, a Stefan je jedan od njih. Međutim, prerano je govoriti da li će dobiti poziv ili ne, jer ima još dosta do naše naredne akcije. Bitno je da u ovom trenutku reprezentativci igraju i da nema povreda”, podvukao je peti selektor fudbalske selekcije Crne Gore.

HADŽIBEGIĆ

“Hrabri sokolovi” se tradicionalno prije neke akcije okupljaju nedjeljom, a kada bi hipotetički krajem tekuće sedmice “crveni” okupirali trening kamp na Starom aerodromu, selektor Faruk Hadžibegić bi vjerovatno sijao od sreće.

Stevan Jovetić, Stefan Savić, Adam Marušić i Marko Bakić su prebrodili povrede na pravi način, Nikola Vukčević se ustalio u Levanteu, Danijel Petković je debitovao u Ligi 1, Marko Vešović krenuo dobro sa svojom Legijom, Fatos Bećiraj postigao gol za Makabi Netanju…

“To su vijesti koje moraju da me raduju, posebno jer nemamo povrijeđenih igrača. Sada čekamo da lige u kojima nastupaju naši drugi reprezentativci počnu i da svi oni uđu u takmičarski ritam. Nadam se da neće biti povreda ubuduće”, rekao je Hadžibegić za Dnevne novine, prenosi CdM.

Krajem marta kreće nova priča fudbalske reprezentacije sa 62-godišnjim Sarajlijom na klupi. Avantura tokom 2019. je bila očajna, ali ni Faruku nije bilo lako poslije svega. Prve akcije na novom nadamo se pozitivnom putu su Letonija (26. mart) i Luksemburg (30. mart) pod Goricom. Neatraktivni rivali…

“Slažem se, ali su to zahtijevni i kompleksni protivnici. Poučen igračkim iskustvom, kao Jugoslavija smo se uvijek mučili sa tim ‘manjim’ selekcijama. Na nama je da napravimo rezultat kako bi nam bilo lakše za ubuduće. Međutim, trenutno smo u situaciji da ćutimo, radimo i vjerujemo” rekao je legendarni defanzivac, koji se nadovezao…

“Ne smijemo da smetnemo sa uma da taj Luksemburg ima Dudelanž koji je dvije godine zaredom igrao Ligu Evrope”, istakao je.

Hadžibegić je non-stop u komunikaciji sa stručnim štabom i igračima, realnost je da naša selekcija ne može nikoga da potcijeni, ali ne treba nikoga ni da precijeni. Posebno ako ima čvrst stav na terenu. Selektor to zna, zato ne razmišlja o “izmišljanju tople vode”.

“Rekao sam više puta da ne mogu da napravim revoluciju. Ali stvarno je najbitnije kada se skupimo da budemo svi zdravi, da možemo da radimo u miru, a onda ćemo lako sklopiti kockice. Ne treba unaprijed da preskačemo stepenice. Mislim da će sve biti lakše ako budem imao ‘slatke muke’ da od 28 reprezentativaca odaberem 23”.

Iz plejade mlađih reprezentativaca iskočio je 20-godišnji Sead Hakšabanović nakon odlične sezone u švedskom Norčepingu (37 utakmica, osam golova) i označen je kao budućnost “hrabrih sokolova”.

“Sead je svojim igrama zavrijedio mjesto u reprezentaciji, ispunio je očekivanja, ali naravno da ima kvalitet za mnogo više. Ima kapaciteta da igra u jačoj ligi i nadam se da će se ubrzo skrasiti u jačem timu. Naravno, najbitnije je da ima minutažu i dobro je što se pojavio, vjerujem da neće biti posljednji” poručio je Hadžibegić.

Od “hrabrih sokolova” samo je Marko Janković promijenio klub tokom jeseni, pošto je prešao iz prvoligaša SPAL-a u drugoligaša Krotone na pozajmicu. A uskoro bi novi klub mogao da nađe i štoper Marko Simić, koji se razišao sa uzbekistanskim Pakhtakorom.

“Mislim da je Janković donio dobru i hrabru odluku, to sam mu i rekao kada smo se čuli. Bolje je da igra u Seriji B, u timu koji se bori za Seriju A, nego da bude na klupi u ekipi iz Serija A koja se bori za opstanak. Marko je bio i ostaće reprezentativac i očekujem da bude bolji”, jasan je selektor.

Hadžibegić je više puta poručio da se ne odriče nikoga, gleda i neke koji su bili reprezentativci (Esteban Saveljić, Ivan Kecojević…), a pratio je kako smo čuli i napadača Vaslanda iz Beverena Stefana Miloševića (15 utakmica, tri gola).

“FSCG gleda sve fudbalere, a Stefan je jedan od njih. Međutim, prerano je govoriti da li će dobiti poziv ili ne, jer ima još dosta do naše naredne akcije. Bitno je da u ovom trenutku reprezentativci igraju i da nema povreda”, podvukao je peti selektor fudbalske selekcije Crne Gore.

  • Kako se upravlja u tri najveća crnogorska resorta: 190 miliona eura prihoda i 21 milion profita
    on 21/06/2026 at 10:34

    Tri kompanije koje upravljaju vodećim resortima u Crnoj Gori – Lušticom, Porto Montenegrom i Porto Novim – u 2025. su zabilježile rast prihoda i aktive, ali uz bitno različite trendove profitabilnosti, zaduženosti i zapošljavanja u odnosu na 2024. godinu.

  • Turković o povećanju penzija: 20 eura za deset godina i 268 eura za pet nije isto
    on 21/06/2026 at 10:15

    Komentarišući najnovije podatke Fonda PIO o rastu penzija, državni sekretar u Ministarstvu finansija Tarik Turković je kazao da je u desetogodišnjem periodu od 2011. do 2021. godine prosječna penzija porasla za svega 20 eura, dok je u narednih pet godina povećana za 268 eura.

  • Otvara se tržište od 500 miliona ljudi: Crna Gora mora iskoristiti EU fondove
    on 21/06/2026 at 06:36

    Crna Gora pretpristupni period ulaska u Evropsku uniju mora iskoristiti za postizanje što bolje startne pozicije svojih preduzeća. Mogućnosti korišćenja evropskih fondova su velike i tu šansu treba iskoristiti prije ulaska na evropsko bezcarinsko tržište od 500 miliona, kaže ekspert iz Hrvatske, Krešimir Budiša, koji je bio predavač na skupovima koje je Privredna komora organizovala za domaće poljoprivrednike i preduzetnike. 

  • VIDEO "Poglavlje 14 biće zatvoreno uskoro"
    on 20/06/2026 at 19:05

    Još jedan korak Crne Gore ka Evropskoj uniji biće zatvaranje poglavlja o saobraćaju u pregovorima o pristupanju.

  • CBCG: Platni promet 2,12 milijardi eura
    on 20/06/2026 at 14:38

    Vrijednost realizovanog platnog prometa za 31 radni dan u maju iznosila je 2,12 milijardi eura, pokazuju podaci Centralne banke (CBCG).

  • BDP po stanovniku na 54 odsto prosjeka EU
    on 20/06/2026 at 10:37

    Bruto domaći proizvod (BDP) po stanovniku, prema standardu kupovne moći, u Crnoj Gori je u prošloj godini iznosio 54 odsto prosjeka EU, prema prvoj procjeni Eurostata.

  • Viši sud zamrznuo više od 6,8 miliona eura: Blokirano 58 računa u istragama SDT-a
    on 20/06/2026 at 10:11

    Rješenjima podgoričkog Višeg suda za oko pet i po mjeseci ove godine je stavljena zabrana privremenog raspolaganja na 58 računa u domaćim bankama, na kojima se nalazi preko 6,8 miliona eura, a u okviru istraga koje sprovodi Specijalno državno tužilaštvo (SDT), navodi Akcija za socijalnu pravdu.

  • Gubitak Luke Bar prošle godine 6,44 miliona
    on 20/06/2026 at 08:45

    Kompanija Luka Bar je prošlu godinu završila sa gubitkom od 6,44 miliona, što je 7,6 miliona lošiji od onog ostvarenog u 2024, kada je to barsko preduzeće u većinskom državnom vlasništvu poslovalo sa profitom od 1,17 miliona eura.  

  • Basani sa Vukovićem: Svjetska banka Crnu Goru vidi kao jednog od svojih ključnih partnera
    on 20/06/2026 at 07:39

    Svjetska banka Crnu Goru vidi kao jednog od svojih ključnih partnera u regionu, kazala je potpredsjednica Svjetske banke za Evropu i Centralnu Aziju Antonela Basani na sastanku sa ministrom finansija Novicom Vukovićem, ističući da je naša država, kao najnapredniji kandidat za članstvo u Evropskoj uniji, u posebnom fokusu ove međunarodne finansijske institucije.

  • Dizel od utorka jeftiniji minimum deset centi
    on 20/06/2026 at 07:07

    Cijene goriva od utorka će biti manje za od sedam do 12 centi, što će biti prvo veće smanjenje cijena goriva nakon marta, od kada su cijene naftnih derivata počele da rastu zbog sukoba između Sjedinjenih Američkih Država (SAD) i Irana.