KOBS

Neizmjerno sam ponosan i počastvovan što ću igrati za reprezentaciju Crne Gore, rekao je košarkaš podgoričke Budućnosti Džastin Kobs.

Kobs je postao reprezentativac Crne Gore i igraće u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

“Igrač sam koji na svakom treningu, na svakoj utakmici ulaže i posljednji atom snage kako bi stigao do cilja, a to je pobjeda. Tako će biti u dresu Budućnosti, tako će biti u reprezentaciji Crne Gore, tako će ostati do kraja moje karijere. Sa uzbuđenjem očekujem kvalifikacije za šampionat Evrope i uradiću sve što je u mojoj moći da pomognem da Crna Gora ponovo izbori plasman na veliko takmičenje“, rekao je Kobs za Sportklub.

Izabranici novog selektora Boška Radovića će u konkurenciji sa Francuskom, Njemačkom i Velikom Britanijom pokušati da osvoje jedno od tri mjesta koja vode na šampionat Evrope.

“Kvalifikacije za Evropsko prvenstvo počinju naredne godine, utakmicom protiv Velike Britanije, a sada je kompletan fokus usmjeren na duelu sa Crvenom zvezdom. Ove sezone smo imali uspona i padova. Pokazali smo da umijemo da se uspravimo kada padnemo i uzvratimo udarac. Cijenimo i poštujemo kvalitet Zvezde, ali borićemo se do posljednjeg atoma snage da stignemo do pobjede. Ponavljam još jednom, kao i svi u timu, vjerujem da ćemo uspjeti u tome”, dodao je Kobs.

Utakmica između Budućnosti i Crvene zvezde igra se u ponedjeljak 30. decembra.

“Zvezda ima izuzetno kvalitetan tim. U pitanju je ekipa koja igra u elitnom evropskom društvu. Svima nam je jasno da nas očekuje pakleno težak posao u meču koji slijedi, jer je na talonu već sada veliki ulog, a to je mjesto u doigravanju za titulu u ABA ligi, koju želimo i mi i Zvezda. Međutim, imamo sedam dana da se spremimo i osvežimo za meč koji slijedi. Imamo vremena da maksimalno spremni i fokusirani dočekamo derbi. Uz veliku energiju i agresivnu odbranu, uz veliku podršku sa tribina, vjerujem kao i svi u timu da možemo do zlata vrijedne pobjede”, zaključio je Kobs.

Utakmica u SC “Morača” počeće u 18 sati.

KOBS

Neizmjerno sam ponosan i počastvovan što ću igrati za reprezentaciju Crne Gore, rekao je košarkaš podgoričke Budućnosti Džastin Kobs.

Kobs je postao reprezentativac Crne Gore i igraće u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

“Igrač sam koji na svakom treningu, na svakoj utakmici ulaže i posljednji atom snage kako bi stigao do cilja, a to je pobjeda. Tako će biti u dresu Budućnosti, tako će biti u reprezentaciji Crne Gore, tako će ostati do kraja moje karijere. Sa uzbuđenjem očekujem kvalifikacije za šampionat Evrope i uradiću sve što je u mojoj moći da pomognem da Crna Gora ponovo izbori plasman na veliko takmičenje“, rekao je Kobs za Sportklub.

Izabranici novog selektora Boška Radovića će u konkurenciji sa Francuskom, Njemačkom i Velikom Britanijom pokušati da osvoje jedno od tri mjesta koja vode na šampionat Evrope.

“Kvalifikacije za Evropsko prvenstvo počinju naredne godine, utakmicom protiv Velike Britanije, a sada je kompletan fokus usmjeren na duelu sa Crvenom zvezdom. Ove sezone smo imali uspona i padova. Pokazali smo da umijemo da se uspravimo kada padnemo i uzvratimo udarac. Cijenimo i poštujemo kvalitet Zvezde, ali borićemo se do posljednjeg atoma snage da stignemo do pobjede. Ponavljam još jednom, kao i svi u timu, vjerujem da ćemo uspjeti u tome”, dodao je Kobs.

Utakmica između Budućnosti i Crvene zvezde igra se u ponedjeljak 30. decembra.

“Zvezda ima izuzetno kvalitetan tim. U pitanju je ekipa koja igra u elitnom evropskom društvu. Svima nam je jasno da nas očekuje pakleno težak posao u meču koji slijedi, jer je na talonu već sada veliki ulog, a to je mjesto u doigravanju za titulu u ABA ligi, koju želimo i mi i Zvezda. Međutim, imamo sedam dana da se spremimo i osvežimo za meč koji slijedi. Imamo vremena da maksimalno spremni i fokusirani dočekamo derbi. Uz veliku energiju i agresivnu odbranu, uz veliku podršku sa tribina, vjerujem kao i svi u timu da možemo do zlata vrijedne pobjede”, zaključio je Kobs.

Utakmica u SC “Morača” počeće u 18 sati.

FA POTVRDIO KAZNU

Fudbalski savez Engleske odbio je danas žalbu Totenhema na crveni karton koji je dobio njegov igrač Son Heung Min na utakmici protiv Čelsija.

Totenhem je u nedjelju izgubio sa 0:2 od Čelsija na svom stadionu, a Son je isključen u drugom poluvremenu, nakon što je poslije upotrebe VAR tehnologije sudija procijenio da je južnokorejski fudbaler šutnuo defanzivca protivničke ekipe Antonija Rudigera.

FA je danas potvrdio kaznu, što znači da će Son propustiti predstojeće tri utakmice, sa Brajtonom, Noričom i Sautemptonom.

Totenhem je nakon 18 odigranih kola na sedmom mjestu na tabeli Premijer lige sa 26 osvojenih bodova.

FA POTVRDIO KAZNU

Fudbalski savez Engleske odbio je danas žalbu Totenhema na crveni karton koji je dobio njegov igrač Son Heung Min na utakmici protiv Čelsija.

Totenhem je u nedjelju izgubio sa 0:2 od Čelsija na svom stadionu, a Son je isključen u drugom poluvremenu, nakon što je poslije upotrebe VAR tehnologije sudija procijenio da je južnokorejski fudbaler šutnuo defanzivca protivničke ekipe Antonija Rudigera.

FA je danas potvrdio kaznu, što znači da će Son propustiti predstojeće tri utakmice, sa Brajtonom, Noričom i Sautemptonom.

Totenhem je nakon 18 odigranih kola na sedmom mjestu na tabeli Premijer lige sa 26 osvojenih bodova.

JOŠ NIJE NA PRAVOM NIVOU

Trener fudbalera Mančester junajteda Ole Gunar Solskjer rekao je danas da njegov tim još uvijek nije na pravom nivou, kao i da moraju da nastave vrijedno da rade kako bi dostigli nivo Liverpula.

“Trenutno smo otišli malo dalje nego što sam se nadao, želim da budemo ekipa koja će dominirati nad drugim timovima. Liverpulu je bilo potrebno nekoliko godina da dođe do tog nivoa, a mi moramo da nastavimo da radimo, jer želimo da dostignemo taj nivo”, rekao je Solskjer, prenosi goal.com.

Junajted se trenutno nalazi na osmom mjestu na tabeli Premijer lige, sa 25 bodova.

Solskjer je rekao da njegovih prvih 12 mjeseci u engleskom klubu nijesu ispunili sva njegova očekivanja.

“Tek smo na pola sezone, znali smo da će ova godina biti puna uspona i padova i da će nam koristiti za pronalaženje tima i sastava za sljedeću sezonu. Ali, nadam se da ćemo ubrzati taj proces i da ćemo biti dosljedniji, definitivno iskusniji i da ćemo mnogo naučiti”, kazao je on.

Norvežanin je rekao i da su kontranapadi glavna odlika njegove ekipe, kao i da moraju više da koriste svoje brze igrače.

Mančester će sljedeću utakmicu igrati 26. decembra, kada će ugostiti fudbalere Njukasla.

JOŠ NIJE NA PRAVOM NIVOU

Trener fudbalera Mančester junajteda Ole Gunar Solskjer rekao je danas da njegov tim još uvijek nije na pravom nivou, kao i da moraju da nastave vrijedno da rade kako bi dostigli nivo Liverpula.

“Trenutno smo otišli malo dalje nego što sam se nadao, želim da budemo ekipa koja će dominirati nad drugim timovima. Liverpulu je bilo potrebno nekoliko godina da dođe do tog nivoa, a mi moramo da nastavimo da radimo, jer želimo da dostignemo taj nivo”, rekao je Solskjer, prenosi goal.com.

Junajted se trenutno nalazi na osmom mjestu na tabeli Premijer lige, sa 25 bodova.

Solskjer je rekao da njegovih prvih 12 mjeseci u engleskom klubu nijesu ispunili sva njegova očekivanja.

“Tek smo na pola sezone, znali smo da će ova godina biti puna uspona i padova i da će nam koristiti za pronalaženje tima i sastava za sljedeću sezonu. Ali, nadam se da ćemo ubrzati taj proces i da ćemo biti dosljedniji, definitivno iskusniji i da ćemo mnogo naučiti”, kazao je on.

Norvežanin je rekao i da su kontranapadi glavna odlika njegove ekipe, kao i da moraju više da koriste svoje brze igrače.

Mančester će sljedeću utakmicu igrati 26. decembra, kada će ugostiti fudbalere Njukasla.

U 2019. GODINI

Gradonačelnik Podgorice Ivan Vuković i predsjednik Skupštine Glavnog grada Đorđe Suhih uručili su danas nagrade najuspješnijim sportistima, sportskim radnicima i sportskim kolektivima u Podgorici u 2019. godini.

Kako je saopšteno, gradonačelnik je istakao da se gradska uprava da dužnom pažnjom odnosi prema potrebama daljeg unapređenja stanja u oblasti sporta, odnosno ulaganja u sportsku infrastrukturu i veću pomoć sportskim kolektivima, dodajući da se zato veoma ponosimo svim uspjesima koji podgorički sportski kolektivi postižu u kontinuitetu.

„Ovo je godina vrijednih jubileja povodom čijih obilježavnja smo se podsjetili šta sport znači za Podgorcu. U ovoj godini proslavili smo sedamdeseti rođendan Ženskog rukometnog kluba Budućnost, dvostrukog evropskog prvaka i kluba koji je simbol sporta, ne samo u Podgorici i Crnoj Gori, sinoć smo proslavili sedamdeseti rođendan Košarkaškog kluba Budućnost Voli, a nedavno je obilježena i pedeseta godišnjica karate sporta u Podgorici“, istakao je Vuković.

On je naglasio da je bilo puno ljudi koji su i tokom ove godine pronosili slavu podgoričkog sporta širom Evrope i svijeta poput trenera Igora Kolakovića, Nebojše Jovovića, Miodraga Radulovića, Zvezdana Mitrovića, Dejana Radonjića i mnogih drugih kojima Glavni grad duguje posebnu zahvalnost jer predstavlaju istinske ambasadore Podgorice.

„Poštujući to što je tradicija sporta u našem gradu i to što su izvanredni rezultati koje naši sportisti u kontinuitetu postižu, mi u Glavnom gradu smo se ove godine potrudili da udvostučimo napore kako bismo u godinama pred nama njima obezbijedili još bolje uslove za rad. Zahaljujući tome mi smo u maju ove godine dobili potpuno rekonstruisanu malu dvoranu SC Morača, danas Bemax arenu vrijednu pet miliona eura, kao rezultat partnerstva Košarkaškog saveza, kompanije Bemax i Glavnog grada. Nešto prije toga adaptirali smo i veliku salu za odigravanje utakmica Eurolige, a nedavno smo raspisali tender za rekonstrukciju Stadiona malih sportova, tog kultnog mjesta u srcu Podgorice na kom su stasavali sportski talenti i na kom su rođene brojene sportske legende. Prije nekoliko dana smo objavili konkurs za izradu idejnog rješenja za izgradnju istočne tribine Gradskog stadiona pod Goricom, pokrenuli smo sa mrtve tačke i priču o izgradnji atletskog stadiona, koji je velika obaveza Glacvnog grada i naše države, a isto to smo uradili i sa projektom izgradnje teniske akademije i namjeravamo slično da uradimo sa projektom izgradnje dvorane za borilačke sportove“, naglasio je Vuković.

On je saopštio da se gradska uprva vrlo posvećeno i ozbiljno bavi potrebama razvoja sporta u Podgorici. „U budžetu za narednu godinu obezbijedili smo nikad veća sredstva za te namjene. Po prvi put smo obezbijedili i sredstva za razvoj vaterpola Podgorici i uvjeren sam da će ova naša sportska porodica vremenom nastaviti da se širi i da će uspjeha koje danas slavimo biti još više“, zaključio je gradonačelnik Podgorice.

Savjet Sekretarijata za kulturu i sport Podgorice za najboljeg sportistu izabrao je karatistu Marija Hoždića, priznanje za najboljeg trenera otišlo je u ruke Žarka Rakovića iz Karate kluba Omladinac, dok su upravo Karate klub Omladinac i Košarkaški klub Budućnost Voli najbolji klubovi u ovoj godini.

Tradicionalno su uručene plakete za izuzetne rezultate: Milošu Mugoši (Kik boks klub Ariston), Bojanu Boškoviću, Marini Rakoviću, Iliji Radonjiću, Nenadu Duloviću, Mileni Jovanoviću (Karate klub Omladinac), Mili Mraković (Karate klub Budućnost), Ženskom kata timu Budućnosti, Mirjani Milić, Arsu Miliću (Džiju džicu klub Arso Milić), Urošu Ivanoviću (Džudo klub Koga), Srđanu Boškoviću (Klub brazilske džiju džice Mata Leao), Aleksandri Popović, Vuku Dragutinoviću (Džiju džicu klub Budućnost), Dejanu Vukčeviću (Džiju džicu klub Feniks), Dejanu Bašanoviću i Luki Bakiću (Stonoteniski klub OSI Luča), Danilu Jekniću (Kik boks klub Rad), Elmi Ličini (Džudo klub Nenad Sinanović), Đorđu Čađenoviću (Džudo klub Milenijum), kao i Džiju džicu klubu Budućnost, Kik boks klubu Ariston i Fudbalskom klubu Stari Aerodrom.

Za najperspektivnije sportiste Glavnog grada (dječaci i djevojčice rođeni između 2003. i 2006. godine) izabrani su: Nemanja Aleksić (Klub brazilske džiju džice Mata Leao), Saša Živaljević (Plivački vaterpolo klub Budućnost), Emre Saliu, Milica Jeknić (Karate klub Omladinac), Bodin Tomašević (Fudbalski klub Stari Aerodrom), Lana Vukčević (Ženski košarkaški klub Budućnost Bemax), Nemanja Pavićević (OFK Titograd), Damjan Dakić, Nenad Krivokapić (Fudbalski klub Budućnost).

Zlatne plakete za poseban doprinos u razvoju školskog sporta biće uručene Miloradu Đinoviću (Srednja stručna škola Ivan Uskoković) i Jasni Lješković (OŠ Dr Dragiša Ivanović), dok su za uspješnu saradnju u realizaciji programskih aktivnosti Sekretarijata za kulturu i sport nagrađeni Centar bezbjednosti Podgorica i Crveni krst Podgorica. Priznanje za razvoj i promociju sporta osoba sa invaliditetom dobio je Savez slijepih Crne Gore, a Dragana Bojanović (sportsko rekreativno društvo Podgorica) nagrađena je za promociju i razvoj rekreacije.

Nagrade za izuzetan doprinos u razvoju, organizovanju i unaprjeđenju sporta osvojili su legendarna rukometašica Olga Sekulić i sportski novinar Željan Šoć.

Specijalna priznanja dobili su Šahovski klub Budućnost, Ženski rukometni klub Budućnost i Košarkaški klub Budućnost Voli koji su u 2019. godini proslavili jubilej – 70 godina postojanja.

Igor Kolaković, Dejan Radonjić, Zvezdan Mitrović, Nebojša Jovović i Miodrag Radulović nagrađeni su kao Podgoričani, koji su u godini na izmaku ostvarili vrhunske rezultate u inostranstvu.

U ime nagrađenih dobitnika zahvalio se najbolji sportista u 2019. godini Mario Hodžić.

“Zahvaljum se Glavnom gradu koji je prepoznao i vrednovao moj rezultat i izabrao me za sportistu godine. Zahvalnost dugujem svom klubu, treneru i savezu, kao i mojoj porodici koji su sve vrijeme bili uz mene i koji su moja najveća podrška”, istakao jeHodžić i obećao nove uspjehe u narednoj godini.

U 2019. GODINI

Gradonačelnik Podgorice Ivan Vuković i predsjednik Skupštine Glavnog grada Đorđe Suhih uručili su danas nagrade najuspješnijim sportistima, sportskim radnicima i sportskim kolektivima u Podgorici u 2019. godini.

Kako je saopšteno, gradonačelnik je istakao da se gradska uprava da dužnom pažnjom odnosi prema potrebama daljeg unapređenja stanja u oblasti sporta, odnosno ulaganja u sportsku infrastrukturu i veću pomoć sportskim kolektivima, dodajući da se zato veoma ponosimo svim uspjesima koji podgorički sportski kolektivi postižu u kontinuitetu.

„Ovo je godina vrijednih jubileja povodom čijih obilježavnja smo se podsjetili šta sport znači za Podgorcu. U ovoj godini proslavili smo sedamdeseti rođendan Ženskog rukometnog kluba Budućnost, dvostrukog evropskog prvaka i kluba koji je simbol sporta, ne samo u Podgorici i Crnoj Gori, sinoć smo proslavili sedamdeseti rođendan Košarkaškog kluba Budućnost Voli, a nedavno je obilježena i pedeseta godišnjica karate sporta u Podgorici“, istakao je Vuković.

On je naglasio da je bilo puno ljudi koji su i tokom ove godine pronosili slavu podgoričkog sporta širom Evrope i svijeta poput trenera Igora Kolakovića, Nebojše Jovovića, Miodraga Radulovića, Zvezdana Mitrovića, Dejana Radonjića i mnogih drugih kojima Glavni grad duguje posebnu zahvalnost jer predstavlaju istinske ambasadore Podgorice.

„Poštujući to što je tradicija sporta u našem gradu i to što su izvanredni rezultati koje naši sportisti u kontinuitetu postižu, mi u Glavnom gradu smo se ove godine potrudili da udvostučimo napore kako bismo u godinama pred nama njima obezbijedili još bolje uslove za rad. Zahaljujući tome mi smo u maju ove godine dobili potpuno rekonstruisanu malu dvoranu SC Morača, danas Bemax arenu vrijednu pet miliona eura, kao rezultat partnerstva Košarkaškog saveza, kompanije Bemax i Glavnog grada. Nešto prije toga adaptirali smo i veliku salu za odigravanje utakmica Eurolige, a nedavno smo raspisali tender za rekonstrukciju Stadiona malih sportova, tog kultnog mjesta u srcu Podgorice na kom su stasavali sportski talenti i na kom su rođene brojene sportske legende. Prije nekoliko dana smo objavili konkurs za izradu idejnog rješenja za izgradnju istočne tribine Gradskog stadiona pod Goricom, pokrenuli smo sa mrtve tačke i priču o izgradnji atletskog stadiona, koji je velika obaveza Glacvnog grada i naše države, a isto to smo uradili i sa projektom izgradnje teniske akademije i namjeravamo slično da uradimo sa projektom izgradnje dvorane za borilačke sportove“, naglasio je Vuković.

On je saopštio da se gradska uprva vrlo posvećeno i ozbiljno bavi potrebama razvoja sporta u Podgorici. „U budžetu za narednu godinu obezbijedili smo nikad veća sredstva za te namjene. Po prvi put smo obezbijedili i sredstva za razvoj vaterpola Podgorici i uvjeren sam da će ova naša sportska porodica vremenom nastaviti da se širi i da će uspjeha koje danas slavimo biti još više“, zaključio je gradonačelnik Podgorice.

Savjet Sekretarijata za kulturu i sport Podgorice za najboljeg sportistu izabrao je karatistu Marija Hoždića, priznanje za najboljeg trenera otišlo je u ruke Žarka Rakovića iz Karate kluba Omladinac, dok su upravo Karate klub Omladinac i Košarkaški klub Budućnost Voli najbolji klubovi u ovoj godini.

Tradicionalno su uručene plakete za izuzetne rezultate: Milošu Mugoši (Kik boks klub Ariston), Bojanu Boškoviću, Marini Rakoviću, Iliji Radonjiću, Nenadu Duloviću, Mileni Jovanoviću (Karate klub Omladinac), Mili Mraković (Karate klub Budućnost), Ženskom kata timu Budućnosti, Mirjani Milić, Arsu Miliću (Džiju džicu klub Arso Milić), Urošu Ivanoviću (Džudo klub Koga), Srđanu Boškoviću (Klub brazilske džiju džice Mata Leao), Aleksandri Popović, Vuku Dragutinoviću (Džiju džicu klub Budućnost), Dejanu Vukčeviću (Džiju džicu klub Feniks), Dejanu Bašanoviću i Luki Bakiću (Stonoteniski klub OSI Luča), Danilu Jekniću (Kik boks klub Rad), Elmi Ličini (Džudo klub Nenad Sinanović), Đorđu Čađenoviću (Džudo klub Milenijum), kao i Džiju džicu klubu Budućnost, Kik boks klubu Ariston i Fudbalskom klubu Stari Aerodrom.

Za najperspektivnije sportiste Glavnog grada (dječaci i djevojčice rođeni između 2003. i 2006. godine) izabrani su: Nemanja Aleksić (Klub brazilske džiju džice Mata Leao), Saša Živaljević (Plivački vaterpolo klub Budućnost), Emre Saliu, Milica Jeknić (Karate klub Omladinac), Bodin Tomašević (Fudbalski klub Stari Aerodrom), Lana Vukčević (Ženski košarkaški klub Budućnost Bemax), Nemanja Pavićević (OFK Titograd), Damjan Dakić, Nenad Krivokapić (Fudbalski klub Budućnost).

Zlatne plakete za poseban doprinos u razvoju školskog sporta biće uručene Miloradu Đinoviću (Srednja stručna škola Ivan Uskoković) i Jasni Lješković (OŠ Dr Dragiša Ivanović), dok su za uspješnu saradnju u realizaciji programskih aktivnosti Sekretarijata za kulturu i sport nagrađeni Centar bezbjednosti Podgorica i Crveni krst Podgorica. Priznanje za razvoj i promociju sporta osoba sa invaliditetom dobio je Savez slijepih Crne Gore, a Dragana Bojanović (sportsko rekreativno društvo Podgorica) nagrađena je za promociju i razvoj rekreacije.

Nagrade za izuzetan doprinos u razvoju, organizovanju i unaprjeđenju sporta osvojili su legendarna rukometašica Olga Sekulić i sportski novinar Željan Šoć.

Specijalna priznanja dobili su Šahovski klub Budućnost, Ženski rukometni klub Budućnost i Košarkaški klub Budućnost Voli koji su u 2019. godini proslavili jubilej – 70 godina postojanja.

Igor Kolaković, Dejan Radonjić, Zvezdan Mitrović, Nebojša Jovović i Miodrag Radulović nagrađeni su kao Podgoričani, koji su u godini na izmaku ostvarili vrhunske rezultate u inostranstvu.

U ime nagrađenih dobitnika zahvalio se najbolji sportista u 2019. godini Mario Hodžić.

“Zahvaljum se Glavnom gradu koji je prepoznao i vrednovao moj rezultat i izabrao me za sportistu godine. Zahvalnost dugujem svom klubu, treneru i savezu, kao i mojoj porodici koji su sve vrijeme bili uz mene i koji su moja najveća podrška”, istakao jeHodžić i obećao nove uspjehe u narednoj godini.

NOVI TRENER FIORENTINE

Đuzepe Jakini novi je šef stručnog štaba italijanskog fudbalskog kluba Fiorentine.

Uprava tima iz Firence potvrdila je informaciju da je na klupu “ljubičastih“ sjeo Jakini koji je ranije u karijeri vodio Pjaćencu, Veneciju, Kjevo, Brešu, Samdoriju, Sijenu, Palermo, Udineze, Sasuolo i Empoli.

Jakini je na klupi Fiorentine zamijenio Vićenca Montelu koji je otkaz dobio nakon što je u prošlom kolu tim na domaćem terenu od Rome izgubio s visokih 4:1.

Bilo je priča da će Fiorentina pokušati da dovede Lućana Spaletija, ali odluka je na kraju pala na nekadašnjeg trenera Empolija Jakinija za koga se u klubu nadaju da bi mogao da bude čovjek koji će promijeniti stvari u timu.

NOVI TRENER FIORENTINE

Đuzepe Jakini novi je šef stručnog štaba italijanskog fudbalskog kluba Fiorentine.

Uprava tima iz Firence potvrdila je informaciju da je na klupu “ljubičastih“ sjeo Jakini koji je ranije u karijeri vodio Pjaćencu, Veneciju, Kjevo, Brešu, Samdoriju, Sijenu, Palermo, Udineze, Sasuolo i Empoli.

Jakini je na klupi Fiorentine zamijenio Vićenca Montelu koji je otkaz dobio nakon što je u prošlom kolu tim na domaćem terenu od Rome izgubio s visokih 4:1.

Bilo je priča da će Fiorentina pokušati da dovede Lućana Spaletija, ali odluka je na kraju pala na nekadašnjeg trenera Empolija Jakinija za koga se u klubu nadaju da bi mogao da bude čovjek koji će promijeniti stvari u timu.

  • Udruženje prevoznika najavljuje novi protest
    on 25/06/2026 at 06:11

    Predsjednik Udruženja prevoznika Đorđe Lješnjak najavio je da će zbog dugotrajnih problema u radu Uprave carina koji ugrožavaju poslovanje domaćih prevoznika podnijeti prijavu Upravi policije za novi protest, a ne isključuje ni štrajk. Iz Udruženja Sjeverne Makedonije kazali su nam da procedure sa zemljama regiona i njima stvaraju probleme i smatraju da bi države Zapadnog Balkana trebalo da prošire granične prelaze.

  • Velike vrućine koštaju nemačku privredu milijarde
    on 25/06/2026 at 06:03

    Radni sto uz prozor, zgrada okrenuta ka jugu – u hladnijem i mračnijem delu godine sunce i toplota veliki su plus. Međutim, leti takva radna mesta, bez zaštite od sunca i klimatizacije, postaju nepodnošljivo topla. Kao posledica klimatskih promena, u Nemačkoj su sve češći i duži periodi s temperaturama koje dostižu i do 40 stepeni.

  • Petina Nemaca nema para ni za nedelju dana letovanja
    on 25/06/2026 at 06:03

    Kada se pogledaju plakati u turističkim agencijama, teško je poverovati da neko u današnjoj Nemačkoj ne može da priušti neku od tih specijalnih ili last minute ponuda: 350 do 400 evra za nedelju dana letovanja u Turskoj ili Bugarskoj, a ima ponuda i za Albaniju. U paket su uključeni prevoz i smeštaj u – barem po fotografijama – pristojnom hotelu ili apartmanu.

  • Od Brisela do prodavnice: Hoće li građani konačno dobiti evropsku zaštitu potrošača?
    on 25/06/2026 at 05:53

    Crna Gora je privremeno zatvorila pregovaračko poglavlje 28 Zaštita potrošača i zdravlja. Prava vrijednost tog poglavlja pokazaće se, između ostalog, onda kada građanin kupi neispravan proizvod i ostvari reklamaciju, ili kada opasan proizvod bude brzo povučen sa tržišta, kaže za RTCG nacionalni ekspert za zaštitu potrošača, Jovo Rabrenović. Da bismo osjetili benefite kada je riječ o zaštiti potrošača, prvo i osnovno je informisanje i edukacija građana, kazala nam je direktorica Centra za zaštitu potrošača u Crnoj Gori, Olga Nikčević.

  • Sunčano i toplo, temperatura do 37 stepeni
    on 25/06/2026 at 05:39

    U Crnoj Gori danas pretežno sunčano i toplo, poslijepodne samo ponegdje u planinama kratkotrajno kiša i grmljavina, najviša dnevna temepratura do 37 stepeni.

  • Od Mateševa do Andrijevice: Autoput koji bi mogao promijeniti sudbinu sjevera
    on 25/06/2026 at 05:35

    Najava zvaničnog početka radova na drugoj dionici autoputa od Mateševa do Andrijevice obradovala je stanovnike sjevernih gradova, prije svega Andrijevice i Berana, koji se nadaju a će to biti prekretnica razvoja ovog regiona.

  • Venecuelanski prihod od izvoza nafte u prvom tromjesečju premašio pet milijardi dolara
    on 24/06/2026 at 22:04

    Venecuelanski prihodi od izvoza nafte premašili su u prvom kvartalu pet milijardi dolara i bili su za približno 20 odsto veći nego u istom periodu prošle godine, pokazuju podaci Centralne banke te države.

  • Željeznički saobraćaj u Njemačkoj postepeno obnovljen nakon kvara radio sistema
    on 24/06/2026 at 21:57

    Nakon višesatnog prekida izazvanog kvarom na digitalnom željezničkom radio sistemu, željeznički saobraćaj u Njemačkoj počeo je postepeno da se normalizuje, saopštila je kompanija "Dojče ban". Prekid je sinoć pogodio željeznički saobraćaj širom zemlje, kada su svi vozovi privremeno zaustavljeni iz bezbjednosnih razloga, prenio je "Špigel".

  • Kremlj: Nema dogovora o nastavku mirovnih pregovora sa Ukrajinom
    on 24/06/2026 at 21:53

    Trenutno nema dogovora o nastavku mirovnih pregovora sa Ukrajinom, izjavio je danas portparol Kremlja Dmitrij Peskov.

  • Zelenski: Deaktivirane relejne antene u Bjelorusiji, korišćene za ruske napade dronovima
    on 24/06/2026 at 21:49

    Ukrajinski predsjednik Volodimir Zelenski izjavio je danas da su, prema dostupnim informacijama koje su mu pružili vrhovni komandant i obavještajne službe, relejne antene prestale sa radom na teritoriji Bjelorusije 22. juna, prenijela je Ukrajinska pravda.

  • Udruženje prevoznika najavljuje novi protest
    on 25/06/2026 at 06:11

    Predsjednik Udruženja prevoznika Đorđe Lješnjak najavio je da će zbog dugotrajnih problema u radu Uprave carina koji ugrožavaju poslovanje domaćih prevoznika podnijeti prijavu Upravi policije za novi protest, a ne isključuje ni štrajk. Iz Udruženja Sjeverne Makedonije kazali su nam da procedure sa zemljama regiona i njima stvaraju probleme i smatraju da bi države Zapadnog Balkana trebalo da prošire granične prelaze.

  • Dragaš: EPCG kroz snažan investicioni ciklus predvodi energetsku tranziciju Crne Gore
    on 24/06/2026 at 13:48

    Elektroprivreda (EPCG) realizuje najdinamičniji investicioni ciklus u svojoj istoriji, usmjeren na razvoj obnovljivih izvora energije, modernizaciju elektroenergetskog sistema i jačanje energetske sigurnosti zemlje, saopštio je izvršni direktor te kompanije, Zdravko Dragaš.

  • U petak početak pripremnih radova na dionici auto-puta Mateševo–Andrijevica
    on 24/06/2026 at 13:36

    Ceremonija povodom početka pripremnih radova na izgradnji druge dionice auto-puta Bar–Boljare, od Mateševa do Andrijevice, biće održana u petak u Mateševu, sa početkom u 18 sati.

  • Keković: Vlada planira da poveća zarade pred izbore
    on 24/06/2026 at 12:35

    Unija slobodnih sindikata (USSCG) organizovaće sjutra protest ispred zgrade Vlade, u cilju radikalizacije borbe za preko 100 hiljada radnika koji su ostali bez osnovnih prava koja je garantovao Opšti kolektivni ugovor (OKU), saopštili su predstavnici te sindikalne organizacije.

  • Crnogorske organizacije dio sedam LIFE projekata vrijednih gotovo milion eura
    on 24/06/2026 at 11:43

    Kroz LIFE program Evropske unije za životnu sredinu i klimatske akcije obezbijeđeno je gotovo milion eura za sedam projekata u kojima učestvuju crnogorske organizacije. Ministarstvo ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera saopštilo je da rezultati potvrđuju sve veće kapacitete domaćih institucija i organizacija za učešće u konkurentnim evropskim programima.

  • Miholjska prevlaka dobila sportski teren i dječije igralište
    on 24/06/2026 at 08:50

    Javno preduzeće za upravljanje morskim dobrom Crne Gore završilo je radove na izgradnji sportskog terena i dječijeg igrališta na Miholjskoj prevlaci (Ostrvu cvijeća), vrijedne oko 80.000 eura, čime su građani Tivta dobili nove sadržaje za rekreaciju, igru i druženje.

  • Udruženje prevoznika: Problemi u carini ugrožavaju poslovanje, moguća obustava rada
    on 24/06/2026 at 08:28

    Udruženje prevoznika Crne Gore upozorilo je da dugotrajni problemi u radu Uprave carina, uključujući kvarove informacionih sistema, spore procedure i nedostatak službenika, ozbiljno ugrožavaju poslovanje domaćih prevoznika. Posebno ukazuju na zastoje na graničnom prelazu Debeli Brijeg i traže hitne mjere, uz najavu mogućnosti obustave rada ukoliko ne dođe do rješavanja problema.

  • MMF završio misiju u Crnoj Gori: Preporuke za jačanje fiskalne stabilnosti i budžetskog okvira
    on 24/06/2026 at 08:08

    Ministar finansija Novica Vuković sa saradnicima održao je završni sastanak sa predstavnicima Međunarodnog monetarnog fonda (MMF), čime je okončana jednonedjeljna ekspertska misija posvećena analizi fiskalnih pravila i pripremi preporuka za dalje jačanje fiskalnog okvira Crne Gore.

  • Pregovori sa Spajićem oko novog OKU-a nijesu održani
    on 24/06/2026 at 07:35

    Vanredna sjednica Socijalnog savjeta, koja je trebalo da se održi u ponedjeljak, odložena je zbog službenog odsustva ministarke rada, zapošljavanja i socijalnog dijaloga Naide Nišić i članova Vlade, saopštio je predsjednik Socijalnog savjeta, Željko Burić.

  • Slobodan petak jednom mjesečno: Dobitak ili gubitak?
    on 24/06/2026 at 05:30

    Predlog dopuna Zakona o radu, koje podrazumijevaju da posljednji petak u mjesecu bude neradan, imao bi benefite i za zaposlene i za poslodavce, poručuje ispred predlagača poslanik Demokratske Crne Gore Duško Stjepović. I dok se sindikati i poslodavci ne oglašavaju, ekonomski analitičar Davor Dokić za RTCG kaže da bi takvo rješenje bilo udar, naročito na privatni sektor.