SKUPŠTINA CG

Poslanici su danas završili raspravu o Predlogu izmjene zakona o fiskalizaciji u prometu proizvoda i usluga, kojim se predviđa prolongiranje roka za početak primjene tog pravnog akta za jednu godinu, odnosno za 1. januar 2021.

Ministar finansija, Darko Radunović, kazao je da on snosi najveću odgovornost zbog slabe procjene da će zakon biti moguće primijeniti od naredne godine.

„Vrlo često je moja želja za uvođenjem promjena ograničena potrebama da se promjena uvede na način i brzinom koju mogu pratiti drugi učesnici i propisanim pravilima javne nabavke sistema koji nam je potreban za sprođenje reforme“, rekao je Radunović u Skupštini.

On je ocijenio da je ovaj Zakon jedan od najboljih alata za suzbijanje sive ekonomije.

„Već smo oglasili tender i napravili dosta procedura, pa možemo biti sigurni da ćemo u narednoj godini ovaj posao odraditi“, dodao je Radunović.

On je rekao da postoje dva ključna razloga za odlaganje primjene zakona.

„Prvi je vezan za proces nabavke centralnog sistema za fiskalizaciju koji je finansiran sredstvima Svjetske banke (SB) i kao takav ima propisan ritam, rokove i pravila koje kao korisnici zajma moramo poštovati. Drugi razlog je trenutna uslovna spremnost tržišta informacionih tehnologija (IT) i poreskih obveznika za prilagođavanje na novi poslovni model“, kazao je Radunović.

On je podsjetio da su poreski obveznici i IT zajednica u više navrata tražili odlaganje prmjene zakona uz obrazloženje da softverska rješenja za poreske obveznike još nijesu spremna i dostupna na tržištu.

Poslanik Demokratske partije socijalista (DPS), Branko Čavor, rekao je da je poreski sistem značajan za razvoj svake države i da se u Crnoj Gori posljednjih godina bilježi povećane poreskih prihoda.

Čavor je dodao da će zakon o fiskalizaciji omogućiti kvalitetnije evidentiranje prometa i boriti se protiv sive ekonomije i nelojalne konkurencije.

„Treba iskoristiti ovo vrijeme da dođemo do dobrih podzakonskih akata koji će obezbijediti valjanu primjenu zakona“, smatra Čavor.

Nezavisni poslanik, Aleksandar Damjanović, podsjetio je da je u julu pitao Radunovića da li postoje pretpostavke da se zakon primijeni naredne godine i da je dobio odgovor da će pokušati da to ispune.

„Ništa sporno što se rok pomjera, ovo neće biti ni prvi ni posljednji zakon čija se primjena odlaže“, rekao je Damjanović.

On je kazao da se budžetom za narednu godinu predviđa povećanje prihoda jednim dijelom zahvaljujući upravo uvođenju sistema elektronske fiskalizacije.

„Za koji iznos će onda biti uskraćen budžet, jer se primjena odlaže za godinu. Da li će biti potrebe da se amandmanski reaguje i redefiniše taj iznos“, pitao je Damjanović.

Poslanik Socijaldemokratske partije (SDP), Raško Konjević, ocijenio je da je u pitanju složen projekat, jer nije lako preći sa jednog sistema na drugi.

“Međutim, negdje stoji u političkom smislu blaga gorčina što upozorenja na koja smo ukazivali zajednički u julu nijesmo malo bolje odmjerili”, smatra Konjević.

On je saopštio da je zakon strašno važan sa aspekta borbe protiv sive ekonomije.

“Od potencijalnih prihoda od 13 do 15 miliona EUR od ovog zakona, važnija je činjenica da država pokazuje želju, namjeru i snagu da se bori protiv sive ekonomije. Sugerišem da ne bi bilo loše da se uputi izvještaj parlamentu da vidimo kako ide priprema”, rekao je Konjević.

On je kazao da se u društvu i parlamentu malo bave sivom ekonomijom, koja razara sistem kao korupcija.

“To je rak rana ukupnog sistema, što je kod nas dobrano izraženo. To je jedan problem koji nasljeđujemo i s time se polako borimo, ali treba praviti snažnije iskorake u tom segmentu”, smatra Konjević.

On je podsjetio da mu je Ministarstvo finansija nedavno dostavilo podatke da je u maju 164 hiljade zaposlenih primilo zaradu.

“Razlika koja se pojavljuje između zvnaičnog podatka Poreske uprave (PU) i Vlade, na godišnjem nivou, na doprinose se izgubi između 70 i 150 miliona EUR”, dodao je Konjević.

Prema njegovim riječima, radi se o 70 miliona EUR ako se računa minimalna zarada, a 150 miliona prosječna.

“Svakako, gruba računica je oko 100 miliona EUR što je ozbiljna cifta za Crnu Goru”, zaključio je Konjević.

SKUPŠTINA CG

Poslanici su danas završili raspravu o Predlogu izmjene zakona o fiskalizaciji u prometu proizvoda i usluga, kojim se predviđa prolongiranje roka za početak primjene tog pravnog akta za jednu godinu, odnosno za 1. januar 2021.

Ministar finansija, Darko Radunović, kazao je da on snosi najveću odgovornost zbog slabe procjene da će zakon biti moguće primijeniti od naredne godine.

„Vrlo često je moja želja za uvođenjem promjena ograničena potrebama da se promjena uvede na način i brzinom koju mogu pratiti drugi učesnici i propisanim pravilima javne nabavke sistema koji nam je potreban za sprođenje reforme“, rekao je Radunović u Skupštini.

On je ocijenio da je ovaj Zakon jedan od najboljih alata za suzbijanje sive ekonomije.

„Već smo oglasili tender i napravili dosta procedura, pa možemo biti sigurni da ćemo u narednoj godini ovaj posao odraditi“, dodao je Radunović.

On je rekao da postoje dva ključna razloga za odlaganje primjene zakona.

„Prvi je vezan za proces nabavke centralnog sistema za fiskalizaciju koji je finansiran sredstvima Svjetske banke (SB) i kao takav ima propisan ritam, rokove i pravila koje kao korisnici zajma moramo poštovati. Drugi razlog je trenutna uslovna spremnost tržišta informacionih tehnologija (IT) i poreskih obveznika za prilagođavanje na novi poslovni model“, kazao je Radunović.

On je podsjetio da su poreski obveznici i IT zajednica u više navrata tražili odlaganje prmjene zakona uz obrazloženje da softverska rješenja za poreske obveznike još nijesu spremna i dostupna na tržištu.

Poslanik Demokratske partije socijalista (DPS), Branko Čavor, rekao je da je poreski sistem značajan za razvoj svake države i da se u Crnoj Gori posljednjih godina bilježi povećane poreskih prihoda.

Čavor je dodao da će zakon o fiskalizaciji omogućiti kvalitetnije evidentiranje prometa i boriti se protiv sive ekonomije i nelojalne konkurencije.

„Treba iskoristiti ovo vrijeme da dođemo do dobrih podzakonskih akata koji će obezbijediti valjanu primjenu zakona“, smatra Čavor.

Nezavisni poslanik, Aleksandar Damjanović, podsjetio je da je u julu pitao Radunovića da li postoje pretpostavke da se zakon primijeni naredne godine i da je dobio odgovor da će pokušati da to ispune.

„Ništa sporno što se rok pomjera, ovo neće biti ni prvi ni posljednji zakon čija se primjena odlaže“, rekao je Damjanović.

On je kazao da se budžetom za narednu godinu predviđa povećanje prihoda jednim dijelom zahvaljujući upravo uvođenju sistema elektronske fiskalizacije.

„Za koji iznos će onda biti uskraćen budžet, jer se primjena odlaže za godinu. Da li će biti potrebe da se amandmanski reaguje i redefiniše taj iznos“, pitao je Damjanović.

Poslanik Socijaldemokratske partije (SDP), Raško Konjević, ocijenio je da je u pitanju složen projekat, jer nije lako preći sa jednog sistema na drugi.

“Međutim, negdje stoji u političkom smislu blaga gorčina što upozorenja na koja smo ukazivali zajednički u julu nijesmo malo bolje odmjerili”, smatra Konjević.

On je saopštio da je zakon strašno važan sa aspekta borbe protiv sive ekonomije.

“Od potencijalnih prihoda od 13 do 15 miliona EUR od ovog zakona, važnija je činjenica da država pokazuje želju, namjeru i snagu da se bori protiv sive ekonomije. Sugerišem da ne bi bilo loše da se uputi izvještaj parlamentu da vidimo kako ide priprema”, rekao je Konjević.

On je kazao da se u društvu i parlamentu malo bave sivom ekonomijom, koja razara sistem kao korupcija.

“To je rak rana ukupnog sistema, što je kod nas dobrano izraženo. To je jedan problem koji nasljeđujemo i s time se polako borimo, ali treba praviti snažnije iskorake u tom segmentu”, smatra Konjević.

On je podsjetio da mu je Ministarstvo finansija nedavno dostavilo podatke da je u maju 164 hiljade zaposlenih primilo zaradu.

“Razlika koja se pojavljuje između zvnaičnog podatka Poreske uprave (PU) i Vlade, na godišnjem nivou, na doprinose se izgubi između 70 i 150 miliona EUR”, dodao je Konjević.

Prema njegovim riječima, radi se o 70 miliona EUR ako se računa minimalna zarada, a 150 miliona prosječna.

“Svakako, gruba računica je oko 100 miliona EUR što je ozbiljna cifta za Crnu Goru”, zaključio je Konjević.

BREND DRŽAVE

Ime Budućnost, čiji je košarkaški klub jedan od najboljih predstavnika, neodvojivo je vezano za identitet našeg glavnog grada, kazao je gradonačelnik Podgorice Ivan Vuković.

Vuković je danas, povodom proslave jubileja – sedamdeset godina Košarkaškog kluba Budućnost Voli, primio košarkaše, članove stručnog štaba i upave kluba na čelu sa direktorom Draganom Bokanom.

Gradonačelnik je istakao da je sport najbolji proizvod Podgorice.

“Sportski život decenijama počiva na nekoliko sportskih kolektiva od kojih je jedan od najznačajnijih svakako Košarkaški klub Budućnost. Ponosni smo na tu tradiciju, kao i na to što je ime Budućnost, čiji je košarkaški klub jedan od najboljih predstavnika, neodvojivo vezano za identitret našeg glavnog grada”, istakao je Vuković.

On je podsjetio na slavnu istoriju kluba, pogotovo na posljednju deceniju i izvanredne ostvarene rezultate.

“Sigurno je da su to najuspješnije godine u istoriji kluba kada je prošle godine osvojena istorijska titula u ABA ligi i odigrana veoma uspješna sezona u Euroligi. Posebno me raduje što je Budućnost posljednjih nekoliko godina jedan od simbola košarke, ne samo u regionalnim okvirima, i što Budućnost i ove godine predstavalja jednog od najozbiljnijih favorita za osvajanje regionalnog takmičenja – ABA lige”, istakao je Vuković.

On je izrazio uvjerenje da će u partnerstvu države i podršku Glavnog grada i sponzora, Košarkaški klub Budućnost Voli u narednom periodu biti na još većem nivou i da će osvajati i nizati nove klupske uspjehe i titule na ponos i radost i kluba, i grada i države Crne Gore.

„Budućnost Voli“ postao brend države

Direktor kluba iz Njegoševog parka Dragan Bokan je istakao da je „Budućnost Voli“ postao brend države i izrazio zadovoljstvo što kompanija na čijem je čelu daje doprinos takvim uspjesima i rezultatima kluba. On se posebno zahvalio upravi Glavnog grada i gradonačelniku Vukoviću lično, na podrci koju kontinuirano pružaju klubu.

“Iskreno se zahvaljujm lokalnoj samoupravi što je prepoznala značaj kluba za grad, njegove mogućnosti i viziju daljeg razvoja. Aktuelna gradska uprava kontinuirano pomaže i podržava klub i drago mi je da su se stvari u tom dijelu značajno pomjerile na bolje u odnosu na prethodni period”, naglasio je Bokan.

On je posebno zahvalio na podršci za renoviranje SC Morača u najkraćem roku kako bi se stekli svi neophodni uslovi za odigravanje utakmica Evrolige.

“Postavili smo KK Budućnost Voli na najveći nivo evropske klupske košarke, zajedno sa Glavnim gradom i Vladom Crne Gore. Budućnost je u ovom trenutku dio evropske košarkaške elite i na nama je velika obaveza i odgovornost da nastavimo dalje i da se ne zadovoljavamo postignutim”, istakao je Bokan.

On je naglasio da je ambicija uprave da se KK Budućnost Voli postepeno podiže na viši nivo u organizacionom smislu, stručnom i kadrovskom smislu.

“Mogućnosti kluba u takmičenjima su velike trudićemo se da se u narednom periodu u Podgorici igra najbolja evropska košarka, kako bismo i na taj način što bolje predstavili naš grad i našu državu”, zaključio je Bokan.

On je gradonačelniku Vukoviću uručio prvu monografiju u istoriji kluba i najavi o da će pokušati da se i ove godine domognu titule regionalnog prvaka.

BREND DRŽAVE

Ime Budućnost, čiji je košarkaški klub jedan od najboljih predstavnika, neodvojivo je vezano za identitet našeg glavnog grada, kazao je gradonačelnik Podgorice Ivan Vuković.

Vuković je danas, povodom proslave jubileja – sedamdeset godina Košarkaškog kluba Budućnost Voli, primio košarkaše, članove stručnog štaba i upave kluba na čelu sa direktorom Draganom Bokanom.

Gradonačelnik je istakao da je sport najbolji proizvod Podgorice.

“Sportski život decenijama počiva na nekoliko sportskih kolektiva od kojih je jedan od najznačajnijih svakako Košarkaški klub Budućnost. Ponosni smo na tu tradiciju, kao i na to što je ime Budućnost, čiji je košarkaški klub jedan od najboljih predstavnika, neodvojivo vezano za identitret našeg glavnog grada”, istakao je Vuković.

On je podsjetio na slavnu istoriju kluba, pogotovo na posljednju deceniju i izvanredne ostvarene rezultate.

“Sigurno je da su to najuspješnije godine u istoriji kluba kada je prošle godine osvojena istorijska titula u ABA ligi i odigrana veoma uspješna sezona u Euroligi. Posebno me raduje što je Budućnost posljednjih nekoliko godina jedan od simbola košarke, ne samo u regionalnim okvirima, i što Budućnost i ove godine predstavalja jednog od najozbiljnijih favorita za osvajanje regionalnog takmičenja – ABA lige”, istakao je Vuković.

On je izrazio uvjerenje da će u partnerstvu države i podršku Glavnog grada i sponzora, Košarkaški klub Budućnost Voli u narednom periodu biti na još većem nivou i da će osvajati i nizati nove klupske uspjehe i titule na ponos i radost i kluba, i grada i države Crne Gore.

„Budućnost Voli“ postao brend države

Direktor kluba iz Njegoševog parka Dragan Bokan je istakao da je „Budućnost Voli“ postao brend države i izrazio zadovoljstvo što kompanija na čijem je čelu daje doprinos takvim uspjesima i rezultatima kluba. On se posebno zahvalio upravi Glavnog grada i gradonačelniku Vukoviću lično, na podrci koju kontinuirano pružaju klubu.

“Iskreno se zahvaljujm lokalnoj samoupravi što je prepoznala značaj kluba za grad, njegove mogućnosti i viziju daljeg razvoja. Aktuelna gradska uprava kontinuirano pomaže i podržava klub i drago mi je da su se stvari u tom dijelu značajno pomjerile na bolje u odnosu na prethodni period”, naglasio je Bokan.

On je posebno zahvalio na podršci za renoviranje SC Morača u najkraćem roku kako bi se stekli svi neophodni uslovi za odigravanje utakmica Evrolige.

“Postavili smo KK Budućnost Voli na najveći nivo evropske klupske košarke, zajedno sa Glavnim gradom i Vladom Crne Gore. Budućnost je u ovom trenutku dio evropske košarkaške elite i na nama je velika obaveza i odgovornost da nastavimo dalje i da se ne zadovoljavamo postignutim”, istakao je Bokan.

On je naglasio da je ambicija uprave da se KK Budućnost Voli postepeno podiže na viši nivo u organizacionom smislu, stručnom i kadrovskom smislu.

“Mogućnosti kluba u takmičenjima su velike trudićemo se da se u narednom periodu u Podgorici igra najbolja evropska košarka, kako bismo i na taj način što bolje predstavili naš grad i našu državu”, zaključio je Bokan.

On je gradonačelniku Vukoviću uručio prvu monografiju u istoriji kluba i najavi o da će pokušati da se i ove godine domognu titule regionalnog prvaka.

POSLJEDNJI NA TABELI

Fudbalski klub Espanjol uručio je danas otkaz dosadašnjem treneru Pablu Maćinu poslije nešto više od dva mjeseca.

Tim iz Barselone je ubjedljivo posljednji pošto su izgubili od rivala u donjem dijelu tabele Leganesa sa 2:0.

On je drugi trener kojeg je Espanjol smijenio ove sezone.

Loši rezultati na početku sezone posla su koštali i Davida Galjega.

Espanjol je posljednji na tabeli Primere sa samo deset osvojenih bodova na 18 utakmica.

POSLJEDNJI NA TABELI

Fudbalski klub Espanjol uručio je danas otkaz dosadašnjem treneru Pablu Maćinu poslije nešto više od dva mjeseca.

Tim iz Barselone je ubjedljivo posljednji pošto su izgubili od rivala u donjem dijelu tabele Leganesa sa 2:0.

On je drugi trener kojeg je Espanjol smijenio ove sezone.

Loši rezultati na početku sezone posla su koštali i Davida Galjega.

Espanjol je posljednji na tabeli Primere sa samo deset osvojenih bodova na 18 utakmica.

NAPUŠTA ISTANBUL

Crnogorski košarkaški stručnjak Duško Ivanović podnijeće ostavku na mjesto trenera Bešiktaša, prenio je danas Eurohups.

Duško Ivanović je imao sastanak sa upravom kluba koja je zatražila njegov odlazak i u toku dana podnijeće ostavku na mjesto trenera Bešiktaša što je dio sporazuma kluba i trenera.

Poraz od Karšijake u turskom šampionatu ovog vikenda bio je očigledno posljednja kap u prepunoj čaši i čini se da je to bio i posljednji meč na kome je Ivanović vodio ekipu, navodio Sport klub.

Ivanović je u Bešiktaš došao pre početka sezone 2018/19. Pod njegovim vođstvom tim je stigao do plej ofa u FIBA Ligi šampiona i turskom šampionatu.

Ove sezone ne ide kako je očekivano. U Ligi šampiona crno-bijeli iz Istanbula imaju tri pobjede i šest poraza, a u domaćem prvenstvu su slavili pet a poraženi osam puta.

NAPUŠTA ISTANBUL

Crnogorski košarkaški stručnjak Duško Ivanović podnijeće ostavku na mjesto trenera Bešiktaša, prenio je danas Eurohups.

Duško Ivanović je imao sastanak sa upravom kluba koja je zatražila njegov odlazak i u toku dana podnijeće ostavku na mjesto trenera Bešiktaša što je dio sporazuma kluba i trenera.

Poraz od Karšijake u turskom šampionatu ovog vikenda bio je očigledno posljednja kap u prepunoj čaši i čini se da je to bio i posljednji meč na kome je Ivanović vodio ekipu, navodio Sport klub.

Ivanović je u Bešiktaš došao pre početka sezone 2018/19. Pod njegovim vođstvom tim je stigao do plej ofa u FIBA Ligi šampiona i turskom šampionatu.

Ove sezone ne ide kako je očekivano. U Ligi šampiona crno-bijeli iz Istanbula imaju tri pobjede i šest poraza, a u domaćem prvenstvu su slavili pet a poraženi osam puta.

PRIVUKLE GA AMBICIJE EVERTONA

Novi trener Evertona Karlo Anćeloti rekao je na danas da će možda pozvati Zlatana Ibrahimovića u taj klub, ali da nije siguran kakve planove ima Šveđanin.

“Zatan je moj dobar prijatelj. Završio je svoj period u Sjedinjenim Američkim Državama, ali ne znam kakav je njegov plan. Možda ću ga nazvati, ako želi da dođe u Liverpul da uživa, može to da uradi”, kazao je Anćeloti na konferenciji za medije, prenosi Skaj Sport.

Ančeloti je već sarađivao sa Ibrahimovićem u Pari Sen Žermenu.

On je dodao da je ambicija koju Everton ima bila presudna kada je odlučivao gdje će nastaviti svoju trenersku karijeru.

“Najveći faktori su ambicija i istorija koju ovaj klub ima, kao i atmosfera i navijači. Volim ambiciozne timove, koji žele da postignu veliki uspjeh. Tereni za trening su fantastični, žele da naprave novi stadion i imaju plan za postizanje uspjeha”, rekao je Anćeloti.

Italijan je dodao i da je njegov san da odvede Everton na neku od čelnih pozicija u Premijer ligi. Everton je trenutno na 15. mjestu sa 19 bodova.

On je, takođe, potvrdio da će Dankan Ferguson koji je privremeno vodio tim sa klupe ostati u Evertonu.

“Razgovarao sam sa Dankanom poslije utakmice s Arsenalom. On će biti u mom stručnom štabu, biće moj pomoćnik”, rekao je Anćeloti.

PRIVUKLE GA AMBICIJE EVERTONA

Novi trener Evertona Karlo Anćeloti rekao je na danas da će možda pozvati Zlatana Ibrahimovića u taj klub, ali da nije siguran kakve planove ima Šveđanin.

“Zatan je moj dobar prijatelj. Završio je svoj period u Sjedinjenim Američkim Državama, ali ne znam kakav je njegov plan. Možda ću ga nazvati, ako želi da dođe u Liverpul da uživa, može to da uradi”, kazao je Anćeloti na konferenciji za medije, prenosi Skaj Sport.

Ančeloti je već sarađivao sa Ibrahimovićem u Pari Sen Žermenu.

On je dodao da je ambicija koju Everton ima bila presudna kada je odlučivao gdje će nastaviti svoju trenersku karijeru.

“Najveći faktori su ambicija i istorija koju ovaj klub ima, kao i atmosfera i navijači. Volim ambiciozne timove, koji žele da postignu veliki uspjeh. Tereni za trening su fantastični, žele da naprave novi stadion i imaju plan za postizanje uspjeha”, rekao je Anćeloti.

Italijan je dodao i da je njegov san da odvede Everton na neku od čelnih pozicija u Premijer ligi. Everton je trenutno na 15. mjestu sa 19 bodova.

On je, takođe, potvrdio da će Dankan Ferguson koji je privremeno vodio tim sa klupe ostati u Evertonu.

“Razgovarao sam sa Dankanom poslije utakmice s Arsenalom. On će biti u mom stručnom štabu, biće moj pomoćnik”, rekao je Anćeloti.

  • Dragaš: EPCG kroz snažan investicioni ciklus predvodi energetsku tranziciju Crne Gore
    on 24/06/2026 at 13:48

    Elektroprivreda (EPCG) realizuje najdinamičniji investicioni ciklus u svojoj istoriji, usmjeren na razvoj obnovljivih izvora energije, modernizaciju elektroenergetskog sistema i jačanje energetske sigurnosti zemlje, saopštio je izvršni direktor te kompanije, Zdravko Dragaš.

  • U petak početak pripremnih radova na dionici auto-puta Mateševo–Andrijevica
    on 24/06/2026 at 13:36

    Ceremonija povodom početka pripremnih radova na izgradnji druge dionice auto-puta Bar–Boljare, od Mateševa do Andrijevice, biće održana u petak u Mateševu, sa početkom u 18 sati.

  • Keković: Vlada planira da poveća zarade pred izbore
    on 24/06/2026 at 12:35

    Unija slobodnih sindikata (USSCG) organizovaće sjutra protest ispred zgrade Vlade, u cilju radikalizacije borbe za preko 100 hiljada radnika koji su ostali bez osnovnih prava koja je garantovao Opšti kolektivni ugovor (OKU), saopštili su predstavnici te sindikalne organizacije.

  • Crnogorske organizacije dio sedam LIFE projekata vrijednih gotovo milion eura
    on 24/06/2026 at 11:43

    Kroz LIFE program Evropske unije za životnu sredinu i klimatske akcije obezbijeđeno je gotovo milion eura za sedam projekata u kojima učestvuju crnogorske organizacije. Ministarstvo ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera saopštilo je da rezultati potvrđuju sve veće kapacitete domaćih institucija i organizacija za učešće u konkurentnim evropskim programima.

  • Miholjska prevlaka dobila sportski teren i dječije igralište
    on 24/06/2026 at 08:50

    Javno preduzeće za upravljanje morskim dobrom Crne Gore završilo je radove na izgradnji sportskog terena i dječijeg igrališta na Miholjskoj prevlaci (Ostrvu cvijeća), vrijedne oko 80.000 eura, čime su građani Tivta dobili nove sadržaje za rekreaciju, igru i druženje.

  • Udruženje prevoznika: Problemi u carini ugrožavaju poslovanje, moguća obustava rada
    on 24/06/2026 at 08:28

    Udruženje prevoznika Crne Gore upozorilo je da dugotrajni problemi u radu Uprave carina, uključujući kvarove informacionih sistema, spore procedure i nedostatak službenika, ozbiljno ugrožavaju poslovanje domaćih prevoznika. Posebno ukazuju na zastoje na graničnom prelazu Debeli Brijeg i traže hitne mjere, uz najavu mogućnosti obustave rada ukoliko ne dođe do rješavanja problema.

  • MMF završio misiju u Crnoj Gori: Preporuke za jačanje fiskalne stabilnosti i budžetskog okvira
    on 24/06/2026 at 08:08

    Ministar finansija Novica Vuković sa saradnicima održao je završni sastanak sa predstavnicima Međunarodnog monetarnog fonda (MMF), čime je okončana jednonedjeljna ekspertska misija posvećena analizi fiskalnih pravila i pripremi preporuka za dalje jačanje fiskalnog okvira Crne Gore.

  • Pregovori sa Spajićem oko novog OKU-a nijesu održani
    on 24/06/2026 at 07:35

    Vanredna sjednica Socijalnog savjeta, koja je trebalo da se održi u ponedjeljak, odložena je zbog službenog odsustva ministarke rada, zapošljavanja i socijalnog dijaloga Naide Nišić i članova Vlade, saopštio je predsjednik Socijalnog savjeta, Željko Burić.

  • Slobodan petak jednom mjesečno: Dobitak ili gubitak?
    on 24/06/2026 at 05:30

    Predlog dopuna Zakona o radu, koje podrazumijevaju da posljednji petak u mjesecu bude neradan, imao bi benefite i za zaposlene i za poslodavce, poručuje ispred predlagača poslanik Demokratske Crne Gore Duško Stjepović. I dok se sindikati i poslodavci ne oglašavaju, ekonomski analitičar Davor Dokić za RTCG kaže da bi takvo rješenje bilo udar, naročito na privatni sektor.

  • Striković: Ako primirje potraje 60 dana, gorivo bi moglo dodatno da pojeftini
    on 23/06/2026 at 19:09

    Generalni sekretar Udruženja naftnih kompanija Draško Striković kaže da se može očekivati postepeno snižavanje cijena goriva do nivoa koji je prethodio ratu SAD-a, Izraela i Irana, ukoliko primirje potraje najmanje dva mjeseca.