“NIJE IZGUBLJEN”

Trener Real Madrida Zinedin Zidan rekao je da nije zabrinut zbog forme fudbalera Luke Jovica.

Srpski fudbaler je ovog ljeta iz Ajntrahta presao u Real za 60 miliona eura, ali se nije dobro snasao u “kraljevskom” klubu. Postigao je samo jedan gol u 12 utakmica u svim takmicenjima, pa prednost u timu imaju Rodrigo i Vinisijus Zunior.

Zidan je poslije utakmice protiv Briza (3:1) u Ligi sampiona rekao da nije zabrinut.

“On (Jovic) nije izgubljen. Igrao je dobro protiv Genka, ali tacno je da nije igrao mnogo ove sezone. On je igrac koji mora mnogo da igra kako bi prikazao dobre partije. Nema problema sa njim, mora da nastavi da radi naporno”, rekao je Zidan, prenijeli su spanski mediji.

On je dodao da bi Jovic mogao u narednim nedjeljama da dobije vec minutazu.

“U ovom trenutku ne mogu da nadem mjesto za njega, ali mora da bude spreman da igra kada bude potreban. Nadam se da ce dobiti vise prilike u narednim nedjeljama”, naveo je trener Reala.

Real ce za vikend igrati protiv Valensije, a zatim je na programu veliki derbi sa Barselonom na Kamp Nou.

SIMONOVIC CESTITAO “LAVICAMA”

Dusan Simonovic, predsjednik Crnogorskog olimpijskog komiteta, cestitao je zenskoj rukometnoj reprezentaciji Crne Gore pobjedu nad selekcijom Svedske i plasman na kvalifikacioni olimpijski turnir.

“Nasim lavicama, strucnom stabu i Rukometnom savezu Crne Gore upucujem cestitke na jos jednoj vaznoj pobjedi i plasmanu na kvalifikacioni turnir za Olimpijske igre u Tokiju 2020.

Kao i do sada, lavovski ste se borile, pokazale snagu, hrabrost, znanje i najjacu emociju u dresu crnogorske reprezentacije.

Ceka nas jos jedan korak, ali je ovo sjajna najava i vazan motiv ostalim sportistima da daju sve od sebe.

Zelimo vam mnogo srece i uspjeha na daljem putu”, saopstio je Simonovic.

SIMONOVIC CESTITAO “LAVICAMA”

Dusan Simonovic, predsjednik Crnogorskog olimpijskog komiteta, cestitao je zenskoj rukometnoj reprezentaciji Crne Gore pobjedu nad selekcijom Svedske i plasman na kvalifikacioni olimpijski turnir.

“Nasim lavicama, strucnom stabu i Rukometnom savezu Crne Gore upucujem cestitke na jos jednoj vaznoj pobjedi i plasmanu na kvalifikacioni turnir za Olimpijske igre u Tokiju 2020.

Kao i do sada, lavovski ste se borile, pokazale snagu, hrabrost, znanje i najjacu emociju u dresu crnogorske reprezentacije.

Ceka nas jos jedan korak, ali je ovo sjajna najava i vazan motiv ostalim sportistima da daju sve od sebe.

Zelimo vam mnogo srece i uspjeha na daljem putu”, saopstio je Simonovic.

U KVALIFIKACIJAMA ZA OI

Cilj postavljen pred dolazak u Japan je ispunjen.

Crna Gora izborila je plasman na kvalifikacioni turnir za Olimpijske igre u Tokiju – u posljednjem kolu glavne runde, ”lavice” su u u Kumamotu savladale selekciju Svedske 26:23, cime su osvojile trece mjesto u grupi i priliku da se protiv Srbije bore za petu poziciju na sampionatu.

“Prije svega, zadovoljni smo sto ispunili cilj i izborili olimpijske kvalifikacije. Sjutra zelimo da pobijedimo i osvojimo peto mjesto, sto bi bio najbolji rezultat Crne Gore na svjetskim prvenstvima”, kazao je selektor Per Johanson.

Vjeruje i da ce protiv Srbije nasa selekcija odigrati dobar mec.

“Srbija je odigrala dobro na turniru, imala je jake protivnike i teske meceve, na mnogim utakmicama pokazala je karakter u finisu, kao i mi. Ocekujem dobruz utakmicu jer i mi i oni smo u dobroj formi”, naveo je svedski strucnjak.

Ostaje zal zbog meca sa Spanijom, jer da nije bilo gola u posljednjoj sekundi “lavice” bi bile u polufinalu.

“To je bila krada od strane sudija, jer je Barbosi Kabral trebao biti suden faul u napadu”, smatra Johanson.

U kvalifikacijama za Olimpijske igre, nase rukometasice ce igrati sa dvije evropske ekipe, zavisno od plasmana na SP.

“Protiv koga god budemo igrali, nase sansu se najmanje 50 odsto”, izjavio je Johanson.

Majda Mehmedovic je istakla da najbolje poznaju Srbiju.

“Imamo pozitivan skor sa Srbijom i to su cure koje mozda najbolje poznajemo, ali mislim da na ovom prvenstvu igraju jako dobro i ne ocekujem lak mec”, kazala je Mehmedovic.

Porucila je da se ne plasi nijedne reprezentacije u kvalifikacijama za OI.

“Znam da cemo se spremiti jako dobro i da cemo dati sve od sebe da ponovo budemo na Olimpijskim igrama”, porucila je Mehmedovic.

Mec za peto mjesto na programu je u petak, u tri sata i 30 minuta.

U KVALIFIKACIJAMA ZA OI

Cilj postavljen pred dolazak u Japan je ispunjen.

Crna Gora izborila je plasman na kvalifikacioni turnir za Olimpijske igre u Tokiju – u posljednjem kolu glavne runde, ”lavice” su u u Kumamotu savladale selekciju Svedske 26:23, cime su osvojile trece mjesto u grupi i priliku da se protiv Srbije bore za petu poziciju na sampionatu.

“Prije svega, zadovoljni smo sto ispunili cilj i izborili olimpijske kvalifikacije. Sjutra zelimo da pobijedimo i osvojimo peto mjesto, sto bi bio najbolji rezultat Crne Gore na svjetskim prvenstvima”, kazao je selektor Per Johanson.

Vjeruje i da ce protiv Srbije nasa selekcija odigrati dobar mec.

“Srbija je odigrala dobro na turniru, imala je jake protivnike i teske meceve, na mnogim utakmicama pokazala je karakter u finisu, kao i mi. Ocekujem dobruz utakmicu jer i mi i oni smo u dobroj formi”, naveo je svedski strucnjak.

Ostaje zal zbog meca sa Spanijom, jer da nije bilo gola u posljednjoj sekundi “lavice” bi bile u polufinalu.

“To je bila krada od strane sudija, jer je Barbosi Kabral trebao biti suden faul u napadu”, smatra Johanson.

U kvalifikacijama za Olimpijske igre, nase rukometasice ce igrati sa dvije evropske ekipe, zavisno od plasmana na SP.

“Protiv koga god budemo igrali, nase sansu se najmanje 50 odsto”, izjavio je Johanson.

Majda Mehmedovic je istakla da najbolje poznaju Srbiju.

“Imamo pozitivan skor sa Srbijom i to su cure koje mozda najbolje poznajemo, ali mislim da na ovom prvenstvu igraju jako dobro i ne ocekujem lak mec”, kazala je Mehmedovic.

Porucila je da se ne plasi nijedne reprezentacije u kvalifikacijama za OI.

“Znam da cemo se spremiti jako dobro i da cemo dati sve od sebe da ponovo budemo na Olimpijskim igrama”, porucila je Mehmedovic.

Mec za peto mjesto na programu je u petak, u tri sata i 30 minuta.

MURINJO PORUCIO

Trener fudbalera Totenhema Zoze Murinjo rekao je da ce njegovu ekipu svi zeleti da izbegnu na zrebu za osminu finala Lige sampiona.

Totenhem se plasirao u nokaut fazu Lige sampiona, a sinoc je u posljednjoj utakmici u grupi izgubio od Bajerna iz Minhena sa 1:3. Posto je ekipa i prije tog meca obezbijedila drugo mjesto u Grupi B, u Njemackoj nijesu igrali najbolji igraci Hari Kejn, Dele Ali i Jan Vertongen.

“Ekipe koje su bile prvoplasirane u svojim grupama nece zeljeti da igraju protiv nas. Mislim da smo mi jedna od najjacih ekipa iz drugog sesira. Do kraja februara upoznacu bolje moje igrace i oni ce mene bolje shvatati. Imamo jos dva mjeseca zajednickog rada i bicemo spremniji”, rekao je Murinjo, preneo je Skaj.

Zrijeb za osminu finala Lige sampiona odrzace se u ponedjeljak u Nionu. U prvom sesiru ce biti prvoplasirane ekipe iz grupa – Barselona, Bajern Minhen, Juventus, Lajpcig, Liverpul, Mancester siti, Pari Sen Zermen i Valensija.

U drugom sesiru su drugoplasirani – Atalanta, Atletiko Madrid, Borusija Dortmund, Celsi, Lion, Napoli, Real Madrid i Totenhem.

Prve utakmice igrace se 18, 19, 25. i 26. februara.

Govoreci o jucerasnjoj utakmici, Murinjo je rekao da je i pored dominacije Bajerna, njegova ekipa imala dobre momente i bila je u situaciji da juri rezultat. U prvom dijelu takmicenja Totenhem je sa trenerom Maurisijom Poketinom izgubio od Bajerna sa 2:7, a Murinjo se nada da ce njegova ekipa imati jos jednu priliku da igra sa sampionom Njemacke.

“U prvom poluvremenu imali su vise sansi, ali mi smo bili na minut od toga da na poluvrijeme odemo sa 1:1. Primili smo gol u trenutku kada je Son ulazio u igru. Zelim da se vratimo, a to mora da bude u cetvrtfinalu ili polufinalu, posto ne mozemo da igramo protiv Bajerna u osmini finala. Zelim da se vratimo na pravu utakmicu, utakmicu kakvu svi volimo”, naveo je Murinjo.

MURINJO PORUCIO

Trener fudbalera Totenhema Zoze Murinjo rekao je da ce njegovu ekipu svi zeleti da izbegnu na zrebu za osminu finala Lige sampiona.

Totenhem se plasirao u nokaut fazu Lige sampiona, a sinoc je u posljednjoj utakmici u grupi izgubio od Bajerna iz Minhena sa 1:3. Posto je ekipa i prije tog meca obezbijedila drugo mjesto u Grupi B, u Njemackoj nijesu igrali najbolji igraci Hari Kejn, Dele Ali i Jan Vertongen.

“Ekipe koje su bile prvoplasirane u svojim grupama nece zeljeti da igraju protiv nas. Mislim da smo mi jedna od najjacih ekipa iz drugog sesira. Do kraja februara upoznacu bolje moje igrace i oni ce mene bolje shvatati. Imamo jos dva mjeseca zajednickog rada i bicemo spremniji”, rekao je Murinjo, preneo je Skaj.

Zrijeb za osminu finala Lige sampiona odrzace se u ponedjeljak u Nionu. U prvom sesiru ce biti prvoplasirane ekipe iz grupa – Barselona, Bajern Minhen, Juventus, Lajpcig, Liverpul, Mancester siti, Pari Sen Zermen i Valensija.

U drugom sesiru su drugoplasirani – Atalanta, Atletiko Madrid, Borusija Dortmund, Celsi, Lion, Napoli, Real Madrid i Totenhem.

Prve utakmice igrace se 18, 19, 25. i 26. februara.

Govoreci o jucerasnjoj utakmici, Murinjo je rekao da je i pored dominacije Bajerna, njegova ekipa imala dobre momente i bila je u situaciji da juri rezultat. U prvom dijelu takmicenja Totenhem je sa trenerom Maurisijom Poketinom izgubio od Bajerna sa 2:7, a Murinjo se nada da ce njegova ekipa imati jos jednu priliku da igra sa sampionom Njemacke.

“U prvom poluvremenu imali su vise sansi, ali mi smo bili na minut od toga da na poluvrijeme odemo sa 1:1. Primili smo gol u trenutku kada je Son ulazio u igru. Zelim da se vratimo, a to mora da bude u cetvrtfinalu ili polufinalu, posto ne mozemo da igramo protiv Bajerna u osmini finala. Zelim da se vratimo na pravu utakmicu, utakmicu kakvu svi volimo”, naveo je Murinjo.

TOMANE BIO DRUGI IZVODAC

Trener fudbalskog kluba Crvena zvezda Vladan Milojevic izjavio je nakon meca u Atini da je Marko Marin procijenio da nije bio sposoban da sutne penal protiv Olimpijakosa.

“Marin je taj koji odlucuje da li ce da sutne, sljedeci je Tomane. Marin je procijenio da nije u tom trenutku sposoban da sutne, dao je Tomaneu i to je to”, rekao je Milojevic.

Zvezda je u Atini izgubila od Olimpijakosa sa 1:0, u posljednjem kolu grupne faze Lige sampiona.

Marin je iznudio penal u prvom poluvremenu, a sutirao je Tomane, koji je iz jedanaesterca pogodio precku, pri rezultatu 0:0.

Olimpijakos je golom iz penala u finisu utakmice ostvario pobjedu i izbacio Zvezdu iz Evrope.

“Poslije ovakve utakmice kada izgubite, sigurno nije prijatno. Nijesmo nazalost uspjeli, bili smo blizu. Ali, sta da radimo, idemo dalje, takav je zivot”, rekao je Milojevic.

On je naveo da je Zvezda generalno u Ligi sampiona trebalo da bolje igra.

“Trebalo je bolje da odigramo. Nista novo necu reci. Protiv Bajerna i Totenhema je trebalo bolje. Treba analizirati. Mozete samo da budete pametni i izvucete pouke. Jako je tesko igrati Ligu sampiona. Razlika izmedu Bajerna i Totenhema, nas i Olimpijakosa je ocigledno veoma velika”, naveo je trener Zvezde.

Marinu na kraju nije bilo jasno sta se dogodilo u finisu koji je srusio sve snove.

“Naravno da je tesko. Nekoliko minuta prije kraja primiti ovakav gol… Tesko je objasniti taj penal. Imali smo sve u svojim rukama, da prodemo, a onda primimo onakav pogodak”, kazao je Marin.

Kada se podvuce crta, nakon jos jednog nastupa u Ligi sampiona, podeljeni su utisci kapitenu Zvezde.

“Zavisi sta hocete da ocijenite. Ulazak u Ligu sampiona je pozitivan, rezultati protiv Bajerna i Totenhema nijesu. Sinoc smo imali svoju sansu, na kraju nesrecno ispali, pronasili penal i primili taj gol”, rekao je Marin.

TOMANE BIO DRUGI IZVODAC

Trener fudbalskog kluba Crvena zvezda Vladan Milojevic izjavio je nakon meca u Atini da je Marko Marin procijenio da nije bio sposoban da sutne penal protiv Olimpijakosa.

“Marin je taj koji odlucuje da li ce da sutne, sljedeci je Tomane. Marin je procijenio da nije u tom trenutku sposoban da sutne, dao je Tomaneu i to je to”, rekao je Milojevic.

Zvezda je u Atini izgubila od Olimpijakosa sa 1:0, u posljednjem kolu grupne faze Lige sampiona.

Marin je iznudio penal u prvom poluvremenu, a sutirao je Tomane, koji je iz jedanaesterca pogodio precku, pri rezultatu 0:0.

Olimpijakos je golom iz penala u finisu utakmice ostvario pobjedu i izbacio Zvezdu iz Evrope.

“Poslije ovakve utakmice kada izgubite, sigurno nije prijatno. Nijesmo nazalost uspjeli, bili smo blizu. Ali, sta da radimo, idemo dalje, takav je zivot”, rekao je Milojevic.

On je naveo da je Zvezda generalno u Ligi sampiona trebalo da bolje igra.

“Trebalo je bolje da odigramo. Nista novo necu reci. Protiv Bajerna i Totenhema je trebalo bolje. Treba analizirati. Mozete samo da budete pametni i izvucete pouke. Jako je tesko igrati Ligu sampiona. Razlika izmedu Bajerna i Totenhema, nas i Olimpijakosa je ocigledno veoma velika”, naveo je trener Zvezde.

Marinu na kraju nije bilo jasno sta se dogodilo u finisu koji je srusio sve snove.

“Naravno da je tesko. Nekoliko minuta prije kraja primiti ovakav gol… Tesko je objasniti taj penal. Imali smo sve u svojim rukama, da prodemo, a onda primimo onakav pogodak”, kazao je Marin.

Kada se podvuce crta, nakon jos jednog nastupa u Ligi sampiona, podeljeni su utisci kapitenu Zvezde.

“Zavisi sta hocete da ocijenite. Ulazak u Ligu sampiona je pozitivan, rezultati protiv Bajerna i Totenhema nijesu. Sinoc smo imali svoju sansu, na kraju nesrecno ispali, pronasili penal i primili taj gol”, rekao je Marin.

NBA

Kosarkasi Orlanda porazeni su pred svojim navijacima od Los Andeles Lejkersa 96:87, u jutros odigranom mecu NBA lige.

Najuspjesniji tim sezone upisao je 22. trijumf, dok je Orlando dozivio 13. poraz.

Najbolji u ekipi Lejkersa bio je Lebron Dzejms sa 25 poena, 11 skokova i 10 asistencija.

Istakao se i Entoni Dejvis sa 16 poena i 12 uhvacenih lopti.

U ekipi Orlanda, u kojoj nije builo Nikole VUcevica, najbolji je bio Dzonatan Ajsak sa 19, dok je poen manje dodao Evan Furnije.

Kosarkasi Sakramenta pobijedili su nocas na svom terenu Oklahomu sa 94:93, “trojkom” srpskog igraca Bogdana Bogdanovica u zavrsnici utakmice.

Bogdanovic je 13,4 sekunde prije kraja postigao kos za pobjedu. U posljednjem napadu sa druge strane terena neprecizan je bio Kris Pol, pa je Oklahoma prekinula niz od tri pobjede.

Bogdanovic je utakmicu zavrsio sa 17 poena i tri skoka, Badi Hild postigao je 23 poena, uz sest skokova i sest asistencija. Srpski kosarkas Nemanja Bjelica utakmicu je zavrsio sa 10 poena i pet skokova.

U ekipi Oklahome sestorica igraca postigli su dvocifreni broj poena, a najefikasniji je bio Denis Sroder sa 17. Abdel Nader postigao je 15, a Danilo Galinari 14 poena uz osam skokova. Kris Pol dodao je osam poena, uz 12 asistencija i sedam skokova.

Kosarkasi Hjustona pobijedili su Klivlend sa 116:110, a predvodio ih je Dzejms Harden sa 55 poena. On je 20 poena postigao u posljednjoj cetvrtini, a utakmicu je zavrso sa osam asistencija, tri skoka, dvije ukradene lopte i dvije blokade.

Rasel Vestrbuk u pobjedi je ucestvovao sa 23 poena, sedam skokova, sest asistencija i cetiri blokade, a Klint Kapela sa 10 poena i 13 skokova.

Klivlend je izgubio osmu uzastopnu utakmicu, odnosno 14. u poslednjih 15 meceva, a najefikasniji u toj ekipi bio je Kevin Porter sa 24 poena. Kolin Sekston dodao je 18 poena, a Kevin Lav i Dzordan Klarkson po 17 poena.

Los Andeles Klipersi pobijedili su Toronto sa 112:92 i ostvarili treci uzastopni trijumf. Sedmorica igraca postigli su dvocifreni broj poena u pobjednickom timu, a predvodio ih je bivsi igrac Toronta Kavaj Lenard sa 23 poena, sest asistencija, pet skokova i dvije ukradene lopte.

On je prije utakmice dobio sampionski prsten, koji je osvojio prosle sezone sa Torontom, kada je u velikom finalu NBA lige pobijeden Golden Stejt.

Lu Vilijams postigao je 18 poena, osam asistencija i sest skokova, a Pol Dzordz 13 poena za Kliperse.

U ekipi aktuelnog sampiona najefikasniji je bio Paskal Sjakam sa 24 poena, a Norman Pauel dodao je 22. Reptorsi su pretrpjeli cetvrti poraz u posljednjih pet utakmica, odnosno treci uzastopni mec na svom terenu.

Memfis je pobijedio Finiks sa 115:108 i ostvario drugu uzastopnu pobjedu. Dilon Bruks postigao je 27 poena, a Dzaren Dzekson 24 poena za Memfis. Srpski kosarkas Marko Guduric postigao je tri poena, uz skok i asistenciju.

U timu Finiksa najefikasniji je bio Frenk Kaminski sa 24 poena, a Riki Rubio dodao je 22 poena i osam asistencija.

U ostalim utakmicama, Milvoki je pobijedio Nju Orelans sa 127:112 i ostvario 16. uzastopnu pobjedu, a Indijana je pobijedila Boston sa 122:117 i prekinula niz Seltiksa od cetiri pobjede.

Njujork je poslije produzetka pobijedio Golden Stejt sa 124:122 i prekinuo niz od 10 poraza, a Sarlot je do druge uzastopne pobjede u ligi dosao protiv Bruklina 113:108. Juta je pobijedila Minesotu sa 127:116 i nanijela joj sesti uzastopni poraz, dok je Cikago pobijedio Atlantu sa 136:102 i prekinuo niz od tri poraza.

Svi rezultati:

Orlando – Los Andeles Lejkersi 87:96
Klivlend – Hjuston 110:116
Indijana – Boston 122:117
Toronto – Los Andeles Klipers 92:112
Bruklin – Sarlot 108:113
Cikago – Atlanta 136:102
Minesota – Juta 116:127
Finiks – Memfis 108:115
Milvoki – Nju Orleans 127:112
Sakramento – Oklahoma siti 94:93
Golden stejt – Njujork 122:124

  • Plan reforme penzionog sistema u Nemačkoj izazvao i pohvale i negodovanje
    on 23/06/2026 at 11:39

    Trideset tri predloga za reformu penzionog sistema, koje je pripremila posebno formirana komisija sastavljena od stručnjaka i političara, naišla su na odobravanje konzervativnih političkih krugova, ali i na oštre kritike opozicionih stranaka i sindikata u Nemačkoj.

  • Crna Gora mora pokazati da li je rekonstrukcija TE Pljevlja dala rezultate
    on 23/06/2026 at 11:26

    Građani moraju znati da li je rekonstrukcija Termoelektrane Pljevlja uspješna i da li postrojenje može zadovoljiti stroge kriterijume evropskih direktiva na koje se država već obavezala, a čitav proces je trebalo da bude transparentniji, ocijenjeno je iz Eko-tima.

  • Crnogorsko društvo za borbu protiv raka(CDPR): „Čuvajte svoju kožu od neželjenih efekata sunca, može vam trebati”
    on 23/06/2026 at 11:16

    Povodom dolaska ljeta i početka ljetne turističke sezone, zatim dobre posjećenosti crnogorskih plaža, kao i tropskih temperatura i visokog nivoa ultravioletnog zračenja, Crnogorsko društvo za borbu protiv raka (CDPR) poklonilo je edukativni materijal „Čuvajte svoju kožu od neželjenih efekata sunca, može vam trebati” bokeškim turističkim organizacijama (TO): TV, KO i HN. Materijal tako gosti mogu preuzeti na turističkim info punktovima TO: TV, KO i HN

  • Srbija – zemlja stogodišnjaka
    on 23/06/2026 at 11:15

    Novinar najpre konstatuje da u srpsku svakodnevnicu spada i to da se ljudi stalno žale na ovo ili ono, i to uprkos činjenici da je Srbija na „navodno tako životnom radošću ispunjenom Balkanu“. Potom piše:„Bilo da su u pitanju korumpirani vladari ili državni službenici, bilo da je reč o neprekidnom odlasku mladih, nedostatku radnih mesta ili beskrajnim čekanjima na dozvole, operacije i sudske presude – stanovnici balkanskih država zaista često imaju dobar razlog za kuknjavu.

  • MVP: CEI konferencija povodom UN Dana žena u diplomatiji
    on 23/06/2026 at 11:15

    Ministarstvo vanjskih poslova (MVP) Crne Gore i Mreža žena u diplomatiji obilježiće 24. i 25. juna 2026. godine Međunarodni dan žena u diplomatiji organizovanjem konferencije Centralnoevropske inicijative (CEI) pod nazivom „Uloga ministarstava vanjskih poslova u promovisanju rodne ravnopravnosti u CEI regionu“.

  • Kolumbija skreće udesno – pobeda „Tigra“ na predsedničkim izborima
    on 23/06/2026 at 11:15

    Kolumbija je birala i rezultat bi mogao trajno promeniti zemlju. Ultradesni advokat Abelardo de la Esprijelja tesno je pobedio u drugom krugu predsedničkih izbora. Prema preliminarnim rezultatima osvojio je 49,66 odsto glasova, ispred levog vladinog kandidata Ivana Sepede, koji je osvojio 48,7 procenata. Razlika od oko 250.000 glasova najmanja je u istoriji kolumbijskih predsedničkih izbora.

  • Francuska, Italija i Španija gore na 40 stepeni Celzijusa
    on 23/06/2026 at 11:08

    Ne očekuje se da će temperature pasti do kraja nedelje.

  • Zagađenje iz zastarjelih termoelektrana na Zapadnom Balkanu 6,6 puta veće od dozvoljenog
    on 23/06/2026 at 11:08

    Osam godina nakon što su standardi kontrole zagađenja stupili na snagu prema Ugovoru o Energetskoj zajednici, emisije zagađujućih materija u Bosni i Hercegovini, Srbiji, Sjevernoj Makedoniji i na Kosovu bile su 6,6 puta veće od dozvoljenih, navodi se u najnovijem izvještaju organizacije Bankwatch. Bankwatch je najveća mreža ekoloških organizacija i organizacija za zaštitu ljudskih prava u centralnoj i istočnoj Evropi.

  • Mujović: Glavni grad će dodijeliti površinu za izgradnju stanova za vatrogasce
    on 23/06/2026 at 10:56

    Gradska administracija dodijeliće zemljište za izgradnju zgrade u cilju rješavanja stambenog pitanja za zaposlene u Službi zaštite i spašavanja i Glavnom gradu po povoljnim uslovima, najavio je gradonačelnik Podgorice Saša Mujović.  

  • Uživo na Portalu RTCG: Stanje na graničnim prelazima, naplatnim rampama i kretanje gradskog prevoza u Podgorici
    on 23/06/2026 at 10:52

    Ukoliko idete na put, važno je da pogledate da li ima gužve i kakvo je stanje na graničnim prelazima, tunelu Sozina i auto-putu Princeza Ksenija. Pripremili smo za vas linkove na kojima možete uživo pratiti video snimke sa svih najprometnijih tačaka u zemlji.

  • NSD: Odluka MVP-a primjer selektivnog odnosa prema istoriji, tradiciji i državnim simbolima
    on 22/06/2026 at 21:05

    Odluka Ministarstva vanjskih poslova da otvaranje Ljetnje škole za mlade diplomate „Gavro Vuković“ izmjesti iz Berana na Cetinje predstavlja još jedan primjer selektivnog odnosa državnih institucija prema istoriji, tradiciji i simbolima Crne Gore, saopšteno je iz Opštinskog odbora Nove srpske demokratije u Beranama.

  • DNP: Trobojka nije simbol podjela, već istorijskog nasljeđa Crne Gore
    on 22/06/2026 at 20:40

    Iz Opštinskog odbora Demokratske narodne partije u Beranama reagovali su na odluku Ministarstva vanjskih poslova, prema kojoj je održavanje Ljetnje škole diplomatije „Gavro Vuković“ premješteno iz tog grada na Cetinje. Oni su pozvali ministra vanjskih poslova, Ervina Ibrahimovića, da kao predsjednik Bošnjačke stranke, pokaže dodatni senzibilitet prema osjećanjima i identitetu svih drugih naroda i zajednica.

  • Mandić sa Kizom: Crna Gora želi strateško partnerstvo sa SAD-om
    on 22/06/2026 at 16:59

    Predsjednik parlamenta Andrija Mandić poručio je da Crna Gora želi strateško partnerstvo sa Sjedinjenim Američkim Državama i iskrenu saradnju zasnovanu na dubokim istorijskim vezama naših naroda.

  • Makron pisao Milatoviću: Francuska ostaje snažan partner Crne Gore na evropskom putu
    on 22/06/2026 at 15:56

    Francuski predsjednik Emanuel Makron poručio je da će ta zemlja nastaviti da pruža podršku Crnoj Gori u završnoj fazi procesa pristupanja Evropskoj uniji.

  • Šimun: Radimo na stvaranju temelja za održiv i kvalitetan sistem za buduće generacije
    on 22/06/2026 at 12:46

    Zdravstveni sistem Crne Gore danas je spremniji da odgovori na izazove nego prethodnih godina, rekao je ministar zdravlja Vojislav Šimun, navodeći da je fokus tog Vladinog resora na stvaranju temelja za održiv i kvalitetan sistem za buduće generacije.  

  • Gorčević: Istraživanje WeBalkans pokazuje da građani jasno prepoznaju snažno partnerstvo sa EU
    on 22/06/2026 at 11:33

    Raduje me što građani Crne Gore jasno prepoznaju snažno partnerstvo sa Evropskom unijom, rekla je ministarka evropskih poslova Maida Gorčević. 

  • Branko Noković podnio ostavku na funkciju predsjednika OO SNP Zeta
    on 22/06/2026 at 11:29

    Dosadašnji predsjednik Opštinskog odbora Socijalističke narodne partije Zeta Branko Noković podnio je neopozivu ostavku na tu funkciju, zbog kako je rekao, dužeg perioda suočavanja sa konstantnim opstrukcijama i sabotiranjem njegovog rada od strane dijela članova Opštinskog odbora.

  • Crna Gora prije 20 godina postala članica OEBS-a
    on 22/06/2026 at 11:25

    Na današnji dan 2006. godine Crna Gora je zvanično postala članica Organizacije za evropsku bezbjednost i saradnju (OEBS), čime je napravljen jedan od važnih koraka u procesu međunarodnog pozicioniranja države nakon obnove nezavisnosti, rečeno je iz Ministarstva vanjskih poslova. 

  • Vuković Kuč: Aktuelna vlast preuzela dobro od DPS-a, a loše produbila
    on 22/06/2026 at 09:09

    Demokratska partija socijalista obilježava 35 godina na političkoj sceni.Skoro tri decenije u vlasti i manje od jedne u opozicionim klupama . Bilo je različitih faza kroz koje je partija prošla, kazao je potpredsjednik DPS-a Abaz Dizdarević, ističući da je njihova uloga uvijek bila emancipatorska. Potpredsjednica DPS a Aleksandra Vukovic Kuč kazala je da ta partija stoji iza svega što je urađeno tokom tri decenije, te da je na institucijama da rade svoj posao.

  • DPS obilježava 35 godina na političkoj sceni Crne Gore
    on 22/06/2026 at 06:06

    Predsjednik Demokratske partije socijalista Danijel Živković poručio je povodom Dana partije da je DPS, uprkos izazovima i periodu u opoziciji, sačuvao organizacionu snagu i političku relevantnost. Najavio je dalje aktivnosti usmjerene na jačanje podrške i približavanje građanima.