FORMULA 1

Organizatori trke Formule 1 za Veliku nagradu Singapura saopštili da danas da “nije izvodljivo” da se ta trka održi bez navijača.

Nakon otkazivanja ili odgađanja prvih deset trka zbog pandemije korona virusa, čelnici Formule 1 imaju za cilj da nova sezona počne s dve trke u Austriji početkom jula. Obje trke održaće se bez navijača, a očekuje se da će tako biti i trkama u drugim zemljama.

Velika nagrada Singapura, zakazana za septembar, ulična je trka i vozi se u noćnom terminu i bio bi veliki izazov držati navijače podalje od trke.

Organizatori su naveli da su razgovarali sa Formulom 1, vladom Singapura i drugim uključenim u organizaciju o tome da se “procjene različite mogućnosti” za održavanje trke.

Prošlogodišnja Velika nagrada Singapura je u tri dana privukla 268.000 gledalaca, a značajan dio njih došao je iz inostranstva.

“Mi ćemo i dalje pratiti razvoj događaja. Naš najveći prioritet i dalje ostaje dobrobit i sigurnonost svih uključenih”, naveli su organizatori.

Singapur je do sada prijavio više od 28.000 infekcija novim virusom. Zvaničnici su najavili da bi s ublažavanjem uvedenih mjera moglo početi početkom juna.

HARTS ISPAO

Fudbalska sezona u Škotskoj danas je i zvanično okončana zbog pandemije korona virusa, a titula je dodijeljena Seltiku.

Odluka o okončanju sezone donijeta je na sjednici Upravnog odbora lige, a nakon što se svih 12 klubova složilo da završetak takmičenja nije moguć, prenio je Bi-Bi-Si.

Seltik je tako postao šampion Škotske devetu sezonu zaredom.

Taj klub je u trenutku prekida sezone zbog pandemije korona virusa imao 13 bodova više od drugoplasiranog Rendžersa.

Konačan plasman određen je na osnovu prosječnog osvajanja bodova, a u odnosu na poredak od 13. marta napravljena je samo jedna promjena – Sent Džonston je šesti, ispred Hibernijana.

Harts je bio na dnu tabele i preseliće se u niži rang. Međutim, postoji šansa da taj klub i ostane u najelitnijem društvu pošto ima najava da će liga naredne sezone biti proširena.

HARTS ISPAO

Fudbalska sezona u Škotskoj danas je i zvanično okončana zbog pandemije korona virusa, a titula je dodijeljena Seltiku.

Odluka o okončanju sezone donijeta je na sjednici Upravnog odbora lige, a nakon što se svih 12 klubova složilo da završetak takmičenja nije moguć, prenio je Bi-Bi-Si.

Seltik je tako postao šampion Škotske devetu sezonu zaredom.

Taj klub je u trenutku prekida sezone zbog pandemije korona virusa imao 13 bodova više od drugoplasiranog Rendžersa.

Konačan plasman određen je na osnovu prosječnog osvajanja bodova, a u odnosu na poredak od 13. marta napravljena je samo jedna promjena – Sent Džonston je šesti, ispred Hibernijana.

Harts je bio na dnu tabele i preseliće se u niži rang. Međutim, postoji šansa da taj klub i ostane u najelitnijem društvu pošto ima najava da će liga naredne sezone biti proširena.

KORAK KA NASTAVKU SEZONE

Španski fudbalski klubovi počeli su danas sa treninzima u grupama, što je još jedan korak ka ponovnom pokretanju sezone prekinute zbog pandemije korona virusa.

Igrači treniraju individualno od prošle nedjelje, a od danas mogu to i u grupama od po 10.

Barselona i Real su na društvenim mrežama objavili fotografije sa treninga, a trenirali su i fudbaleri Eibara koji su ranije izjavili da se plaše povratka na trening tokom pandemije.

Primera je navela da početak grupnih treninga predstavlja “značajan korak na putu ponovnog pokretanja profesionalnog fudbala u Španiji”.

Od klubova i igrača se traži da tokom treninga poštuju stroge smjernice zdravstvene zaštite, a svi trening centri se stalno dezinfikuju. Igrači, zaposleni u klubu i svi ostali koji su uključeni u treninge moraju biti svakodnevno testirani na COVID-19.

U narednoj fazi, klubovima će biti dozvoljeni puni treninzi sa cijelom ekipom.

Prvi čovjek Primere Havijer Tebas ponovio je da se nada da će sezona biti nastavljena 12. juna i istakao da se nikad nije ramišljao o okončanju takmičenja.

“Radimo na tome da budemo spremni bez obzira na datum. Zdravstvene vlasti će reći kada da počnemo”, rekao je Tebas.

KORAK KA NASTAVKU SEZONE

Španski fudbalski klubovi počeli su danas sa treninzima u grupama, što je još jedan korak ka ponovnom pokretanju sezone prekinute zbog pandemije korona virusa.

Igrači treniraju individualno od prošle nedjelje, a od danas mogu to i u grupama od po 10.

Barselona i Real su na društvenim mrežama objavili fotografije sa treninga, a trenirali su i fudbaleri Eibara koji su ranije izjavili da se plaše povratka na trening tokom pandemije.

Primera je navela da početak grupnih treninga predstavlja “značajan korak na putu ponovnog pokretanja profesionalnog fudbala u Španiji”.

Od klubova i igrača se traži da tokom treninga poštuju stroge smjernice zdravstvene zaštite, a svi trening centri se stalno dezinfikuju. Igrači, zaposleni u klubu i svi ostali koji su uključeni u treninge moraju biti svakodnevno testirani na COVID-19.

U narednoj fazi, klubovima će biti dozvoljeni puni treninzi sa cijelom ekipom.

Prvi čovjek Primere Havijer Tebas ponovio je da se nada da će sezona biti nastavljena 12. juna i istakao da se nikad nije ramišljao o okončanju takmičenja.

“Radimo na tome da budemo spremni bez obzira na datum. Zdravstvene vlasti će reći kada da počnemo”, rekao je Tebas.

ODLUKA ENGLESKOG KLUBA

Rukovodstvo engleskog premijerligaša Evertona ponudiće povraćaj novca svojim navijačima koji su potrošili na ulaznice za preostale utakmice u sezoni.

Premijer liga prekinuta je 13. marta zbog pandemije koronavirusa i nije poznato kada će se nastaviti, a ukoliko se sezona nastavi, utakmice će se igrati bez publike.

“Svi navijači koji imaju ulaznice za preostalih pet domaćih utakmica mogu dobiti novac nazad ako će se utakmice održati”, objavio je Everton.

Sa Gudison Parka poručili su i da će navijačima biti ponuđena i mogućnost dobijanja popusta za narednu sezonu ili da novac od ulaznica za preostalih pet utakmica bude proslijeđen u klupski humanitarni fond.

Povraćaj novaca za ulaznice svojim navijačima ponudili su i Mančester Siti, Norič i Brajton.

ODLUKA ENGLESKOG KLUBA

Rukovodstvo engleskog premijerligaša Evertona ponudiće povraćaj novca svojim navijačima koji su potrošili na ulaznice za preostale utakmice u sezoni.

Premijer liga prekinuta je 13. marta zbog pandemije koronavirusa i nije poznato kada će se nastaviti, a ukoliko se sezona nastavi, utakmice će se igrati bez publike.

“Svi navijači koji imaju ulaznice za preostalih pet domaćih utakmica mogu dobiti novac nazad ako će se utakmice održati”, objavio je Everton.

Sa Gudison Parka poručili su i da će navijačima biti ponuđena i mogućnost dobijanja popusta za narednu sezonu ili da novac od ulaznica za preostalih pet utakmica bude proslijeđen u klupski humanitarni fond.

Povraćaj novaca za ulaznice svojim navijačima ponudili su i Mančester Siti, Norič i Brajton.

HUMANITARNI MEČ

Nekadašnji svjetski bokserski prvaci u teškoj kategoriji Majk Tajson (53) i Evander Holifild (57) počeli su pregovore o trećem meču u ringu nakon što su obojica izrazila želju za povratak iz humanitarnih razloga.

Iako su se kao mogući Tajsonovi protivnici spominjali novozelandska ragbijaška zvijezda Soni Bil Vilijams, te Džon Fjuri, otac boksera Tajsona Fjurija, najveći interes izazvala je najava okršaja starih protivnika.

U razgovoru za “The 3 Point Conversation podcast”, Holifild je otkrio kako su počeli pregovori s Tajsonovim timom oko mogućeg međusobnog egzibicijskog meča koji bi bio humanitarnog karaktera.

“Nemamo još uvijek čvrst dogovor, ali idemo prema tome. Nemam ništa protiv toga da tako nešto učinimo. Novac nije glavni motiv povratka. Želim pomoći djeci sa svojom fondacijom. Želim im pokazati da ako se brinu o svom tijelu u mladosti, ako ne steknu loše navike, kad ostare neće se morati brinuti o tome kakva će osoba postati ili hoće li im neko morati pomoći”, poručio je Holifild.

Inače, svi još pamte njihovu borbu iz 1997. godine kada je Tajson u drugoj rundi odgrizao Holifildu dio uva i meč je morao biti prekinut.

Holifild je u karijeri odradio 57 borbi, od čega je 44 pobijedio, deset izgubio, dvaput remizirao, a jednom je meč prekinut, dok je Tajson čak 50 puta odlazio iz ringa kao pobjednik, a izgubio je samo šest puta.

HUMANITARNI MEČ

Nekadašnji svjetski bokserski prvaci u teškoj kategoriji Majk Tajson (53) i Evander Holifild (57) počeli su pregovore o trećem meču u ringu nakon što su obojica izrazila želju za povratak iz humanitarnih razloga.

Iako su se kao mogući Tajsonovi protivnici spominjali novozelandska ragbijaška zvijezda Soni Bil Vilijams, te Džon Fjuri, otac boksera Tajsona Fjurija, najveći interes izazvala je najava okršaja starih protivnika.

U razgovoru za “The 3 Point Conversation podcast”, Holifild je otkrio kako su počeli pregovori s Tajsonovim timom oko mogućeg međusobnog egzibicijskog meča koji bi bio humanitarnog karaktera.

“Nemamo još uvijek čvrst dogovor, ali idemo prema tome. Nemam ništa protiv toga da tako nešto učinimo. Novac nije glavni motiv povratka. Želim pomoći djeci sa svojom fondacijom. Želim im pokazati da ako se brinu o svom tijelu u mladosti, ako ne steknu loše navike, kad ostare neće se morati brinuti o tome kakva će osoba postati ili hoće li im neko morati pomoći”, poručio je Holifild.

Inače, svi još pamte njihovu borbu iz 1997. godine kada je Tajson u drugoj rundi odgrizao Holifildu dio uva i meč je morao biti prekinut.

Holifild je u karijeri odradio 57 borbi, od čega je 44 pobijedio, deset izgubio, dvaput remizirao, a jednom je meč prekinut, dok je Tajson čak 50 puta odlazio iz ringa kao pobjednik, a izgubio je samo šest puta.

LEVANDOVSKI NASTAVIO DA REŠETA

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobijedili su večeras u Berlinu domaći Union sa 2:0, u utakmici 26. kola Bundeslige.

Prvi gol Bajern je postigao u 19. minutu kada je strijelac bio Tomas Miler, ali je poslije upotrebe VAR tehnologije pogodak poništen zbog ofsajda. Šampion Njemačke poveo je u 40. minutu golom Roberta Levandovskog iz penala, koji je skrivio Neven Subotić. Levandovski je postigao 26 golova u ligi.

Konačan rezultat postigao je Benžamen Pavar u 80. minutu.

Bajern je ostvario 18. pobjedu u prvenstvu i ima 58 bodova, četiri više od drugoplasirane Borusije iz Dortmunda.

Union je pretrpio 14. poraz i zauzima 12. mjesto na tabeli sa 30 bodova.

Bajern je postigao 50 golova u 16 prvenstvenih utakmica otkako je na klupi trener Hansi Flik, što je uz prosjek od 3,1 gola po utakmici, rekord jednog trenera u istoriji Bundeslige.

Bundesliga je prva velika evropska liga koja je nastavila takmičenje usred pandemije korona virusa. Prvenstvo je nastavljeno juče, utakmicama 26. kola.

Utakmica se igraju bez publike zbog novog virusa.

Ispred stadiona u Berlinu bilo je mnogo policije, pojavilo se nekoliko navijača, ali su brzo morali da se udalje.

“Nikoga ne puštaju. Uvijek smo ovdje, imamo sezonske karte”, rekla je navijačica Uniona Helga Viške.

Samo je 10 novinara moglo da uđe na stadion i izvještava sa utakmice.

  • Knežević: Vojska Srbije najjača na Balkanu, nadam se da će joj se crnogorska pridružiti
    on 28/06/2026 at 14:51

    Lider Demokratske narodne partije, Milan Knežević, naveo je društvenoj mreži Iks da je danas imao čast da prisustvuje vojnoj vježbi na Pasuljanskim livadama, kao i da se još jednom uvjerio da je Vojska Srbije, kako je kazao, najjača na Balkanu.

  • Mekalister: Šest mjesta u Evropskom parlamentu već čeka Crnu Goru
    on 27/06/2026 at 18:57

    U Evropskom parlamentu već su rezervisana mjesta za nove članice Evropske unije (EU). Crnu Goru čeka šest fotelja. To je TVCG-u potvrđeno u Briselu, iz kojeg kažu da naša zemlja definitivno ulazi u završnu fazu. EU, kako poručuju, biće uz nas u prevazilaženju i posljednjih prepreka procesa proširenja, ali pozivaju na oprez.

  • Perić: Skupština će biti otvorenija prema građanima i medijma, pred odbornicima uskoro obiman dnevni red
    on 27/06/2026 at 18:55

    Nešto više od sedam dana nakon što je izabran za predsjednika Skupštine Glavnog grada, Srđan Perić najavljuje da bi naredne sedmice trebalo da pristignu materijali za zakazivanje prve sjednice lokalnog parlamenta u novom sazivu. Ističe da će dnevni red biti obiman, kao i da će Skupština Glavnog grada u narednom periodu biti dopstupnija svima.

  • Čapuni: Kosovo nije djelovalo protiv Crne Gore
    on 27/06/2026 at 18:05

    Poslanik Albanske alijanse Ilir Čapuni reagovao je na jučerašnje stavove predsjednika Skupštine Crne Gore Andrije Mandića, ocjenjujući da nije stekao utisak da je Kosovo imala namjeru da naruši odnose sa Crnom Gorom.

  • Vučić: Knežević mi poklonio sliku Cetinjskog manastira u ime grupe Srba sa Cetinja
    on 27/06/2026 at 17:22

    Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić objavio je na Instagramu da mu je lider Demokratske narodne partije (DNP) Milan Knežević poklonio sliku na kojoj je Cetinjski manastir, kako navodi, u ime grupe Srba sa Cetinja.

  • Skupštinska delegacija učestvovala na Ljetnjem zasjedanju PSSE
    on 27/06/2026 at 14:20

    Otpornost evropskih institucija počiva na jedinstvu, odgovornosti i dosljednoj zaštiti temeljnih vrijednosti Savjeta Evrope (SE), poručeno je sa Ljetnjeg zasjedanja Parlamentarne skupštine SE (PSSE), na kojem je učestvovala delegacija crnogorskog parlamenta. 

  • Vujović: Odbranom Informera Mandić pokazao kome je lojalan
    on 27/06/2026 at 13:23

    Jedan od lidera Evropskog saveza Ivan Vujović ocijenio je da je predsjednik Skupštine Andrija Mandić, braneći list Informer, pokazao da i dalje slijedi politiku predsjednika Srbije Aleksandra Vučića.

  • Mandić: Sloboda se brani otvorenošću, zabrana ulaska nije put kojim treba da idemo
    on 27/06/2026 at 06:36

    Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić poručio je da Crna Gora treba da ostane zemlja sloboda i da u potpunosti raskine sa praksama bivše vlasti koje su, kako je naveo, narušavale ljudska prava i slobode. On je naveo da je Nova srpska demokratija saznala da se, mimo znanja njihovih funkcionera u izvršnoj vlasti, navodno prave spiskovi osoba kojima bi trebalo zabraniti ulazak u Crnu Goru, a takve inicijative, ocjenjuje Mandić, mogu narušiti ambijent koji je Crna Gora gradila kao država koja poštuje slobode i ljudska prava, ali i otežati odnose u regionu.

  • Milatović: Nastavak izgradnje autoputa jedan je od najvažnijih razvojnih prioriteta Crne Gore
    on 26/06/2026 at 20:44

    Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović poručio je da je nastavak izgradnje autoputa među ključnim razvojnim prioritetima države, ističući da će bolje povezivanje Crne Gore sa regionom i zemljama Centralne Evrope doprinijeti ravnomjernijem regionalnom razvoju, jačanju ekonomije i otvaranju novih prilika za građane i privredu.

  • Živković: Permanentni haos u državi zbog djelovanja parlamentarne većine
    on 26/06/2026 at 19:36

    DPS nije opozicija državi, kaže za RTV Nikšić predsjednik partije Danijel Živković. Napominje da nije suština samo kritikovati nekoga, ali da zbog djelovanja opozicije danas imamo permanentni haos u Crnoj Gori.

  • BS: Novim zakonom partnerke preduzetnika dobijaće materijalnu naknadu
    on 28/06/2026 at 16:56

    Poslanici Bošnjačke stranke i drugih partija iz vlasti predali su u skupštinsku proceduru Predlog izmjena i dopuna Zakona o socijalnoj i dječjoj zaštiti kojim se uvodi novo materijalno davanje – naknada za materinstvo za suprugu, odnosno životnu partnerku lica koja se bave preduzetničkom djelatnošću.

  • Monstat: Rast jediničnih vrijednosti izvoza robe
    on 28/06/2026 at 14:48

    Jedinične vrijednosti izvoza robe u periodu od januara do decembra prošle godine bilježe rast od 4,8 odsto u odnosu na 2024, pokazuju podaci Monstata.

  • Sjutra potpisivanje ugovora za prvu fazu obilaznice oko Budve
    on 28/06/2026 at 07:37

    Predstavnici kompanija Monteput i BRIV Construction potpisaće sjutra ugovor o projektovanju i izgradnji dionice Markovići – Lastva Grbaljska, odnosno prve faze obilaznice oko Budve.

  • Notari pod lupom: Milionski ugovori, a kontrolisan tek svaki stoti zapis
    on 28/06/2026 at 06:12

    Iako notari zaključuju ugovore vrijedne stotine hiljada, pa i milione eura, kontrola njihovog rada je, kako pokazuju podaci, ograničena i nedovoljno transparentna. U Agenciji za sprječavanje korupcije ističu za RTCG da bi uključivanje notara u provjere bilo od posebnog značaja kako bi se obezbijedio visok nivo odgovornosti i transparentnosti. Iako notari sami kažu da podliježu trostrukoj kontroli, i u civilnom sektoru smatraju da bi pažnja državnih organa, kada je riječ o notarima, trebalo da bude značajno veća.

  • Domaće je i dalje na cijeni: Familija Božović iz Mojkovca širi proizvodnju
    on 27/06/2026 at 16:41

    Familija Božović iz Mojkovca proizvodi uvijek tražene domaće proizvode. Kažu da prodaja povrća ide dobro jer potrošači više cijene domaće nego industrijske proizvode. A uz podršku lokalne uprave i resornog ministarstva šire i kapacitete.

  • Đeljošaj: Mikro, mala i srednja preduzeća temelj održivog ekonomskog rasta
    on 27/06/2026 at 12:09

    Snažna mikro, mala i srednja preduzeća predstavljaju temelj održivog ekonomskog rasta i prosperiteta Crne Gore, saopštio je ministar ekonomskog razvoja, Nik Đeljošaj i najavio nastavak gradnje partnerstva sa privredom.

  • Pekari najavili poskupljenje hljeba, od jula rastu i cijene cigareta
    on 27/06/2026 at 06:12

    Iz Udruženja pekara najavljuju poskupljenje osnovne vrste hljeba za pet centi počev od 11. jula, a to je minimalno povećanje imajući u vidu rashode, kazao je član Udruženja Hasan Ramović. Poskupiće u julu i cigarete, a u skladu s akciznim kalendarom. Pogodiće poskupljenje i siromašnije pušače, a pretpostavka nadležnih je da će mladi osloboditi se zavisnosti od duvanskog dima. Ipak, iskustvo je pokazalo da naglo povećanje akciza stvara prostor i za sivo tržište.

  • Stižu nova poreska pravila: Jača kontrola akciza, PDV-a i poreskih prevara
    on 26/06/2026 at 18:40

    Vlada je na današnjoj sjednici u cilju usklađivanja nacionalnog zakonodavstva sa pravnom tekovinom Evropske unije, utvrdila predloge seta poreskih zakona.

  • Đeljošaj: Predložen Zakon o robnim rezervama, Uprava će se formirati do kraja godine
    on 26/06/2026 at 14:11

    Ministar ekonomskog razvoja Nik Đeljošaj je istakao da je Vlada danas utvrdila Predlog zakona o robnim rezervama čime će država moći da brzo reaguje u slučaju nepredviđenih velikih poremećaja i nestabilnosti na tržištu.

  • Dukaj: Javna uprava mora biti servis građana, a ne administrativna prepreka
    on 26/06/2026 at 13:03

    Ministar javne uprave Maraš Dukaj poručio je da Crna Gora mora graditi javnu upravu koja će biti bliža građanima, efikasnija i otvorenija za njihove inicijative, ističući da su reforma lokalne samouprave, digitalizacija i profesionalizacija administracije ključni prioriteti resora kojim rukovodi.