UEFA IMA PLAN

Predsjednik Evropske fudbalske unije (Uefa) Aleksandar Čeferin rekao je da ta organizacija ima “konkretan plan” za završetak evropske sezone u avgustu.

“Kako sada stvari stoje, siguran sam da možemo da završimo evropska takmičenja za ovu sezonu, a tu mislim na Uefina takmičenja”, rekao je Čeferin za BeINsports, prenio je BBC.

Prethodnih mjeseci spekulisalo se da bi takmičenja u Ligi šampiona i Ligi Evropa mogla da se završe u avgustu.

Čeferin je istakao da će utakmice morati da se igraju bez navijača, ali i da se nada da će se u “većini” domaćih liga završiti takmičenja.

U Premijer ligi ostalo je da se odigraju još devet kola, Bundesliga je nastavljena ovog vikenda, dok je u francuskoj, holandskoj i belgijskog ligi takmičenje prekinuto. Očekuje se da će špansko prvenstvo biti nastavljeno u junu.

Čeferin je rekao da će lige koje ne završe ovu sezonu “i dalje morati da igraju u kvalifikacijama ako žele da učestvuju u Uefinim takmičenjima” sljedeće sezone.

“Samo sportski razlozi mogu biti formula za plasman u Ligu šampiona i Ligu Evropa”, naveo je on.

Evropsko prvenstvo koje je ovog ljeta trebalo da se održi u 12 gradova, odloženo je za sljedeću godinu zbog pandemije korona virusa, pa će se održati od 11. juna do 11. jula 2021.

Obje polufinalne utakmice trebalo je da se igraju na londonskom Vembliju, a gradovi domaćini su i Amsterdam, Baku, Bilbao, Bukurešt, Budimpešta, Kopenhagen, Dablin, Glazgov, Minhen, Rim i Sankt Peterburg.

Čeferin je rekao da je ideja da se utakmice odigraju u istim gradovima sljedeće godine, a da je Uefa “razgovarala sa devet gradova domaćina”.

“Sa tri grada imamo nekih pitanja. Još ćemo razgovarati, ali igraće se u 12 gradova. Ako se to, ipak, ne desi, spremni smo da organizujemo turnir u 10 gradova, devet ili osam”, naveo je predsjednik Uefa.

UEFA IMA PLAN

Predsjednik Evropske fudbalske unije (Uefa) Aleksandar Čeferin rekao je da ta organizacija ima “konkretan plan” za završetak evropske sezone u avgustu.

“Kako sada stvari stoje, siguran sam da možemo da završimo evropska takmičenja za ovu sezonu, a tu mislim na Uefina takmičenja”, rekao je Čeferin za BeINsports, prenio je BBC.

Prethodnih mjeseci spekulisalo se da bi takmičenja u Ligi šampiona i Ligi Evropa mogla da se završe u avgustu.

Čeferin je istakao da će utakmice morati da se igraju bez navijača, ali i da se nada da će se u “većini” domaćih liga završiti takmičenja.

U Premijer ligi ostalo je da se odigraju još devet kola, Bundesliga je nastavljena ovog vikenda, dok je u francuskoj, holandskoj i belgijskog ligi takmičenje prekinuto. Očekuje se da će špansko prvenstvo biti nastavljeno u junu.

Čeferin je rekao da će lige koje ne završe ovu sezonu “i dalje morati da igraju u kvalifikacijama ako žele da učestvuju u Uefinim takmičenjima” sljedeće sezone.

“Samo sportski razlozi mogu biti formula za plasman u Ligu šampiona i Ligu Evropa”, naveo je on.

Evropsko prvenstvo koje je ovog ljeta trebalo da se održi u 12 gradova, odloženo je za sljedeću godinu zbog pandemije korona virusa, pa će se održati od 11. juna do 11. jula 2021.

Obje polufinalne utakmice trebalo je da se igraju na londonskom Vembliju, a gradovi domaćini su i Amsterdam, Baku, Bilbao, Bukurešt, Budimpešta, Kopenhagen, Dablin, Glazgov, Minhen, Rim i Sankt Peterburg.

Čeferin je rekao da je ideja da se utakmice odigraju u istim gradovima sljedeće godine, a da je Uefa “razgovarala sa devet gradova domaćina”.

“Sa tri grada imamo nekih pitanja. Još ćemo razgovarati, ali igraće se u 12 gradova. Ako se to, ipak, ne desi, spremni smo da organizujemo turnir u 10 gradova, devet ili osam”, naveo je predsjednik Uefa.

DOMAĆINU MALO 2:0

Fudbaleri Kelna i Majnca odigrali su danas neriješeno 2:2, u utakmici 26. kola Bundeslige.

Domaći Keln je poveo u šestom minutu golom Marka Uta iz penala, a prednost je udvostručio Florijan Kajnc u 53. minutu. Majnc je smanjio zaostatak prvim golom u Bundesligi Tajvoa Avonjija u 61. minutu. Bod gostima donio je Pjer Kunde Malong u 72. minutu. To je njegov treći gol u sezoni.

Obje ekipe su treći put u ligi odigrale neriješeno. Keln je 10. na tabeli sa 33 boda, a Majnc zauzima 15. mjesto na tabeli sa 27 bodova i nalazi se na četiri boda od mesta koje vodi u baraž za opstanak.

Bundesliga je prva velika evropska liga koja je nastavila takmičenje u sred pandemije korona virusa. Prvenstvo je nastavljeno juče, utakmicama 26. kola.

DOMAĆINU MALO 2:0

Fudbaleri Kelna i Majnca odigrali su danas neriješeno 2:2, u utakmici 26. kola Bundeslige.

Domaći Keln je poveo u šestom minutu golom Marka Uta iz penala, a prednost je udvostručio Florijan Kajnc u 53. minutu. Majnc je smanjio zaostatak prvim golom u Bundesligi Tajvoa Avonjija u 61. minutu. Bod gostima donio je Pjer Kunde Malong u 72. minutu. To je njegov treći gol u sezoni.

Obje ekipe su treći put u ligi odigrale neriješeno. Keln je 10. na tabeli sa 33 boda, a Majnc zauzima 15. mjesto na tabeli sa 27 bodova i nalazi se na četiri boda od mesta koje vodi u baraž za opstanak.

Bundesliga je prva velika evropska liga koja je nastavila takmičenje u sred pandemije korona virusa. Prvenstvo je nastavljeno juče, utakmicama 26. kola.

POJAČANJE ZA “LAVICE”

Srednji bek Budućnosti Matea Pletikosić odlučila je da igra za Crnu Goru.

Ona više od tri godine nije igrala za Hrvatsku, a više od tri godine je registrovana za Budućnost (stigla u Podgoricu 2015. godine), što je preduslov da može da promijeni reprezentaciju.

On je u “plavom” dresu postigla 43 gola u Ligi šampiona.

Rukometni savez pregovara sa Slovenkom Barbara Lazović, pa ostaje da se vidi da li će “lavice” dobiti još jedno pojačanje iz regiona.

POJAČANJE ZA “LAVICE”

Srednji bek Budućnosti Matea Pletikosić odlučila je da igra za Crnu Goru.

Ona više od tri godine nije igrala za Hrvatsku, a više od tri godine je registrovana za Budućnost (stigla u Podgoricu 2015. godine), što je preduslov da može da promijeni reprezentaciju.

On je u “plavom” dresu postigla 43 gola u Ligi šampiona.

Rukometni savez pregovara sa Slovenkom Barbara Lazović, pa ostaje da se vidi da li će “lavice” dobiti još jedno pojačanje iz regiona.

NAGRADNI FOND MILION DOLARA

Zvanični prvak svijeta u šahu, Norvežanin Magnus Karlsen najavio je organizaciju serije od četiri onlajn tunira, sa ukupnim nagradnim fondom milion dolara.

On je tokom pandemije koronavirusa organizovao i osvojio internet turnir na kom je učestovalo osam najboljih šahista svijeta.

U finalu pobijedio je Amerikanca Hikarua Nakamuru.

Karlsen je najavio da će turniri biti održani od maja do avgusta.

On je kazao da je prvi internet turnir bio veoma zabavan.

“Dobili smo odlične povratne informacije od igrača, gledalaca i emitera. Dok su fizički šahovski turniri i svi sportovi i dalje otakazni ili odloženi, dovođenje šahovske turneje na internet smatram ispravnim i dobrim za šah”, rekao je Karlsen.

NAGRADNI FOND MILION DOLARA

Zvanični prvak svijeta u šahu, Norvežanin Magnus Karlsen najavio je organizaciju serije od četiri onlajn tunira, sa ukupnim nagradnim fondom milion dolara.

On je tokom pandemije koronavirusa organizovao i osvojio internet turnir na kom je učestovalo osam najboljih šahista svijeta.

U finalu pobijedio je Amerikanca Hikarua Nakamuru.

Karlsen je najavio da će turniri biti održani od maja do avgusta.

On je kazao da je prvi internet turnir bio veoma zabavan.

“Dobili smo odlične povratne informacije od igrača, gledalaca i emitera. Dok su fizički šahovski turniri i svi sportovi i dalje otakazni ili odloženi, dovođenje šahovske turneje na internet smatram ispravnim i dobrim za šah”, rekao je Karlsen.

IZRAZILI NEGODOVANJE

Fudbalsko prvenstvo Njemačke nastavljeno je danas poslije više od dva mjeseca pauze zbog korona virusa, a navijači bundesligaških klubova izrazili su negodovanje zbog zabrane prisustva.

Pojedini navijači u Dortmundu su komentarisali da su utakmice bez publike – “utakmice duhova”.

“Obično bih gledao utakmicu na južnoj tribini, u ‘žutom zidu'”, rekao je dugogodišnji navijač Borusije Dortmund Marko Perc, koji je nije propustio utakmicu svog kluba još od devedesetih godina.

Umjesto na hiljade okupljenih navijača, koji su tokom utakmica sjedjeli i pili pivo ispred stadiona, bilo je samo nekoliko lokalnih ljudi koji su vozili bicikle.

Zvižduk sudije je čak mogao da se čuje ispred velikog stadiona u Dortmundu, koji ima kapacitet 81 hiljadu mjesta.

Prolaznici su čak i pitali prisutne da li se fudbal zaista nastavlja, prenio je AP.

Nikol Bartelt, takođe pristalica Borusije, kazala je da se drži dalje od stadiona, koga naziva “hramom”, u nadi da će se što prije vratiti utakmicama.

“Ako se navijači budu skupljali, na kraju ćemo morati još duže da čekamo”, izjavila je ona.

Na samom stadionu bilo je prisutno ukupno 213 osoba, uključujući igrače.

Fudbaleri su pokušavali da kontakt svedu na minimum, čak i za vrijeme proslava golova, kojih je bilo ukupno četiri, a sve su dali igrači domaće Borusije.

Policiji je laknulo kada je shvatila da se navijači neće u velikom broju okupljati oko stadiona i u gradu, što su bile preporuke zbog potencijalnog širenja zaraze.

“Zaista je veoma mirno u gradu, a što se tiče opasnosti od virusa, mogu samo da pohvalim građane Dortmunda i navijače”, izjavio je portparol lokalne policije Oliver Piler.

Lokalne vlasti su danima unazad molile navijače da se ne okupljaju ispred stadiona.

“Apel je za dobrobit svih ljudi”, izjavio je gradonačelnik Dortmunda Ulrih Zirau.

IZRAZILI NEGODOVANJE

Fudbalsko prvenstvo Njemačke nastavljeno je danas poslije više od dva mjeseca pauze zbog korona virusa, a navijači bundesligaških klubova izrazili su negodovanje zbog zabrane prisustva.

Pojedini navijači u Dortmundu su komentarisali da su utakmice bez publike – “utakmice duhova”.

“Obično bih gledao utakmicu na južnoj tribini, u ‘žutom zidu'”, rekao je dugogodišnji navijač Borusije Dortmund Marko Perc, koji je nije propustio utakmicu svog kluba još od devedesetih godina.

Umjesto na hiljade okupljenih navijača, koji su tokom utakmica sjedjeli i pili pivo ispred stadiona, bilo je samo nekoliko lokalnih ljudi koji su vozili bicikle.

Zvižduk sudije je čak mogao da se čuje ispred velikog stadiona u Dortmundu, koji ima kapacitet 81 hiljadu mjesta.

Prolaznici su čak i pitali prisutne da li se fudbal zaista nastavlja, prenio je AP.

Nikol Bartelt, takođe pristalica Borusije, kazala je da se drži dalje od stadiona, koga naziva “hramom”, u nadi da će se što prije vratiti utakmicama.

“Ako se navijači budu skupljali, na kraju ćemo morati još duže da čekamo”, izjavila je ona.

Na samom stadionu bilo je prisutno ukupno 213 osoba, uključujući igrače.

Fudbaleri su pokušavali da kontakt svedu na minimum, čak i za vrijeme proslava golova, kojih je bilo ukupno četiri, a sve su dali igrači domaće Borusije.

Policiji je laknulo kada je shvatila da se navijači neće u velikom broju okupljati oko stadiona i u gradu, što su bile preporuke zbog potencijalnog širenja zaraze.

“Zaista je veoma mirno u gradu, a što se tiče opasnosti od virusa, mogu samo da pohvalim građane Dortmunda i navijače”, izjavio je portparol lokalne policije Oliver Piler.

Lokalne vlasti su danima unazad molile navijače da se ne okupljaju ispred stadiona.

“Apel je za dobrobit svih ljudi”, izjavio je gradonačelnik Dortmunda Ulrih Zirau.

  • Knežević: Vojska Srbije najjača na Balkanu, nadam se da će joj se crnogorska pridružiti
    on 28/06/2026 at 14:51

    Lider Demokratske narodne partije, Milan Knežević, naveo je društvenoj mreži Iks da je danas imao čast da prisustvuje vojnoj vježbi na Pasuljanskim livadama, kao i da se još jednom uvjerio da je Vojska Srbije, kako je kazao, najjača na Balkanu.

  • Mekalister: Šest mjesta u Evropskom parlamentu već čeka Crnu Goru
    on 27/06/2026 at 18:57

    U Evropskom parlamentu već su rezervisana mjesta za nove članice Evropske unije (EU). Crnu Goru čeka šest fotelja. To je TVCG-u potvrđeno u Briselu, iz kojeg kažu da naša zemlja definitivno ulazi u završnu fazu. EU, kako poručuju, biće uz nas u prevazilaženju i posljednjih prepreka procesa proširenja, ali pozivaju na oprez.

  • Perić: Skupština će biti otvorenija prema građanima i medijma, pred odbornicima uskoro obiman dnevni red
    on 27/06/2026 at 18:55

    Nešto više od sedam dana nakon što je izabran za predsjednika Skupštine Glavnog grada, Srđan Perić najavljuje da bi naredne sedmice trebalo da pristignu materijali za zakazivanje prve sjednice lokalnog parlamenta u novom sazivu. Ističe da će dnevni red biti obiman, kao i da će Skupština Glavnog grada u narednom periodu biti dopstupnija svima.

  • Čapuni: Kosovo nije djelovalo protiv Crne Gore
    on 27/06/2026 at 18:05

    Poslanik Albanske alijanse Ilir Čapuni reagovao je na jučerašnje stavove predsjednika Skupštine Crne Gore Andrije Mandića, ocjenjujući da nije stekao utisak da je Kosovo imala namjeru da naruši odnose sa Crnom Gorom.

  • Vučić: Knežević mi poklonio sliku Cetinjskog manastira u ime grupe Srba sa Cetinja
    on 27/06/2026 at 17:22

    Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić objavio je na Instagramu da mu je lider Demokratske narodne partije (DNP) Milan Knežević poklonio sliku na kojoj je Cetinjski manastir, kako navodi, u ime grupe Srba sa Cetinja.

  • Skupštinska delegacija učestvovala na Ljetnjem zasjedanju PSSE
    on 27/06/2026 at 14:20

    Otpornost evropskih institucija počiva na jedinstvu, odgovornosti i dosljednoj zaštiti temeljnih vrijednosti Savjeta Evrope (SE), poručeno je sa Ljetnjeg zasjedanja Parlamentarne skupštine SE (PSSE), na kojem je učestvovala delegacija crnogorskog parlamenta. 

  • Vujović: Odbranom Informera Mandić pokazao kome je lojalan
    on 27/06/2026 at 13:23

    Jedan od lidera Evropskog saveza Ivan Vujović ocijenio je da je predsjednik Skupštine Andrija Mandić, braneći list Informer, pokazao da i dalje slijedi politiku predsjednika Srbije Aleksandra Vučića.

  • Mandić: Sloboda se brani otvorenošću, zabrana ulaska nije put kojim treba da idemo
    on 27/06/2026 at 06:36

    Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić poručio je da Crna Gora treba da ostane zemlja sloboda i da u potpunosti raskine sa praksama bivše vlasti koje su, kako je naveo, narušavale ljudska prava i slobode. On je naveo da je Nova srpska demokratija saznala da se, mimo znanja njihovih funkcionera u izvršnoj vlasti, navodno prave spiskovi osoba kojima bi trebalo zabraniti ulazak u Crnu Goru, a takve inicijative, ocjenjuje Mandić, mogu narušiti ambijent koji je Crna Gora gradila kao država koja poštuje slobode i ljudska prava, ali i otežati odnose u regionu.

  • Milatović: Nastavak izgradnje autoputa jedan je od najvažnijih razvojnih prioriteta Crne Gore
    on 26/06/2026 at 20:44

    Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović poručio je da je nastavak izgradnje autoputa među ključnim razvojnim prioritetima države, ističući da će bolje povezivanje Crne Gore sa regionom i zemljama Centralne Evrope doprinijeti ravnomjernijem regionalnom razvoju, jačanju ekonomije i otvaranju novih prilika za građane i privredu.

  • Živković: Permanentni haos u državi zbog djelovanja parlamentarne većine
    on 26/06/2026 at 19:36

    DPS nije opozicija državi, kaže za RTV Nikšić predsjednik partije Danijel Živković. Napominje da nije suština samo kritikovati nekoga, ali da zbog djelovanja opozicije danas imamo permanentni haos u Crnoj Gori.