AGONIJA AJNTRAHTA

Fudbaleri Borusije Menhengladbaha pobijedili su danas Ajntraht u gostima sa 3:1, u 26. kolu Bundeslige.

Strijelci u Frankfurtu bili su Alasan Plea u prvom, Markus Tiram u sedmom i Rami Bensebaini iz penala u 72. minutu.

Počasni pogodak za Ajntraht postigao je Andre Silva u 81. minutu.

Borusija je tako iskoristila kiks Lajpciga i prestigla ga na trećem mjestu na tabeli.

Tim iz Menhengladbaha ima 52 boda, jedan više od Lajpciga, dva manje od Borusije Dortmund, a tri od vodećeg Bajerna, koji tek treba da igra utakmicu 26. kola.

Ajntraht je 13. na tabeli sa 28 bodova. Ovo mu je četvrti vezani prvenstveni poraz.

Danas je nastavljeno fudbalsko prvenstvo Njemačke poslije više od dva mjeseca pauze zbog pandemije korona virusa.

Sve utakmice igrane su bez publike, pod striktnim mjerama, a razlika u odnosu na prije prekida je to što timovi imaju pravo na pet izmjena.

AGONIJA AJNTRAHTA

Fudbaleri Borusije Menhengladbaha pobijedili su danas Ajntraht u gostima sa 3:1, u 26. kolu Bundeslige.

Strijelci u Frankfurtu bili su Alasan Plea u prvom, Markus Tiram u sedmom i Rami Bensebaini iz penala u 72. minutu.

Počasni pogodak za Ajntraht postigao je Andre Silva u 81. minutu.

Borusija je tako iskoristila kiks Lajpciga i prestigla ga na trećem mjestu na tabeli.

Tim iz Menhengladbaha ima 52 boda, jedan više od Lajpciga, dva manje od Borusije Dortmund, a tri od vodećeg Bajerna, koji tek treba da igra utakmicu 26. kola.

Ajntraht je 13. na tabeli sa 28 bodova. Ovo mu je četvrti vezani prvenstveni poraz.

Danas je nastavljeno fudbalsko prvenstvo Njemačke poslije više od dva mjeseca pauze zbog pandemije korona virusa.

Sve utakmice igrane su bez publike, pod striktnim mjerama, a razlika u odnosu na prije prekida je to što timovi imaju pravo na pet izmjena.

NE MORA U BOLNICU

Fudbaler Lokomotive iz Moskve Džeferson Farfan zaražen je korona virusom, objavio je danas njegov klub.

“Zaista jeste zaražen”, potvrdio je pisanje pojedinih ruskih medija predsjednik Upravnog odbora kluba Anatolij Meščerjakov.

On je prvi fudbaler u Rusiji koji je zaražen korona virusom.

Peruanski napadač nije bio u kontaktu sa saigračima i oni nijesu ugroženi, potvrdio je klupski ljekar Sergeh Hajkin.

“Ima najlakši oblik zaraze. Nalazi se u karantinu u svojoj kući i ne mora u bolnicu”, kazao je Hajkin.

Farfan je zbrinut shodno svim preporukama ljekara i lokalnih vlasti u Moskvi.

NE MORA U BOLNICU

Fudbaler Lokomotive iz Moskve Džeferson Farfan zaražen je korona virusom, objavio je danas njegov klub.

“Zaista jeste zaražen”, potvrdio je pisanje pojedinih ruskih medija predsjednik Upravnog odbora kluba Anatolij Meščerjakov.

On je prvi fudbaler u Rusiji koji je zaražen korona virusom.

Peruanski napadač nije bio u kontaktu sa saigračima i oni nijesu ugroženi, potvrdio je klupski ljekar Sergeh Hajkin.

“Ima najlakši oblik zaraze. Nalazi se u karantinu u svojoj kući i ne mora u bolnicu”, kazao je Hajkin.

Farfan je zbrinut shodno svim preporukama ljekara i lokalnih vlasti u Moskvi.

SLJEDEĆE SEZONE

Trener Cibone Ivan Velić izjavio je danas da će taj hrvatski klub pokušati da napravi tim bez stranih košarkaša za sljedeću sezonu.

“Koronavirus nas je naučio da ne razmišljamo toliko dugoročno, tako da o idućoj sezoni još ne razmišljam, ali ćemo raditi kao da će sve biti u redu i kad dobijemo okviran budžet počećemo da slažemo tim. Ono što znam jeste da ćemo pokušati da napravimo tim bez stranaca”, rekao je Velić za sajt kluba.

Cibona je nastavila sa treninzima poslije pauze zbog pandemije korona virusa i trenutno se radi sa mladim igračima, plus sa nekima koji nemaju ugovor.

Velić je naveo da mladi znaju da samo od njihovog rada zavisi “hoće li se ukrcati na voz za prvi tim”.

Na treninzima Cibone nema kapitena Marina Rozića, koji još nije odlučio da li će se penzionisati, kao i Josipa Bilinovića.

Košarkaški savez Hrvatske je 1. aprila prekinuo sva takmičenja zbog pandemije i okončao je sezonu, bez proglašenja šampiona.

Velić je naveo da mu je žao zbog toga jer Cibona neće imati priliku da odbrani titulu, ali nije želio da komentariše odluku Saveza.

Zalaže se za utakmice sa igračima mlađim od 20 godina, da se vidi kakav su potencijal.

“Generalno mislim da se uz trening može organizovati neke utakmice kako bi se kompenzovao njihov nedostatak. Takođe, bilo bi dobro da okupimo struku, da se organiziraju seminari i predavanja i da se donesu neka mišljenja u kojem bi smjeru trebalo da ide hrvatska košarka”, ocijenio je trener Cibone.

Cibona igra i ABA ligu, čija je sudbina ove sezone i dalje neizvjesna.

SLJEDEĆE SEZONE

Trener Cibone Ivan Velić izjavio je danas da će taj hrvatski klub pokušati da napravi tim bez stranih košarkaša za sljedeću sezonu.

“Koronavirus nas je naučio da ne razmišljamo toliko dugoročno, tako da o idućoj sezoni još ne razmišljam, ali ćemo raditi kao da će sve biti u redu i kad dobijemo okviran budžet počećemo da slažemo tim. Ono što znam jeste da ćemo pokušati da napravimo tim bez stranaca”, rekao je Velić za sajt kluba.

Cibona je nastavila sa treninzima poslije pauze zbog pandemije korona virusa i trenutno se radi sa mladim igračima, plus sa nekima koji nemaju ugovor.

Velić je naveo da mladi znaju da samo od njihovog rada zavisi “hoće li se ukrcati na voz za prvi tim”.

Na treninzima Cibone nema kapitena Marina Rozića, koji još nije odlučio da li će se penzionisati, kao i Josipa Bilinovića.

Košarkaški savez Hrvatske je 1. aprila prekinuo sva takmičenja zbog pandemije i okončao je sezonu, bez proglašenja šampiona.

Velić je naveo da mu je žao zbog toga jer Cibona neće imati priliku da odbrani titulu, ali nije želio da komentariše odluku Saveza.

Zalaže se za utakmice sa igračima mlađim od 20 godina, da se vidi kakav su potencijal.

“Generalno mislim da se uz trening može organizovati neke utakmice kako bi se kompenzovao njihov nedostatak. Takođe, bilo bi dobro da okupimo struku, da se organiziraju seminari i predavanja i da se donesu neka mišljenja u kojem bi smjeru trebalo da ide hrvatska košarka”, ocijenio je trener Cibone.

Cibona igra i ABA ligu, čija je sudbina ove sezone i dalje neizvjesna.

SZO

Šef Svjetske zdravstvene organizacije (SZO) Tedros Adhanom Gebrejezus rekao je danas da neće biti lako organizovati Olimpijske igre naredne godine.

“Nadamo se da će Tokio biti mjesto na kom će se čovječanstvo okupiti da proslavi trijumf nad korona virusom. U našim je rukama, ali nije lako. Ako damo sve od sebe, posebno sa nacionalnim jedinstvo i globalnom solidarnošću, mislim da će biti moguće”, rekao je Tedros u sjedištu SZO.

Olimpijske igre su odložene za sljedeću godinu usljed izbijanja pandemije korona virusa i okupiće sportiste iz više od 200 zemalja.

Igre u Tokiju bi trebalo da počnu 23. jula 2021. godine, nakon što su Međunarodni olimpijski komitet (MOK) i organizatori prihvatili savjete SZO prije nego što su ih odložili.

SZO

Šef Svjetske zdravstvene organizacije (SZO) Tedros Adhanom Gebrejezus rekao je danas da neće biti lako organizovati Olimpijske igre naredne godine.

“Nadamo se da će Tokio biti mjesto na kom će se čovječanstvo okupiti da proslavi trijumf nad korona virusom. U našim je rukama, ali nije lako. Ako damo sve od sebe, posebno sa nacionalnim jedinstvo i globalnom solidarnošću, mislim da će biti moguće”, rekao je Tedros u sjedištu SZO.

Olimpijske igre su odložene za sljedeću godinu usljed izbijanja pandemije korona virusa i okupiće sportiste iz više od 200 zemalja.

Igre u Tokiju bi trebalo da počnu 23. jula 2021. godine, nakon što su Međunarodni olimpijski komitet (MOK) i organizatori prihvatili savjete SZO prije nego što su ih odložili.

HERTA IZNENADILA HOFENHAJM

Fudbalsko prvenstvo Njemačke nastavljeno je danas poslije više od dva mjeseca pauze zbog pandemije korona virusa. Borusija Dortmund je u derbiju 26. kola igrala protiv Šalkea i pobijedila na svom stadionu rezultatom 4:0.

Dortmund sada ima bod manje od vodećeg Bajern Minhena, od kog ima utakmicu više. Šalke sa 38 bodova zauzima osmo mjesto.

Trećeplasirani Lajpcig nije uspio da održi korak za Borusijom, od koje sad ima tri boda manje, pošto je igrao 1:1 sa Frajburgom.

Iznenađenje je napravila berlinska Herta, koja je kao gost bila ubjedljiva protiv Hofenhajma.

Herta je pobijedila sa 3:0.

Volfsburg je golom Davida Ginčeka u nadoknadi pobijedila Augsburg na gostovanju sa 2:1, dok su Fortuna i Paderborn u Diseldorfu igrali neriješeno bez golova.

Sve utakmice igrane su bez publike, pod striktnim pravilima radi zaštite od infekcije korona virusa.

Kako je i najavljeno, na utakmicama Bundeslige je dozvoljeno pet izmjena, što su klubovi uglavnom i koristili.

HERTA IZNENADILA HOFENHAJM

Fudbalsko prvenstvo Njemačke nastavljeno je danas poslije više od dva mjeseca pauze zbog pandemije korona virusa. Borusija Dortmund je u derbiju 26. kola igrala protiv Šalkea i pobijedila na svom stadionu rezultatom 4:0.

Dortmund sada ima bod manje od vodećeg Bajern Minhena, od kog ima utakmicu više. Šalke sa 38 bodova zauzima osmo mjesto.

Trećeplasirani Lajpcig nije uspio da održi korak za Borusijom, od koje sad ima tri boda manje, pošto je igrao 1:1 sa Frajburgom.

Iznenađenje je napravila berlinska Herta, koja je kao gost bila ubjedljiva protiv Hofenhajma.

Herta je pobijedila sa 3:0.

Volfsburg je golom Davida Ginčeka u nadoknadi pobijedila Augsburg na gostovanju sa 2:1, dok su Fortuna i Paderborn u Diseldorfu igrali neriješeno bez golova.

Sve utakmice igrane su bez publike, pod striktnim pravilima radi zaštite od infekcije korona virusa.

Kako je i najavljeno, na utakmicama Bundeslige je dozvoljeno pet izmjena, što su klubovi uglavnom i koristili.

  • Knežević: Vojska Srbije najjača na Balkanu, nadam se da će joj se crnogorska pridružiti
    on 28/06/2026 at 14:51

    Lider Demokratske narodne partije, Milan Knežević, naveo je društvenoj mreži Iks da je danas imao čast da prisustvuje vojnoj vježbi na Pasuljanskim livadama, kao i da se još jednom uvjerio da je Vojska Srbije, kako je kazao, najjača na Balkanu.

  • Mekalister: Šest mjesta u Evropskom parlamentu već čeka Crnu Goru
    on 27/06/2026 at 18:57

    U Evropskom parlamentu već su rezervisana mjesta za nove članice Evropske unije (EU). Crnu Goru čeka šest fotelja. To je TVCG-u potvrđeno u Briselu, iz kojeg kažu da naša zemlja definitivno ulazi u završnu fazu. EU, kako poručuju, biće uz nas u prevazilaženju i posljednjih prepreka procesa proširenja, ali pozivaju na oprez.

  • Perić: Skupština će biti otvorenija prema građanima i medijma, pred odbornicima uskoro obiman dnevni red
    on 27/06/2026 at 18:55

    Nešto više od sedam dana nakon što je izabran za predsjednika Skupštine Glavnog grada, Srđan Perić najavljuje da bi naredne sedmice trebalo da pristignu materijali za zakazivanje prve sjednice lokalnog parlamenta u novom sazivu. Ističe da će dnevni red biti obiman, kao i da će Skupština Glavnog grada u narednom periodu biti dopstupnija svima.

  • Čapuni: Kosovo nije djelovalo protiv Crne Gore
    on 27/06/2026 at 18:05

    Poslanik Albanske alijanse Ilir Čapuni reagovao je na jučerašnje stavove predsjednika Skupštine Crne Gore Andrije Mandića, ocjenjujući da nije stekao utisak da je Kosovo imala namjeru da naruši odnose sa Crnom Gorom.

  • Vučić: Knežević mi poklonio sliku Cetinjskog manastira u ime grupe Srba sa Cetinja
    on 27/06/2026 at 17:22

    Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić objavio je na Instagramu da mu je lider Demokratske narodne partije (DNP) Milan Knežević poklonio sliku na kojoj je Cetinjski manastir, kako navodi, u ime grupe Srba sa Cetinja.

  • Skupštinska delegacija učestvovala na Ljetnjem zasjedanju PSSE
    on 27/06/2026 at 14:20

    Otpornost evropskih institucija počiva na jedinstvu, odgovornosti i dosljednoj zaštiti temeljnih vrijednosti Savjeta Evrope (SE), poručeno je sa Ljetnjeg zasjedanja Parlamentarne skupštine SE (PSSE), na kojem je učestvovala delegacija crnogorskog parlamenta. 

  • Vujović: Odbranom Informera Mandić pokazao kome je lojalan
    on 27/06/2026 at 13:23

    Jedan od lidera Evropskog saveza Ivan Vujović ocijenio je da je predsjednik Skupštine Andrija Mandić, braneći list Informer, pokazao da i dalje slijedi politiku predsjednika Srbije Aleksandra Vučića.

  • Mandić: Sloboda se brani otvorenošću, zabrana ulaska nije put kojim treba da idemo
    on 27/06/2026 at 06:36

    Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić poručio je da Crna Gora treba da ostane zemlja sloboda i da u potpunosti raskine sa praksama bivše vlasti koje su, kako je naveo, narušavale ljudska prava i slobode. On je naveo da je Nova srpska demokratija saznala da se, mimo znanja njihovih funkcionera u izvršnoj vlasti, navodno prave spiskovi osoba kojima bi trebalo zabraniti ulazak u Crnu Goru, a takve inicijative, ocjenjuje Mandić, mogu narušiti ambijent koji je Crna Gora gradila kao država koja poštuje slobode i ljudska prava, ali i otežati odnose u regionu.

  • Milatović: Nastavak izgradnje autoputa jedan je od najvažnijih razvojnih prioriteta Crne Gore
    on 26/06/2026 at 20:44

    Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović poručio je da je nastavak izgradnje autoputa među ključnim razvojnim prioritetima države, ističući da će bolje povezivanje Crne Gore sa regionom i zemljama Centralne Evrope doprinijeti ravnomjernijem regionalnom razvoju, jačanju ekonomije i otvaranju novih prilika za građane i privredu.

  • Živković: Permanentni haos u državi zbog djelovanja parlamentarne većine
    on 26/06/2026 at 19:36

    DPS nije opozicija državi, kaže za RTV Nikšić predsjednik partije Danijel Živković. Napominje da nije suština samo kritikovati nekoga, ali da zbog djelovanja opozicije danas imamo permanentni haos u Crnoj Gori.