“TOPOLICA” JOŠ PRIVREMENA BOLNICA

Košarkaši Mornara danas su nastavili sa treninzima.

Trener Mihailo Pavićević imao je na raspolaganju sedam igrača – Seada Šehovića, Nemanju Vranješa, Vukotu Pavića, Radoja Vujoševića, Marka Mugošu, Ivana Jelenića i Lazara Pavićevića.

Dvorana “Topolica” je zbog pandemije koronavirusa pretvorena u privremenu bolnicu, pa je trening odrađen u teretani. 

Baranima sada ostaje da čekaju odluku ABA lige oko nastavka sezone. 

Podsjetimo, uprava Mornara je završila veliki posao u jeku pandemije – produženi su ugovori sa Derekom Nidamom, Džejkobom Pulenom, Azjeom Vajthedom i Seadom Šehovićem, a Aleksandar Lazić stiže iz Primorske na kraju sezone.

ZAHVALIO POLITIČARIMA

Predsjednik fudbalskog kluba Bajern iz Minhena Karl Hajnc Rumenige zahvalio je danas političarima na odluci da se završi sezona u Bundesligi. Kancelarka Angela Merkel danas je u sklopu ublažavanja mjera restrikcija zbog pandemije korona virusa između ostalog dozvolila da se nastavi fudbalska sezona.

To će biti prva velika evropska liga koja će nastaviti takmičenje, a u četvrtak će uprava lige saopštiti kada će početi Bundesliga. Sve utakmice igraće se bez publike.

“Želim da zahvalim političarima zbog donošenja današnje odluke i prilike da se završi sezona u Bundesligi. Radujemo se nastavku takmičenja, idealno bi bilo sredinom maja. Ova odluka osigurava da se sportske odluke donose na terenu”, rekao je Rumenige, prenijeli su britanski mediji.

On je apelovao da svi na disciplinovan način poštuju preporuke nadležnih, što je osnova za nastavak takmičenja.

Do kraja Bundeslige ostalo je da se odigra još devet kola, a Bajern je prvi na tabeli sa četiri boda više od drugoplasirane Borusije Dortmund.

Dozvola o nastavku lige donijeta je dan pošto je objavljeno da je u dvije njemačke lige obavljeno 1.724 testova i da je 10 ljudi pozitivno na korona virus. Testiranja su počela prošle nedjelje.

Fudbaleri od sredine aprila treniraju u manjim grupama, uz redovna testiranja na korona virus i poštovanje pravila o distanciranju.

U Njemačkoj je i dalje na snazi zabrana masovnih okupljanja.

Prema podacima, u Njemačkoj je od posljedica korona virusa umrlo skoro 7.000 ljudi.

ZAHVALIO POLITIČARIMA

Predsjednik fudbalskog kluba Bajern iz Minhena Karl Hajnc Rumenige zahvalio je danas političarima na odluci da se završi sezona u Bundesligi. Kancelarka Angela Merkel danas je u sklopu ublažavanja mjera restrikcija zbog pandemije korona virusa između ostalog dozvolila da se nastavi fudbalska sezona.

To će biti prva velika evropska liga koja će nastaviti takmičenje, a u četvrtak će uprava lige saopštiti kada će početi Bundesliga. Sve utakmice igraće se bez publike.

“Želim da zahvalim političarima zbog donošenja današnje odluke i prilike da se završi sezona u Bundesligi. Radujemo se nastavku takmičenja, idealno bi bilo sredinom maja. Ova odluka osigurava da se sportske odluke donose na terenu”, rekao je Rumenige, prenijeli su britanski mediji.

On je apelovao da svi na disciplinovan način poštuju preporuke nadležnih, što je osnova za nastavak takmičenja.

Do kraja Bundeslige ostalo je da se odigra još devet kola, a Bajern je prvi na tabeli sa četiri boda više od drugoplasirane Borusije Dortmund.

Dozvola o nastavku lige donijeta je dan pošto je objavljeno da je u dvije njemačke lige obavljeno 1.724 testova i da je 10 ljudi pozitivno na korona virus. Testiranja su počela prošle nedjelje.

Fudbaleri od sredine aprila treniraju u manjim grupama, uz redovna testiranja na korona virus i poštovanje pravila o distanciranju.

U Njemačkoj je i dalje na snazi zabrana masovnih okupljanja.

Prema podacima, u Njemačkoj je od posljedica korona virusa umrlo skoro 7.000 ljudi.

TRENINZI POČINJU KRAJEM NEDJELJE

Fudbaleri u Španiji vratili su se danas u klupske trening centre, prvi put poslije skoro dva mjeseca otkako su takmičenja prekinuta zbog pandemije korona virusa.

Fudbaleri Barselone, Real Madrida, Atletiko Madrida i ostalih klubova pripremaju se za povratak treninzima ove nedjelje. Počela su testiranja na korona virus i ako sve bude u redu, ekipe će početi sa treninzima krajem nedjelje.

Kako su prenijeli španski mediji, većina igrača po dolasku nijesu nosili zaštitne maske i rukavice. Fudbaleri Barselone Lionel Mesi, Đerar Pike i Luis Suares su među onima koji nijesu nosili maske kada su se dovezli u trening centar Barselone. Antoan Grizman, Ivan Rakitić i Arturo Vidal nosili su maske. Serhi Roberto došao je bez maske, ali je nosio masku kada je izašao iz trening centra.

Takođe, većina igrača Real Madrida nijesu imali maske.

Nešto kasnije Barselona i Real Madrid su objavili video snimke na kojima se vide igrači u trening centrima sa maskama i rukavicama.

Atletiko Madrid objavio je fotografije svojih igrača koji su došli na testiranja noseći maske i rukavice. Napadač tog kluba Alvaro Morata rekao je da na treninzima neće biti isto, pošto igrači ne smiju da budu u bliskom kontaktu, ali da je posebno to što su uopšte tu.

Fudbaler Atletika Markos Ljorente rekao je da su igrači radili u svojim kućama prema programu iz kluba.

“Mislim da smo se vratili dobro pripremljeni. Ovo je bio čudan period za nas. Nikada nijesmo ovoliko dugo bili bez lopte. Uzbuđeni smo zbog povratka”, naveo je on.

Igrači nijesu dugo ostali u klupskim centrima, uglavnom manje od 30 minuta.

I treneri su testirani na korona virus u trening centrima, a isto će biti i sa ostalim članovima stručnog štaba i zaposlenima oko ekipe prije nego što počnu treninzi.

Uprava španske lige želi da klubovi kada počnu treninge, svakodnevno testiraju sve igrače. Fudbaleri će prvo individualno trenirati, a u narednim nedjeljama biće dozvoljeno da treniraju zajedno u malim grupama, a zatim i cijele ekipe.

Liga je svim klubovima poslala protokol sa bezbjednosnim savjetima i mjerama koje igrači i klubovi moraju da poštuju. Potrebno je da ekipe treniraju oko mjesec prije nego što počne takmičenje. U Ligi se nadaju da bi sezona mogla da se nastavi u nekom trenutku u junu, bez publike.

U Španiji je ove nedjelje počelo sa ublažavanjem mjera, a fudbaleri su među sportistima kojima je dozvoljeno da treniraju u klupskim centrima.

Fudbaleri i treneri Eibara su juče saopštili da su zabrinuti zbog povratka treninzima u sred pandemije.

TRENINZI POČINJU KRAJEM NEDJELJE

Fudbaleri u Španiji vratili su se danas u klupske trening centre, prvi put poslije skoro dva mjeseca otkako su takmičenja prekinuta zbog pandemije korona virusa.

Fudbaleri Barselone, Real Madrida, Atletiko Madrida i ostalih klubova pripremaju se za povratak treninzima ove nedjelje. Počela su testiranja na korona virus i ako sve bude u redu, ekipe će početi sa treninzima krajem nedjelje.

Kako su prenijeli španski mediji, većina igrača po dolasku nijesu nosili zaštitne maske i rukavice. Fudbaleri Barselone Lionel Mesi, Đerar Pike i Luis Suares su među onima koji nijesu nosili maske kada su se dovezli u trening centar Barselone. Antoan Grizman, Ivan Rakitić i Arturo Vidal nosili su maske. Serhi Roberto došao je bez maske, ali je nosio masku kada je izašao iz trening centra.

Takođe, većina igrača Real Madrida nijesu imali maske.

Nešto kasnije Barselona i Real Madrid su objavili video snimke na kojima se vide igrači u trening centrima sa maskama i rukavicama.

Atletiko Madrid objavio je fotografije svojih igrača koji su došli na testiranja noseći maske i rukavice. Napadač tog kluba Alvaro Morata rekao je da na treninzima neće biti isto, pošto igrači ne smiju da budu u bliskom kontaktu, ali da je posebno to što su uopšte tu.

Fudbaler Atletika Markos Ljorente rekao je da su igrači radili u svojim kućama prema programu iz kluba.

“Mislim da smo se vratili dobro pripremljeni. Ovo je bio čudan period za nas. Nikada nijesmo ovoliko dugo bili bez lopte. Uzbuđeni smo zbog povratka”, naveo je on.

Igrači nijesu dugo ostali u klupskim centrima, uglavnom manje od 30 minuta.

I treneri su testirani na korona virus u trening centrima, a isto će biti i sa ostalim članovima stručnog štaba i zaposlenima oko ekipe prije nego što počnu treninzi.

Uprava španske lige želi da klubovi kada počnu treninge, svakodnevno testiraju sve igrače. Fudbaleri će prvo individualno trenirati, a u narednim nedjeljama biće dozvoljeno da treniraju zajedno u malim grupama, a zatim i cijele ekipe.

Liga je svim klubovima poslala protokol sa bezbjednosnim savjetima i mjerama koje igrači i klubovi moraju da poštuju. Potrebno je da ekipe treniraju oko mjesec prije nego što počne takmičenje. U Ligi se nadaju da bi sezona mogla da se nastavi u nekom trenutku u junu, bez publike.

U Španiji je ove nedjelje počelo sa ublažavanjem mjera, a fudbaleri su među sportistima kojima je dozvoljeno da treniraju u klupskim centrima.

Fudbaleri i treneri Eibara su juče saopštili da su zabrinuti zbog povratka treninzima u sred pandemije.

LIGA KREĆE 12. JUNA

Takmičenje u turskoj fudbalskoj ligi trebalo bi da se nastavi 12. juna, a planirano je da se u avgustu u Istanbulu održi finale Lige šampiona. U Turskoj su 20. marta prekinuta sva sportska takmičenja zbog pandemije korona virusa.

“Planiramo da završimo sezonu 26. jula podjelom trofeja, a sezonu ćemo krunisati organizacijom finalne utakmice u Ligi šampiona. Želimo da završimo sezonu uz podršku svih državnih institucija”, rekao je danas predsjednik Fudbalskog saveza Turske Nihat Ozdemir.

Sve utakmice turskog prvenstva igraće se bez publike.

Tursko ministarstvo zdravlja i naučni savjet odrediće pod kojim uslovima će se odigrati utakmice i svim učesnicima daće neophodne smjernice.

“Želim da naše odluke budu ispravne za našu zemlju i za turski fudbal”, naveo je Ozdemir.

LIGA KREĆE 12. JUNA

Takmičenje u turskoj fudbalskoj ligi trebalo bi da se nastavi 12. juna, a planirano je da se u avgustu u Istanbulu održi finale Lige šampiona. U Turskoj su 20. marta prekinuta sva sportska takmičenja zbog pandemije korona virusa.

“Planiramo da završimo sezonu 26. jula podjelom trofeja, a sezonu ćemo krunisati organizacijom finalne utakmice u Ligi šampiona. Želimo da završimo sezonu uz podršku svih državnih institucija”, rekao je danas predsjednik Fudbalskog saveza Turske Nihat Ozdemir.

Sve utakmice turskog prvenstva igraće se bez publike.

Tursko ministarstvo zdravlja i naučni savjet odrediće pod kojim uslovima će se odigrati utakmice i svim učesnicima daće neophodne smjernice.

“Želim da naše odluke budu ispravne za našu zemlju i za turski fudbal”, naveo je Ozdemir.

POČELI SA TRENINZIMA

Nakon duge pauze sportski timovi počeli u sa treninzima. Vodeća Budućnost i aktuelni šampion Sutjeska počinju proces povratka na teren nekompletni, bez igrača van Crne Gore, a Podgoričani bez trenera Milinkovića.

POČELI SA TRENINZIMA

Nakon duge pauze sportski timovi počeli u sa treninzima. Vodeća Budućnost i aktuelni šampion Sutjeska počinju proces povratka na teren nekompletni, bez igrača van Crne Gore, a Podgoričani bez trenera Milinkovića.

TRENIRAĆE DO 1. JUNA

Trener rukometašica Budućnosti Dragan Adžić kazao je da mu je drago što se, nakon 50 dana, rukomet vraća u sportske dvorane. Podgoričke rukometašice nastavile su danas treninge, nakon prekida zbog pandemije koronavirusa.

Adžić se zahvalio građanima Crne Gore koji su odnosom prema propisanim mjerama doveli u stanje da se crnogorski sportisti među prvima u Evropi vrate na borilišta.

“Raduje što će danas snimci iz sportskih dvorana ići u domove, a ne snimci iz bolnica, a to je velika stvar. Dugujemo veliku zahvalnost svima onima koji su bili u prvoj zoni borbe protiv koronavirusa. Mi ćemo ispoštovati sve što se od nas traži, ali nam je drago da smo uspjeli, nakon 50 dana, da se vratimo u dvoranu”, rekao je Adžić.

On je istakao da vjeruje da će dočekati i dan kada će se vratiti normalnoj rukometnoj igri.

“Ovo što se dešava nas raduje u smislu da bi u septembru mogli da igramo rukomet. Odnosno, postoji šansa da sezonu nastavimo četvrtfinalem Lige šampiona u Budimpešti i onda iskoristimo jedinstvenu priliku i praktično u jednoj sezoni igramo dva fajnal-fora”, rekao je Adžić.

On je podsjetio da Budućnost do 3. septembra nema zvaničnu utakmicu.

“Radićemo do 1. juna, kada će dobar dio djevojka dobiti slobodno. Mlađe će nastaviti sa radom. Za 13. jul zakazan je početak pripremama za nastavak ove i narednu sezonu”, rekao je Adžić

Kapiten Milena Raičević kazala je da su sve igračice srećne što su ponovo zajedno u sportskoj sali.

“Naravno da ćemo poštovati sve prompisane mjere. Uželjeli smo se terena, jesmo radile individualno tokom pauze, vjerujem da ćemo brzo ući i u sportski centar Morača”, rekla je Raičević.

Komentarišući mogući nastavak takmičenja u Ligi šampiona i eventualne četvrtfinalne duele protiv danskog Esbjerga, Raičević je kazala da se još ništa ne zna.

“Voljeli bi da se odigra četvrtfinale i da se domognemo finalnog turnira. Još smo na čekanju. Polako ćemo ulaziti u treninge i pripremati se za četvrtfinale i finalni turnir ako ga bude. Ako ne, onda za narednu sezonu”, rekla je Raičević.

  • Mekalister: Šest mjesta u Evropskom parlamentu već čeka Crnu Goru
    on 27/06/2026 at 18:57

    U Evropskom parlamentu već su rezervisana mjesta za nove članice Evropske unije (EU). Crnu Goru čeka šest fotelja. To je TVCG-u potvrđeno u Briselu, iz kojeg kažu da naša zemlja definitivno ulazi u završnu fazu. EU, kako poručuju, biće uz nas u prevazilaženju i posljednjih prepreka procesa proširenja, ali pozivaju na oprez.

  • Perić: Skupština će biti otvorenija prema građanima i medijma, pred odbornicima uskoro obiman dnevni red
    on 27/06/2026 at 18:55

    Nešto više od sedam dana nakon što je izabran za predsjednika Skupštine Glavnog grada, Srđan Perić najavljuje da bi naredne sedmice trebalo da pristignu materijali za zakazivanje prve sjednice lokalnog parlamenta u novom sazivu. Ističe da će dnevni red biti obiman, kao i da će Skupština Glavnog grada u narednom periodu biti dopstupnija svima.

  • Čapuni: Kosovo nije djelovalo protiv Crne Gore
    on 27/06/2026 at 18:05

    Poslanik Albanske alijanse Ilir Čapuni reagovao je na jučerašnje stavove predsjednika Skupštine Crne Gore Andrije Mandića, ocjenjujući da nije stekao utisak da je Kosovo imala namjeru da naruši odnose sa Crnom Gorom.

  • Vučić: Knežević mi poklonio sliku Cetinjskog manastira u ime grupe Srba sa Cetinja
    on 27/06/2026 at 17:22

    Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić objavio je na Instagramu da mu je lider Demokratske narodne partije (DNP) Milan Knežević poklonio sliku na kojoj je Cetinjski manastir, kako navodi, u ime grupe Srba sa Cetinja.

  • Skupštinska delegacija učestvovala na Ljetnjem zasjedanju PSSE
    on 27/06/2026 at 14:20

    Otpornost evropskih institucija počiva na jedinstvu, odgovornosti i dosljednoj zaštiti temeljnih vrijednosti Savjeta Evrope (SE), poručeno je sa Ljetnjeg zasjedanja Parlamentarne skupštine SE (PSSE), na kojem je učestvovala delegacija crnogorskog parlamenta. 

  • Vujović: Odbranom Informera Mandić pokazao kome je lojalan
    on 27/06/2026 at 13:23

    Jedan od lidera Evropskog saveza Ivan Vujović ocijenio je da je predsjednik Skupštine Andrija Mandić, braneći list Informer, pokazao da i dalje slijedi politiku predsjednika Srbije Aleksandra Vučića.

  • Mandić: Sloboda se brani otvorenošću, zabrana ulaska nije put kojim treba da idemo
    on 27/06/2026 at 06:36

    Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić poručio je da Crna Gora treba da ostane zemlja sloboda i da u potpunosti raskine sa praksama bivše vlasti koje su, kako je naveo, narušavale ljudska prava i slobode. On je naveo da je Nova srpska demokratija saznala da se, mimo znanja njihovih funkcionera u izvršnoj vlasti, navodno prave spiskovi osoba kojima bi trebalo zabraniti ulazak u Crnu Goru, a takve inicijative, ocjenjuje Mandić, mogu narušiti ambijent koji je Crna Gora gradila kao država koja poštuje slobode i ljudska prava, ali i otežati odnose u regionu.

  • Milatović: Nastavak izgradnje autoputa jedan je od najvažnijih razvojnih prioriteta Crne Gore
    on 26/06/2026 at 20:44

    Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović poručio je da je nastavak izgradnje autoputa među ključnim razvojnim prioritetima države, ističući da će bolje povezivanje Crne Gore sa regionom i zemljama Centralne Evrope doprinijeti ravnomjernijem regionalnom razvoju, jačanju ekonomije i otvaranju novih prilika za građane i privredu.

  • Živković: Permanentni haos u državi zbog djelovanja parlamentarne većine
    on 26/06/2026 at 19:36

    DPS nije opozicija državi, kaže za RTV Nikšić predsjednik partije Danijel Živković. Napominje da nije suština samo kritikovati nekoga, ali da zbog djelovanja opozicije danas imamo permanentni haos u Crnoj Gori.

  • Mandić: Kurtijeve odluke neće pokvariti odnose Srba i Albanaca u Crnoj Gori
    on 26/06/2026 at 18:33

    Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić ocijenio je da zabrana ulaska na Kosovo i Metohiju za predsjednika Opštine Nikšić Marka Kovačevića i predsjednicu Skupštine opštine Berane Vidu Ivanović neće narušiti odnose srpskih i albanskih političkih predstavnika u Crnoj Gori. Poručio je da odgovor ne treba da budu recipročne mjere, već dijalog i očuvanje regionalne stabilnosti.

  • Domaće je i dalje na cijeni: Familija Božović iz Mojkovca širi proizvodnju
    on 27/06/2026 at 16:41

    Familija Božović iz Mojkovca proizvodi uvijek tražene domaće proizvode. Kažu da prodaja povrća ide dobro jer potrošači više cijene domaće nego industrijske proizvode. A uz podršku lokalne uprave i resornog ministarstva šire i kapacitete.

  • Đeljošaj: Mikro, mala i srednja preduzeća temelj održivog ekonomskog rasta
    on 27/06/2026 at 12:09

    Snažna mikro, mala i srednja preduzeća predstavljaju temelj održivog ekonomskog rasta i prosperiteta Crne Gore, saopštio je ministar ekonomskog razvoja, Nik Đeljošaj i najavio nastavak gradnje partnerstva sa privredom.

  • Pekari najavili poskupljenje hljeba, od jula rastu i cijene cigareta
    on 27/06/2026 at 06:12

    Iz Udruženja pekara najavljuju poskupljenje osnovne vrste hljeba za pet centi počev od 11. jula, a to je minimalno povećanje imajući u vidu rashode, kazao je član Udruženja Hasan Ramović. Poskupiće u julu i cigarete, a u skladu s akciznim kalendarom. Pogodiće poskupljenje i siromašnije pušače, a pretpostavka nadležnih je da će mladi osloboditi se zavisnosti od duvanskog dima. Ipak, iskustvo je pokazalo da naglo povećanje akciza stvara prostor i za sivo tržište.

  • Stižu nova poreska pravila: Jača kontrola akciza, PDV-a i poreskih prevara
    on 26/06/2026 at 18:40

    Vlada je na današnjoj sjednici u cilju usklađivanja nacionalnog zakonodavstva sa pravnom tekovinom Evropske unije, utvrdila predloge seta poreskih zakona.

  • Đeljošaj: Predložen Zakon o robnim rezervama, Uprava će se formirati do kraja godine
    on 26/06/2026 at 14:11

    Ministar ekonomskog razvoja Nik Đeljošaj je istakao da je Vlada danas utvrdila Predlog zakona o robnim rezervama čime će država moći da brzo reaguje u slučaju nepredviđenih velikih poremećaja i nestabilnosti na tržištu.

  • Dukaj: Javna uprava mora biti servis građana, a ne administrativna prepreka
    on 26/06/2026 at 13:03

    Ministar javne uprave Maraš Dukaj poručio je da Crna Gora mora graditi javnu upravu koja će biti bliža građanima, efikasnija i otvorenija za njihove inicijative, ističući da su reforma lokalne samouprave, digitalizacija i profesionalizacija administracije ključni prioriteti resora kojim rukovodi.

  • Vukićević: Ponosna sam što sam učestvovala u pokretanju izgradnje druge dionice auto-puta
    on 26/06/2026 at 12:30

    Crna Gora danas započinje izgradnju druge dionice auto-puta, najvažnijeg infrastrukturnog projekta u oblasti saobraćajne infrastrukture, napisala je na svom Fejsbuk profilu potpredsjednica DNP-a Maja Vukićević, bivša ministarka saobraćaja.

  • EU projekti za održivu plavu ekonomiju Crne Gore
    on 26/06/2026 at 11:56

    U Crnoj Gori se trenutno realizuje veliki broj projekata koji doprinose razvoju plave ekonomije, pri čemu je potrebno otvoriti prostor za nove inicijative koje će doprinijeti održivom razvoju Jadrana i konkurentnosti crnogorske privrede, ocijenjeno je iz Privredne komore (PKCG).

  • Ljiljanić: Kineski konzorcijum ispunio uslove, počinju pripremni radovi
    on 26/06/2026 at 11:26

    Glavni radovi na trasi auto-puta Mateševo-Andrijevica očekuju se sredinom 2027. godine, kazao je gostujući u Jutarnjem programu TVCG Milan Lliljanić, izvršni direktor Monteputa.

  • Vlada usvojila Predlog zakona o socijalnoj ekonomiji
    on 26/06/2026 at 11:04

    Vlada Crne Gore je na sjednici 25. juna usvojila Predlog zakona o socijalnoj ekonomiji, koji predstavlja prvi sistemski pravni okvir za razvoj socijalne ekonomije u Crnoj Gori. kako je saopšteno iz Vlade Predlog zakona predviđa uspostavljanje Registra subjekata socijalne ekonomije, formiranje Savjeta za socijalnu ekonomiju, kao i mehanizme koji će doprinijeti većoj transparentnosti, odgovornosti i efikasnijoj koordinaciji javnih politika u ovoj oblasti.