OBOJICA U KARANTINU

Od deset pozitivnih slučajeva korona virusa u bundesligaškim klubovima, dva su iz Borusije Menhengladbah, prenijeli su danas tamošnji mediji.

List Rajniše post je, pozivajući se na izvore bliske klubu, naveo da su na novi korona virus pozitivni jedan fudbaler Menhengladbaha i fizioterapeut.

Obojica su u karantinu, a ostatak ekipe trenira u nadi da će Bundesliga u srijedu dobiti zeleno svijetlo za nastavak sezone nakon sastanka kancelarke Angele Merkel sa 16 šefova njemačkih država.

Bundesliga je juče objavila da je ukupno urađeno 1.724 testa među igračima i stručnim štabovima klubova prvog i drugog ranga takmičenja i da je bilo deset pozitivnih.

NEMA NOVOH ODGAĐANJA

Sportski direktor Formule 1 Ros Bron rekao je da će nova tehnička pravila biti uvedena 2022. godine, uprkos pritisku ekipa da se njihova primjena odgodi za još godinu dana.

Pravila koja obuhvataju promjene bolida, trebalo je da stupe na snagu 2021. godine, ali su odgođena za godinu dana zbog pandemije korona virusa, dok ekipe pokušavaju da uštede što više novca.

Direktori pojedinih ekipa predlagali su da se nastavi takmičenje sa bolidima sličnim ovima iz trenutne generacije do 2023. godine.

Međutim, Bron je rekao da će novi propisi, opisani kao prekretnica za Formulu 1, biti odgođeni za jednu sezonu.

“Mislim da postoji opravdana potreba da se ovi bolidi prebace u sljedeću godinu pošto se nalazimo usred užasnog virusa. Neke ekipe su pokušale da to odgode na još godinu dana. Ali, definitivno će se to dogoditi 2022. godine”, rekao je Bron, prenio je Skaj.

Nova pravila će dovesti do jeftinijih, manje složenih bolida, sa izrazito promijenjenom aerodinamikom u cilju boljeg preticanja, kao i smanjenog trajanja gran pri vikenda, sa četiri na tri dana.

Bron je rekao da se novim pravilima omogućava da Formula 1 postane ekonomski održivija u smislu konkurentnosti.

“Bolidi su sada toliko složeni, da što više potrošite novca, brže idete. Moramo da izravnamo tu krivu i stvorimo situaciju u kojoj novac neće biti jedini kriterijum konkurentnosti. Zbog toga su nam potrebni novi bolidi da izravnamo krivu. Mi i dalje želimo da najbolje ekipe pobjeđuju, moramo da zadržimo integritet Formule 1, to je sport i potrebno je da najbolji pobjeđuju”, naveo je on.

Bron je dodao da su pregovori o ograničavanju budžeta pri kraju i da će se sa tim početi 2021. godine, kako je i planirano.

NEMA NOVOH ODGAĐANJA

Sportski direktor Formule 1 Ros Bron rekao je da će nova tehnička pravila biti uvedena 2022. godine, uprkos pritisku ekipa da se njihova primjena odgodi za još godinu dana.

Pravila koja obuhvataju promjene bolida, trebalo je da stupe na snagu 2021. godine, ali su odgođena za godinu dana zbog pandemije korona virusa, dok ekipe pokušavaju da uštede što više novca.

Direktori pojedinih ekipa predlagali su da se nastavi takmičenje sa bolidima sličnim ovima iz trenutne generacije do 2023. godine.

Međutim, Bron je rekao da će novi propisi, opisani kao prekretnica za Formulu 1, biti odgođeni za jednu sezonu.

“Mislim da postoji opravdana potreba da se ovi bolidi prebace u sljedeću godinu pošto se nalazimo usred užasnog virusa. Neke ekipe su pokušale da to odgode na još godinu dana. Ali, definitivno će se to dogoditi 2022. godine”, rekao je Bron, prenio je Skaj.

Nova pravila će dovesti do jeftinijih, manje složenih bolida, sa izrazito promijenjenom aerodinamikom u cilju boljeg preticanja, kao i smanjenog trajanja gran pri vikenda, sa četiri na tri dana.

Bron je rekao da se novim pravilima omogućava da Formula 1 postane ekonomski održivija u smislu konkurentnosti.

“Bolidi su sada toliko složeni, da što više potrošite novca, brže idete. Moramo da izravnamo tu krivu i stvorimo situaciju u kojoj novac neće biti jedini kriterijum konkurentnosti. Zbog toga su nam potrebni novi bolidi da izravnamo krivu. Mi i dalje želimo da najbolje ekipe pobjeđuju, moramo da zadržimo integritet Formule 1, to je sport i potrebno je da najbolji pobjeđuju”, naveo je on.

Bron je dodao da su pregovori o ograničavanju budžeta pri kraju i da će se sa tim početi 2021. godine, kako je i planirano.

TRENINZI OD SJUTRA

Crnogorski sportisti radosno su dočekali najavu ministra sporta, Nikole Janovića, da se aktivnostima mogu vratiti sjutra, uz strogo poštovanje svih neophodnih mjera. Tim povodom, za Dnevnik TVCG su govorili rukometašica Budućnosti Jovanka Radičević, fudbaler Budućnosti Petar Grbić i karatista Omladinca Mario Hodžić.

Radičević za TVCG kaže da ne znaju šta će biti sa nastavkom Lige šampiona.

“Treniraćemo i spremaćemo se za sljedeću sezonu, ali uželjeli smo se igre. Imali smo plan i program, koji smo morali da spovodimo tokom ovog perioda, ali to i nije ni približno onom što nas očekuje”, navodi Radičević.

I Grbić kaže da ih čeka jedan naporan period.

“Nadam se da koliko toliko ulazimo spremni u sljedeći dio. Očekuje nas pakleni ritam – skoro svaki treći dan imaćemo utakmice po velikim vrućinama… Nadam se da ćemo dobiti dovoljno vremena da se spremimo”, rekao je fudbaler.

Situacija je slična i u individualnim sportovima.

“Bilo je izuzetno teško trenirati kod kuće. Krajem godine nas čekaju jača takmičenja, tako da sada moramo jače da krenemo, povećamo intenzitet treninga, kako bismo se što bolje pripremili”, kazao je Hodžić za RTCG.

Kako je juče saopšteno, od 6. maja se dozvoljavaju aktivnosti koje može da izvodi jedan sportista ili par gdje se između učesnika uvijek može održavati distanca od najmanje dva metra.

Druga faza, koja bi trebalo da počne 18. maja podrazumijeva, pored navedenog u prvoj fazi, i aktivnosti u zatvorenom i na otvorenom koje se mogu izvoditi u grupama s tim što se napominje da za veće timske sportove u obzir treba uzeti i mogućnost razdvajanja tima u manje grupe tokom treninga, kada je to moguće.

U trećoj fazi, koja bi trebalo da počne 1. juna dozvoljava se organizovanje takmičenja, turnira i mečeva, ali bez prisustva publike.

TRENINZI OD SJUTRA

Crnogorski sportisti radosno su dočekali najavu ministra sporta, Nikole Janovića, da se aktivnostima mogu vratiti sjutra, uz strogo poštovanje svih neophodnih mjera. Tim povodom, za Dnevnik TVCG su govorili rukometašica Budućnosti Jovanka Radičević, fudbaler Budućnosti Petar Grbić i karatista Omladinca Mario Hodžić.

Radičević za TVCG kaže da ne znaju šta će biti sa nastavkom Lige šampiona.

“Treniraćemo i spremaćemo se za sljedeću sezonu, ali uželjeli smo se igre. Imali smo plan i program, koji smo morali da spovodimo tokom ovog perioda, ali to i nije ni približno onom što nas očekuje”, navodi Radičević.

I Grbić kaže da ih čeka jedan naporan period.

“Nadam se da koliko toliko ulazimo spremni u sljedeći dio. Očekuje nas pakleni ritam – skoro svaki treći dan imaćemo utakmice po velikim vrućinama… Nadam se da ćemo dobiti dovoljno vremena da se spremimo”, rekao je fudbaler.

Situacija je slična i u individualnim sportovima.

“Bilo je izuzetno teško trenirati kod kuće. Krajem godine nas čekaju jača takmičenja, tako da sada moramo jače da krenemo, povećamo intenzitet treninga, kako bismo se što bolje pripremili”, kazao je Hodžić za RTCG.

Kako je juče saopšteno, od 6. maja se dozvoljavaju aktivnosti koje može da izvodi jedan sportista ili par gdje se između učesnika uvijek može održavati distanca od najmanje dva metra.

Druga faza, koja bi trebalo da počne 18. maja podrazumijeva, pored navedenog u prvoj fazi, i aktivnosti u zatvorenom i na otvorenom koje se mogu izvoditi u grupama s tim što se napominje da za veće timske sportove u obzir treba uzeti i mogućnost razdvajanja tima u manje grupe tokom treninga, kada je to moguće.

U trećoj fazi, koja bi trebalo da počne 1. juna dozvoljava se organizovanje takmičenja, turnira i mečeva, ali bez prisustva publike.

TRENINZI OD SJUTRA

Crnogorski sportisti radosno su dočekali najavu ministra sporta, Nikole Janovića, da se aktivnostima mogu vratiti sjutra, uz strogo poštovanje svih neophodnih mjera. Tim povodom, za Dnevnik TVCG su govorili rukometašica Budućnosti Jovanka Radičević, fudbaler Budućnosti Petar Grbić i karatista Omladinca Mario Hodžić.

Radičević za TVCG kaže da ne znaju šta će biti sa nastavkom Lige šampiona.

“Treniraćemo i spremaćemo se za sljedeću sezonu, ali uželjeli smo se igre. Imali smo plan i program, koji smo morali da spovodimo tokom ovog perioda, ali to i nije ni približno onom što nas očekuje”, navodi Radičević.

I Grbić kaže da ih čeka jedan naporan period.

“Nadam se da koliko toliko ulazimo spremni u sljedeći dio. Očekuje nas pakleni ritam – skoro svaki treći dan imaćemo utakmice po velikim vrućinama… Nadam se da ćemo dobiti dovoljno vremena da se spremimo”, rekao je fudbaler.

Situacija je slična i u individualnim sportovima.

“Bilo je izuzetno teško trenirati kod kuće. Krajem godine nas čekaju jača takmičenja, tako da sada moramo jače da krenemo, povećamo intenzitet treninga, kako bismo se što bolje pripremili”, kazao je Hodžić za RTCG.

Kako je juče saopšteno, od 6. maja se dozvoljavaju aktivnosti koje može da izvodi jedan sportista ili par gdje se između učesnika uvijek može održavati distanca od najmanje dva metra.

Druga faza, koja bi trebalo da počne 18. maja podrazumijeva, pored navedenog u prvoj fazi, i aktivnosti u zatvorenom i na otvorenom koje se mogu izvoditi u grupama s tim što se napominje da za veće timske sportove u obzir treba uzeti i mogućnost razdvajanja tima u manje grupe tokom treninga, kada je to moguće.

U trećoj fazi, koja bi trebalo da počne 1. juna dozvoljava se organizovanje takmičenja, turnira i mečeva, ali bez prisustva publike.

TRENINZI OD SJUTRA

Crnogorski sportisti radosno su dočekali najavu ministra sporta, Nikole Janovića, da se aktivnostima mogu vratiti sjutra, uz strogo poštovanje svih neophodnih mjera. Tim povodom, za Dnevnik TVCG su govorili rukometašica Budućnosti Jovanka Radičević, fudbaler Budućnosti Petar Grbić i karatista Omladinca Mario Hodžić.

Radičević za TVCG kaže da ne znaju šta će biti sa nastavkom Lige šampiona.

“Treniraćemo i spremaćemo se za sljedeću sezonu, ali uželjeli smo se igre. Imali smo plan i program, koji smo morali da spovodimo tokom ovog perioda, ali to i nije ni približno onom što nas očekuje”, navodi Radičević.

I Grbić kaže da ih čeka jedan naporan period.

“Nadam se da koliko toliko ulazimo spremni u sljedeći dio. Očekuje nas pakleni ritam – skoro svaki treći dan imaćemo utakmice po velikim vrućinama… Nadam se da ćemo dobiti dovoljno vremena da se spremimo”, rekao je fudbaler.

Situacija je slična i u individualnim sportovima.

“Bilo je izuzetno teško trenirati kod kuće. Krajem godine nas čekaju jača takmičenja, tako da sada moramo jače da krenemo, povećamo intenzitet treninga, kako bismo se što bolje pripremili”, kazao je Hodžić za RTCG.

Kako je juče saopšteno, od 6. maja se dozvoljavaju aktivnosti koje može da izvodi jedan sportista ili par gdje se između učesnika uvijek može održavati distanca od najmanje dva metra.

Druga faza, koja bi trebalo da počne 18. maja podrazumijeva, pored navedenog u prvoj fazi, i aktivnosti u zatvorenom i na otvorenom koje se mogu izvoditi u grupama s tim što se napominje da za veće timske sportove u obzir treba uzeti i mogućnost razdvajanja tima u manje grupe tokom treninga, kada je to moguće.

U trećoj fazi, koja bi trebalo da počne 1. juna dozvoljava se organizovanje takmičenja, turnira i mečeva, ali bez prisustva publike.

JUVE OPET “UPALIO MOTORE”

Fudbaler Juventusa Aron Ramzi bio je prvi igrač tog kluba koji se danas vratio individualnim treninzima u sportskom centru tima u Torinu, dok je Kristijano Ronaldo započeo dvonedjeljni karantin po povratku u Italiju.

Ronaldo se u ponedjeljak vratio u Italiju privatnim avionom nakon gotovo dva mjeseca koje je proveo u Portugalu.

Kapiten Đorđo Kjelini stigao je nedugo poslije Remzija, dok je Leonardo Bonući stigao kasnije popodne.

Italijansko ministarstvo unutrašnjih poslova dalo je zeleno svijetlo igračima da se vrate na treninge dvije nedjelje ranije, pružajući tako tračak nade da će sezona ipak biti spasena.

Međutim, ministar sporta Vinćenco Spadafora upozorio je da treninzi u grupama moraju sačekati do 18. maja, a ostaje neizvjesno može li se sezona uopšte pokrenuti dok se zemlja bori s pandemijom korona virusa koja je ubila više od 29.000 ljudi.

“Realno predviđanje se može dati sredinom maja”, rekao je Spadafora, negirajući da želi da zaustavi sezonu.

JUVE OPET “UPALIO MOTORE”

Fudbaler Juventusa Aron Ramzi bio je prvi igrač tog kluba koji se danas vratio individualnim treninzima u sportskom centru tima u Torinu, dok je Kristijano Ronaldo započeo dvonedjeljni karantin po povratku u Italiju.

Ronaldo se u ponedjeljak vratio u Italiju privatnim avionom nakon gotovo dva mjeseca koje je proveo u Portugalu.

Kapiten Đorđo Kjelini stigao je nedugo poslije Remzija, dok je Leonardo Bonući stigao kasnije popodne.

Italijansko ministarstvo unutrašnjih poslova dalo je zeleno svijetlo igračima da se vrate na treninge dvije nedjelje ranije, pružajući tako tračak nade da će sezona ipak biti spasena.

Međutim, ministar sporta Vinćenco Spadafora upozorio je da treninzi u grupama moraju sačekati do 18. maja, a ostaje neizvjesno može li se sezona uopšte pokrenuti dok se zemlja bori s pandemijom korona virusa koja je ubila više od 29.000 ljudi.

“Realno predviđanje se može dati sredinom maja”, rekao je Spadafora, negirajući da želi da zaustavi sezonu.

PRVENSTVO NAKON 7 DANA

Fudbalski savez Mađarske planira da se takmičenja u toj državi nastave 23. maja, prvim polufinalnim utakmicama Kupa.

Sezona je prekinuta sredinom marta zbog pandemije korona virusa.

Kako su prenijeli mađarski mediji, takmičenje u prvenstvu počeće 30. maja, utakmicama 26. kola.

Plan je da se prvenstvo završi do kraja juna.

Revanši polufinala Kupa igraće se 27. maja, a finale je zakazano za 2. jun.

Savez je naveo da će ekipe biti testirane na koronavirus dva puta nedjeljno ili prije svake utakmice.

Mađarska vlada je dozvolila od ponedjeljka održavanje sportskih takmičenja ali bez prisustva publike.

Uoči prekida prvenstva, Ferencvaroš je bio prvi na tabeli sa tri boda više, ali i dvije utakmice manje od drugoplasiranog Fehervara.

  • Mekalister: Šest mjesta u Evropskom parlamentu već čeka Crnu Goru
    on 27/06/2026 at 18:57

    U Evropskom parlamentu već su rezervisana mjesta za nove članice Evropske unije (EU). Crnu Goru čeka šest fotelja. To je TVCG-u potvrđeno u Briselu, iz kojeg kažu da naša zemlja definitivno ulazi u završnu fazu. EU, kako poručuju, biće uz nas u prevazilaženju i posljednjih prepreka procesa proširenja, ali pozivaju na oprez.

  • Perić: Skupština će biti otvorenija prema građanima i medijma, pred odbornicima uskoro obiman dnevni red
    on 27/06/2026 at 18:55

    Nešto više od sedam dana nakon što je izabran za predsjednika Skupštine Glavnog grada, Srđan Perić najavljuje da bi naredne sedmice trebalo da pristignu materijali za zakazivanje prve sjednice lokalnog parlamenta u novom sazivu. Ističe da će dnevni red biti obiman, kao i da će Skupština Glavnog grada u narednom periodu biti dopstupnija svima.

  • Čapuni: Kosovo nije djelovalo protiv Crne Gore
    on 27/06/2026 at 18:05

    Poslanik Albanske alijanse Ilir Čapuni reagovao je na jučerašnje stavove predsjednika Skupštine Crne Gore Andrije Mandića, ocjenjujući da nije stekao utisak da je Kosovo imala namjeru da naruši odnose sa Crnom Gorom.

  • Vučić: Knežević mi poklonio sliku Cetinjskog manastira u ime grupe Srba sa Cetinja
    on 27/06/2026 at 17:22

    Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić objavio je na Instagramu da mu je lider Demokratske narodne partije (DNP) Milan Knežević poklonio sliku na kojoj je Cetinjski manastir, kako navodi, u ime grupe Srba sa Cetinja.

  • Skupštinska delegacija učestvovala na Ljetnjem zasjedanju PSSE
    on 27/06/2026 at 14:20

    Otpornost evropskih institucija počiva na jedinstvu, odgovornosti i dosljednoj zaštiti temeljnih vrijednosti Savjeta Evrope (SE), poručeno je sa Ljetnjeg zasjedanja Parlamentarne skupštine SE (PSSE), na kojem je učestvovala delegacija crnogorskog parlamenta. 

  • Vujović: Odbranom Informera Mandić pokazao kome je lojalan
    on 27/06/2026 at 13:23

    Jedan od lidera Evropskog saveza Ivan Vujović ocijenio je da je predsjednik Skupštine Andrija Mandić, braneći list Informer, pokazao da i dalje slijedi politiku predsjednika Srbije Aleksandra Vučića.

  • Mandić: Sloboda se brani otvorenošću, zabrana ulaska nije put kojim treba da idemo
    on 27/06/2026 at 06:36

    Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić poručio je da Crna Gora treba da ostane zemlja sloboda i da u potpunosti raskine sa praksama bivše vlasti koje su, kako je naveo, narušavale ljudska prava i slobode. On je naveo da je Nova srpska demokratija saznala da se, mimo znanja njihovih funkcionera u izvršnoj vlasti, navodno prave spiskovi osoba kojima bi trebalo zabraniti ulazak u Crnu Goru, a takve inicijative, ocjenjuje Mandić, mogu narušiti ambijent koji je Crna Gora gradila kao država koja poštuje slobode i ljudska prava, ali i otežati odnose u regionu.

  • Milatović: Nastavak izgradnje autoputa jedan je od najvažnijih razvojnih prioriteta Crne Gore
    on 26/06/2026 at 20:44

    Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović poručio je da je nastavak izgradnje autoputa među ključnim razvojnim prioritetima države, ističući da će bolje povezivanje Crne Gore sa regionom i zemljama Centralne Evrope doprinijeti ravnomjernijem regionalnom razvoju, jačanju ekonomije i otvaranju novih prilika za građane i privredu.

  • Živković: Permanentni haos u državi zbog djelovanja parlamentarne većine
    on 26/06/2026 at 19:36

    DPS nije opozicija državi, kaže za RTV Nikšić predsjednik partije Danijel Živković. Napominje da nije suština samo kritikovati nekoga, ali da zbog djelovanja opozicije danas imamo permanentni haos u Crnoj Gori.

  • Mandić: Kurtijeve odluke neće pokvariti odnose Srba i Albanaca u Crnoj Gori
    on 26/06/2026 at 18:33

    Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić ocijenio je da zabrana ulaska na Kosovo i Metohiju za predsjednika Opštine Nikšić Marka Kovačevića i predsjednicu Skupštine opštine Berane Vidu Ivanović neće narušiti odnose srpskih i albanskih političkih predstavnika u Crnoj Gori. Poručio je da odgovor ne treba da budu recipročne mjere, već dijalog i očuvanje regionalne stabilnosti.

  • Domaće je i dalje na cijeni: Familija Božović iz Mojkovca širi proizvodnju
    on 27/06/2026 at 16:41

    Familija Božović iz Mojkovca proizvodi uvijek tražene domaće proizvode. Kažu da prodaja povrća ide dobro jer potrošači više cijene domaće nego industrijske proizvode. A uz podršku lokalne uprave i resornog ministarstva šire i kapacitete.

  • Đeljošaj: Mikro, mala i srednja preduzeća temelj održivog ekonomskog rasta
    on 27/06/2026 at 12:09

    Snažna mikro, mala i srednja preduzeća predstavljaju temelj održivog ekonomskog rasta i prosperiteta Crne Gore, saopštio je ministar ekonomskog razvoja, Nik Đeljošaj i najavio nastavak gradnje partnerstva sa privredom.

  • Pekari najavili poskupljenje hljeba, od jula rastu i cijene cigareta
    on 27/06/2026 at 06:12

    Iz Udruženja pekara najavljuju poskupljenje osnovne vrste hljeba za pet centi počev od 11. jula, a to je minimalno povećanje imajući u vidu rashode, kazao je član Udruženja Hasan Ramović. Poskupiće u julu i cigarete, a u skladu s akciznim kalendarom. Pogodiće poskupljenje i siromašnije pušače, a pretpostavka nadležnih je da će mladi osloboditi se zavisnosti od duvanskog dima. Ipak, iskustvo je pokazalo da naglo povećanje akciza stvara prostor i za sivo tržište.

  • Stižu nova poreska pravila: Jača kontrola akciza, PDV-a i poreskih prevara
    on 26/06/2026 at 18:40

    Vlada je na današnjoj sjednici u cilju usklađivanja nacionalnog zakonodavstva sa pravnom tekovinom Evropske unije, utvrdila predloge seta poreskih zakona.

  • Đeljošaj: Predložen Zakon o robnim rezervama, Uprava će se formirati do kraja godine
    on 26/06/2026 at 14:11

    Ministar ekonomskog razvoja Nik Đeljošaj je istakao da je Vlada danas utvrdila Predlog zakona o robnim rezervama čime će država moći da brzo reaguje u slučaju nepredviđenih velikih poremećaja i nestabilnosti na tržištu.

  • Dukaj: Javna uprava mora biti servis građana, a ne administrativna prepreka
    on 26/06/2026 at 13:03

    Ministar javne uprave Maraš Dukaj poručio je da Crna Gora mora graditi javnu upravu koja će biti bliža građanima, efikasnija i otvorenija za njihove inicijative, ističući da su reforma lokalne samouprave, digitalizacija i profesionalizacija administracije ključni prioriteti resora kojim rukovodi.

  • Vukićević: Ponosna sam što sam učestvovala u pokretanju izgradnje druge dionice auto-puta
    on 26/06/2026 at 12:30

    Crna Gora danas započinje izgradnju druge dionice auto-puta, najvažnijeg infrastrukturnog projekta u oblasti saobraćajne infrastrukture, napisala je na svom Fejsbuk profilu potpredsjednica DNP-a Maja Vukićević, bivša ministarka saobraćaja.

  • EU projekti za održivu plavu ekonomiju Crne Gore
    on 26/06/2026 at 11:56

    U Crnoj Gori se trenutno realizuje veliki broj projekata koji doprinose razvoju plave ekonomije, pri čemu je potrebno otvoriti prostor za nove inicijative koje će doprinijeti održivom razvoju Jadrana i konkurentnosti crnogorske privrede, ocijenjeno je iz Privredne komore (PKCG).

  • Ljiljanić: Kineski konzorcijum ispunio uslove, počinju pripremni radovi
    on 26/06/2026 at 11:26

    Glavni radovi na trasi auto-puta Mateševo-Andrijevica očekuju se sredinom 2027. godine, kazao je gostujući u Jutarnjem programu TVCG Milan Lliljanić, izvršni direktor Monteputa.

  • Vlada usvojila Predlog zakona o socijalnoj ekonomiji
    on 26/06/2026 at 11:04

    Vlada Crne Gore je na sjednici 25. juna usvojila Predlog zakona o socijalnoj ekonomiji, koji predstavlja prvi sistemski pravni okvir za razvoj socijalne ekonomije u Crnoj Gori. kako je saopšteno iz Vlade Predlog zakona predviđa uspostavljanje Registra subjekata socijalne ekonomije, formiranje Savjeta za socijalnu ekonomiju, kao i mehanizme koji će doprinijeti većoj transparentnosti, odgovornosti i efikasnijoj koordinaciji javnih politika u ovoj oblasti.