TRENIRAĆE DO 1. JUNA

Trener rukometašica Budućnosti Dragan Adžić kazao je da mu je drago što se, nakon 50 dana, rukomet vraća u sportske dvorane. Podgoričke rukometašice nastavile su danas treninge, nakon prekida zbog pandemije koronavirusa.

Adžić se zahvalio građanima Crne Gore koji su odnosom prema propisanim mjerama doveli u stanje da se crnogorski sportisti među prvima u Evropi vrate na borilišta.

“Raduje što će danas snimci iz sportskih dvorana ići u domove, a ne snimci iz bolnica, a to je velika stvar. Dugujemo veliku zahvalnost svima onima koji su bili u prvoj zoni borbe protiv koronavirusa. Mi ćemo ispoštovati sve što se od nas traži, ali nam je drago da smo uspjeli, nakon 50 dana, da se vratimo u dvoranu”, rekao je Adžić.

On je istakao da vjeruje da će dočekati i dan kada će se vratiti normalnoj rukometnoj igri.

“Ovo što se dešava nas raduje u smislu da bi u septembru mogli da igramo rukomet. Odnosno, postoji šansa da sezonu nastavimo četvrtfinalem Lige šampiona u Budimpešti i onda iskoristimo jedinstvenu priliku i praktično u jednoj sezoni igramo dva fajnal-fora”, rekao je Adžić.

On je podsjetio da Budućnost do 3. septembra nema zvaničnu utakmicu.

“Radićemo do 1. juna, kada će dobar dio djevojka dobiti slobodno. Mlađe će nastaviti sa radom. Za 13. jul zakazan je početak pripremama za nastavak ove i narednu sezonu”, rekao je Adžić

Kapiten Milena Raičević kazala je da su sve igračice srećne što su ponovo zajedno u sportskoj sali.

“Naravno da ćemo poštovati sve prompisane mjere. Uželjeli smo se terena, jesmo radile individualno tokom pauze, vjerujem da ćemo brzo ući i u sportski centar Morača”, rekla je Raičević.

Komentarišući mogući nastavak takmičenja u Ligi šampiona i eventualne četvrtfinalne duele protiv danskog Esbjerga, Raičević je kazala da se još ništa ne zna.

“Voljeli bi da se odigra četvrtfinale i da se domognemo finalnog turnira. Još smo na čekanju. Polako ćemo ulaziti u treninge i pripremati se za četvrtfinale i finalni turnir ako ga bude. Ako ne, onda za narednu sezonu”, rekla je Raičević.

ISTI CILJEVI I AMBICIJE

Karatisti Omladinca nastavljaju sa treninzima, sa istim ambicijama i ciljevima i još većim entuzijazmom, saopšteno je iz podgoričkog karate kluba. Navodi se da se seniorski tim poslije skoro 50 dana vratio u salu za treninge.

“Bilo je više nego neobično da se naviknemo na karantin. Trenirali smo i provodili od šest do osam sati dnevno u sali i odjednom se sve zaustavilo. Svi smo željni, motivisani i odlučni da još jače i bolje predstavimo Crnu Goru na najvećim takmičenjima”, rekao je trener Žarko Raković agenciji MINA.

On je podsjetio da već 12 godina, od kada je preuzeo ulogu glavnog trenera u klubu, nije bio na odmoru do pauze zbog pandemije.

Raković, koji je i selektor crnogorske ženske ekipe u borbama, kazao da je njegov klub ispoštovao preporuke Instituta za javno zdravlje, ali da su njegovi takmičari tokom pauze trenirali u svojim kućama.

“Od 18. marta organizovao sam onlajn treninge sa prvim timom. Radili smo treninge za snagu, agilnost, brzinu i eksplozivnost – sve ono što zbog gustog takmičarskog kalendara nijesmo mogli ranije. Pretvorili smo negativnu situaciju u pozitivnu i izašli mnogo spremniji, jači i brži iz karantina nego što smo u njega ušli”, rekao je trofejni stručnjak.

On je istakao da su takmičari trenirali svakog dana dva puta dnevno po dva sata.

“Nastavićemo tim tempom, jer neće biti takmičenja do septembra. Imamo vremena da se maksimalno pripremimo i onda je realno očekivati dobre rezultate i da se neko od njih kvalifikuje za Olimpijske igre”, kazao je Raković.

On je naglasio da crnogorske karatiste, ukoliko pandemija koronavirusa dozvoli, čekaju brojni izazovi do kraja godine.

“Svjetsko prvenstvo je u novembru, nastaviće se i kvalifikacije za Igre u Tokiju. Imamo mnogo ciljeva za ovu godinu i potrudićemo se da ih ostvarimo”, rekao je Raković.

On je istakao da od prvog dana na treninzima pored Marine Raković, Marija Hodžića, Nenada Dulovića i Bojana Boškovića, rade i Jelena Maksimović, Dragana Konjević, Anja Jović, Ksenija Rajović i najtalentovanija crnogorska mlada takmičarka Milena Jovanović.

“Ona u novembru puni 18 godina i sa njom crnogorski ženski tim može do medalje i na Svjetskom prvenstvu”, rekao je Raković.

On je istakao da je ove nedjelje sa treninzima počeo takmičarski pogon, a od sljedeće startuju sve selekcije kluba.

ISTI CILJEVI I AMBICIJE

Karatisti Omladinca nastavljaju sa treninzima, sa istim ambicijama i ciljevima i još većim entuzijazmom, saopšteno je iz podgoričkog karate kluba. Navodi se da se seniorski tim poslije skoro 50 dana vratio u salu za treninge.

“Bilo je više nego neobično da se naviknemo na karantin. Trenirali smo i provodili od šest do osam sati dnevno u sali i odjednom se sve zaustavilo. Svi smo željni, motivisani i odlučni da još jače i bolje predstavimo Crnu Goru na najvećim takmičenjima”, rekao je trener Žarko Raković agenciji MINA.

On je podsjetio da već 12 godina, od kada je preuzeo ulogu glavnog trenera u klubu, nije bio na odmoru do pauze zbog pandemije.

Raković, koji je i selektor crnogorske ženske ekipe u borbama, kazao da je njegov klub ispoštovao preporuke Instituta za javno zdravlje, ali da su njegovi takmičari tokom pauze trenirali u svojim kućama.

“Od 18. marta organizovao sam onlajn treninge sa prvim timom. Radili smo treninge za snagu, agilnost, brzinu i eksplozivnost – sve ono što zbog gustog takmičarskog kalendara nijesmo mogli ranije. Pretvorili smo negativnu situaciju u pozitivnu i izašli mnogo spremniji, jači i brži iz karantina nego što smo u njega ušli”, rekao je trofejni stručnjak.

On je istakao da su takmičari trenirali svakog dana dva puta dnevno po dva sata.

“Nastavićemo tim tempom, jer neće biti takmičenja do septembra. Imamo vremena da se maksimalno pripremimo i onda je realno očekivati dobre rezultate i da se neko od njih kvalifikuje za Olimpijske igre”, kazao je Raković.

On je naglasio da crnogorske karatiste, ukoliko pandemija koronavirusa dozvoli, čekaju brojni izazovi do kraja godine.

“Svjetsko prvenstvo je u novembru, nastaviće se i kvalifikacije za Igre u Tokiju. Imamo mnogo ciljeva za ovu godinu i potrudićemo se da ih ostvarimo”, rekao je Raković.

On je istakao da od prvog dana na treninzima pored Marine Raković, Marija Hodžića, Nenada Dulovića i Bojana Boškovića, rade i Jelena Maksimović, Dragana Konjević, Anja Jović, Ksenija Rajović i najtalentovanija crnogorska mlada takmičarka Milena Jovanović.

“Ona u novembru puni 18 godina i sa njom crnogorski ženski tim može do medalje i na Svjetskom prvenstvu”, rekao je Raković.

On je istakao da je ove nedjelje sa treninzima počeo takmičarski pogon, a od sljedeće startuju sve selekcije kluba.

“PLAVI” POČELI TRENINGE

Košarkaši Budućnost Volija danas su odradili prvi trening nakon skoro dvomjesečne pauze. Sportski direktor “plavih” Gavrilo Pajović istakao da je klub spreman da odigra završnicu ABA lige, te da ohrabuje činjenica da je situacija u regionu sve bolja.

Trening je odrađen u dvije odvojene grupe sa po šestoricom igrača, a na njemu su bili domaći igrači i Letonac Martinš Mejers..

“Nadam se da će u narednim danima treninzi funkcionisati onako kako treba i da će isto tako doći do dodatnih ublažavanja mjera. Kao klub bićemo spremni da odigramo završnicu ABA lige i da na terenu dobijemo šampiona. Situacija u Crnoj Gori, kao i u regionu, značajno se popravila i mislim da postoje svi uslovi da se regionalno takmičenje nastavi”, kazao je Pajović.

Kapiten Budućnosti Suad Šehović rekao je da su on i saigrači jedva čekali da se vrate na teren.

“S velikim nestrpljenjem čekali smo ovaj momenat, da budemo na terenu i da radimo na fizičkoj i tehničkoj pripremi. To je značajan napredak u odnosu na karantinske treninge koje smo radili u svojim domovima. Ostao je onaj najbitniji dio, koji svi najviše volimo, kada se lomi sezona i donosi odluka o prvaku”, rekao je Šehović.

“PLAVI” POČELI TRENINGE

Košarkaši Budućnost Volija danas su odradili prvi trening nakon skoro dvomjesečne pauze. Sportski direktor “plavih” Gavrilo Pajović istakao da je klub spreman da odigra završnicu ABA lige, te da ohrabuje činjenica da je situacija u regionu sve bolja.

Trening je odrađen u dvije odvojene grupe sa po šestoricom igrača, a na njemu su bili domaći igrači i Letonac Martinš Mejers..

“Nadam se da će u narednim danima treninzi funkcionisati onako kako treba i da će isto tako doći do dodatnih ublažavanja mjera. Kao klub bićemo spremni da odigramo završnicu ABA lige i da na terenu dobijemo šampiona. Situacija u Crnoj Gori, kao i u regionu, značajno se popravila i mislim da postoje svi uslovi da se regionalno takmičenje nastavi”, kazao je Pajović.

Kapiten Budućnosti Suad Šehović rekao je da su on i saigrači jedva čekali da se vrate na teren.

“S velikim nestrpljenjem čekali smo ovaj momenat, da budemo na terenu i da radimo na fizičkoj i tehničkoj pripremi. To je značajan napredak u odnosu na karantinske treninge koje smo radili u svojim domovima. Ostao je onaj najbitniji dio, koji svi najviše volimo, kada se lomi sezona i donosi odluka o prvaku”, rekao je Šehović.

FSCG

Sva takmičenja u organizaciji Fudbalskog saveza Crne Gore biće nastavljena 1. juna, saopšteno je iz te asocijacije.

Navodi se da će shodno odlukama Nacionalnog koordinacionog tijela (NKT) za borbu protiv zaraznih bolesti i dinamici normalizacije sportskih aktivnosti početi takmičenja u Telekom Prvoj, Drugoj, Omladinskoj, Kadetskoj, Ženskoj i Futsal ligi.

“Uzimajući u obzir odluke NKT i uputstva Evropske fudbalske federacije (UEFA), Fudbalski savez je pripremio kalendar takmičenja za preostali dio takmičarske sezone u Telekom 1. CFL i Drugoj ligi Crne Gore”, piše u saopštenju.

Prema predloženom kalendaru, nastavak sezone predviđen je za 1. jun, dok bi završetak regularnog dijela sezone (36. kola) u Telekom 1. CFL i Drugoj ligi bio 19. jul.

“Na taj način FSCG bi na blagovremeno dostavio UEFA učesnike u kvalifikacijama za Ligu šampiona i Ligu Evrope. Ukoliko UEFA produži rok za dostavljanje predstavnika u kvalifikacijama za evropska klupska takmičenja Fudbalski savez će revidirati kalendar takmičenja kako bi se obezbijedila veća pauza između dva prvenstvena kola”, piše u saopštenju.

Saopšteno je da će odigravanje polufinalnih i finalnog meča Kupa Crne Gore zavisiti od datuma za prijavu klubova za učešće u evropskim takmičenjima, ukoliko bude termina za odigravanje mečeva i polufinalisti ne budu učesnici baraža za popunu Telekom Prve lige.

“Rakmičenja će biti nastavljena ukoliko ne bude promjena u dinamici normalizacije sportskih aktivnosti i u ukoliko to bude u skladu sa odlukama i mjerama Nacionalnog koordinacionog tijela”, piše u saopštenju.

Saopšteno je da će klubovi biti obavezni da mečeve takmičenja mlađih kategorija organizuju na terenima sa prirodnom travom u popodnevnim/večernjim časovima, po mogućnosti pod reflektorima.

“Izuzetno, na terenima sa vještačkom podlogom mogu se igrati mečevi takmičenja mlađih kategorija u večernjim časovima i ukoliko je teren adekvatno osvijetljen”, piše u saopštenju.

Predstavnicima klubova predočen je plan Saveza o finansijskoj pomoći sa ciljem normalizacije funkcionisanja klubova koji se takmiče na nacionalnom nivou uslijed novonastale situacije izazvane pandemijom COVID-19.

Najavljeno je da će Fudbalski savez obezbijediti finansijsku pomoć svim klubovima kako bi nesmetano završili tekuću sezonu ali i dodatna novčana sredstva kao pomoć za naredne dvije takmičarske sezone.

“Savez će blagovremeno informisati javnost o datumima odigravanja preostalih mečeva u Telekom 1. CFL i Drugoj ligi, svim odlukama nadležnih tijela i komisija, kao i o svim preporukama i smjernicama izdatim od strane FIFA i UEFA”, piše u saopštenju Fudbalskog saveza.

FSCG

Sva takmičenja u organizaciji Fudbalskog saveza Crne Gore biće nastavljena 1. juna, saopšteno je iz te asocijacije.

Navodi se da će shodno odlukama Nacionalnog koordinacionog tijela (NKT) za borbu protiv zaraznih bolesti i dinamici normalizacije sportskih aktivnosti početi takmičenja u Telekom Prvoj, Drugoj, Omladinskoj, Kadetskoj, Ženskoj i Futsal ligi.

“Uzimajući u obzir odluke NKT i uputstva Evropske fudbalske federacije (UEFA), Fudbalski savez je pripremio kalendar takmičenja za preostali dio takmičarske sezone u Telekom 1. CFL i Drugoj ligi Crne Gore”, piše u saopštenju.

Prema predloženom kalendaru, nastavak sezone predviđen je za 1. jun, dok bi završetak regularnog dijela sezone (36. kola) u Telekom 1. CFL i Drugoj ligi bio 19. jul.

“Na taj način FSCG bi na blagovremeno dostavio UEFA učesnike u kvalifikacijama za Ligu šampiona i Ligu Evrope. Ukoliko UEFA produži rok za dostavljanje predstavnika u kvalifikacijama za evropska klupska takmičenja Fudbalski savez će revidirati kalendar takmičenja kako bi se obezbijedila veća pauza između dva prvenstvena kola”, piše u saopštenju.

Saopšteno je da će odigravanje polufinalnih i finalnog meča Kupa Crne Gore zavisiti od datuma za prijavu klubova za učešće u evropskim takmičenjima, ukoliko bude termina za odigravanje mečeva i polufinalisti ne budu učesnici baraža za popunu Telekom Prve lige.

“Rakmičenja će biti nastavljena ukoliko ne bude promjena u dinamici normalizacije sportskih aktivnosti i u ukoliko to bude u skladu sa odlukama i mjerama Nacionalnog koordinacionog tijela”, piše u saopštenju.

Saopšteno je da će klubovi biti obavezni da mečeve takmičenja mlađih kategorija organizuju na terenima sa prirodnom travom u popodnevnim/večernjim časovima, po mogućnosti pod reflektorima.

“Izuzetno, na terenima sa vještačkom podlogom mogu se igrati mečevi takmičenja mlađih kategorija u večernjim časovima i ukoliko je teren adekvatno osvijetljen”, piše u saopštenju.

Predstavnicima klubova predočen je plan Saveza o finansijskoj pomoći sa ciljem normalizacije funkcionisanja klubova koji se takmiče na nacionalnom nivou uslijed novonastale situacije izazvane pandemijom COVID-19.

Najavljeno je da će Fudbalski savez obezbijediti finansijsku pomoć svim klubovima kako bi nesmetano završili tekuću sezonu ali i dodatna novčana sredstva kao pomoć za naredne dvije takmičarske sezone.

“Savez će blagovremeno informisati javnost o datumima odigravanja preostalih mečeva u Telekom 1. CFL i Drugoj ligi, svim odlukama nadležnih tijela i komisija, kao i o svim preporukama i smjernicama izdatim od strane FIFA i UEFA”, piše u saopštenju Fudbalskog saveza.

SAVEZI ODLUČILI

Fudbal u Srbiji i Hrvastkoj nastaviće se 30. maja, dok će najbolji fudbalski klubovi u BiH nastaviti takmičenja najranije od 1. jula.

Prvenstvo u Srbiji nastaviće se bez plej-ofa i plej-auta, tako da će se do kraja igrati samo četiri preostala kola regularnog dijela.

Za taj format takmičenja glasalo je 11 klubova, dok je njih pet protiv, odnosno da se igraju i plej-of i plej-aut.

Kada je riječ o formatu za sljedeću sezonu, obaviće se dodatne konsultacije sa klubovima Super i Prve lige Srbije.

Kup Srbije igraće se po planu. Poslije žreba četvrtfinalnih parova, slijede tri runde do konačnog pobjednika, a igraće se po jedna utakmica.

Termini su 3. jun za četvrtfinale, sedam dana kasnije polufinale, dok je finale zakazano za 24. jun.

Crvena zvezda vodi na tabeli sa 69 bodova, 11 više od drugoplasiranog Partizana.

Fudbal u Hrvatskoj nastaviće se 30. ili 31. maja i to utakmicama kupa, objavio je danas nacionalni savez te države.

Fudbalski savez Hrvatske (HNS) prvo je odlučio da se takmičenja nastave 7. juna, ali je to promenjeno, pa će tako početi 30. ili 31. juna.

Kancelarija za civilnu zaštitu treba da potvrdi predložene datume.

Hrvatsko prvenstvo bi trebalo da se nastavi nedelju dana poslije kup utakmica.

Sve utakmice će se igrati bez publike.

Druga i treća liga neće nastaviti takmičenje, kao i sve mlađe kategorije.

Fudbal u BiH neće se nastaviti prije 1. jula

Najbolji fudbalski i rukometni klubovi u BiH nastaviće takmičenja najranije od 1. jula, odlučeno je danas, a prenijela je Hina.

“Naša je preporuka, zajedno s Institutom za javno zdravlje, da igranje utakmica ne treba razmatrati prije 1. jula, bez obzira na to o kom sportu se radi. Mi smo dobili uput pojedinih saveza iz Republike Srpske i prema njima smo odgovorili kao što odgovaramo svima prema ovoj meri”, rekao je šef kriznog štaba Republike Srpske Alen Šeranić na konferenciji za novinare.

Uslov za na nastavak sporta u BiH je saglasnost nadležnih institucija u oba entiteta, Federaciji i Republici Srpskoj.

U Federaciji BiH se, kako prenosi Hina, svakodnevno ublažavaju restriktivne mjere u borbi protiv koronavirusa pa su savezi i profesionlani klubovi uglavnom za nastavak prekinutih takmičenja već početkom juna.

Košarkaško prvenstvo je proglašeno završenim još u martu, neposredno nakon prekida, a šampion je Igokea.

Šef kriznoga štaba RS je najavio da će u sljedećoj fazi popuštanja mjera biti predviđeno dopuštanje treninga profesionalnih klubova i da će se to najvjerovatnije desiti u nedjelji nakon 18. maja.

SAVEZI ODLUČILI

Fudbal u Srbiji i Hrvastkoj nastaviće se 30. maja, dok će najbolji fudbalski klubovi u BiH nastaviti takmičenja najranije od 1. jula.

Prvenstvo u Srbiji nastaviće se bez plej-ofa i plej-auta, tako da će se do kraja igrati samo četiri preostala kola regularnog dijela.

Za taj format takmičenja glasalo je 11 klubova, dok je njih pet protiv, odnosno da se igraju i plej-of i plej-aut.

Kada je riječ o formatu za sljedeću sezonu, obaviće se dodatne konsultacije sa klubovima Super i Prve lige Srbije.

Kup Srbije igraće se po planu. Poslije žreba četvrtfinalnih parova, slijede tri runde do konačnog pobjednika, a igraće se po jedna utakmica.

Termini su 3. jun za četvrtfinale, sedam dana kasnije polufinale, dok je finale zakazano za 24. jun.

Crvena zvezda vodi na tabeli sa 69 bodova, 11 više od drugoplasiranog Partizana.

Fudbal u Hrvatskoj nastaviće se 30. ili 31. maja i to utakmicama kupa, objavio je danas nacionalni savez te države.

Fudbalski savez Hrvatske (HNS) prvo je odlučio da se takmičenja nastave 7. juna, ali je to promenjeno, pa će tako početi 30. ili 31. juna.

Kancelarija za civilnu zaštitu treba da potvrdi predložene datume.

Hrvatsko prvenstvo bi trebalo da se nastavi nedelju dana poslije kup utakmica.

Sve utakmice će se igrati bez publike.

Druga i treća liga neće nastaviti takmičenje, kao i sve mlađe kategorije.

Fudbal u BiH neće se nastaviti prije 1. jula

Najbolji fudbalski i rukometni klubovi u BiH nastaviće takmičenja najranije od 1. jula, odlučeno je danas, a prenijela je Hina.

“Naša je preporuka, zajedno s Institutom za javno zdravlje, da igranje utakmica ne treba razmatrati prije 1. jula, bez obzira na to o kom sportu se radi. Mi smo dobili uput pojedinih saveza iz Republike Srpske i prema njima smo odgovorili kao što odgovaramo svima prema ovoj meri”, rekao je šef kriznog štaba Republike Srpske Alen Šeranić na konferenciji za novinare.

Uslov za na nastavak sporta u BiH je saglasnost nadležnih institucija u oba entiteta, Federaciji i Republici Srpskoj.

U Federaciji BiH se, kako prenosi Hina, svakodnevno ublažavaju restriktivne mjere u borbi protiv koronavirusa pa su savezi i profesionlani klubovi uglavnom za nastavak prekinutih takmičenja već početkom juna.

Košarkaško prvenstvo je proglašeno završenim još u martu, neposredno nakon prekida, a šampion je Igokea.

Šef kriznoga štaba RS je najavio da će u sljedećoj fazi popuštanja mjera biti predviđeno dopuštanje treninga profesionalnih klubova i da će se to najvjerovatnije desiti u nedjelji nakon 18. maja.

ČEKA SE PRISTANAK SITIJA

Fudbalski klub Bajern Minhen dogovorio je uslove za dolazak Leroja Sanea iz Mančester sitija, prenio je danas nemački list Bild.

Sane, 24-godišnji reprezentativac Njemačke, dogovorio je uslove sa Bajernom, sa kojim bi trebalo da potpiše ugovor na pet sezona.

Ostao je samo da se dogovori koliko će Bajern platiti Sitiju za transfer.

Bild navodi da Bajern želi da plati 40 miliona eura, što je polovina tržišne vrijednosti tog fudbalera.

Navodno je Bajern prošlog ljeta, prije povrede, bio spreman da plati 100 miliona eura za njegov transfer.

Nekoliko faktora mogu da pomognu Bajernu da spusti cijenu, navodi Bild.

Sane nije igrao fudbal od avgusta, kada je povrijedio desno koljeno, a ugovor sa Sitijem mu ističe na ljeto 2021. godine.

Takođe, tržište je nestabilno usred pandemije korona virusa, zbog čega je fudbal prekinut u većem dijelu svijeta.

Mančester siti mora da prihoduje od transfera kako bi se pridržavao propisa o finansijskom fer-pleju, zbog čijeg je kršenja izbačen na dvije sezone iz Evrope.

  • Mekalister: Šest mjesta u Evropskom parlamentu već čeka Crnu Goru
    on 27/06/2026 at 18:57

    U Evropskom parlamentu već su rezervisana mjesta za nove članice Evropske unije (EU). Crnu Goru čeka šest fotelja. To je TVCG-u potvrđeno u Briselu, iz kojeg kažu da naša zemlja definitivno ulazi u završnu fazu. EU, kako poručuju, biće uz nas u prevazilaženju i posljednjih prepreka procesa proširenja, ali pozivaju na oprez.

  • Perić: Skupština će biti otvorenija prema građanima i medijma, pred odbornicima uskoro obiman dnevni red
    on 27/06/2026 at 18:55

    Nešto više od sedam dana nakon što je izabran za predsjednika Skupštine Glavnog grada, Srđan Perić najavljuje da bi naredne sedmice trebalo da pristignu materijali za zakazivanje prve sjednice lokalnog parlamenta u novom sazivu. Ističe da će dnevni red biti obiman, kao i da će Skupština Glavnog grada u narednom periodu biti dopstupnija svima.

  • Čapuni: Kosovo nije djelovalo protiv Crne Gore
    on 27/06/2026 at 18:05

    Poslanik Albanske alijanse Ilir Čapuni reagovao je na jučerašnje stavove predsjednika Skupštine Crne Gore Andrije Mandića, ocjenjujući da nije stekao utisak da je Kosovo imala namjeru da naruši odnose sa Crnom Gorom.

  • Vučić: Knežević mi poklonio sliku Cetinjskog manastira u ime grupe Srba sa Cetinja
    on 27/06/2026 at 17:22

    Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić objavio je na Instagramu da mu je lider Demokratske narodne partije (DNP) Milan Knežević poklonio sliku na kojoj je Cetinjski manastir, kako navodi, u ime grupe Srba sa Cetinja.

  • Skupštinska delegacija učestvovala na Ljetnjem zasjedanju PSSE
    on 27/06/2026 at 14:20

    Otpornost evropskih institucija počiva na jedinstvu, odgovornosti i dosljednoj zaštiti temeljnih vrijednosti Savjeta Evrope (SE), poručeno je sa Ljetnjeg zasjedanja Parlamentarne skupštine SE (PSSE), na kojem je učestvovala delegacija crnogorskog parlamenta. 

  • Vujović: Odbranom Informera Mandić pokazao kome je lojalan
    on 27/06/2026 at 13:23

    Jedan od lidera Evropskog saveza Ivan Vujović ocijenio je da je predsjednik Skupštine Andrija Mandić, braneći list Informer, pokazao da i dalje slijedi politiku predsjednika Srbije Aleksandra Vučića.

  • Mandić: Sloboda se brani otvorenošću, zabrana ulaska nije put kojim treba da idemo
    on 27/06/2026 at 06:36

    Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić poručio je da Crna Gora treba da ostane zemlja sloboda i da u potpunosti raskine sa praksama bivše vlasti koje su, kako je naveo, narušavale ljudska prava i slobode. On je naveo da je Nova srpska demokratija saznala da se, mimo znanja njihovih funkcionera u izvršnoj vlasti, navodno prave spiskovi osoba kojima bi trebalo zabraniti ulazak u Crnu Goru, a takve inicijative, ocjenjuje Mandić, mogu narušiti ambijent koji je Crna Gora gradila kao država koja poštuje slobode i ljudska prava, ali i otežati odnose u regionu.

  • Milatović: Nastavak izgradnje autoputa jedan je od najvažnijih razvojnih prioriteta Crne Gore
    on 26/06/2026 at 20:44

    Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović poručio je da je nastavak izgradnje autoputa među ključnim razvojnim prioritetima države, ističući da će bolje povezivanje Crne Gore sa regionom i zemljama Centralne Evrope doprinijeti ravnomjernijem regionalnom razvoju, jačanju ekonomije i otvaranju novih prilika za građane i privredu.

  • Živković: Permanentni haos u državi zbog djelovanja parlamentarne većine
    on 26/06/2026 at 19:36

    DPS nije opozicija državi, kaže za RTV Nikšić predsjednik partije Danijel Živković. Napominje da nije suština samo kritikovati nekoga, ali da zbog djelovanja opozicije danas imamo permanentni haos u Crnoj Gori.

  • Mandić: Kurtijeve odluke neće pokvariti odnose Srba i Albanaca u Crnoj Gori
    on 26/06/2026 at 18:33

    Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić ocijenio je da zabrana ulaska na Kosovo i Metohiju za predsjednika Opštine Nikšić Marka Kovačevića i predsjednicu Skupštine opštine Berane Vidu Ivanović neće narušiti odnose srpskih i albanskih političkih predstavnika u Crnoj Gori. Poručio je da odgovor ne treba da budu recipročne mjere, već dijalog i očuvanje regionalne stabilnosti.

  • Domaće je i dalje na cijeni: Familija Božović iz Mojkovca širi proizvodnju
    on 27/06/2026 at 16:41

    Familija Božović iz Mojkovca proizvodi uvijek tražene domaće proizvode. Kažu da prodaja povrća ide dobro jer potrošači više cijene domaće nego industrijske proizvode. A uz podršku lokalne uprave i resornog ministarstva šire i kapacitete.

  • Đeljošaj: Mikro, mala i srednja preduzeća temelj održivog ekonomskog rasta
    on 27/06/2026 at 12:09

    Snažna mikro, mala i srednja preduzeća predstavljaju temelj održivog ekonomskog rasta i prosperiteta Crne Gore, saopštio je ministar ekonomskog razvoja, Nik Đeljošaj i najavio nastavak gradnje partnerstva sa privredom.

  • Pekari najavili poskupljenje hljeba, od jula rastu i cijene cigareta
    on 27/06/2026 at 06:12

    Iz Udruženja pekara najavljuju poskupljenje osnovne vrste hljeba za pet centi počev od 11. jula, a to je minimalno povećanje imajući u vidu rashode, kazao je član Udruženja Hasan Ramović. Poskupiće u julu i cigarete, a u skladu s akciznim kalendarom. Pogodiće poskupljenje i siromašnije pušače, a pretpostavka nadležnih je da će mladi osloboditi se zavisnosti od duvanskog dima. Ipak, iskustvo je pokazalo da naglo povećanje akciza stvara prostor i za sivo tržište.

  • Stižu nova poreska pravila: Jača kontrola akciza, PDV-a i poreskih prevara
    on 26/06/2026 at 18:40

    Vlada je na današnjoj sjednici u cilju usklađivanja nacionalnog zakonodavstva sa pravnom tekovinom Evropske unije, utvrdila predloge seta poreskih zakona.

  • Đeljošaj: Predložen Zakon o robnim rezervama, Uprava će se formirati do kraja godine
    on 26/06/2026 at 14:11

    Ministar ekonomskog razvoja Nik Đeljošaj je istakao da je Vlada danas utvrdila Predlog zakona o robnim rezervama čime će država moći da brzo reaguje u slučaju nepredviđenih velikih poremećaja i nestabilnosti na tržištu.

  • Dukaj: Javna uprava mora biti servis građana, a ne administrativna prepreka
    on 26/06/2026 at 13:03

    Ministar javne uprave Maraš Dukaj poručio je da Crna Gora mora graditi javnu upravu koja će biti bliža građanima, efikasnija i otvorenija za njihove inicijative, ističući da su reforma lokalne samouprave, digitalizacija i profesionalizacija administracije ključni prioriteti resora kojim rukovodi.

  • Vukićević: Ponosna sam što sam učestvovala u pokretanju izgradnje druge dionice auto-puta
    on 26/06/2026 at 12:30

    Crna Gora danas započinje izgradnju druge dionice auto-puta, najvažnijeg infrastrukturnog projekta u oblasti saobraćajne infrastrukture, napisala je na svom Fejsbuk profilu potpredsjednica DNP-a Maja Vukićević, bivša ministarka saobraćaja.

  • EU projekti za održivu plavu ekonomiju Crne Gore
    on 26/06/2026 at 11:56

    U Crnoj Gori se trenutno realizuje veliki broj projekata koji doprinose razvoju plave ekonomije, pri čemu je potrebno otvoriti prostor za nove inicijative koje će doprinijeti održivom razvoju Jadrana i konkurentnosti crnogorske privrede, ocijenjeno je iz Privredne komore (PKCG).

  • Ljiljanić: Kineski konzorcijum ispunio uslove, počinju pripremni radovi
    on 26/06/2026 at 11:26

    Glavni radovi na trasi auto-puta Mateševo-Andrijevica očekuju se sredinom 2027. godine, kazao je gostujući u Jutarnjem programu TVCG Milan Lliljanić, izvršni direktor Monteputa.

  • Vlada usvojila Predlog zakona o socijalnoj ekonomiji
    on 26/06/2026 at 11:04

    Vlada Crne Gore je na sjednici 25. juna usvojila Predlog zakona o socijalnoj ekonomiji, koji predstavlja prvi sistemski pravni okvir za razvoj socijalne ekonomije u Crnoj Gori. kako je saopšteno iz Vlade Predlog zakona predviđa uspostavljanje Registra subjekata socijalne ekonomije, formiranje Savjeta za socijalnu ekonomiju, kao i mehanizme koji će doprinijeti većoj transparentnosti, odgovornosti i efikasnijoj koordinaciji javnih politika u ovoj oblasti.