SAVEZ ODLUČIO

Fudbalska sezona u Rusiji, prekinuta zbog pandemije korona virusa, nastaviće se 21. juna, saopštio je danas tamošnji fudbalski savez.

Izvršni odbor Fudbalskog saveza Rusije naveo je da će se takmičenje nastaviti 21. juna i da će se završiti 22. jula.

Finale Kupa Rusije odigraće se 25. jula.

Do kraja je ostalo osam kola, a Zenit je pred titulom, jer ima devet više od Lokomotive iz Moskve i Krasnodara.

U Lokomotivi igra naš reprezentativac Luka Đorđević.

U Rusiji je i naš trener Miodrag Grof Božović, čija se Krila Sovjetov bore se za opstanak.

Sve utakmice će se igrati pred praznim tribinama, a usvojeno je i pravilo o pet izmjena po meču.

TOMIĆ PORUČIO

Pandemija koronavirusa na kratko je zaustavila crnogorske paraolimpijce, ali ih nije obeshrabrila već ojačala da naredna takmičenja dočekaju spremniji i motivisaniji, sa većom željom za postizanje još boljih rezultata, poručio je predsjednik Paraolimpijskog komiteta (POK) Igor Tomić. On je kazao da su crnogorski paraolimpijci od danas ponovo u punom trenažnom procesu.

„Naši sportisti u individualnoim sportovima – atletici, stonom tenisu, streljaštvu i biciklizmu nastavili su sa treninzima. Od sljedeće sedmice očekujemo početak trenažnog procesa naših plivača, košarkaša u kolicima, priprema ekipa u sjedećoj odbojci i golbalu. Nastavljamo gdje smo stali početkom marta“, rekao je Tomić agenciji MINA.

On je kazao da su u POK imali velika očekivanja od 2020. godine i da su se za nju spremali cijeli paraolimpijski ciklus.

Tomić, koji je ujedno i selektor atletske reprezentacije, podsjetio je da je u 2020. godini kalendarom takmičenja, uz Paraolimpijske igre u Tokiju, bilo planirano pet evropskih prvenstava za sportiste sa invaliditetom.

„Takmičarski program je zbog pandemije koronavirusa stao, ali to nije obeshrabrilo crnogorski paraolimpijski pokret i naše paraolimpijce. Znajući njihovu volju, želju i strpljenje siguran sam da će iz ove situacije izaći još jači i spremniji za narednu, paraolimpijsku godinu“, kazao je Tomić.

On je najavio da će POK, u intenzivnoj saradnji sa ministarstvom sporta i mladih, sredstva opredijeljena za ovogdišnja velika takmičenja preusmjeriti na jačanje kapaciteta crnogorskog paraolimpijskog pokreta, kroz dodatnu podršku klubovima kao osnovnim ćelijama pokreta.

„Nastavljamo sa redovnim stipendiranjem naših sportista i jačanjem crnogorske sportske infrastrukture. Kada je u pitanju sport i rekreacija osoba sa invaliditetom, kroz dodatnu nabavku zahtjevne i specijalizovane trenažne i sportske opreme i rekvizita za crnogorske paraolimpijce, želimo da stvorimo jaku potporu, dodatno osnažimo bazu za sve ono što očekuje naše sportiste“, kazao je Tomić.

Srebrna sa Evropskog prvenstva u Berlinu, u bacanju kugle, Marijana Goranović, kazala je da je srećna što je ponovo na treningu.

„Velika je razlika trenirati u kućnim uslovima, u odnosu na one koje imam u Resursnom centru za djecu i mlade Podgorica. Drago mi je da se epidemiološka situacija u Crnoj Gori stabilizovala i iskreno se nadam da će se, kada se steknu uslovi, polako organizovati i zvanična takmičenja“, rekla je Goranović.

Bacač kugle, Miloš Spaić kazao je da je 2020. godina trebala biti jedna od najznačajnijih u njegovoj karijeri.

„Pandemija koronaviruisa prekinula je pripreme u punom intenzitetu. Bio sam euforičan pred EP, jer je to trebalo biti moje prvo veliko takmičenje. Osjećao sam se spremno, to su govorili i moji rezultati, a i treneri. Viša sila je sve prekinula i otkazala. Nastavljamo sa aktivnostima, sa ništa manjom željom i očekivanjima za narednu, ili u nastavku ove sezone. Pokušaću da ostvarim što bolje rezultate, a uz malo sreće, puno truda i pomoć trenera i POK, da dođem do medalje i olimpijske vize“, rekao je Spaić.

Govoreći o trenutnoj situaciji izazvanoj pandemijom koronavirusa član bronzane stonoteniske ekipe iz Helsingborga, Dejan Bašanović naglasio je da je netreniranje ostavilo trag, ali da se nada da će uz kvalitetan rad sa trenerom Čedomirom Damjanovićem sve doći na svoje mjesto.

On je istakao da je stonoteniski klub osoba sa invaliditetom Luča, poslije prinudne pauze, počeo sa treninzima u skladu sa preporukama Nacionalnog koordinacionog tijela.

„Za ovu godinu bili smo planirali učešće na brojnim međunarodnim turnirima, kao i na Vineru, gdje stonoteniseri imaju priliku da se bore za olimpijsku vizu. Za mjesec ili dva imaćemo konkretnije informacije na kojim turnirima će takmičari Luče učestvovati“, kazao je Bašanović.

On je najavio da mušku ekipu, ukoliko epidemiološki uslovi to dozvole, očekuje nastup u Prvoj crnogorskoj ligi, navodeći da su stonoteniseri prijavljeni i za učešće u prvenstvu Srbije za osobe sa invaliditetom.

„Nadam se da će se stvoriti uslovi za organizaciju tradicionalnog turnira Podgorica open i državnog prvenstva u stonom tenisu za OSI“, rekao je Bašanović.

Članica Luče, Slobodanka Gurešić kazala je da ostaje žal za Viner turnirom u Laškom i propuštenom šansom da se bori za Igre u Tokiju.

„Ostaje žal, ali možda ću ove godine više trenirati, dati sve od sebe i maksimalno spremna dočakati turnir za vizu za Tokio. Bilo mi je teško, kao i svakom sportisti u izolaciji, bez treninga, društva i izolovana od svega. Drago mi je što smo izašli kao pobjednici i nadam se da ćemo dati sve od sebe da povratimo formu koju smo negdje izgubili tokom izolacije. Poruka za sportiste da treniraju, budu vrijedni, trud i rad će se isplatitiu kad-tad“, rekla je Gurešić.

TOMIĆ PORUČIO

Pandemija koronavirusa na kratko je zaustavila crnogorske paraolimpijce, ali ih nije obeshrabrila već ojačala da naredna takmičenja dočekaju spremniji i motivisaniji, sa većom željom za postizanje još boljih rezultata, poručio je predsjednik Paraolimpijskog komiteta (POK) Igor Tomić. On je kazao da su crnogorski paraolimpijci od danas ponovo u punom trenažnom procesu.

„Naši sportisti u individualnoim sportovima – atletici, stonom tenisu, streljaštvu i biciklizmu nastavili su sa treninzima. Od sljedeće sedmice očekujemo početak trenažnog procesa naših plivača, košarkaša u kolicima, priprema ekipa u sjedećoj odbojci i golbalu. Nastavljamo gdje smo stali početkom marta“, rekao je Tomić agenciji MINA.

On je kazao da su u POK imali velika očekivanja od 2020. godine i da su se za nju spremali cijeli paraolimpijski ciklus.

Tomić, koji je ujedno i selektor atletske reprezentacije, podsjetio je da je u 2020. godini kalendarom takmičenja, uz Paraolimpijske igre u Tokiju, bilo planirano pet evropskih prvenstava za sportiste sa invaliditetom.

„Takmičarski program je zbog pandemije koronavirusa stao, ali to nije obeshrabrilo crnogorski paraolimpijski pokret i naše paraolimpijce. Znajući njihovu volju, želju i strpljenje siguran sam da će iz ove situacije izaći još jači i spremniji za narednu, paraolimpijsku godinu“, kazao je Tomić.

On je najavio da će POK, u intenzivnoj saradnji sa ministarstvom sporta i mladih, sredstva opredijeljena za ovogdišnja velika takmičenja preusmjeriti na jačanje kapaciteta crnogorskog paraolimpijskog pokreta, kroz dodatnu podršku klubovima kao osnovnim ćelijama pokreta.

„Nastavljamo sa redovnim stipendiranjem naših sportista i jačanjem crnogorske sportske infrastrukture. Kada je u pitanju sport i rekreacija osoba sa invaliditetom, kroz dodatnu nabavku zahtjevne i specijalizovane trenažne i sportske opreme i rekvizita za crnogorske paraolimpijce, želimo da stvorimo jaku potporu, dodatno osnažimo bazu za sve ono što očekuje naše sportiste“, kazao je Tomić.

Srebrna sa Evropskog prvenstva u Berlinu, u bacanju kugle, Marijana Goranović, kazala je da je srećna što je ponovo na treningu.

„Velika je razlika trenirati u kućnim uslovima, u odnosu na one koje imam u Resursnom centru za djecu i mlade Podgorica. Drago mi je da se epidemiološka situacija u Crnoj Gori stabilizovala i iskreno se nadam da će se, kada se steknu uslovi, polako organizovati i zvanična takmičenja“, rekla je Goranović.

Bacač kugle, Miloš Spaić kazao je da je 2020. godina trebala biti jedna od najznačajnijih u njegovoj karijeri.

„Pandemija koronaviruisa prekinula je pripreme u punom intenzitetu. Bio sam euforičan pred EP, jer je to trebalo biti moje prvo veliko takmičenje. Osjećao sam se spremno, to su govorili i moji rezultati, a i treneri. Viša sila je sve prekinula i otkazala. Nastavljamo sa aktivnostima, sa ništa manjom željom i očekivanjima za narednu, ili u nastavku ove sezone. Pokušaću da ostvarim što bolje rezultate, a uz malo sreće, puno truda i pomoć trenera i POK, da dođem do medalje i olimpijske vize“, rekao je Spaić.

Govoreći o trenutnoj situaciji izazvanoj pandemijom koronavirusa član bronzane stonoteniske ekipe iz Helsingborga, Dejan Bašanović naglasio je da je netreniranje ostavilo trag, ali da se nada da će uz kvalitetan rad sa trenerom Čedomirom Damjanovićem sve doći na svoje mjesto.

On je istakao da je stonoteniski klub osoba sa invaliditetom Luča, poslije prinudne pauze, počeo sa treninzima u skladu sa preporukama Nacionalnog koordinacionog tijela.

„Za ovu godinu bili smo planirali učešće na brojnim međunarodnim turnirima, kao i na Vineru, gdje stonoteniseri imaju priliku da se bore za olimpijsku vizu. Za mjesec ili dva imaćemo konkretnije informacije na kojim turnirima će takmičari Luče učestvovati“, kazao je Bašanović.

On je najavio da mušku ekipu, ukoliko epidemiološki uslovi to dozvole, očekuje nastup u Prvoj crnogorskoj ligi, navodeći da su stonoteniseri prijavljeni i za učešće u prvenstvu Srbije za osobe sa invaliditetom.

„Nadam se da će se stvoriti uslovi za organizaciju tradicionalnog turnira Podgorica open i državnog prvenstva u stonom tenisu za OSI“, rekao je Bašanović.

Članica Luče, Slobodanka Gurešić kazala je da ostaje žal za Viner turnirom u Laškom i propuštenom šansom da se bori za Igre u Tokiju.

„Ostaje žal, ali možda ću ove godine više trenirati, dati sve od sebe i maksimalno spremna dočakati turnir za vizu za Tokio. Bilo mi je teško, kao i svakom sportisti u izolaciji, bez treninga, društva i izolovana od svega. Drago mi je što smo izašli kao pobjednici i nadam se da ćemo dati sve od sebe da povratimo formu koju smo negdje izgubili tokom izolacije. Poruka za sportiste da treniraju, budu vrijedni, trud i rad će se isplatitiu kad-tad“, rekla je Gurešić.

LOKALNE VLASTI SAOPŠTILE

Trka Formule 1 za Veliku nagradu Belgije bi mogla da se održi 30. avgusta, ali bez navijača, saopštile su danas lokalne vlasti.

Uprkos zabrani masovnog okupljanja u zemlji zbog pandemije korona virusa do 31. avgusta, predsjednik pokrajine Valonije Elio di Rupo je rekao da bi trka Formule 1 ipak mogla da se održi iza zatvorenih vrata.

“Ovo važi samo pod uslovom da se strogo poštuju pravila o socijalnoj distanci, kao i higijensko-sanitarne mjere”, rekao je on.

Pandemija korona virusa potpuno je poremetila novu sezonu Formule 1 koja je trebalo da počne 15. marta. Prvih deset trka je otkazano ili odgođeno.

Nova sezona bi trebalo da počne 5. jula u Austriji.

LOKALNE VLASTI SAOPŠTILE

Trka Formule 1 za Veliku nagradu Belgije bi mogla da se održi 30. avgusta, ali bez navijača, saopštile su danas lokalne vlasti.

Uprkos zabrani masovnog okupljanja u zemlji zbog pandemije korona virusa do 31. avgusta, predsjednik pokrajine Valonije Elio di Rupo je rekao da bi trka Formule 1 ipak mogla da se održi iza zatvorenih vrata.

“Ovo važi samo pod uslovom da se strogo poštuju pravila o socijalnoj distanci, kao i higijensko-sanitarne mjere”, rekao je on.

Pandemija korona virusa potpuno je poremetila novu sezonu Formule 1 koja je trebalo da počne 15. marta. Prvih deset trka je otkazano ili odgođeno.

Nova sezona bi trebalo da počne 5. jula u Austriji.

NAKON DVA MJESECA

Nakon dvomjesečne pauze zbog pandemije korona virusa, predstojećeg vikenda se nastavlja takmičenje u njemačkom fudbalskom prvenstvu.

Bundesliga će biti prva velika evropska liga koja će nastaviti takmičenje, prekinuto 13. marta zbog pandemije korona virusa.

Utakmice će se igrati pred praznim tribinama i uz poštovanje rigoroznog medicinskog protokola.

U subotu je na programu šest utakmica.

Od 15.30 sastaće se: Augsburg – Votford, Borusija Dortmund – Šalke, Diseldorf – Paderborn, Hofenhajm – Herta i Lajpcig – Frajburg. Prvi dan povratka Bundeslige zatvoriće Ajntraht i Borusija Menhengladbah utakmicom koja počinje u 18.30.

U nedjelju će se igrati dva meča. Od 15.30 snage će odmjeriti Keln i Majnc, dok će se od 18.00 sastati Union Berlin i Bajern Minhen.

Posljednja utakmica 26. kola Bundeslige na programu je u ponedjeljak od 20.30 kada če se sastati Verder i Bajer Leverkuzen.

Ekipa Bajerna prva je na tabeli Bundeslige sa 55 bodova, drugi je Dortmund sa 51, a treći Lajpcig sa 50 osvojenih bodova. Menhengladbah je četvrti sa 49 bodova, a iza njega je Bajer sa 47 bodova.

Na dnu tabele su Diseldorf (22 boda), Verder (18) i Paderborn (16).

NAKON DVA MJESECA

Nakon dvomjesečne pauze zbog pandemije korona virusa, predstojećeg vikenda se nastavlja takmičenje u njemačkom fudbalskom prvenstvu.

Bundesliga će biti prva velika evropska liga koja će nastaviti takmičenje, prekinuto 13. marta zbog pandemije korona virusa.

Utakmice će se igrati pred praznim tribinama i uz poštovanje rigoroznog medicinskog protokola.

U subotu je na programu šest utakmica.

Od 15.30 sastaće se: Augsburg – Votford, Borusija Dortmund – Šalke, Diseldorf – Paderborn, Hofenhajm – Herta i Lajpcig – Frajburg. Prvi dan povratka Bundeslige zatvoriće Ajntraht i Borusija Menhengladbah utakmicom koja počinje u 18.30.

U nedjelju će se igrati dva meča. Od 15.30 snage će odmjeriti Keln i Majnc, dok će se od 18.00 sastati Union Berlin i Bajern Minhen.

Posljednja utakmica 26. kola Bundeslige na programu je u ponedjeljak od 20.30 kada če se sastati Verder i Bajer Leverkuzen.

Ekipa Bajerna prva je na tabeli Bundeslige sa 55 bodova, drugi je Dortmund sa 51, a treći Lajpcig sa 50 osvojenih bodova. Menhengladbah je četvrti sa 49 bodova, a iza njega je Bajer sa 47 bodova.

Na dnu tabele su Diseldorf (22 boda), Verder (18) i Paderborn (16).

NOVI UGOVOR

Džastin Kobs biće član Budućnosti još dvije sezone.

Amerikanac, koji ima i crnogorski pasoš je stigao minulog ljeta iz Cedevita Olimpije. 

U karijeri je još igrao za Istanbul BB, Bajern Minhen, Gravelin, Le Man, Rigu i Fraport Skajlajners.

U ABA ligi je bilježio 15,7 poena, 5 asistencija i 1,7 skokova po meču.

On je treći igrač “plavih” koji je produžio ugovor, nakon Nikole Ivanovića i Alekse Ilića.

NOVI UGOVOR

Džastin Kobs biće član Budućnosti još dvije sezone.

Amerikanac, koji ima i crnogorski pasoš je stigao minulog ljeta iz Cedevita Olimpije. 

U karijeri je još igrao za Istanbul BB, Bajern Minhen, Gravelin, Le Man, Rigu i Fraport Skajlajners.

U ABA ligi je bilježio 15,7 poena, 5 asistencija i 1,7 skokova po meču.

On je treći igrač “plavih” koji je produžio ugovor, nakon Nikole Ivanovića i Alekse Ilića.

ĐOKOVIĆ

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković uvjeren je da će oboriti rekorde Rodžera Federera po broju osvojenih Gren slem titula i po broju nedjelja provedenih na prvom mjestu ATP liste.

Srpski teniser je u karijeri osvojio 17 titula na Slemovima i na trećem je mjestu vječite rang liste. Ispred njega su Rafael Nadal sa 19 i Rodžer Federer sa 20.

Đoković je trenutno prvi na ATP listi, a na tom mjestu je u karijeri proveo 282 nedelje. Bolji od njega u tom segmentu su Pit Sampras sa 286 i Federer sa 310.

“Uvijek imam samopouzdanja. Mislim da ono izvire iz vere u sebe, koja potiče iz ljubavi prema onome što radite. Međutim, uvijek morate nečeg i da se odreknete. Volio bih da više vremena provodim sa porodicom i djecom. Ali sam zahvalan što me najbliži ljudi i dalje podržavaju i da razumiju da je ovaj put izabrao mene. Imam još toga da uradim u ovom sportu”, rekao je Đoković u razgovoru sa Grejemom Besindžerom i dodao:

“Vjerujem da mogu da osvojim najviše Slemova, da mogu da oborim rekord po broju nedjelja provedenih na prvom mjestu ATP liste. To su moji ciljevi. Istovremeno, to nijesu jedine stvari koje me motivišu. Ono što me pokreće svaki dan je ono što je vezano za moj rast”.

Upitan da li će igrati i u 40. godini, Đoković je rekao:

“Ne vjerujem u granice, verujem da su one iluzije. Želim da igram dugo, ali znam da moram da se držim određenih rutina kako bih ostao zdrav fizički i mentalno. Sve mora da bude u sinergiji sa mojim privatnim životom. Možda ću igrati i sa 40, ali tada ću biti fokusiran na najveće turnire i one koji mi vrede najviše”.

  • Mekalister: Šest mjesta u Evropskom parlamentu već čeka Crnu Goru
    on 27/06/2026 at 18:57

    U Evropskom parlamentu već su rezervisana mjesta za nove članice Evropske unije (EU). Crnu Goru čeka šest fotelja. To je TVCG-u potvrđeno u Briselu, iz kojeg kažu da naša zemlja definitivno ulazi u završnu fazu. EU, kako poručuju, biće uz nas u prevazilaženju i posljednjih prepreka procesa proširenja, ali pozivaju na oprez.

  • Perić: Skupština će biti otvorenija prema građanima i medijma, pred odbornicima uskoro obiman dnevni red
    on 27/06/2026 at 18:55

    Nešto više od sedam dana nakon što je izabran za predsjednika Skupštine Glavnog grada, Srđan Perić najavljuje da bi naredne sedmice trebalo da pristignu materijali za zakazivanje prve sjednice lokalnog parlamenta u novom sazivu. Ističe da će dnevni red biti obiman, kao i da će Skupština Glavnog grada u narednom periodu biti dopstupnija svima.

  • Čapuni: Kosovo nije djelovalo protiv Crne Gore
    on 27/06/2026 at 18:05

    Poslanik Albanske alijanse Ilir Čapuni reagovao je na jučerašnje stavove predsjednika Skupštine Crne Gore Andrije Mandića, ocjenjujući da nije stekao utisak da je Kosovo imala namjeru da naruši odnose sa Crnom Gorom.

  • Vučić: Knežević mi poklonio sliku Cetinjskog manastira u ime grupe Srba sa Cetinja
    on 27/06/2026 at 17:22

    Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić objavio je na Instagramu da mu je lider Demokratske narodne partije (DNP) Milan Knežević poklonio sliku na kojoj je Cetinjski manastir, kako navodi, u ime grupe Srba sa Cetinja.

  • Skupštinska delegacija učestvovala na Ljetnjem zasjedanju PSSE
    on 27/06/2026 at 14:20

    Otpornost evropskih institucija počiva na jedinstvu, odgovornosti i dosljednoj zaštiti temeljnih vrijednosti Savjeta Evrope (SE), poručeno je sa Ljetnjeg zasjedanja Parlamentarne skupštine SE (PSSE), na kojem je učestvovala delegacija crnogorskog parlamenta. 

  • Vujović: Odbranom Informera Mandić pokazao kome je lojalan
    on 27/06/2026 at 13:23

    Jedan od lidera Evropskog saveza Ivan Vujović ocijenio je da je predsjednik Skupštine Andrija Mandić, braneći list Informer, pokazao da i dalje slijedi politiku predsjednika Srbije Aleksandra Vučića.

  • Mandić: Sloboda se brani otvorenošću, zabrana ulaska nije put kojim treba da idemo
    on 27/06/2026 at 06:36

    Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić poručio je da Crna Gora treba da ostane zemlja sloboda i da u potpunosti raskine sa praksama bivše vlasti koje su, kako je naveo, narušavale ljudska prava i slobode. On je naveo da je Nova srpska demokratija saznala da se, mimo znanja njihovih funkcionera u izvršnoj vlasti, navodno prave spiskovi osoba kojima bi trebalo zabraniti ulazak u Crnu Goru, a takve inicijative, ocjenjuje Mandić, mogu narušiti ambijent koji je Crna Gora gradila kao država koja poštuje slobode i ljudska prava, ali i otežati odnose u regionu.

  • Milatović: Nastavak izgradnje autoputa jedan je od najvažnijih razvojnih prioriteta Crne Gore
    on 26/06/2026 at 20:44

    Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović poručio je da je nastavak izgradnje autoputa među ključnim razvojnim prioritetima države, ističući da će bolje povezivanje Crne Gore sa regionom i zemljama Centralne Evrope doprinijeti ravnomjernijem regionalnom razvoju, jačanju ekonomije i otvaranju novih prilika za građane i privredu.

  • Živković: Permanentni haos u državi zbog djelovanja parlamentarne većine
    on 26/06/2026 at 19:36

    DPS nije opozicija državi, kaže za RTV Nikšić predsjednik partije Danijel Živković. Napominje da nije suština samo kritikovati nekoga, ali da zbog djelovanja opozicije danas imamo permanentni haos u Crnoj Gori.

  • Mandić: Kurtijeve odluke neće pokvariti odnose Srba i Albanaca u Crnoj Gori
    on 26/06/2026 at 18:33

    Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić ocijenio je da zabrana ulaska na Kosovo i Metohiju za predsjednika Opštine Nikšić Marka Kovačevića i predsjednicu Skupštine opštine Berane Vidu Ivanović neće narušiti odnose srpskih i albanskih političkih predstavnika u Crnoj Gori. Poručio je da odgovor ne treba da budu recipročne mjere, već dijalog i očuvanje regionalne stabilnosti.

  • Sjutra potpisivanje ugovora za prvu fazu obilaznice oko Budve
    on 28/06/2026 at 07:37

    Predstavnici kompanija Monteput i BRIV Construction potpisaće sjutra ugovor o projektovanju i izgradnji dionice Markovići – Lastva Grbaljska, odnosno prve faze obilaznice oko Budve.

  • Notari pod lupom: Milionski ugovori, a kontrolisan tek svaki stoti zapis
    on 28/06/2026 at 06:12

    Iako notari zaključuju ugovore vrijedne stotine hiljada, pa i milione eura, kontrola njihovog rada je, kako pokazuju podaci, ograničena i nedovoljno transparentna. U Agenciji za sprječavanje korupcije ističu za RTCG da bi uključivanje notara u provjere bilo od posebnog značaja kako bi se obezbijedio visok nivo odgovornosti i transparentnosti. Iako notari sami kažu da podliježu trostrukoj kontroli, i u civilnom sektoru smatraju da bi pažnja državnih organa, kada je riječ o notarima, trebalo da bude značajno veća.

  • Domaće je i dalje na cijeni: Familija Božović iz Mojkovca širi proizvodnju
    on 27/06/2026 at 16:41

    Familija Božović iz Mojkovca proizvodi uvijek tražene domaće proizvode. Kažu da prodaja povrća ide dobro jer potrošači više cijene domaće nego industrijske proizvode. A uz podršku lokalne uprave i resornog ministarstva šire i kapacitete.

  • Đeljošaj: Mikro, mala i srednja preduzeća temelj održivog ekonomskog rasta
    on 27/06/2026 at 12:09

    Snažna mikro, mala i srednja preduzeća predstavljaju temelj održivog ekonomskog rasta i prosperiteta Crne Gore, saopštio je ministar ekonomskog razvoja, Nik Đeljošaj i najavio nastavak gradnje partnerstva sa privredom.

  • Pekari najavili poskupljenje hljeba, od jula rastu i cijene cigareta
    on 27/06/2026 at 06:12

    Iz Udruženja pekara najavljuju poskupljenje osnovne vrste hljeba za pet centi počev od 11. jula, a to je minimalno povećanje imajući u vidu rashode, kazao je član Udruženja Hasan Ramović. Poskupiće u julu i cigarete, a u skladu s akciznim kalendarom. Pogodiće poskupljenje i siromašnije pušače, a pretpostavka nadležnih je da će mladi osloboditi se zavisnosti od duvanskog dima. Ipak, iskustvo je pokazalo da naglo povećanje akciza stvara prostor i za sivo tržište.

  • Stižu nova poreska pravila: Jača kontrola akciza, PDV-a i poreskih prevara
    on 26/06/2026 at 18:40

    Vlada je na današnjoj sjednici u cilju usklađivanja nacionalnog zakonodavstva sa pravnom tekovinom Evropske unije, utvrdila predloge seta poreskih zakona.

  • Đeljošaj: Predložen Zakon o robnim rezervama, Uprava će se formirati do kraja godine
    on 26/06/2026 at 14:11

    Ministar ekonomskog razvoja Nik Đeljošaj je istakao da je Vlada danas utvrdila Predlog zakona o robnim rezervama čime će država moći da brzo reaguje u slučaju nepredviđenih velikih poremećaja i nestabilnosti na tržištu.

  • Dukaj: Javna uprava mora biti servis građana, a ne administrativna prepreka
    on 26/06/2026 at 13:03

    Ministar javne uprave Maraš Dukaj poručio je da Crna Gora mora graditi javnu upravu koja će biti bliža građanima, efikasnija i otvorenija za njihove inicijative, ističući da su reforma lokalne samouprave, digitalizacija i profesionalizacija administracije ključni prioriteti resora kojim rukovodi.

  • Vukićević: Ponosna sam što sam učestvovala u pokretanju izgradnje druge dionice auto-puta
    on 26/06/2026 at 12:30

    Crna Gora danas započinje izgradnju druge dionice auto-puta, najvažnijeg infrastrukturnog projekta u oblasti saobraćajne infrastrukture, napisala je na svom Fejsbuk profilu potpredsjednica DNP-a Maja Vukićević, bivša ministarka saobraćaja.

  • EU projekti za održivu plavu ekonomiju Crne Gore
    on 26/06/2026 at 11:56

    U Crnoj Gori se trenutno realizuje veliki broj projekata koji doprinose razvoju plave ekonomije, pri čemu je potrebno otvoriti prostor za nove inicijative koje će doprinijeti održivom razvoju Jadrana i konkurentnosti crnogorske privrede, ocijenjeno je iz Privredne komore (PKCG).